'Alarmfase één op Anderlecht: Riemer kent eigen lot'

door
'Alarmfase één op Anderlecht: Riemer kent eigen lot'

RSC Anderlecht heeft zijn eerste nederlaag van het seizoen geleden. De Brusselaars verloren dinsdagavond op eigen veld met 0-2 van KRC Genk na alweer een povere prestatie. De vraag is nu hoe lang coach Brian Riemer het hoofd nog boven water kan houden.

Ondanks een relatief moeizame zomermercato, begon RSCA behoorlijk goed aan het nieuwe seizoen. Tenminste toch wat de resultaten betreft. Paars-Wit plaatste zich voor de poulefase van de Europa League en draaide tot aan de interland-break vlot mee aan de top van het klassement.

Maar ondertussen was het spelniveau ronduit ondermaats. En van progressie was weinig tot geen sprake, zelfs niet nu de selectie helemaal gevormd is. De druk op de schouders van Riemer nam dan ook gevoelig toe. Niet in het minst bij de eigen achterban was het krediet van de Deen aan een sneltempo aan het smelten.

LEES OOK: Anderlecht zonder De Cat: drie opties voor Taravel

Crisisoverleg aan de zijlijn

Met een goede prestatie tegen Genk wou Paars-Wit de rust in de tent echter doen terugkeren. Die kwam er evenwel niet. Anderlecht had weliswaar goede momenten, over het algemeen was Genk veruit de betere ploeg. En dan lieten de Limburgers ook nog eens een pak goede kansen onbenut.

Achteraf werd vanuit de tribunes dan ook weer luidkeels om het ontslag van Riemer geroepen. Daarnaast registreerden de camera's een opvallend tafereel. Zo hield CEO Sports Jesper Fredberg een geanimeerd gesprek met Colin Coosemans, Jan Vertonghen en Mats Rits. Drie zwaargewichten uit de kleedkamer. En het ging daarbij duidelijk niet over koetjes en kalfjes. Riemer werkte op dat moment zijn persverplichtingen af.

Match van de laatste kans

Wat in het voordeel van de Deense trainer speelt, is dat enkele uren voor de match een Raad van Bestuur werd gehouden. Daar werd besloten om de kaart van de stabiliteit te trekken. Een ontslag van de trainer is bijgevolg dus niet aan orde, ook niet na de nederlaag tegen Genk.

Toch kan Riemer niet bepaald gerust zijn. Zo stelt La Dernière Heure dat zijn positie echt onhoudbaar wordt als het zaterdag opnieuw misloopt in de thuismatch tegen Charleroi. In dat geval is zijn lot bepaald en lijkt een ontslag van de hoofdtrainer onvermijdelijk.

Riemer maakt het seizoen af als coach van Anderlecht ...

Meest recent

Anderlecht zonder De Cat: drie opties voor Taravel

RSC Anderlecht won zondag met 3-1 van AA Gent. Weliswaar op een diefje, al was dat na de recente nul ...

12
12
Vanhaezebrouck tikt Leko op de vingers: "Niet normaal"

Club Brugge kwam zaterdag met de schrik vrij op het veld van STVV, waar een scheve situatie pas na ...

43
43
Gigantische kater Juventus: details Openda-deal bekend

Loïs Openda zit ondertussen al een poos op een zijspoor bij Juventus en komt de laatste matchen ...

52
52
Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Club Brugge boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op het veld van STVV. Maar in de ...

165
165
'Anderlecht onderneemt actie: finaleplan met De Cat'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

185
185
'Bayern serieus: nieuwe ster van 60 miljoen voor Kompany'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de return in de ...

48
48
Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

267
267
Money time in Challenger Pro League: pittig duel op slotspeeldag

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

101
101
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

237
237
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

345
345
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

258
258
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

484
484
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

216
216
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

166
166
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

118
118
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

164
164
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

88
88
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

268
268
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

32
32
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

642
642
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

73
73
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

139
139
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

199
199
Van der Elst maakt Leko af na Diakhon-farce

Club Brugge won afgelopen weekend op Stayen, maar dat ging niet van een leien dakje. Het kwam ...

362
362
'Lukaku neemt beslissing over terugkeer naar Napoli'

De voorbije weken zat het er bovenarms op tussen Napoli en Romelu Lukaku. De Italiaanse kampioen was ...

98
98

Meer sportnieuws