Grote comeback bij Anderlecht? Vanhaezebrouck reageert

door
Grote comeback bij Anderlecht? Vanhaezebrouck reageert

De positie van Brian Riemer bij RSC Anderlecht blijft aan een zijden draadje hangen. Indien het zaterdag in de thuismatch tegen Sporting Charleroi opnieuw misloopt, zou de Deense trainer wel eens kunnen vliegen. De vraag is echter wie hem dan zou moeten vervangen.

De recordkampioen gaf eind vorig seizoen de titel in extremis nog uit handen, maar was desondanks dik tevreden over de geboekte progressie. En dus werd het vertrouwen behouden in Riemer, die uiteraard kan rekenen op de steun van zijn landgenoot en sportieve baas Jesper Fredberg. Men vertrouwde er op dat de Deen voor beterschap zou zorgen.

LEES OOK: 'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

Geen progressie

Dat is voorlopig allerminst het geval. Ten opzichte van de start van de competitie is er van progressie amper sprake in het spel van Paars-Wit, terwijl het seizoen inmiddels toch al twee maanden bezig is. En nu ook de resultaten beginnen tegen te vallen, komt de positie van Riemer steeds zwaarder onder druk te staan.

De trainer staat straks bijna twee jaar aan het roer bij RSCA. In die tijd slaagde hij er nooit echt in om de scepsis rond zijn persoon weg te nemen. Riemer is weliswaar een sympathieke man en beschikt over de nodige kwaliteiten als people-manager. Maar op tactisch vlak liet hij allerminst een goede indruk achter. Ook slaagt hij er amper in spelers individueel beter te maken.

Opvolger met ervaring?

Bij de achterban is het geduld dan ook stilaan helemaal op. De 'Riemer Buiten'-gezangen die al enkele weken weerklinken, worden steeds luider en talrijker. Voorlopig blijft hij evenwel de steun van het bestuur, met name van Fredberg, genieten. Maar als het zaterdag tegen Charleroi andermaal fout gaat, lijken de dagen van Riemer toch echt wel geteld.

In het geval van een ontslag zal de sportieve leiding wel een geschikte opvolger moeten vinden. Niet evident gezien het seizoen op volle toeren en RSCA in de komende periode bijna wekelijks twee matchen afwerkt. Idealiter is het dan ook iemand met relevante ervaring die de club en competitie kent, om de inloopperiode tot het minimum te beperken.

Hein liever analist

Zo'n profielen zijn momenteel echter niet dik bezaaid. Hein Vanhaezebrouck voldoet aan deze voorwaarden. Hij stond tussen het najaar van 2017 en einde van 2018 al aan het roer bij RSCA, al werd dat niet zo'n groot succes. Een comeback in het Lotto Park ziet hij evenwel niet zitten. Dinsdagavond tijdens de Champions League-omkadering op Play Sports kreeg de huidige analist al gekscherend de vraag of hij geïnteresseerd was om over te nemen. "Nee nee, ik zit hier veel te graag", klonk het duidelijk.

Vanhaezebrouck zou meer uit deze kern halen dan Riemer ...

Meest recent

Noa Lang geeft dé reden voor bliksemvertrek bij Napoli

De wintermercato zit er in de meeste landen op. De voorbije maand hebben we heel wat opmerkelijke ...

0
0
Hubert kan revanche nemen: "Bleef wel mooie ervaring"

Deze week worden de heenwedstrijden in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. Woensdagavond ...

4
4
'Club Brugge hoopt: alsnog miljoenen voor flop?'

Club Brugge beleefde al bij al een vrij rustige wintermercato. Het haalde met Felix ...

133
133
'Anderlecht, Club en co te laat voor smaakmaker JPL'

We lijken dit seizoen enkele verrassingen te kunnen krijgen in de Champions' Play-Off. STVV blijft ...

98
98
La Louvière bevestigt bom rond Nicolas Frutos

La Louvière maakte de voorbije jaren een straffe opmars, want op twee jaar tijd ging het van ...

138
138
AA Gent ziet nog een verdediger vertrekken

AA Gent veroverde na de winterstop opnieuw een stek in de top zes en wil er alles aan doen om die ...

39
39
'Pijnlijke onthulling over gemiste transfer Vermeeren'

Na zijn debuut bij Antwerp leek the sky the limit te zijn voor Arthur Vermeeren, maar sinds zijn ...

162
162
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht weigert monsterbod, Kanté terug in Europa'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

199
199
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

80
80
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

81
81
‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Union SG staat aan de leiding in de Jupiler Pro League en de Brusselse club neemt het in de halve ...

107
107
Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Theo Leoni brak op latere leeftijd door bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder was na een tijdje ...

318
318
Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

91
91
'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

439
439
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

237
237
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

53
53
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

66
66
'Anderlecht zet zinnen op WK-tegenstander van België'

RSC Anderlecht kende alweer geen overtuigende mercato. Door het vertrek van Nilson Angulo lijkt het ...

203
203
'Club Brugge kansloos: bliksemvertrek nieuwe chouchou'

Club Brugge KV wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

453
453
Eén man beslist over ontslag Renard: "Als zijn geduld op is ..."

RSC Anderlecht nam afgelopen zondag afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach. Maar ondertussen staat ...

564
564
'Kompany geniet na spectaculaire Bayern-wending'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

72
72
Jan Boskamp geeft 'helse' update over gezondheid

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste één van de meest gewaardeerde voetbalanalisten ...

79
79
Alarm bij Anderlecht: Fink loopt meteen tegen lamp

Na de 2-0 op Standard moest Besnik Hasi vertrekken en neemt Edward Still voorlopig over. Thorsten ...

1134
1134
'Droomtransfer in de maak: Barça wil kandidaat-Duivel'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

291
291
'Club-bestuur vol aan de bak: víér topaanwinsten op agenda'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge KV uiteindelijk slechts één ...

963
963

Meer sportnieuws