Club bestolen in UCL? Vormer duidelijk over penaltyfase

door
Club bestolen in UCL? Vormer duidelijk over penaltyfase

Tijdens de openingsspeeldag van de League Phase in de Champions League, stond Club Brugge meteen voor een lastige uitdaging. Zo kreeg Blauw-Zwart woensdag het bezoek van Borussia Dortmund. Uiteindelijk werd met 0-3 verloren, maar zeker in de eerste helft zat er veel meer in.

Door de hervorming van het de Europese competities is er in de zogenaamde League Phase geen sprake meer van heen- en terugmatchen. Elke ploeg speelt tegen acht verschillende tegenstanders. Het belang van de matchen voor eigen volk is dus toegenomen.

Wat dat betreft is de loting behoorlijk zwaar voor Club Brugge. Blauw-Zwart treft zijn 'makkelijkste' tegenstanders (Celtic en Sturm Graz) immers op verplaatsing en neemt het thuis op tegen Aston Villa, Sporting CP en Juventus. Maar eerst wachtte woensdag dus het bezoek van Dortmund.

LEES OOK: Via Union naar Galatasaray met Hagi: "Droom die uitkwam"

Club houdt stand voor rust

Een lastige opdracht, de Duitsers schopten het vorig seizoen immers nog tot de finale van het Kampioenenbal. Maar Club hield lange tijd goed stand tegen BVB. In de eerste helft kreeg de thuisploeg zelfs de nodige kansen om voor eigen volk op voorsprong te komen.

De beste kans werd echter door Hugo Vetlesen van dichtbij op de lat getrapt. Niet veel later kon Christos Tzolis dan weer op doel afstormen. De Griekse aanvaller werd echter bijgebeend door Nico Schlotterbeck, waarna het Brugse doelgevaar onschadelijk werd gemaakt.

Penaltyfout op Tzolis?

Volgens de Bruggelingen hing er wel een geurtje aan die fase. Zo claimde de thuisploeg een strafschop na een vermeende fout op Tzolis. Die werd inderdaad aangetikt door Schlotterbeck, maar zocht toch vooral zelf het contact op. Analist Ruud Vormer was dan ook duidelijk. "Of dit een penalty was? Nee totaal niet, hij zoekt het zelf te veel op", aldus de Nederlander bij VTM 2. In ieder geval kwamen de bewuste fase en gemiste kansen Club duur te staan, na de pauze maakte Dortmund er met een lucky-goal immers 0-1 van waarna het alsnog met 0-3 won.

Club moest een strafschop krijgen ...

Meest recent

Via Union naar Galatasaray met Hagi: "Droom die uitkwam"

Union SG staat voor een zware verplaatsing in de Champions League. Ze nemen het vanavond in ...

1
1
Drama Belgisch voetbal: DAZN verbreekt per direct contract

De oorlog tussen DAZN en de Pro League heeft een hoogtepunt bereikt. Het Laatste Nieuws laat weten ...

143
143
TRANSFERUURTJE: ‘Leegloop Club Brugge, goudmijn Anderlecht’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

89
89
VRT dropt groot nieuws: Enorm mysterie rond Tom Waes

Tom Waes heeft niet het meest fijne jaar achter de rug. In november 2024 knalde Waes met zijn ...

21
21
Union SG baalt: in hetzelfde schuitje als Club Brugge

Union SG bekampt in de Champions League Galatasaray. De Turkse landskampioen is al vijftien maanden ...

35
35
Volgend JPL-ontslag al op komst? “Beledigend niveau”

Royal Antwerp FC nam afscheid van Stef Wils na de pijnlijke nederlaag tegen Dender. Op de Bosuil ...

83
83
Real in zak en as na nieuwe ferme tegenslag Courtois

Thibaut Courtois moest afgelopen interlandperiode al verstek geven bij de Rode Duivels en de doelman ...

41
41
Wout van Aert zorgt voor grote shock: Fan van deze club

Wout van Aert mocht dan wel zijn eerste aflevering van De Slimste Mens ter Wereld niet overleven, ...

81
81
Siquet briest bij Club Brugge: Anderlecht of buitenland?

Hugo Siquet werd met veel bombarie binnengehaald bij Club Brugge en de Rode Duivel had ook een grote ...

454
454
‘Standard grijpt in na deceptie: winterse toptransfers’

Standard Luik is met grote ambities aan het seizoen gestart, maar de Rouches staan voorlopig in de ...

123
123
Union schrikt: Hubert verrast enorm tegen Galatasaray

Union SG neemt het in de Champions League op tegen Galatasaray. De Turkse landskampioen is de grote ...

86
86
'Hommeles bij Anderlecht: miljoenenaankoop naar uitgang'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

248
248
Sporting-Club: 'Onverwachte naam in Brugse selectie'

Club Brugge reist dinsdagavond af naar Lissabon. Een dag later wordt daar namelijk het Champions ...

269
269
'Harde realiteit' bij Genk: "Worden ze niet vrolijk van"

De heenronde in de reguliere competitie zit erop en KRC Genk mag bij de teleurstellingen van het ...

211
211
Joos kijkt ogen uit bij Anderlecht: "Europese top én WK met Duivels"

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend zijn eerste uitzege sinds half augustus. Nochtans speelden ...

244
244
'Club Brugge grijpt in: topaanwinst in januari'

Halfweg de reguliere competitie staat Club Brugge netjes in het spoor van leider Union SG. Maar een ...

645
645
Opvallende optie voor Antwerp: JPL-coach naar Bosuil?

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

396
396
Eerste nederlaag Lammens: Engelse pers trekt harde conclusie

In de Engelse Premier League kreeg Manchester United maandag een flinke domper te verwerken. Ondanks ...

333
333
'Anderlecht in shock: Man City-topdeal in de maak'

Anderlecht ruikt een unieke kans: een 18-jarige goalgetter die in Engeland alles aan flarden schiet, ...

336
336
'Nieuwe coach Antwerp: Overmars spreekt met topkandidaat'

Antwerp FC staat in de komende weken voor een loodzwaar programma. De vraag is welke trainer dat ...

242
242
'WK-selectie Duivels: verrassende naam plots in de running'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

347
347
'Nieuwe transferstrategie Anderlecht: potentiële goudmijn'

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend geen goede wedstrijd op het veld van La Louvière, ...

292
292
Club doet gouden zet: bliksemvertrek voor topaanwinst?

In de Champions League gaat Club Brugge woensdagavond op bezoek bij Sporting CP. Voor de spelers ...

603
603
DAZN dropt hint: overeenkomst met Telenet in de maak?

De voorbije weken en maanden werd er druk gespeculeerd over de uitzendingen van de Jupiler en ...

679
679
'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

452
452

Meer sportnieuws