Toptransfer nabij: kranten zien Europese uitblinker bij Club

door
Toptransfer nabij: kranten zien Europese uitblinker bij Club

Club Brugge is er niet in geslaagd om met een stunt aan zijn Champions League-campagne te starten. Blauw-Zwart verloor woensdagavond immers met zware 0-3-cijfers van Borussia Dortmund. Desondanks liepen er verschillende uitblinkers rond aan Brugse zijde.

De Belgische landskampioen moest uiteindelijk pas diep in de tweede helft zijn meerdere erkennen in de verliezende finalist van vorig seizoen. Invaller Jamie Bynoe-Gittens maakt er met een lucky-goal 0-1 van en verdubbelde die voorsprong na een fraaie actie. Uiteindelijk deed Serhou Guirassy de boeken helemaal dicht vanop de stip.

Een zware nederlaag dus, maar voor Club zat er wel degelijk meer in. Met name in de eerste helft was het minstens de evenknie van Dortmund. De Bruggelingen lieten dan ook verschillende grote kansen liggen om op voorsprong te komen. En ook bij de start van de tweede periode was Club op de afspraak, pas in het uiterst slot liep het nog fout.

LEES OOK: ‘Ramos wil naar WK: sensationele Europese comeback’

Onyedika heerst op middenveld

Bij Blauw-Zwart maakten verschillende spelers dan ook indruk. Simon Mignolet bijvoorbeeld, hield zijn ploeg meermaals recht met enkele goede saves. Maxim De Cuyper speelde op zijn beurt op Europees niveau, terwijl Hans Vanaken zoals vanouds de rustbrenger en draaischijf was. Maar vooral het optreden van Raphael Onyedika stak er bovenuit.

De Nigeriaanse middenvelder begon opnieuw in de basis en speelde een beresterke partij. Onyedika verzette een pak fysiek werk, wat leidde tot heel wat belangrijke balrecuperaties. Daarnaast probeerde hij ook op offensief vlak zijn steentje bij te dragen wanneer nodig. De international was minstens de evenknie van zijn tegenstanders op het middenveld van Dortmund.

Genoteerd bij Europese scouts

Bij Het Nieuwsblad roept men Onyedika dan ook uit tot de beste man aan Brugse zijde. "Deed zowat àlles: recupereren, verdelen en gaten dichtlopen. Was bij momenten niet van de bal te zetten", verklaart de krant zijn beoordeling van 8 op 10. "Enorme inspanningen voor de verdediging. Hij slaagde er ook in om enkele gaten te vinden en was erg kalm als hij aan de bal kwam", stelt La Dernière Heure.

Bij Het Laatste Nieuws vraagt men zich dan weer af waarom een toptransfer afgelopen zomer uitbleef voor Onyedika. Al lijkt dat na deze prestatie slechts een kwestie van tijd. "Wat een wedstrijd van de Nigeriaan. Cruciaal in de snelle omschakeling van Club, daarnaast ook enorm rustig in balbezit. Ongetwijfeld met stip genoteerd door veel scouts op de tribune. Hoezo kwam niemand hem halen deze zomer?", aldus HLN.

Onyedika was de beste man bij Club Brugge ...

Meest recent

Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

8
8
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

26
26
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

46
46
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

120
120
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

21
21
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

122
122
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

135
135
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

110
110
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

164
164
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

299
299
"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

229
229
'Salah-bom zindert na: Liverpool wil nieuwe steraanvaller'

Liverpool FC blijft de tegenvallende resultaten opstapelen en heeft nu ook nog eens te maken met een ...

101
101
Radja Boom Boom: Nainggolan pegelt Lokeren voorbij Jong Gent

In de Challenger Pro League heeft KSC Lokeren beslag gelegd op de achtste plaats in het klassement. ...

82
82
Ultieme revanche KV Mechelen: vroeg doelpunt nekt Charleroi

KV Mechelen heeft zondagmiddag op gepaste wijze revanche genomen voor de bekeruitschakeling. In een ...

42
42
Westerlo-Anderlecht: Hasi gooit middenveld overhoop

RSC Anderlecht krijgt zondagnamiddag een uitgelezen kans om tweede te worden in de Jupiler Pro ...

145
145
Smets: "Hij is één van de beste spitsen in de JPL"

KRC Genk sneuvelde donderdagavond uit de beker van België na verlengingen tegen RSC Anderlecht. ...

90
90
'Verhaeghe niet tevreden: spanning bij management Club'

Slechts enkele dagen na de bekerkwalificatie in Leuven, kreeg Club Brugge een nieuwe tegenvaller te ...

749
749
Vader Yamal wéér in opspraak: security moet ingrijpen

Lamine Yamal is één van de grootste voetbaltalenten ter wereld en heeft het potentieel ...

97
97
Eén zware terugval bij Anderlecht: basisplaats in gevaar

RSC Anderlecht blijft de goede resultaten opstapelen en kan zondagavond opnieuw een uitstekende zaak ...

407
407
Enorme JPL-verrassing: "Maar beginnen weer vanaf nul"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

147
147
Kansje voor Club? Arsenal met extra domper naar Brugge

De 3-2-nederlaag op STVV was niet bepaald een geslaagde generale repetitie voor Club Brugge op het ...

264
264
Straf werk! Antwerp deelt ultieme teaser voor opening tribune

In de Jupiler Pro League zijn de ogen zondagavond gericht op Deurne-Noord. Antwerp FC krijgt dan ...

249
249
Struikelblok Duivels: "Dan heb je niets te zoeken op WK"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

342
342
TRANSFERUURTJE: 'Extra jackpot Club, toptransfer Karetsas'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

200
200
Hubert lijnrecht tegenover Leko en co: “Bizarre controverse”

Union SG en KAA Gent deelden de punten, maar toch waren het de Buffalo’s die zich bestolen ...

190
190

Meer sportnieuws