UCL: Bologna debuteert met punt, Sparta vermorzelt Salzburg

door
UCL: Bologna debuteert met punt, Sparta vermorzelt Salzburg

Woensdag stonden in de vooravond opnieuw twee wedstrijden in de 'League Phase' van de vernieuwde Champions League op het programma. Zo wist debutant Bologna FC zijn eerste puntje te pakken. Sparta Praag boekte dan weer een ruime zege tegen RB Salzburg.

Bologna FC - Shakhtar Donetsk

Bologna verbaasde afgelopen seizoen vriend en vijand door beslag te leggen op de vijfde plaats in de Serie A. Maar dat succes had ook een keerzijde. Zo vertrok succescoach Motta naar Juventus en ook verschillende sterkhouders kozen voor een nieuwe uitdaging. De verwachtingen voor dit seizoen zijn dan ook vrij beperkt.

De Italianen slaagden er wel in om doelman Skorupski te houden en dat bleek een goede zet. Tegen Shakhtar Donetsk kroonde de Pool zich al snel tot de grote held. Na enkele minuten kregen de Oekraïners immers een strafschop. Skorupski hield de elfmeter echter tegen en had daarmee een grote invloed op de einduitslag.

Hoewel beide teams nog voldoende kansen kregen, bleef het immers bij 0-0. In de absolute slotfase kwam de thuisploeg er nog dichtbij na enkele stilstaande fases, de brilscore bleef echter op het bord staan. Een puntendeling waar beide teams wel mee konden leven.

Sparta Praag - RB Salzburg

Sparta wist vorig seizoen zijn eeuwige rivaal Slavia Praag van de Tsjechische titel te houden. Vervolgens werden de kampioenen van Ierland, Roemenië en Zweden uitgeschakeld in de voorrondes van de UCL. En dus mocht Sparta zijn opwachting maken in de League Phase. Daarin wist het meteen indruk te maken.

Zo werd RB Salzburg op een pak slaag getrakteerd. Na nog geen twee minuten zorgde Kairinen al voor de 1-0. Vlak voor rust verdubbelde Olatunji de voorsprong en na de pauze legde Laçi de 3-0-eindstand vast. De Tsjechen doen dus meteen een gooi naar een plek bij de 24 beste ploegen, die doorstoten naar de knock out-fase.

De vernieuwde UCL telt te veel deelnemers ...

Meest recent

'Club Brugge richt pijlen al op opvolger Tresoldi'

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat op het veld van Union een grote stap kan zetten richting ...

7
7
'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Een op z'n zachtst gezegd matig RSC Anderlecht sleepte zondag een 3-1 zege tegen AA Gent uit de ...

61
61
UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

70
70
‘Strijd om Mirisola barst los: KRC Genk verlangt jackpot'

KRC Genk dreigt komende zomer enkele smaakmakers te verliezen. Naast Konstantinos Karetsas is er ook ...

152
152
Nieuwe revelatie in Jupiler Pro League: “Straffe statistiek”

De Europe Play-Offs kenden afgelopen speeldag een grote verrassing. Westerlo won op het veld van ...

37
37
Vanderbiest verbaast KV Mechelen met toekomstwens

KV Mechelen is dit seizoen één van de grote revelaties van de Jupiler Pro League. Fred ...

100
100
Alarmbellen bij Standard na zeperd: “Dat is onmogelijk”

Standard Luik hoopt snel weer de aansluiting te vinden bij de top van het Belgische voetbal, maar ...

68
68
‘Chelsea maakt opvallend transferplan Penders bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend te noemen. De doelman maakte op jonge leeftijd al de ...

77
77
‘Prijskaartje Godts: waanzinnige recordsom genoemd'

Mika Godts zit dit seizoen in bloedvorm bij Ajax. De kersverse Rode Duivel was ook afgelopen ...

73
73
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

67
67
Vanderbiest draait kar: T1 in vizier voor Anderlecht?

Fred Vanderbiest kent een geweldig seizoen met KV Mechelen. Malinwa plaatste zich onverhoopt voor de ...

434
434
‘Catastrofe voor WK: Napoli straft Lukaku ongezien hard'

Het gaat van kwaad naar erger voor Romelu Lukaku bij Napoli. De Rode Duivel heeft het volledig ...

382
382
Arjen Robben zorgt voor voetbaldrama: Agressie gaat viraal

Nederland is momenteel in de ban van een pittig 'schandaal'. In de hoofdrol: twee bekende ...

68
68
Anderlecht nog steeds in grote problemen: code rood

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch is de kritiek hard. Paars-Wit lag ...

211
211
TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

247
247
Vossen sneert naar Zulte Waregem-coach Colpaert

Jelle Vossen is een goaltjesdief pur sang en dat bewees hij vorig seizoen in de Challenger Pro ...

249
249
KV Mechelen met rug tegen de muur: fans afgemaakt

KV Mechelen was euforisch nadat het zich verzekerde in de top 6. In de Champions Play-Offs werden ...

75
75
Vanhaezebrouck maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht verloor op de eerste speeldag met 4-2 van Club Brugge, maar herpakte zich met een ...

177
177
Man Utd woedend na bizarre rode kaart: Carrick vloekt

Manchester United verloor in eigen huis van Leeds United. Een ferme mokerslag na een goede periode ...

53
53
Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

Marc Brys staat in theorie nog onder contract bij Kameroen, maar de Belgische oefenmeester was op de ...

29
29
Vossen onthult oorlog met Zulte: “Er speelt meer…”

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De aanvaller was de topscorer en ...

422
422
Anderlecht in dubio: miljoenenklapper Keisuke Goto?

Dat RSC Anderlecht dringend nood heeft aan een nieuwe sportief directeur is ondertussen duidelijk. ...

517
517
Klasse! Vanaken met knap gebaar bij gebroken Diakhon

Mamadou Diakhon beleefde afgelopen weekend een ware nachtmerrie. De aanvaller van Club Brugge viel ...

429
429
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

61
61
Voetbalgenot op TV: hier vind je de Champions League-clashes

Deze week worden de tickets voor de halve finales van de Champions League afgewerkt. De terugmatchen ...

44
44

Meer sportnieuws