Riemer buiten? Genk brengt Anderlecht helemaal in crisis

885
Riemer buiten? Genk brengt Anderlecht helemaal in crisis

Anderlecht heeft dinsdag zijn eerste nederlaag van het seizoen geleden. Paars-Wit werd in de inhaalwedstrijd tegen KRC Genk op vrijwel alle vlakken afgetroefd en liep tegen een logische 0-2-nederlaag aan. Daardoor lijkt het stilaan helemaal crisis te zijn in het Lotto Park, waar de druk op Brian Riemer stilaan onhoudbaar wordt.

De Deen had begrepen dat hij moest ingrijpen nadat er vorig weekend tegen Westerlo maar net een punt gepakt werd. Hij voerde maar liefst vijf wijzigingen door aan zijn basiself: Foket, Rits, Stroeykens, Edozie en Dolberg kwamen in de plaats van Sardella, Simic, Verschaeren, Dreyer en Vazquez. Dendoncker schoof naar de defensie en kreeg de aanvoerdersband.

Maar die vele wijzigingen inspireerden Anderlecht niet, integendeel. Al na vijf minuten gaf het een strafschop weg toen Zanka te laat kwam en op de voet van Tolu trapte. Gelukkig is Colin Coosemans dit seizoen wel op niveau: de doelman koos de goede hoek en stopte de penalty én de rebound van Steuckers.

LEES OOK: Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

Genk veel gevaarlijker dan Anderlecht

Paars-Wit reageerde met een afstandsschotje van Dolberg en een knal van Foket, maar verder bleef Genk toch de betere ploeg. Vooral Sor was zeer bedrijvig bij de Limburgers. Acht minuten voor rust viel uiteindelijk toch de 0-1: Sadick duwde een verlengde hoekschop bij de tweede paal met de borst binnen.

Vlak voor rust werd het zelfs bijna 0-2, maar met een geweldige reflex voorkwam Coosemans dat Tolu kon scoren. Riemer greep dan ook in en bracht bij de start van de tweede helft Verschaeren voor Amuzu. Na rust probeerde Anderlecht iets meer druk naar voor te ontwikkelen, maar het gevaar bleef van Genk komen.

"Riemer buiten" na de 0-2

Dat speelde wel met vuur door de kansen te laten liggen. Sor plaatste de bal oog in oog met Coosemans nog naast. Vier minuten voor tijd besliste Genk de wedstrijd echter alsnog. Zanka liet zich veel te makkelijk aftroeven door Oh en die schotelde zijn mede-invaller Adedeji-Sternberg de 0-2 op een dienblad voor.

Na de 0-2 rolde '"Riemer buiten" oorverdovend van de tribunes. Het wordt stilaan zeer heet onder de voeten van de trainer, die zijn ploeg op een vierde plaats in het klassement ziet blijven hangen. Genk pronkt dan weer met vijftien op vijftien en is nu alleen leider, met drie punten voorsprong op Club Brugge.

Moet Anderlecht stilaan denken aan een ontslag van Riemer?

Meest recent

Club versus Anderlecht: hoe Blauw-Zwart de macht overnam

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

14
14
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

79
79
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

13
13
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

99
99
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

112
112
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

84
84
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

129
129
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

17
17
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

61
61
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

36
36
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

104
104
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

79
79
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

29
29
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

15
15
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

16
16
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

28
28
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

447
447
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

83
83
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

18
18
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

103
103
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

68
68
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

175
175
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

314
314
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

16
16
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

103
103

Meer sportnieuws