Grote comeback bij Anderlecht? Vanhaezebrouck reageert

door
Grote comeback bij Anderlecht? Vanhaezebrouck reageert

De positie van Brian Riemer bij RSC Anderlecht blijft aan een zijden draadje hangen. Indien het zaterdag in de thuismatch tegen Sporting Charleroi opnieuw misloopt, zou de Deense trainer wel eens kunnen vliegen. De vraag is echter wie hem dan zou moeten vervangen.

De recordkampioen gaf eind vorig seizoen de titel in extremis nog uit handen, maar was desondanks dik tevreden over de geboekte progressie. En dus werd het vertrouwen behouden in Riemer, die uiteraard kan rekenen op de steun van zijn landgenoot en sportieve baas Jesper Fredberg. Men vertrouwde er op dat de Deen voor beterschap zou zorgen.

LEES OOK: Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

Geen progressie

Dat is voorlopig allerminst het geval. Ten opzichte van de start van de competitie is er van progressie amper sprake in het spel van Paars-Wit, terwijl het seizoen inmiddels toch al twee maanden bezig is. En nu ook de resultaten beginnen tegen te vallen, komt de positie van Riemer steeds zwaarder onder druk te staan.

De trainer staat straks bijna twee jaar aan het roer bij RSCA. In die tijd slaagde hij er nooit echt in om de scepsis rond zijn persoon weg te nemen. Riemer is weliswaar een sympathieke man en beschikt over de nodige kwaliteiten als people-manager. Maar op tactisch vlak liet hij allerminst een goede indruk achter. Ook slaagt hij er amper in spelers individueel beter te maken.

Opvolger met ervaring?

Bij de achterban is het geduld dan ook stilaan helemaal op. De 'Riemer Buiten'-gezangen die al enkele weken weerklinken, worden steeds luider en talrijker. Voorlopig blijft hij evenwel de steun van het bestuur, met name van Fredberg, genieten. Maar als het zaterdag tegen Charleroi andermaal fout gaat, lijken de dagen van Riemer toch echt wel geteld.

In het geval van een ontslag zal de sportieve leiding wel een geschikte opvolger moeten vinden. Niet evident gezien het seizoen op volle toeren en RSCA in de komende periode bijna wekelijks twee matchen afwerkt. Idealiter is het dan ook iemand met relevante ervaring die de club en competitie kent, om de inloopperiode tot het minimum te beperken.

Hein liever analist

Zo'n profielen zijn momenteel echter niet dik bezaaid. Hein Vanhaezebrouck voldoet aan deze voorwaarden. Hij stond tussen het najaar van 2017 en einde van 2018 al aan het roer bij RSCA, al werd dat niet zo'n groot succes. Een comeback in het Lotto Park ziet hij evenwel niet zitten. Dinsdagavond tijdens de Champions League-omkadering op Play Sports kreeg de huidige analist al gekscherend de vraag of hij geïnteresseerd was om over te nemen. "Nee nee, ik zit hier veel te graag", klonk het duidelijk.

Vanhaezebrouck zou meer uit deze kern halen dan Riemer ...

Meest recent

FIFA-baas Infantino slaat snoeihard terug op WK-chaos

Het WK 2026 komt dichterbij en het landentornooi in de Verenigde Staten, Mexico en Canada kreeg al ...

2
2
Vanaken zekerheid op WK? “Had al eerder kunnen zijn”

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge, maar bij de Rode Duivels ...

20
20
Antwerp wrijft zich in de handen: topduo staat op

Royal Antwerp FC kende een desastreuze reeks en keek zelfs even tegen degradatiezorgen aan. Stef ...

43
43
Boeckx doet straffe uitspraken over “maniakale” Kompany

Het einde van het jaar zit er bijna op en dan worden de beste momenten overal bovengehaald. Ook ...

33
33
Vaste Rode Duivel plots ferm in de rats: "Héél vreemd"

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada komt dichterbij met de nakende jaarwisseling. ...

36
36
‘Code rood bij Antwerp: exit ‘stabiele factor’ dreigt’

Royal Antwerp FC dreigt weer een totale leegloop mee te maken. Achter de schermen is de club al druk ...

101
101
Extra pijnlijk: Lardot steunt uithaal naar ref en VAR

De VAR en scheidsrechters in België blijven een groot discussiepunt. Ook afgelopen speeldag ...

169
169
Garcia houdt hart vast: grote vrees De Bruyne en Lukaku

2026 staat voor de deur en dat is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De ...

72
72
Joos geeft raad: “Deze Duivel zou áltijd bij Real spelen”

De Rode Duivels lagen de afgelopen seizoenen erg goed in de transfermarkt. Met de wintermercato voor ...

112
112
‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Joel Ordonez werd afgelopen zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht. Zo stond ...

295
295
TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

272
272
‘OHL bereidt zich al voor op gigantische knaltransfer’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen is volop aan het draaien. Bij Oud-Heverlee ...

95
95
Enorme teleurstelling: grijpt Garcia genadeloos in?

2026 is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach Rudi Garcia is al ...

160
160
‘Antwerp wil deze winter in eigen land shoppen’

Royal Antwerp FC moet elke mercato verkopen om het hoofd boven water te houden, maar komende ...

294
294
‘Racismerel Beveren – Beerschot: straffen op komst’

Op 20 december namen SK Beveren en Beerschot het tegen elkaar op. De match werd ontsierd door een ...

140
140
Wesley Hoedt en Emma Heesters droppen gigantische relatiebom

Voetballer Wesley Hoedt en zangeres Emma Heesters zijn opnieuw uit elkaar. Dat bevestigt de manager ...

116
116
Tielemans doet transferboekje open: “Het klopt”

Youri Tielemans is dit seizoen enorm sterk bezig. Met Aston Villa doet de middenvelder zowaar mee ...

154
154
Ontsteltenis bij Anderlecht: Stroeykens weg in januari?

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato van gerichte versterking voorzien. Maar de ...

506
506
'Doorbraak gevonden: supertransfer City binnen 48 uur'

Een winterstop is de clubs uit de Premier League niet gegund, in de komende drie dagen wordt zelfs ...

99
99
'Club blijft cashen: Liverpool legt grote zak geld klaar'

Club Brugge KV maakt zich ook in 2026 op voor enkele grote uitgaande transfers. Eén van de ...

591
591
'Hayen slikt meteen forse transferopdoffer bij KRC Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste helft van het ...

976
976
La Louvière strikt bekende naam, Westerlo laat aanvaller gaan

De winterstop in de Jupiler Pro League is aangebroken, maar achter de schermen blijven de ...

148
148
Totale leegloop: meer dan 10 (!) vertrekkers bij Antwerp?

Na een tegenvallende start van het seizoen, heeft Antwerp FC zich de voorbije weken op een ...

474
474
Straffe Kompany-onthulling: Bayern-zwaargewicht doet boekje open

Vincent Kompany leverde tot dusver uitstekend werk als hoofdcoach van Bayern München. En hij is ...

373
373
'Club Brugge is dure speler beu: genadeschot in de maak'

Hij kwam als een dure versterking, maar het is stilaan vooral ergernis. Bij Club Brugge is het ...

693
693

Meer sportnieuws