'Alarmfase één op Anderlecht: Riemer kent eigen lot'

door
'Alarmfase één op Anderlecht: Riemer kent eigen lot'

RSC Anderlecht heeft zijn eerste nederlaag van het seizoen geleden. De Brusselaars verloren dinsdagavond op eigen veld met 0-2 van KRC Genk na alweer een povere prestatie. De vraag is nu hoe lang coach Brian Riemer het hoofd nog boven water kan houden.

Ondanks een relatief moeizame zomermercato, begon RSCA behoorlijk goed aan het nieuwe seizoen. Tenminste toch wat de resultaten betreft. Paars-Wit plaatste zich voor de poulefase van de Europa League en draaide tot aan de interland-break vlot mee aan de top van het klassement.

Maar ondertussen was het spelniveau ronduit ondermaats. En van progressie was weinig tot geen sprake, zelfs niet nu de selectie helemaal gevormd is. De druk op de schouders van Riemer nam dan ook gevoelig toe. Niet in het minst bij de eigen achterban was het krediet van de Deen aan een sneltempo aan het smelten.

LEES OOK: Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

Crisisoverleg aan de zijlijn

Met een goede prestatie tegen Genk wou Paars-Wit de rust in de tent echter doen terugkeren. Die kwam er evenwel niet. Anderlecht had weliswaar goede momenten, over het algemeen was Genk veruit de betere ploeg. En dan lieten de Limburgers ook nog eens een pak goede kansen onbenut.

Achteraf werd vanuit de tribunes dan ook weer luidkeels om het ontslag van Riemer geroepen. Daarnaast registreerden de camera's een opvallend tafereel. Zo hield CEO Sports Jesper Fredberg een geanimeerd gesprek met Colin Coosemans, Jan Vertonghen en Mats Rits. Drie zwaargewichten uit de kleedkamer. En het ging daarbij duidelijk niet over koetjes en kalfjes. Riemer werkte op dat moment zijn persverplichtingen af.

Match van de laatste kans

Wat in het voordeel van de Deense trainer speelt, is dat enkele uren voor de match een Raad van Bestuur werd gehouden. Daar werd besloten om de kaart van de stabiliteit te trekken. Een ontslag van de trainer is bijgevolg dus niet aan orde, ook niet na de nederlaag tegen Genk.

Toch kan Riemer niet bepaald gerust zijn. Zo stelt La Dernière Heure dat zijn positie echt onhoudbaar wordt als het zaterdag opnieuw misloopt in de thuismatch tegen Charleroi. In dat geval is zijn lot bepaald en lijkt een ontslag van de hoofdtrainer onvermijdelijk.

Riemer maakt het seizoen af als coach van Anderlecht ...

Meest recent

Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

9
9
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

36
36
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

346
346
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

297
297
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

177
177
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

231
231
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

66
66
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

576
576
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

210
210
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

396
396
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

610
610
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

210
210
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

390
390
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

181
181
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

166
166
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

163
163
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

76
76
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

258
258
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

78
78
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

334
334
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

228
228
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

237
237
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

448
448
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

529
529
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

82
82

Meer sportnieuws