UCL: Bologna debuteert met punt, Sparta vermorzelt Salzburg

door
UCL: Bologna debuteert met punt, Sparta vermorzelt Salzburg

Woensdag stonden in de vooravond opnieuw twee wedstrijden in de 'League Phase' van de vernieuwde Champions League op het programma. Zo wist debutant Bologna FC zijn eerste puntje te pakken. Sparta Praag boekte dan weer een ruime zege tegen RB Salzburg.

Bologna FC - Shakhtar Donetsk

Bologna verbaasde afgelopen seizoen vriend en vijand door beslag te leggen op de vijfde plaats in de Serie A. Maar dat succes had ook een keerzijde. Zo vertrok succescoach Motta naar Juventus en ook verschillende sterkhouders kozen voor een nieuwe uitdaging. De verwachtingen voor dit seizoen zijn dan ook vrij beperkt.

De Italianen slaagden er wel in om doelman Skorupski te houden en dat bleek een goede zet. Tegen Shakhtar Donetsk kroonde de Pool zich al snel tot de grote held. Na enkele minuten kregen de Oekraïners immers een strafschop. Skorupski hield de elfmeter echter tegen en had daarmee een grote invloed op de einduitslag.

Hoewel beide teams nog voldoende kansen kregen, bleef het immers bij 0-0. In de absolute slotfase kwam de thuisploeg er nog dichtbij na enkele stilstaande fases, de brilscore bleef echter op het bord staan. Een puntendeling waar beide teams wel mee konden leven.

Sparta Praag - RB Salzburg

Sparta wist vorig seizoen zijn eeuwige rivaal Slavia Praag van de Tsjechische titel te houden. Vervolgens werden de kampioenen van Ierland, Roemenië en Zweden uitgeschakeld in de voorrondes van de UCL. En dus mocht Sparta zijn opwachting maken in de League Phase. Daarin wist het meteen indruk te maken.

Zo werd RB Salzburg op een pak slaag getrakteerd. Na nog geen twee minuten zorgde Kairinen al voor de 1-0. Vlak voor rust verdubbelde Olatunji de voorsprong en na de pauze legde Laçi de 3-0-eindstand vast. De Tsjechen doen dus meteen een gooi naar een plek bij de 24 beste ploegen, die doorstoten naar de knock out-fase.

De vernieuwde UCL telt te veel deelnemers ...

Meest recent

Belgisch voetbal in diepe rouw: Glen De Boeck plots overleden

Het Belgische voetbal werd maandagochtend opgeschrikt door bijzonder triest nieuws. Voormalig Rode ...

58
58
'IJskoude exit dreigt: Club Brugge laat geen traan om Hayen'

Aan de buitenkant oogt alles nog rustig bij Nicky Hayen. Maar binnen de club groeit het gevoel dat ...

100
100
Union zwaar bevoordeeld? Oud-ref velt keihard verdict

Leider Union SG heeft voor het tweede weekend op rij puntenverlies geleden en beet zaterdag zijn ...

47
47
'Club moddert aan: bestuur grijpt in op transfermarkt'

Wie gehoopt had dat de bekerzege in Leuven de ommekeer zou inleiden bij Club Brugge, kwam zaterdag ...

124
124
"Catastrofe" - analisten vermorzelen 'zwakke schakel' Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

125
125
Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

140
140
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

55
55
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

72
72
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

39
39
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

193
193
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

26
26
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

152
152
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

213
213
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

45
45
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

118
118
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

214
214
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

108
108
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

72
72
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

149
149
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

332
332
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

315
315
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

209
209
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

561
561
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

43
43
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

247
247

Meer sportnieuws