'Alarmfase één op Anderlecht: Riemer kent eigen lot'

door
'Alarmfase één op Anderlecht: Riemer kent eigen lot'

RSC Anderlecht heeft zijn eerste nederlaag van het seizoen geleden. De Brusselaars verloren dinsdagavond op eigen veld met 0-2 van KRC Genk na alweer een povere prestatie. De vraag is nu hoe lang coach Brian Riemer het hoofd nog boven water kan houden.

Ondanks een relatief moeizame zomermercato, begon RSCA behoorlijk goed aan het nieuwe seizoen. Tenminste toch wat de resultaten betreft. Paars-Wit plaatste zich voor de poulefase van de Europa League en draaide tot aan de interland-break vlot mee aan de top van het klassement.

Maar ondertussen was het spelniveau ronduit ondermaats. En van progressie was weinig tot geen sprake, zelfs niet nu de selectie helemaal gevormd is. De druk op de schouders van Riemer nam dan ook gevoelig toe. Niet in het minst bij de eigen achterban was het krediet van de Deen aan een sneltempo aan het smelten.

LEES OOK: Comeback bij Anderlecht: extra troef voor Taravel?

Crisisoverleg aan de zijlijn

Met een goede prestatie tegen Genk wou Paars-Wit de rust in de tent echter doen terugkeren. Die kwam er evenwel niet. Anderlecht had weliswaar goede momenten, over het algemeen was Genk veruit de betere ploeg. En dan lieten de Limburgers ook nog eens een pak goede kansen onbenut.

Achteraf werd vanuit de tribunes dan ook weer luidkeels om het ontslag van Riemer geroepen. Daarnaast registreerden de camera's een opvallend tafereel. Zo hield CEO Sports Jesper Fredberg een geanimeerd gesprek met Colin Coosemans, Jan Vertonghen en Mats Rits. Drie zwaargewichten uit de kleedkamer. En het ging daarbij duidelijk niet over koetjes en kalfjes. Riemer werkte op dat moment zijn persverplichtingen af.

Match van de laatste kans

Wat in het voordeel van de Deense trainer speelt, is dat enkele uren voor de match een Raad van Bestuur werd gehouden. Daar werd besloten om de kaart van de stabiliteit te trekken. Een ontslag van de trainer is bijgevolg dus niet aan orde, ook niet na de nederlaag tegen Genk.

Toch kan Riemer niet bepaald gerust zijn. Zo stelt La Dernière Heure dat zijn positie echt onhoudbaar wordt als het zaterdag opnieuw misloopt in de thuismatch tegen Charleroi. In dat geval is zijn lot bepaald en lijkt een ontslag van de hoofdtrainer onvermijdelijk.

Riemer maakt het seizoen af als coach van Anderlecht ...

Meest recent

WK: Nieuw trauma voor Italië, ook drama voor Riemer

De Europese barragematchen van dinsdagavond hebben nog voor heel wat spanning gezorgd. In twee van ...

32
32
Engeland onderuit, Oranje en Spanje stellen ook teleur

Naast de WK-barrages stonden er dinsdagavond ook nog de nodige oefeninterlands op het programma. ...

31
31
Zweden mag na thriller naar WK, Turkije boekt ook ticket

Dinsdagavond worden de laatste Europese tickets voor het WK uitgedeeld. Verlengingen moeten de ...

47
47
'Garcia hakt knopen door: WK-basiself bekend'

De Rode Duivels kunnen voorlopig een goed gevoel overhouden aan hun stage na de klinkende 2-5-zege ...

58
58
'Lukaku reageert na dreigementen van Napoli'

Terwijl de Rode Duivels in de nacht van dinsdag op woensdag in de clinch gaan met Mexico, gaat ...

96
96
'Bornauw staat voor terugkeer op oude nest'

Er blijven de nodige vraagtekens heersen rond de defensie van de Rode Duivels. Rudi Garcia testte ...

46
46
Infantino komt met belangrijk nieuws voor Rode Duivels

Dat de Rode Duivels voor hun oefeninterlands van deze maand afzakten naar de Verenigde Staten, heeft ...

56
56
'Paspoortschandaal in Nederland: ook Chery getroffen'

De laatste weken is in Nederland een zeer opmerkelijk schandaal losgebarsten. Alles begon met de ...

55
55
Stankovic verrast met uitspraken over vertrek bij Club

Club Brugge wist vorige zomer alweer de nodige geslaagde transfers te realiseren. Het grootste schot ...

399
399
'Union baalt en moet transferdroom opbergen'

Union blijft ook dit seizoen verbazen. De Brusselaars zagen na het veroveren van de landstitel nog ...

23
23
'STVV ziet alweer smaakmaker van eigen bodem vertrekken'

STVV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en bewijst daarmee dat de knappe ...

53
53
Lukaku-rel ontploft: nieuwe details bekend

Er is de voorbije dagen een stevige etterbuil gebarsten rond Romelu Lukaku. Zijn afzegging bij de ...

172
172
Garcia stopt De Cat-gekte: verrassende WK-wending

Rudi Garcia gaf Nathan De Cat zijn debuut bij de Rode Duivels, maar maakte in Atlanta vooral ...

186
186
Lardot velt duidelijk oordeel over refs: "Fouten gemaakt"

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt en dan gaat het om de knikkers. De ...

59
59
Spurs pakt fors uit met De Zerbi, maar fans steigeren meteen

De voorbije weken groeide Tottenham uit tot de risée van het Europese voetbal, want de ...

69
69
Comeback bij Anderlecht: extra troef voor Taravel?

RSC Anderlecht hoopt nog wat te maken van de play-offs, al zijn de meeste ogen in het Lotto Park ...

234
234
Pro League spreekt klare taal over competitieformat

De kogel is (voorlopig) door de kerk: vanaf volgend jaar kunnen U23-teams weer 'gewoon' degraderen ...

198
198
Ruben Van Gucht's pikante bekentenis: zo groot is hij écht

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

69
69
Club Brugge pakt uit: Verhaeghe drukt stempel in Europa

Vorig seizoen moest het zijn meerdere erkennen in Union, dat weer nu in polepositie aan de play-offs ...

293
293
'Anderlecht houdt been stijf: Hazard richting exit'

Ook tijdens de interlandbreak wordt er niet op de lauweren gerust bij RSC Anderlecht. Terwijl coach ...

481
481
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

204
204
AA Gent krijgt gezelschap in strijd tegen Pro League

Tenzij de amateurvleugels nog roet in het eten gooien, vond de Pro League dinsdag een oplossing voor ...

174
174
Hervorming in 1B: plots vijf voor 12 bij Club NXT?

De veelbesproken quota voor U23-ploegen in de tweede afdeling gaan op de schop, zo werd dinsdag op ...

579
579
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

117
117
Einde verhaal Lukaku? “Beter om uit elkaar te gaan”

De situatie van Romelu Lukaku in Napels begint wel erg penibel te worden. De Rode Duivel stuurde nog ...

412
412

Meer sportnieuws