'Alarmfase één op Anderlecht: Riemer kent eigen lot'

door
'Alarmfase één op Anderlecht: Riemer kent eigen lot'

RSC Anderlecht heeft zijn eerste nederlaag van het seizoen geleden. De Brusselaars verloren dinsdagavond op eigen veld met 0-2 van KRC Genk na alweer een povere prestatie. De vraag is nu hoe lang coach Brian Riemer het hoofd nog boven water kan houden.

Ondanks een relatief moeizame zomermercato, begon RSCA behoorlijk goed aan het nieuwe seizoen. Tenminste toch wat de resultaten betreft. Paars-Wit plaatste zich voor de poulefase van de Europa League en draaide tot aan de interland-break vlot mee aan de top van het klassement.

Maar ondertussen was het spelniveau ronduit ondermaats. En van progressie was weinig tot geen sprake, zelfs niet nu de selectie helemaal gevormd is. De druk op de schouders van Riemer nam dan ook gevoelig toe. Niet in het minst bij de eigen achterban was het krediet van de Deen aan een sneltempo aan het smelten.

LEES OOK: 'Fredberg strikt ex-sterkhouder van Anderlecht'

Crisisoverleg aan de zijlijn

Met een goede prestatie tegen Genk wou Paars-Wit de rust in de tent echter doen terugkeren. Die kwam er evenwel niet. Anderlecht had weliswaar goede momenten, over het algemeen was Genk veruit de betere ploeg. En dan lieten de Limburgers ook nog eens een pak goede kansen onbenut.

Achteraf werd vanuit de tribunes dan ook weer luidkeels om het ontslag van Riemer geroepen. Daarnaast registreerden de camera's een opvallend tafereel. Zo hield CEO Sports Jesper Fredberg een geanimeerd gesprek met Colin Coosemans, Jan Vertonghen en Mats Rits. Drie zwaargewichten uit de kleedkamer. En het ging daarbij duidelijk niet over koetjes en kalfjes. Riemer werkte op dat moment zijn persverplichtingen af.

Match van de laatste kans

Wat in het voordeel van de Deense trainer speelt, is dat enkele uren voor de match een Raad van Bestuur werd gehouden. Daar werd besloten om de kaart van de stabiliteit te trekken. Een ontslag van de trainer is bijgevolg dus niet aan orde, ook niet na de nederlaag tegen Genk.

Toch kan Riemer niet bepaald gerust zijn. Zo stelt La Dernière Heure dat zijn positie echt onhoudbaar wordt als het zaterdag opnieuw misloopt in de thuismatch tegen Charleroi. In dat geval is zijn lot bepaald en lijkt een ontslag van de hoofdtrainer onvermijdelijk.

Riemer maakt het seizoen af als coach van Anderlecht ...

Meest recent

'Hasi in vieze papieren: verbazende opvolger staat al klaar'

Besnik Hasi blijft vooralsnog aangesteld als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maandag werd het ...

23
23
"Pure science fiction" - De Ketelaere maakt Italianen gek

Nog minder dan vijf maanden te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Bondscoach Rudi ...

53
53
'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

487
487
Van der Elst ziet groot manco Anderlecht: “Hebben ze niet”

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Besnik Hasi keek even een ontslag in de ...

99
99
KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

De boycots van supporters komen dit seizoen vaker voor. Nu is het de beurt aan de fans van KAA Gent. ...

97
97
‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

230
230
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

135
135
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

259
259
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

389
389
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

16
16
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

200
200
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

40
40
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

320
320
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

320
320
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

67
67
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

335
335
'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

483
483
'Transferbom bij KRC Genk: Chelsea klopt plots aan'

Chelsea is al een tijdje geen voetbalclub, maar een handelshuis. Spelers kopen en verkopen is de ...

717
717
Anderlecht heeft beslist: dit is het lot van Besnik Hasi

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

642
642
"Renard en Hasi out: met hem als coach naar Standard"

Besnik Hasi is voorlopig nog trainer van RSC Anderlecht, maar de druk is enorm. Ook Olivier Renard ...

1135
1135
Sterkhouder spreekt duidelijk over toekomst bij KV Mechelen

Het beloven bij KV Mechelen nog bewogen tijden te worden op de transfermarkt. Verschillende ...

190
190
'Topclub legt eerste bod neer voor Carrasco'

De wintermercato is voor verschillende Rode Duivels hét moment om nog van club te wisselen, ...

51
51
'Anderlecht hakt knoop door over ontslag Hasi'

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

1108
1108
Groot probleem bij Club: "Zo word je geen kampioen"

Club Brugge knoopte afgelopen weekend opnieuw aan met de zege in de competitie, al was het tegen ...

302
302
Play-Off I in gevaar: Hayen oordeelt over Genkse kansen

Met Union, STVV, Club Brugge en Anderlecht lijken vier deelnemers aan de Champions' Play-Off al vast ...

364
364

Meer sportnieuws