Grote comeback bij Anderlecht? Vanhaezebrouck reageert

2972 stemmen
Grote comeback bij Anderlecht? Vanhaezebrouck reageert

De positie van Brian Riemer bij RSC Anderlecht blijft aan een zijden draadje hangen. Indien het zaterdag in de thuismatch tegen Sporting Charleroi opnieuw misloopt, zou de Deense trainer wel eens kunnen vliegen. De vraag is echter wie hem dan zou moeten vervangen.

De recordkampioen gaf eind vorig seizoen de titel in extremis nog uit handen, maar was desondanks dik tevreden over de geboekte progressie. En dus werd het vertrouwen behouden in Riemer, die uiteraard kan rekenen op de steun van zijn landgenoot en sportieve baas Jesper Fredberg. Men vertrouwde er op dat de Deen voor beterschap zou zorgen.

LEES OOK: Keihard verdict bij Anderlecht: "Deze club is stuurloos"

Geen progressie

Dat is voorlopig allerminst het geval. Ten opzichte van de start van de competitie is er van progressie amper sprake in het spel van Paars-Wit, terwijl het seizoen inmiddels toch al twee maanden bezig is. En nu ook de resultaten beginnen tegen te vallen, komt de positie van Riemer steeds zwaarder onder druk te staan.

De trainer staat straks bijna twee jaar aan het roer bij RSCA. In die tijd slaagde hij er nooit echt in om de scepsis rond zijn persoon weg te nemen. Riemer is weliswaar een sympathieke man en beschikt over de nodige kwaliteiten als people-manager. Maar op tactisch vlak liet hij allerminst een goede indruk achter. Ook slaagt hij er amper in spelers individueel beter te maken.

Opvolger met ervaring?

Bij de achterban is het geduld dan ook stilaan helemaal op. De 'Riemer Buiten'-gezangen die al enkele weken weerklinken, worden steeds luider en talrijker. Voorlopig blijft hij evenwel de steun van het bestuur, met name van Fredberg, genieten. Maar als het zaterdag tegen Charleroi andermaal fout gaat, lijken de dagen van Riemer toch echt wel geteld.

In het geval van een ontslag zal de sportieve leiding wel een geschikte opvolger moeten vinden. Niet evident gezien het seizoen op volle toeren en RSCA in de komende periode bijna wekelijks twee matchen afwerkt. Idealiter is het dan ook iemand met relevante ervaring die de club en competitie kent, om de inloopperiode tot het minimum te beperken.

Hein liever analist

Zo'n profielen zijn momenteel echter niet dik bezaaid. Hein Vanhaezebrouck voldoet aan deze voorwaarden. Hij stond tussen het najaar van 2017 en einde van 2018 al aan het roer bij RSCA, al werd dat niet zo'n groot succes. Een comeback in het Lotto Park ziet hij evenwel niet zitten. Dinsdagavond tijdens de Champions League-omkadering op Play Sports kreeg de huidige analist al gekscherend de vraag of hij geïnteresseerd was om over te nemen. "Nee nee, ik zit hier veel te graag", klonk het duidelijk.

Vanhaezebrouck zou meer uit deze kern halen dan Riemer ...

Meest recent

Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

140
140
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

40
40
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

16
16
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

116
116
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

162
162
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

154
154
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

389
389
Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op het WK, staat een jeugdploeg nu al op een groot ...

121
121
AA Gent laat KRC Genk verweesd achter en gaat Europa in

In de Planet Group Arena stond vanavond het zeer belangrijke duel tussen AA Gent en KRC Genk op het ...

168
168
De Bruyne krijgt stevige sneer terug uit kamp-Conte

Kevin De Bruyne heeft zaterdag voor de nodige verbazing gezorgd in Italië met zijn uitspraken. ...

165
165
Klopt PSV weldra weer aan bij Anderlecht?

PSV is een club die al jaren naar België kijkt inzake versterkingen. Zo haalden ze onder meer ...

227
227
'Club Brugge grijpt naast transfer na monsterbod'

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

319
319
Marc Coucke laat miljoenen liggen: “Niet gepast”

Het gebeurt zelden dat iemand vrijwillig afstand doet van iets waar hij volledig recht op heeft. ...

184
184
“Dit kan Antwerp vernietigen”: grote onrust groeit

Bij Antwerp groeit de onrust over wat er achter de schermen gebeurt. De club staat te koop, er ...

439
439
Hasi messcherp voor beleid van Anderlecht

RSC Anderlecht kende een rotseizoen. De Brusselaars deden het minder goed dan vorig jaar. Het gevolg ...

182
182
AA Gent met parel: "Ooit de wereldtop"

Bij AA Gent haalden ze de afgelopen jaren (te) veel buitenlandse talenten naar Jong AA Gent, maar er ...

117
117
'Offensieve versterking: Club vindt nieuw goudklompje'

De vernieuwde sportieve leiding van Club Brugge zal zijn handen de komende weken meer dan vol ...

548
548
'Mourinho gaat los bij Real: zés grote zomeraanwinsten'

Voorlopig blijft het nog even wachten op de officiële bevestiging. Maar heel vooraanstaande ...

253
253
Optimale sfeer bij Duivels; De Bruyne doet Lukaku schrikken

Binnen een tweetal weken beginnen de Rode Duivels aan hun campagne op het WK in Canada, de VS en ...

104
104
Emotionele Van Gucht haalt snoeihard uit: "Pure onwil!"

Ruben Van Gucht is het spuugzat en dat mag u best letterlijk nemen. De VRT-man ligt de laatste jaren ...

74
74
De Mil wisselt drie keer, Genk met onuitgegeven elftal

Nog één wedstrijd te gaan en het seizoen in de Jupiler Pro League zit er volledig op. ...

51
51
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: kampioen onderneemt actie'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

355
355
Genk onder grote druk: Heymans trekt harde conclusie

KRC Genk staat zondag voor een belangrijke laatste match van het seizoen. De Limburgers gaan op het ...

169
169
'Conte snel van straat: duizelingwekkend salaris gevraagd'

Antonio Conte vertrok vlak na de laatste speeldag van de Serie A bij SSC Napoli. Maar mogelijk volgt ...

151
151
Rellen Waalse derby: bondsparket eist loodzware sancties

De slotspeeldag van de Europe Play-Offs werden overschaduwd door de wantoestanden na ...

247
247

Meer sportnieuws