UCL: Bologna debuteert met punt, Sparta vermorzelt Salzburg

43 stemmen
UCL: Bologna debuteert met punt, Sparta vermorzelt Salzburg

Woensdag stonden in de vooravond opnieuw twee wedstrijden in de 'League Phase' van de vernieuwde Champions League op het programma. Zo wist debutant Bologna FC zijn eerste puntje te pakken. Sparta Praag boekte dan weer een ruime zege tegen RB Salzburg.

LEES OOK: 'AA Gent schrikt: vertrek Delorge alsmaar concreter'

Bologna FC - Shakhtar Donetsk

Bologna verbaasde afgelopen seizoen vriend en vijand door beslag te leggen op de vijfde plaats in de Serie A. Maar dat succes had ook een keerzijde. Zo vertrok succescoach Motta naar Juventus en ook verschillende sterkhouders kozen voor een nieuwe uitdaging. De verwachtingen voor dit seizoen zijn dan ook vrij beperkt.

De Italianen slaagden er wel in om doelman Skorupski te houden en dat bleek een goede zet. Tegen Shakhtar Donetsk kroonde de Pool zich al snel tot de grote held. Na enkele minuten kregen de Oekraïners immers een strafschop. Skorupski hield de elfmeter echter tegen en had daarmee een grote invloed op de einduitslag.

Hoewel beide teams nog voldoende kansen kregen, bleef het immers bij 0-0. In de absolute slotfase kwam de thuisploeg er nog dichtbij na enkele stilstaande fases, de brilscore bleef echter op het bord staan. Een puntendeling waar beide teams wel mee konden leven.

Sparta Praag - RB Salzburg

Sparta wist vorig seizoen zijn eeuwige rivaal Slavia Praag van de Tsjechische titel te houden. Vervolgens werden de kampioenen van Ierland, Roemenië en Zweden uitgeschakeld in de voorrondes van de UCL. En dus mocht Sparta zijn opwachting maken in de League Phase. Daarin wist het meteen indruk te maken.

Zo werd RB Salzburg op een pak slaag getrakteerd. Na nog geen twee minuten zorgde Kairinen al voor de 1-0. Vlak voor rust verdubbelde Olatunji de voorsprong en na de pauze legde Laçi de 3-0-eindstand vast. De Tsjechen doen dus meteen een gooi naar een plek bij de 24 beste ploegen, die doorstoten naar de knock out-fase.

De vernieuwde UCL telt te veel deelnemers ...

Meest recent

‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

12
12
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

153
153
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

307
307
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

39
39
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

161
161
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

98
98
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

106
106
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

208
208
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

35
35
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

33
33
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

133
133
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

445
445
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

214
214
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

204
204
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

132
132
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

84
84
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

429
429
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

333
333
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

141
141
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

135
135
WK-speech gaat viraal: Van der Bruggen haalt zwaar uit

Het WK heeft al voor enkele opvallende momenten gezorgd. Bij Tunesië werd bondscoach Lamouchi ...

23
23
Rigaux verblijdt Feyenoord met Belgische knaltransfer

Devy Rigaux trok de deur van Club Brugge achter zich dicht om een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

126
126
‘Anderlecht gaat plots voor absolute stunttransfer’

RSC Anderlecht wil weer hoog mikken en dat is ook te zien aan de transfergeruchten op de ...

555
555
Hans Vanaken zorgt voor totaal ongeloof bij VRT-gezicht

Op een WK waar de spotlights vooral naar de grote sterren gaan, kreeg Hans Vanaken onverwacht een ...

347
347
Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan. De Rouches willen weer ...

232
232

Meer sportnieuws