Club bestolen in UCL? Vormer duidelijk over penaltyfase

door
Club bestolen in UCL? Vormer duidelijk over penaltyfase

Tijdens de openingsspeeldag van de League Phase in de Champions League, stond Club Brugge meteen voor een lastige uitdaging. Zo kreeg Blauw-Zwart woensdag het bezoek van Borussia Dortmund. Uiteindelijk werd met 0-3 verloren, maar zeker in de eerste helft zat er veel meer in.

Door de hervorming van het de Europese competities is er in de zogenaamde League Phase geen sprake meer van heen- en terugmatchen. Elke ploeg speelt tegen acht verschillende tegenstanders. Het belang van de matchen voor eigen volk is dus toegenomen.

Wat dat betreft is de loting behoorlijk zwaar voor Club Brugge. Blauw-Zwart treft zijn 'makkelijkste' tegenstanders (Celtic en Sturm Graz) immers op verplaatsing en neemt het thuis op tegen Aston Villa, Sporting CP en Juventus. Maar eerst wachtte woensdag dus het bezoek van Dortmund.

LEES OOK: Kompany gooit extra olie op het vuur voor Duitse topper

Club houdt stand voor rust

Een lastige opdracht, de Duitsers schopten het vorig seizoen immers nog tot de finale van het Kampioenenbal. Maar Club hield lange tijd goed stand tegen BVB. In de eerste helft kreeg de thuisploeg zelfs de nodige kansen om voor eigen volk op voorsprong te komen.

De beste kans werd echter door Hugo Vetlesen van dichtbij op de lat getrapt. Niet veel later kon Christos Tzolis dan weer op doel afstormen. De Griekse aanvaller werd echter bijgebeend door Nico Schlotterbeck, waarna het Brugse doelgevaar onschadelijk werd gemaakt.

Penaltyfout op Tzolis?

Volgens de Bruggelingen hing er wel een geurtje aan die fase. Zo claimde de thuisploeg een strafschop na een vermeende fout op Tzolis. Die werd inderdaad aangetikt door Schlotterbeck, maar zocht toch vooral zelf het contact op. Analist Ruud Vormer was dan ook duidelijk. "Of dit een penalty was? Nee totaal niet, hij zoekt het zelf te veel op", aldus de Nederlander bij VTM 2. In ieder geval kwamen de bewuste fase en gemiste kansen Club duur te staan, na de pauze maakte Dortmund er met een lucky-goal immers 0-1 van waarna het alsnog met 0-3 won.

Club moest een strafschop krijgen ...

Meest recent

AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

AA Gent dreigt alweer naast de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's gaven vorig weekend hun ...

28
28
Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

16
16
Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Anderlecht boekte vorig weekend een klinkende zege tegen OH Leuven en zette zo een grote stap ...

104
104
'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

36
36
Jean-Marie Pfaff’s ingrijpende keuze zet Beveren op z’n kop

Het zijn intense en moeilijke jaren geweest voor Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste ...

53
53
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Heel wat smaakmakers lijken na dit ...

117
117
'Real Madrid dropt in zomer stevige trainersbom'

Real Madrid beleeft een woelig seizoen. Het zette in januari Xabi Alonso alweer op straat. De ...

37
37
Dit is dé reden waarom Charleroi-Cub extra lang duurde

Club Brugge deed zondag een uitstekende zaak door na het puntenverlies van Union en STVV te gaan ...

559
559
TRANSFERUURTJE: 'Witte trainersrook bij Anderlecht, Barça dokt 30 miljoen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

304
304
Buitenaardse Messi helpt Inter Miami aan straffe comeback

Lionel Messi is inmiddels al 38 jaar, maar net zoals Cristiano Ronaldo blijft de Argentijn gaan op ...

39
39
Simon Mignolet deelt boodschap die blijft nazinderen

Wat zich gisteren in Charleroi afspeelde, was het soort voetbalavond dat nog lang blijft nazinderen. ...

329
329
Ramp voor Union: “Groot probleem, géén oplossing”

Union SG staat nog altijd aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar Club Brugge sloop afgelopen ...

127
127
Albert compleet verrast over RSCA: "Monsterlijk!"

RSC Anderlecht is onder Jérémy Taravel weer beter bezig. Er is nog veel werk om van ...

358
358
Van Gucht haalt Brusselmans door gehaktmolen

Ruben Van Gucht en Herman Brusselmans zijn twee van onze bekendste en misschien ook wel meest ...

113
113
Club door oog van de naald: "Dat leek nergens op"

Club Brugge won met meer geluk dan kunde op het veld van Sporting Charleroi. Blauw-Zwart speelde een ...

166
166
Enorm probleem bij Union SG: "Te weinig voor een kampioen"

Wat Union SG liet zien tegen KVC Westerlo, dat deed pijn aan de ogen. Dat was zeker niet de eerste ...

70
70
Vragen bij RSCA-ster: "Kan hij dit ook in de PO's brengen?"

RSC Anderlecht won met 5-1 van OH Leuven. De Brusselaars speelden een uur lang best goed, voordien ...

264
264
Mignolet bedankt Charleroi: "We werden wat geholpen"

Club Brugge pakte de drie punten in Charleroi. Het deed dat in de 100ste minuut via een goal van ...

216
216
'STVV rekent op duurste transfer ooit van de club'

Bij STVV gaan ze komende zomer ongetwijfeld een resem sterkhouders de club zien verlaten. De ...

190
190
Commotie na sleutelfase: Club bevoordeeld op Mambourg?

Na een doelpunt van Joel Ordoñez in de 100ste minuut, ging Club Brugge zondagavond ...

786
786
Enorme mokerslag AA Gent: "In de kleedkamer ..."

AA Gent heeft zijn deelname aan de Champions' Play-Offs zelf te grabbel gegooid. Na twee ...

353
353
'Napoli met verstomming geslagen: De Bruyne verbaast bij terugkeer'

SSC Napoli boekte afgelopen weekend een cruciale zege na een doelpunt van Romelu Lukaku in de extra ...

380
380
Walgelijk incident na Charleroi-Club, Vanaken haalt fors uit

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

947
947
Degryse nu zal zeker: déze ploegen halen Play-Off I

Nog drie speeldagen te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. De strijd ...

716
716
‘Club Brugge op z'n kop: ongehoorde toptransfer barst los'

Club Brugge weet dat er deze zomer opnieuw stevig aan de ploeg zal worden getrokken. Maar wat nu op ...

452
452

Meer sportnieuws