Grote comeback bij Anderlecht? Vanhaezebrouck reageert

door
Grote comeback bij Anderlecht? Vanhaezebrouck reageert

De positie van Brian Riemer bij RSC Anderlecht blijft aan een zijden draadje hangen. Indien het zaterdag in de thuismatch tegen Sporting Charleroi opnieuw misloopt, zou de Deense trainer wel eens kunnen vliegen. De vraag is echter wie hem dan zou moeten vervangen.

De recordkampioen gaf eind vorig seizoen de titel in extremis nog uit handen, maar was desondanks dik tevreden over de geboekte progressie. En dus werd het vertrouwen behouden in Riemer, die uiteraard kan rekenen op de steun van zijn landgenoot en sportieve baas Jesper Fredberg. Men vertrouwde er op dat de Deen voor beterschap zou zorgen.

LEES OOK: Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Geen progressie

Dat is voorlopig allerminst het geval. Ten opzichte van de start van de competitie is er van progressie amper sprake in het spel van Paars-Wit, terwijl het seizoen inmiddels toch al twee maanden bezig is. En nu ook de resultaten beginnen tegen te vallen, komt de positie van Riemer steeds zwaarder onder druk te staan.

De trainer staat straks bijna twee jaar aan het roer bij RSCA. In die tijd slaagde hij er nooit echt in om de scepsis rond zijn persoon weg te nemen. Riemer is weliswaar een sympathieke man en beschikt over de nodige kwaliteiten als people-manager. Maar op tactisch vlak liet hij allerminst een goede indruk achter. Ook slaagt hij er amper in spelers individueel beter te maken.

Opvolger met ervaring?

Bij de achterban is het geduld dan ook stilaan helemaal op. De 'Riemer Buiten'-gezangen die al enkele weken weerklinken, worden steeds luider en talrijker. Voorlopig blijft hij evenwel de steun van het bestuur, met name van Fredberg, genieten. Maar als het zaterdag tegen Charleroi andermaal fout gaat, lijken de dagen van Riemer toch echt wel geteld.

In het geval van een ontslag zal de sportieve leiding wel een geschikte opvolger moeten vinden. Niet evident gezien het seizoen op volle toeren en RSCA in de komende periode bijna wekelijks twee matchen afwerkt. Idealiter is het dan ook iemand met relevante ervaring die de club en competitie kent, om de inloopperiode tot het minimum te beperken.

Hein liever analist

Zo'n profielen zijn momenteel echter niet dik bezaaid. Hein Vanhaezebrouck voldoet aan deze voorwaarden. Hij stond tussen het najaar van 2017 en einde van 2018 al aan het roer bij RSCA, al werd dat niet zo'n groot succes. Een comeback in het Lotto Park ziet hij evenwel niet zitten. Dinsdagavond tijdens de Champions League-omkadering op Play Sports kreeg de huidige analist al gekscherend de vraag of hij geïnteresseerd was om over te nemen. "Nee nee, ik zit hier veel te graag", klonk het duidelijk.

Vanhaezebrouck zou meer uit deze kern halen dan Riemer ...

Meest recent

Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

36
36
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

153
153
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

39
39
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

332
332
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

257
257
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

131
131
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

127
127
‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Raheem Sterling werd met toeters en bellen binnengehaald bij Feyenoord. De Engelse international ...

58
58
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0
Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

78
78
‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

108
108
‘Lukaku krijgt monsterboete, nieuwe uitdaging nakend’

De soap rond Romelu Lukaku en Napoli blijft voortduren. De laatste update was dat Big Rom weer naar ...

220
220
‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

Union SG deed afgelopen speeldag een uitstekend zaak in de Champions Play-Offs. De Brusselse club ...

63
63
Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Vincent Kompany is hot in Duitsland én wereldwijd. De Belgische oefenmeester is Europa aan ...

80
80
Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

607
607
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

183
183
Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

267
267
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

336
336
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

46
46
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

154
154
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

56
56
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

571
571
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

174
174
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

297
297
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

444
444

Meer sportnieuws