Club bestolen in UCL? Vormer duidelijk over penaltyfase

door
Club bestolen in UCL? Vormer duidelijk over penaltyfase

Tijdens de openingsspeeldag van de League Phase in de Champions League, stond Club Brugge meteen voor een lastige uitdaging. Zo kreeg Blauw-Zwart woensdag het bezoek van Borussia Dortmund. Uiteindelijk werd met 0-3 verloren, maar zeker in de eerste helft zat er veel meer in.

Door de hervorming van het de Europese competities is er in de zogenaamde League Phase geen sprake meer van heen- en terugmatchen. Elke ploeg speelt tegen acht verschillende tegenstanders. Het belang van de matchen voor eigen volk is dus toegenomen.

Wat dat betreft is de loting behoorlijk zwaar voor Club Brugge. Blauw-Zwart treft zijn 'makkelijkste' tegenstanders (Celtic en Sturm Graz) immers op verplaatsing en neemt het thuis op tegen Aston Villa, Sporting CP en Juventus. Maar eerst wachtte woensdag dus het bezoek van Dortmund.

LEES OOK: 'Strijd om Tresoldi helemaal los: eerste gegadigden gelekt'

Club houdt stand voor rust

Een lastige opdracht, de Duitsers schopten het vorig seizoen immers nog tot de finale van het Kampioenenbal. Maar Club hield lange tijd goed stand tegen BVB. In de eerste helft kreeg de thuisploeg zelfs de nodige kansen om voor eigen volk op voorsprong te komen.

De beste kans werd echter door Hugo Vetlesen van dichtbij op de lat getrapt. Niet veel later kon Christos Tzolis dan weer op doel afstormen. De Griekse aanvaller werd echter bijgebeend door Nico Schlotterbeck, waarna het Brugse doelgevaar onschadelijk werd gemaakt.

Penaltyfout op Tzolis?

Volgens de Bruggelingen hing er wel een geurtje aan die fase. Zo claimde de thuisploeg een strafschop na een vermeende fout op Tzolis. Die werd inderdaad aangetikt door Schlotterbeck, maar zocht toch vooral zelf het contact op. Analist Ruud Vormer was dan ook duidelijk. "Of dit een penalty was? Nee totaal niet, hij zoekt het zelf te veel op", aldus de Nederlander bij VTM 2. In ieder geval kwamen de bewuste fase en gemiste kansen Club duur te staan, na de pauze maakte Dortmund er met een lucky-goal immers 0-1 van waarna het alsnog met 0-3 won.

Club moest een strafschop krijgen ...

Meest recent

Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

8
8
Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

123
123
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

144
144
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

141
141
Anderlecht-soap níét voorbij: nieuwe trainer na seizoen?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

150
150
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

125
125
Werk bij Beveren: Peeters geeft transferplannen vrij

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

254
254
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

175
175
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

231
231
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

70
70
'Afgang met gevolgen: City dropt dubbele transferbom'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

181
181
Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

425
425
Colpaert wisselt twee keer, Kanga toch fit bij AA Gent

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs weer in eigen handen, maar heeft geen marge ...

39
39
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

395
395
El Ouahdi na puike helft: zo reageerde Hayen in kleedkamer

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

120
120
Alarm bij Garcia: grote zorgen rond sterkhouder Duivels

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

125
125
'Club trekt bleek weg: miljoenen verdampen op mercato'

Na weken van pittige onderhandelingen slaagde Club Brugge KV er afgelopen transferzomer in een ...

386
386
Kahn helemaal bijgedraaid: straffe woorden doen Kompany blozen

Bayern München maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League door met 1-6 te gaan ...

290
290
Dilemma voor Hayen: wissel(s) van de wacht in Genk?

In de achtste finale van de Europa League boekte KRC Genk donderdag een deugddoende zege tegen SC ...

120
120
Pech voor Anderlecht: nieuwkomer al in de lappenmand

RSC Anderlecht maakte vrijdag officieel bekend dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

298
298
Ruben Van Gucht pakt uit na storm rond privéleven

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

30
30
Antwerp krijgt eindelijk goed nieuws uit ziekenboeg

Antwerp krijgt zondag Standard over de vloer. Veel staat er op het eerste gezicht niet op het spel, ...

142
142
'Jackpot voor Club Brugge: record Jashari aan diggelen'

In de nieuwste update van het toonaangevende Transfermarkt vestigt Club Brugge een nieuw record, ...

584
584
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

143
143
'Genk all-in: krankzinnig prijskaartje Karetsas lekt uit'

De zenuwen staan strakgespannen in Genk, dat zondag uitgerekend in de derby tegen STVV zijn kansen ...

266
266

Meer sportnieuws