Riemer buiten? Genk brengt Anderlecht helemaal in crisis

885 stemmen
Riemer buiten? Genk brengt Anderlecht helemaal in crisis

Anderlecht heeft dinsdag zijn eerste nederlaag van het seizoen geleden. Paars-Wit werd in de inhaalwedstrijd tegen KRC Genk op vrijwel alle vlakken afgetroefd en liep tegen een logische 0-2-nederlaag aan. Daardoor lijkt het stilaan helemaal crisis te zijn in het Lotto Park, waar de druk op Brian Riemer stilaan onhoudbaar wordt.

De Deen had begrepen dat hij moest ingrijpen nadat er vorig weekend tegen Westerlo maar net een punt gepakt werd. Hij voerde maar liefst vijf wijzigingen door aan zijn basiself: Foket, Rits, Stroeykens, Edozie en Dolberg kwamen in de plaats van Sardella, Simic, Verschaeren, Dreyer en Vazquez. Dendoncker schoof naar de defensie en kreeg de aanvoerdersband.

Maar die vele wijzigingen inspireerden Anderlecht niet, integendeel. Al na vijf minuten gaf het een strafschop weg toen Zanka te laat kwam en op de voet van Tolu trapte. Gelukkig is Colin Coosemans dit seizoen wel op niveau: de doelman koos de goede hoek en stopte de penalty én de rebound van Steuckers.

LEES OOK: 'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Genk veel gevaarlijker dan Anderlecht

Paars-Wit reageerde met een afstandsschotje van Dolberg en een knal van Foket, maar verder bleef Genk toch de betere ploeg. Vooral Sor was zeer bedrijvig bij de Limburgers. Acht minuten voor rust viel uiteindelijk toch de 0-1: Sadick duwde een verlengde hoekschop bij de tweede paal met de borst binnen.

Vlak voor rust werd het zelfs bijna 0-2, maar met een geweldige reflex voorkwam Coosemans dat Tolu kon scoren. Riemer greep dan ook in en bracht bij de start van de tweede helft Verschaeren voor Amuzu. Na rust probeerde Anderlecht iets meer druk naar voor te ontwikkelen, maar het gevaar bleef van Genk komen.

"Riemer buiten" na de 0-2

Dat speelde wel met vuur door de kansen te laten liggen. Sor plaatste de bal oog in oog met Coosemans nog naast. Vier minuten voor tijd besliste Genk de wedstrijd echter alsnog. Zanka liet zich veel te makkelijk aftroeven door Oh en die schotelde zijn mede-invaller Adedeji-Sternberg de 0-2 op een dienblad voor.

Na de 0-2 rolde '"Riemer buiten" oorverdovend van de tribunes. Het wordt stilaan zeer heet onder de voeten van de trainer, die zijn ploeg op een vierde plaats in het klassement ziet blijven hangen. Genk pronkt dan weer met vijftien op vijftien en is nu alleen leider, met drie punten voorsprong op Club Brugge.

Moet Anderlecht stilaan denken aan een ontslag van Riemer?

Meest recent

Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

3
3
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

1
1
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

36
36
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

80
80
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

109
109
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

88
88
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

23
23
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

79
79
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

93
93
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

85
85
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

112
112
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

192
192
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

36
36
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

141
141
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

308
308
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

366
366
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

343
343
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

65
65
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

63
63
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

326
326
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

196
196
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

112
112
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

125
125
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

90
90
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

54
54

Meer sportnieuws