Toptransfer nabij: kranten zien Europese uitblinker bij Club

1456
Toptransfer nabij: kranten zien Europese uitblinker bij Club

Club Brugge is er niet in geslaagd om met een stunt aan zijn Champions League-campagne te starten. Blauw-Zwart verloor woensdagavond immers met zware 0-3-cijfers van Borussia Dortmund. Desondanks liepen er verschillende uitblinkers rond aan Brugse zijde.

De Belgische landskampioen moest uiteindelijk pas diep in de tweede helft zijn meerdere erkennen in de verliezende finalist van vorig seizoen. Invaller Jamie Bynoe-Gittens maakt er met een lucky-goal 0-1 van en verdubbelde die voorsprong na een fraaie actie. Uiteindelijk deed Serhou Guirassy de boeken helemaal dicht vanop de stip.

Een zware nederlaag dus, maar voor Club zat er wel degelijk meer in. Met name in de eerste helft was het minstens de evenknie van Dortmund. De Bruggelingen lieten dan ook verschillende grote kansen liggen om op voorsprong te komen. En ook bij de start van de tweede periode was Club op de afspraak, pas in het uiterst slot liep het nog fout.

LEES OOK: Kompany grijpt hard in bij Musiala na zorgwekkende situatie

Onyedika heerst op middenveld

Bij Blauw-Zwart maakten verschillende spelers dan ook indruk. Simon Mignolet bijvoorbeeld, hield zijn ploeg meermaals recht met enkele goede saves. Maxim De Cuyper speelde op zijn beurt op Europees niveau, terwijl Hans Vanaken zoals vanouds de rustbrenger en draaischijf was. Maar vooral het optreden van Raphael Onyedika stak er bovenuit.

De Nigeriaanse middenvelder begon opnieuw in de basis en speelde een beresterke partij. Onyedika verzette een pak fysiek werk, wat leidde tot heel wat belangrijke balrecuperaties. Daarnaast probeerde hij ook op offensief vlak zijn steentje bij te dragen wanneer nodig. De international was minstens de evenknie van zijn tegenstanders op het middenveld van Dortmund.

Genoteerd bij Europese scouts

Bij Het Nieuwsblad roept men Onyedika dan ook uit tot de beste man aan Brugse zijde. "Deed zowat àlles: recupereren, verdelen en gaten dichtlopen. Was bij momenten niet van de bal te zetten", verklaart de krant zijn beoordeling van 8 op 10. "Enorme inspanningen voor de verdediging. Hij slaagde er ook in om enkele gaten te vinden en was erg kalm als hij aan de bal kwam", stelt La Dernière Heure.

Bij Het Laatste Nieuws vraagt men zich dan weer af waarom een toptransfer afgelopen zomer uitbleef voor Onyedika. Al lijkt dat na deze prestatie slechts een kwestie van tijd. "Wat een wedstrijd van de Nigeriaan. Cruciaal in de snelle omschakeling van Club, daarnaast ook enorm rustig in balbezit. Ongetwijfeld met stip genoteerd door veel scouts op de tribune. Hoezo kwam niemand hem halen deze zomer?", aldus HLN.

Onyedika was de beste man bij Club Brugge ...

Meest recent

IJskoude douche Sels; De Cat toont zich bij debuut

Matz Sels heeft niet te veel plezier beleefd aan de openingsspeeldag in de Premier League. Zijn ...

3
3
Leko maakt selectie bekend: basisdebutant tegen Cercle?

Club Brugge wil zondagavond zijn perfecte competitiestart tot dusver bevestigen. Dan moet het in de ...

103
103
Zulte Waregem haalt hakbijl boven: Beveren krijgt pandoering

Zulte Waregem heeft zaterdagnamiddag flink indruk gemaakt. Op eigen veld maakte Essevee brandhout ...

53
53
Meteen blamage United: Engelsen fileren Lammens en Tielemans

De eerste speeldag van de Premier League heeft meteen een heuse verrassing opgeleverd. Zo won ...

335
335
Thorup bekent kleur: definitieve beslissing in basiself

KRC Genk staat zaterdagavond voor de lastige verplaatsing naar Antwerp FC. Het wordt uitkijken naar ...

268
268
Hugo Broos komt met pikant De Bilde-verhaal: "Halfzat..."

Hugo Broos heeft in een pittig interview teruggeblikt op een oude en blijkbaar nooit helemaal ...

349
349
Friis dik tevreden: Cercle met extra wapen tegen Club

Cercle Brugge is degelijk aan het nieuwe seizoen begon, maar staat zondag wel voor een loodzware ...

240
240
'Extra toptransfer Barça: wereldkampioen vlak voor deadline'

FC Barcelona trapt zondagavond zijn nieuwe seizoen op gang, in La Liga wacht dan een bezoek aan ...

166
166
Extra troeven voor KRC Genk: Thorup onder indruk

KRC Genk wil zaterdagavond zijn eerste punten van het seizoen op verplaatsing veroveren. Maar dat ...

532
532
Marc Coucke pakt door en gooit plots fortuin op tafel

Marc Coucke lijkt momenteel niet te stoppen. Terwijl het bij Anderlecht eindelijk de goede kant ...

230
230
KVM shopt in Eredivisie; Anderlecht legt goudhaantje vast

De Jupiler Pro League draait inmiddels weer op toerental, desondanks zijn de eersteklassers nog ...

172
172
'Club niet te stuiten: volgende recordtransfer al bepaald'

Club Brugge is andermaal bezig met een erg lucratieve transferzomer. Het werd zelfs de eerste ...

1297
1297
Gebrekkig respect en verrassende mol: Broos rekent af met Anderlecht

Hugo Broos heeft op zijn 74ste een indrukwekkende carrière als speler en als trainer achter ...

751
751
'Tielemans slikt: United haalt concurrent van 75 miljoen'

Manchester United hoopt dit seizoen opnieuw mee te strijden voor de prijzen in Engeland en haalde ...

95
95
'Dossier Saliba: spectaculaire transfersom genoemd'

Het belooft nog een druk einde van de transferperiode te worden bij RSC Anderlecht. Met name aan ...

410
410
TRANSFERUURTJE: 'Plotse jackpot Antwerp, nieuwe exodus Anderlecht'

De zomerse transferperiode nadert zijn ontknoping, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

227
227
Edward Still verbaast Standard: “Ze hebben afgezien”

Standard leek op weg naar een gelijkspel tot Salieu Drammeh uit zijn krammen schoot. De gouden ...

162
162
'Transferstrijd Tresoldi barst los: monstersom in zicht'

Club Brugge moet op de zomermercato nog enkele vertrekkers vrezen. Sterkhouders zoals Christos ...

508
508
‘Knaltransfer Zekri: KV Mechelen vangt nóg meer’

Moncef Zekri is één van de grootste talenten van de Belgische velden. Op 17-jarige ...

199
199
Tzolis looft Club na debuut: ook Arteta meteen verliefd

Christos Tzolis maakte deze zomer de recordtransfer van Club Brugge naar Arsenal. De Engelse ...

275
275
Van Gucht zet de aanval in en belooft grote VTM-onthullingen

Ruben Van Gucht heeft de voorbije dagen al nadrukkelijk een rol gespeeld in de promotie voor het ...

341
341
Club Brugge pakt ferm uit met komst Matteo Dams

Club Brugge heeft de komst van Matteo Dams bekendgemaakt. De linksback werd al een tijdje genoemd in ...

435
435
‘Garcia onthult wat Courtois na WK-drama verzweeg’

De veelbesproken wissel van Thibaut Courtois op het WK tegen Spanje blijft voor discussie zorgen. ...

548
548
‘Plotse wending rond recordbom Anderlecht’

Anderlecht leek een recordbedrag te moeten betalen om zijn toptarget los te weken, maar plots is het ...

832
832
‘Transferrel Adedeji krijgt bijzonder pijnlijke wending’

De transferrel rond Noah Adedeji-Sternberg krijgt stilaan een bijzonder pijnlijke wending. Terwijl ...

945
945

Meer sportnieuws