Toptransfer nabij: kranten zien Europese uitblinker bij Club

door
Toptransfer nabij: kranten zien Europese uitblinker bij Club

Club Brugge is er niet in geslaagd om met een stunt aan zijn Champions League-campagne te starten. Blauw-Zwart verloor woensdagavond immers met zware 0-3-cijfers van Borussia Dortmund. Desondanks liepen er verschillende uitblinkers rond aan Brugse zijde.

De Belgische landskampioen moest uiteindelijk pas diep in de tweede helft zijn meerdere erkennen in de verliezende finalist van vorig seizoen. Invaller Jamie Bynoe-Gittens maakt er met een lucky-goal 0-1 van en verdubbelde die voorsprong na een fraaie actie. Uiteindelijk deed Serhou Guirassy de boeken helemaal dicht vanop de stip.

Een zware nederlaag dus, maar voor Club zat er wel degelijk meer in. Met name in de eerste helft was het minstens de evenknie van Dortmund. De Bruggelingen lieten dan ook verschillende grote kansen liggen om op voorsprong te komen. En ook bij de start van de tweede periode was Club op de afspraak, pas in het uiterst slot liep het nog fout.

LEES OOK: De Cat verrast Anderlecht: astronomisch bod lonkt

Onyedika heerst op middenveld

Bij Blauw-Zwart maakten verschillende spelers dan ook indruk. Simon Mignolet bijvoorbeeld, hield zijn ploeg meermaals recht met enkele goede saves. Maxim De Cuyper speelde op zijn beurt op Europees niveau, terwijl Hans Vanaken zoals vanouds de rustbrenger en draaischijf was. Maar vooral het optreden van Raphael Onyedika stak er bovenuit.

De Nigeriaanse middenvelder begon opnieuw in de basis en speelde een beresterke partij. Onyedika verzette een pak fysiek werk, wat leidde tot heel wat belangrijke balrecuperaties. Daarnaast probeerde hij ook op offensief vlak zijn steentje bij te dragen wanneer nodig. De international was minstens de evenknie van zijn tegenstanders op het middenveld van Dortmund.

Genoteerd bij Europese scouts

Bij Het Nieuwsblad roept men Onyedika dan ook uit tot de beste man aan Brugse zijde. "Deed zowat àlles: recupereren, verdelen en gaten dichtlopen. Was bij momenten niet van de bal te zetten", verklaart de krant zijn beoordeling van 8 op 10. "Enorme inspanningen voor de verdediging. Hij slaagde er ook in om enkele gaten te vinden en was erg kalm als hij aan de bal kwam", stelt La Dernière Heure.

Bij Het Laatste Nieuws vraagt men zich dan weer af waarom een toptransfer afgelopen zomer uitbleef voor Onyedika. Al lijkt dat na deze prestatie slechts een kwestie van tijd. "Wat een wedstrijd van de Nigeriaan. Cruciaal in de snelle omschakeling van Club, daarnaast ook enorm rustig in balbezit. Ongetwijfeld met stip genoteerd door veel scouts op de tribune. Hoezo kwam niemand hem halen deze zomer?", aldus HLN.

Onyedika was de beste man bij Club Brugge ...

Meest recent

'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

32
32
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

64
64
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

142
142
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

163
163
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

95
95
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

30
30
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

174
174
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

297
297
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

102
102
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

519
519
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

262
262
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

445
445
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

375
375
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

389
389
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

74
74
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

64
64
'Mourinho naar Real Madrid? Sensationele comeback lonkt'

Het seizoen loopt in de grote competities ten einde en de spanning begint te stijgen. Verschillende ...

98
98
Pfaff snapt niets van Anderlecht: “Zal ik nooit begrijpen”

RSC Anderlecht zoekt al acht jaar naar een prijs. Paars-Wit leek met Vincent Kompany de ambitieuze ...

234
234
Brazilië incasseert mokerslag: definitief géén WK voor ster

De Braziliaanse nationale ploeg behoort altijd tot de topfavorieten op het WK. Dat zal ook het geval ...

87
87
‘Janssen hakt knoop door over Antwerp-toekomst’

Waar ligt de toekomst van Vincent Janssen? Het contract van de Nederlandse aanvaller loopt aan het ...

349
349
Standard troeft KAA Gent én buitenland af: straffe ambities

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is uiteraard ...

217
217
Van Gucht onder vuur: DJ-avontuur zorgt voor ophef

Ruben Van Gucht moest de laatste jaren al behoorlijk wat kritiek slikken. Eén van de absolute ...

98
98
Nainggolan krijgt steun uit onverwachte hoek: fans afgemaakt

De perikelen rond Radja Nainggolan en Beerschot blijven op sociale media ‘hot’. De ...

179
179
Toekomst Sporting Hasselt onzeker: “Dat is niet houdbaar”

Sporting Hasselt werd kampioen in Eerste Amateur en maakt de overstap naar het profvoetbal ...

234
234
‘Union-revelatie uit ambitie: bliksemtransfer op komst'

Union SG is dit seizoen weer sterk bezig. In de Champion Play-Offs staat de Brusselse club bovenaan. ...

83
83

Meer sportnieuws