Club bestolen in UCL? Vormer duidelijk over penaltyfase

door
Club bestolen in UCL? Vormer duidelijk over penaltyfase

Tijdens de openingsspeeldag van de League Phase in de Champions League, stond Club Brugge meteen voor een lastige uitdaging. Zo kreeg Blauw-Zwart woensdag het bezoek van Borussia Dortmund. Uiteindelijk werd met 0-3 verloren, maar zeker in de eerste helft zat er veel meer in.

Door de hervorming van het de Europese competities is er in de zogenaamde League Phase geen sprake meer van heen- en terugmatchen. Elke ploeg speelt tegen acht verschillende tegenstanders. Het belang van de matchen voor eigen volk is dus toegenomen.

Wat dat betreft is de loting behoorlijk zwaar voor Club Brugge. Blauw-Zwart treft zijn 'makkelijkste' tegenstanders (Celtic en Sturm Graz) immers op verplaatsing en neemt het thuis op tegen Aston Villa, Sporting CP en Juventus. Maar eerst wachtte woensdag dus het bezoek van Dortmund.

LEES OOK: 'Transferclash Barça: Flick smeekt om deze winteraanwinst'

Club houdt stand voor rust

Een lastige opdracht, de Duitsers schopten het vorig seizoen immers nog tot de finale van het Kampioenenbal. Maar Club hield lange tijd goed stand tegen BVB. In de eerste helft kreeg de thuisploeg zelfs de nodige kansen om voor eigen volk op voorsprong te komen.

De beste kans werd echter door Hugo Vetlesen van dichtbij op de lat getrapt. Niet veel later kon Christos Tzolis dan weer op doel afstormen. De Griekse aanvaller werd echter bijgebeend door Nico Schlotterbeck, waarna het Brugse doelgevaar onschadelijk werd gemaakt.

Penaltyfout op Tzolis?

Volgens de Bruggelingen hing er wel een geurtje aan die fase. Zo claimde de thuisploeg een strafschop na een vermeende fout op Tzolis. Die werd inderdaad aangetikt door Schlotterbeck, maar zocht toch vooral zelf het contact op. Analist Ruud Vormer was dan ook duidelijk. "Of dit een penalty was? Nee totaal niet, hij zoekt het zelf te veel op", aldus de Nederlander bij VTM 2. In ieder geval kwamen de bewuste fase en gemiste kansen Club duur te staan, na de pauze maakte Dortmund er met een lucky-goal immers 0-1 van waarna het alsnog met 0-3 won.

Club moest een strafschop krijgen ...

Meest recent

Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is voor ...

17
17
'Club ruikt wéér record: ongelooflijke transfersom Ordoñez'

Club Brugge KV wist in 2025 opnieuw straffe financiële cijfers voor te leggen en dat had het in ...

122
122
Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

244
244
'Transferclash Barça: Flick smeekt om deze winteraanwinst'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

57
57
Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

315
315
'Anderlecht zet mercato in brand: nieuwe zes als topdeal'

Elke Anderlecht-fan voelt het meteen kriebelen als paars-wit opnieuw in Zuid-Amerika gaat shoppen: ...

301
301
'Union houdt hart vast: topcompetitie wenkt voor revelatie'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

115
115
'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

385
385
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

220
220
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

415
415
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

445
445
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

402
402
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

172
172
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

252
252
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

311
311
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

210
210
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

86
86
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

212
212
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

209
209
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

60
60
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

667
667
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

120
120
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

641
641
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

264
264
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

298
298

Meer sportnieuws