Club bestolen in UCL? Vormer duidelijk over penaltyfase

1249 stemmen
Club bestolen in UCL? Vormer duidelijk over penaltyfase

Tijdens de openingsspeeldag van de League Phase in de Champions League, stond Club Brugge meteen voor een lastige uitdaging. Zo kreeg Blauw-Zwart woensdag het bezoek van Borussia Dortmund. Uiteindelijk werd met 0-3 verloren, maar zeker in de eerste helft zat er veel meer in.

Door de hervorming van het de Europese competities is er in de zogenaamde League Phase geen sprake meer van heen- en terugmatchen. Elke ploeg speelt tegen acht verschillende tegenstanders. Het belang van de matchen voor eigen volk is dus toegenomen.

Wat dat betreft is de loting behoorlijk zwaar voor Club Brugge. Blauw-Zwart treft zijn 'makkelijkste' tegenstanders (Celtic en Sturm Graz) immers op verplaatsing en neemt het thuis op tegen Aston Villa, Sporting CP en Juventus. Maar eerst wachtte woensdag dus het bezoek van Dortmund.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

Club houdt stand voor rust

Een lastige opdracht, de Duitsers schopten het vorig seizoen immers nog tot de finale van het Kampioenenbal. Maar Club hield lange tijd goed stand tegen BVB. In de eerste helft kreeg de thuisploeg zelfs de nodige kansen om voor eigen volk op voorsprong te komen.

De beste kans werd echter door Hugo Vetlesen van dichtbij op de lat getrapt. Niet veel later kon Christos Tzolis dan weer op doel afstormen. De Griekse aanvaller werd echter bijgebeend door Nico Schlotterbeck, waarna het Brugse doelgevaar onschadelijk werd gemaakt.

Penaltyfout op Tzolis?

Volgens de Bruggelingen hing er wel een geurtje aan die fase. Zo claimde de thuisploeg een strafschop na een vermeende fout op Tzolis. Die werd inderdaad aangetikt door Schlotterbeck, maar zocht toch vooral zelf het contact op. Analist Ruud Vormer was dan ook duidelijk. "Of dit een penalty was? Nee totaal niet, hij zoekt het zelf te veel op", aldus de Nederlander bij VTM 2. In ieder geval kwamen de bewuste fase en gemiste kansen Club duur te staan, na de pauze maakte Dortmund er met een lucky-goal immers 0-1 van waarna het alsnog met 0-3 won.

Club moest een strafschop krijgen ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

49
49
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

35
35
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

71
71
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

162
162
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

71
71
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

160
160
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

419
419
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

102
102
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

515
515
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

301
301
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

637
637
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

161
161
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

404
404
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

180
180
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

76
76
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

118
118
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

116
116
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

297
297
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

319
319
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

446
446
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

487
487
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

506
506
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

180
180
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

217
217
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

88
88

Meer sportnieuws