Riemer buiten? Genk brengt Anderlecht helemaal in crisis

885
Riemer buiten? Genk brengt Anderlecht helemaal in crisis

Anderlecht heeft dinsdag zijn eerste nederlaag van het seizoen geleden. Paars-Wit werd in de inhaalwedstrijd tegen KRC Genk op vrijwel alle vlakken afgetroefd en liep tegen een logische 0-2-nederlaag aan. Daardoor lijkt het stilaan helemaal crisis te zijn in het Lotto Park, waar de druk op Brian Riemer stilaan onhoudbaar wordt.

De Deen had begrepen dat hij moest ingrijpen nadat er vorig weekend tegen Westerlo maar net een punt gepakt werd. Hij voerde maar liefst vijf wijzigingen door aan zijn basiself: Foket, Rits, Stroeykens, Edozie en Dolberg kwamen in de plaats van Sardella, Simic, Verschaeren, Dreyer en Vazquez. Dendoncker schoof naar de defensie en kreeg de aanvoerdersband.

Maar die vele wijzigingen inspireerden Anderlecht niet, integendeel. Al na vijf minuten gaf het een strafschop weg toen Zanka te laat kwam en op de voet van Tolu trapte. Gelukkig is Colin Coosemans dit seizoen wel op niveau: de doelman koos de goede hoek en stopte de penalty én de rebound van Steuckers.

LEES OOK: Thorup drop hint: opvallende vervanger Heymans bij Genk?

Genk veel gevaarlijker dan Anderlecht

Paars-Wit reageerde met een afstandsschotje van Dolberg en een knal van Foket, maar verder bleef Genk toch de betere ploeg. Vooral Sor was zeer bedrijvig bij de Limburgers. Acht minuten voor rust viel uiteindelijk toch de 0-1: Sadick duwde een verlengde hoekschop bij de tweede paal met de borst binnen.

Vlak voor rust werd het zelfs bijna 0-2, maar met een geweldige reflex voorkwam Coosemans dat Tolu kon scoren. Riemer greep dan ook in en bracht bij de start van de tweede helft Verschaeren voor Amuzu. Na rust probeerde Anderlecht iets meer druk naar voor te ontwikkelen, maar het gevaar bleef van Genk komen.

"Riemer buiten" na de 0-2

Dat speelde wel met vuur door de kansen te laten liggen. Sor plaatste de bal oog in oog met Coosemans nog naast. Vier minuten voor tijd besliste Genk de wedstrijd echter alsnog. Zanka liet zich veel te makkelijk aftroeven door Oh en die schotelde zijn mede-invaller Adedeji-Sternberg de 0-2 op een dienblad voor.

Na de 0-2 rolde '"Riemer buiten" oorverdovend van de tribunes. Het wordt stilaan zeer heet onder de voeten van de trainer, die zijn ploeg op een vierde plaats in het klassement ziet blijven hangen. Genk pronkt dan weer met vijftien op vijftien en is nu alleen leider, met drie punten voorsprong op Club Brugge.

Moet Anderlecht stilaan denken aan een ontslag van Riemer?

Meest recent

Ballon d'Or 2026: verrassende opvolger Dembélé bekend

In het London Palladium Theatre werd maandag de Ballon d'Or uitgereikt. Voor de 70ste editie ...

377
377
Thorup drop hint: opvallende vervanger Heymans bij Genk?

KRC Genk won zondag in eigen huis met 2-1 van Standard. Helaas voor de Limburgers liepen ze in het ...

31
31
Compper dumpt duo: goudhaantje Antwerp plots buitenspel

Uitgerekend tegen zwarte beest Charleroi maakte Antwerp komaf aan een reeks van zes matchen zonder ...

50
50
Code rood in Anderlecht: stoel Sibierski wankelt al

Momenteel zijn alle pijlen op Vitor Bruno gericht, maar de coach is uiteraard niet op z'n eentje ...

145
145
Wullaert vol emotie op Ballon d'Or: dit is haar klassement

Na enkele moeilijke weken bij de Red Flames krijgt Tessa Wullaert toch nog een persoonlijke ...

65
65
Boeckx opent Kompany-boekje: "Mijn vrouw heeft het gevoeld"

Vincent Kompany is gewend om altijd maar door te gaan, maar zelfs voor de Bayern-coach lijkt er een ...

129
129
Pfaff deelt emotionele woorden met Kompany: "Jij bent..."

De voetbalwereld leeft mee met Vincent Kompany, die enkele dagen geleden na een training bij Bayern ...

27
27
'Ruud Vormer plots in groot gevaar aan Belgische kust'

Ruud Vormer kreeg bij Knokke de kans om zich te bewijzen als hoofdtrainer, maar de resultaten ...

89
89
Lukaku beleeft horroravond en zorgt na 10 (!) seconden voor rel

Romelu Lukaku hoopte op bezoek bij Galatasaray eindelijk een statement te maken, maar de Belgische ...

501
501
Gigantische blunder Ballon d'Or: winnaar nu al bekend?

Is de winnaar van de Ballon d’Or 2026 nu al bekend? En heeft organisator France Football per ...

149
149
‘De Bruyne breekt met Napoli: verrassende bestemming bekend’

Kevin De Bruyne stond zaterdag tegen AS Roma opnieuw aan de aftrap bij Napoli. Toch blijft zijn ...

164
164
Union SG meldt zware tegenvaller: "Maanden buiten strijd"

Union SG kampt dit seizoen met opvallend veel blessureleed. De Brusselaars kwamen vandaag met nog ...

33
33
Leko waarschuwt titularis: wissel op til bij Club Brugge

Met zeven opeenvolgende overwinningen, waaronder twee stuks in de Champions League, is Club Brugge ...

278
278
Lardot velt duidelijk verdict over rode kaart Anderlecht

Het was alweer een bewogen weekend in de Jupiler Pro League, met tal van discutabele fases. ...

562
562
'Club Brugge verlegt grenzen: recordtransfer in januari?'

Opgeteld zitten ze over alle competities heen al aan 15 doelpunten en acht assists: en of Nicolo ...

446
446
Bruno buiten: Anderlecht stelt ultimatum voor ontslag

Enkele dagen na de deugddoende zege in Polen is het alweer crisis bij RSC Anderlecht, dat zondag met ...

488
488
Van Gucht over zijn bankrekening: "Ik steek mijn middelvinger op"

Ruben Van Gucht ligt al geruime tijd onder een vergrootglas. Over zijn privéleven, zijn werk ...

155
155
Albert ziet Standard énorm risico nemen na 0 op 12

Standard heeft zichzelf opnieuw in de problemen gebracht. De Luikenaars leden tegen Genk hun vierde ...

145
145
Alderweireld en Neville snoeihard voor Engelse topclub: "Afschuwelijk"

Manchester United verkeert nog maar eens in een enorme crisis. Gary Neville ziet met lede ogen aan ...

87
87
Woede bij Cercle Brugge: "Dit is gewoon belachelijk!"

Cercle Brugge leek op weg naar enorme stunt op het veld van Union SG. Ze kwamen 0-2 voor, maar ...

396
396
Ex-lieveling Standard: "Ze deden mij voorstel om coach te worden”

Standard zit nog steeds in een moeilijke periode door het wanbeleid van de vorige jaren. Er is ...

114
114
Deschacht spuwt zijn gal over Anderlecht en benoemt 2 hiaten

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van AA Gent. Paars-Wit was 72 minuten lang goed, maar nadien was het ...

399
399
KRC Genk krijgt dubbele klap: schorsing én zware blessure

KRC Genk won na een al bij al matige match met 2-1 van Standard. De Limburgers kijken zo wel stilaan ...

282
282
Degryse snapt helemaal niets van Bruno: "Één grote carrousel"

RSC Anderlecht moet weer op de blaren zitten. Het schoot zichzelf weer danig in de voet tegen AA ...

98
98
Fenomeen bij Club Brugge: "Als ik deze lijn kan doortrekken..."

Club Brugge is bezig aan een zeer goed seizoen. De Supercup was de enige miskleun, maar in ...

284
284

Meer sportnieuws