Grote comeback bij Anderlecht? Vanhaezebrouck reageert

door
Grote comeback bij Anderlecht? Vanhaezebrouck reageert

De positie van Brian Riemer bij RSC Anderlecht blijft aan een zijden draadje hangen. Indien het zaterdag in de thuismatch tegen Sporting Charleroi opnieuw misloopt, zou de Deense trainer wel eens kunnen vliegen. De vraag is echter wie hem dan zou moeten vervangen.

De recordkampioen gaf eind vorig seizoen de titel in extremis nog uit handen, maar was desondanks dik tevreden over de geboekte progressie. En dus werd het vertrouwen behouden in Riemer, die uiteraard kan rekenen op de steun van zijn landgenoot en sportieve baas Jesper Fredberg. Men vertrouwde er op dat de Deen voor beterschap zou zorgen.

LEES OOK: Vanhaezebrouck maakt brandhout van Anderlecht

Geen progressie

Dat is voorlopig allerminst het geval. Ten opzichte van de start van de competitie is er van progressie amper sprake in het spel van Paars-Wit, terwijl het seizoen inmiddels toch al twee maanden bezig is. En nu ook de resultaten beginnen tegen te vallen, komt de positie van Riemer steeds zwaarder onder druk te staan.

De trainer staat straks bijna twee jaar aan het roer bij RSCA. In die tijd slaagde hij er nooit echt in om de scepsis rond zijn persoon weg te nemen. Riemer is weliswaar een sympathieke man en beschikt over de nodige kwaliteiten als people-manager. Maar op tactisch vlak liet hij allerminst een goede indruk achter. Ook slaagt hij er amper in spelers individueel beter te maken.

Opvolger met ervaring?

Bij de achterban is het geduld dan ook stilaan helemaal op. De 'Riemer Buiten'-gezangen die al enkele weken weerklinken, worden steeds luider en talrijker. Voorlopig blijft hij evenwel de steun van het bestuur, met name van Fredberg, genieten. Maar als het zaterdag tegen Charleroi andermaal fout gaat, lijken de dagen van Riemer toch echt wel geteld.

In het geval van een ontslag zal de sportieve leiding wel een geschikte opvolger moeten vinden. Niet evident gezien het seizoen op volle toeren en RSCA in de komende periode bijna wekelijks twee matchen afwerkt. Idealiter is het dan ook iemand met relevante ervaring die de club en competitie kent, om de inloopperiode tot het minimum te beperken.

Hein liever analist

Zo'n profielen zijn momenteel echter niet dik bezaaid. Hein Vanhaezebrouck voldoet aan deze voorwaarden. Hij stond tussen het najaar van 2017 en einde van 2018 al aan het roer bij RSCA, al werd dat niet zo'n groot succes. Een comeback in het Lotto Park ziet hij evenwel niet zitten. Dinsdagavond tijdens de Champions League-omkadering op Play Sports kreeg de huidige analist al gekscherend de vraag of hij geïnteresseerd was om over te nemen. "Nee nee, ik zit hier veel te graag", klonk het duidelijk.

Vanhaezebrouck zou meer uit deze kern halen dan Riemer ...

Meest recent

CPL ontploft: Stijnen triomfeert, dubbel drama onderin

De slotspeeldag in de Challenger Pro League beloofde heel wat drama en dat is er ook gekomen. ...

0
0
Hoeneß komt met héél straf verhaal over Kompany

Bij Bayern München is Uli Hoeneß nog steeds een zeer invloedrijk figuur. Vincent Kompany ...

31
31
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: deze spelers op de wip

RSC Anderlecht gaat in de zomer heel wat nieuwe spelers halen. Paars-Wit moet de kern vooral ...

105
105
Duwt Antwerp in de zomer wél door voor JPL-smaakmaker?

Royal Antwerp FC gaat in de zomer toch het nodige geld moeten vinden om de ploeg heel stevig te ...

96
96
Van Holsbeeck spreekt! Dit zegt hij over Anderlecht

Herman Van Holsbeeck werd vele jaren geleden ontslagen door Marc Coucke. Nadien werd hij een van de ...

163
163
Olise-transferbom: Kompany vangt eerste grote klap

Vincent Kompany lijkt onaantastbaar bij Bayern München, maar net nu dreigt een transferbom zijn ...

111
111
Raman verklaart gemiste buitenlandse toptransfer

Benito Raman was te gast in de podcast Café Constant. De huidige aanvaller van KV Mechelen ...

35
35
'Guardiola dolenthousiast: Man City wil zaken doen met Genk'

Bij Racing Genk lopen heel wat spelers in de kijker. Het ene transfergerucht is al correcter dan het ...

125
125
Kompany is 'hot': "Tuurlijk staat hij het op verlanglijstje"

Vincent Kompany is plots heel ‘hot’. In heel Europa wordt er geschreven over de coach ...

94
94
'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

140
140
Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

111
111
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

50
50
Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

213
213
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

230
230
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

50
50
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

311
311
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

193
193
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

287
287
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

167
167
Nieuwe mokerslag voor Antwerp: crisis op de Bosuil?

Royal Antwerp FC kent een snertseizoen en de miserie lijkt maar niet te stoppen. Het Laatste Nieuws ...

347
347
Dubbele opsteker Anderlecht, Taravel spreekt over De Cat

RSC Anderlecht kampte met heel wat blessureleed en Nathan De Cat is de laatste in het rijtje. De ...

416
416
Leko bonkt op de borst: “Respect voor Union, maar…”

Komende speeldag staat de topper tussen Union SG en Club Brugge op het programma in de Champions ...

166
166
Real-fans lynchen eigen speler: racisme na Kompany-dreun

Real Madrid werd in de kwartfinale van de Champions League uitgeschakeld tegen het Bayern ...

111
111
KV Mechelen-smaakmaker doet boekje open: “Niet betaald”

KV Mechelen kent dit seizoen een wonderseizoen onder Fred Vanderbiest. Malinwa zit in de Champions ...

272
272
Straffe prestatie Stijnen: "Vooraf had ik hiervoor getekend"

Vrijdagavond volgt de ontknoping van het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. Op de ...

60
60

Meer sportnieuws