Riemer buiten? Genk brengt Anderlecht helemaal in crisis

885
Riemer buiten? Genk brengt Anderlecht helemaal in crisis

Anderlecht heeft dinsdag zijn eerste nederlaag van het seizoen geleden. Paars-Wit werd in de inhaalwedstrijd tegen KRC Genk op vrijwel alle vlakken afgetroefd en liep tegen een logische 0-2-nederlaag aan. Daardoor lijkt het stilaan helemaal crisis te zijn in het Lotto Park, waar de druk op Brian Riemer stilaan onhoudbaar wordt.

De Deen had begrepen dat hij moest ingrijpen nadat er vorig weekend tegen Westerlo maar net een punt gepakt werd. Hij voerde maar liefst vijf wijzigingen door aan zijn basiself: Foket, Rits, Stroeykens, Edozie en Dolberg kwamen in de plaats van Sardella, Simic, Verschaeren, Dreyer en Vazquez. Dendoncker schoof naar de defensie en kreeg de aanvoerdersband.

Maar die vele wijzigingen inspireerden Anderlecht niet, integendeel. Al na vijf minuten gaf het een strafschop weg toen Zanka te laat kwam en op de voet van Tolu trapte. Gelukkig is Colin Coosemans dit seizoen wel op niveau: de doelman koos de goede hoek en stopte de penalty én de rebound van Steuckers.

LEES OOK: Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

Genk veel gevaarlijker dan Anderlecht

Paars-Wit reageerde met een afstandsschotje van Dolberg en een knal van Foket, maar verder bleef Genk toch de betere ploeg. Vooral Sor was zeer bedrijvig bij de Limburgers. Acht minuten voor rust viel uiteindelijk toch de 0-1: Sadick duwde een verlengde hoekschop bij de tweede paal met de borst binnen.

Vlak voor rust werd het zelfs bijna 0-2, maar met een geweldige reflex voorkwam Coosemans dat Tolu kon scoren. Riemer greep dan ook in en bracht bij de start van de tweede helft Verschaeren voor Amuzu. Na rust probeerde Anderlecht iets meer druk naar voor te ontwikkelen, maar het gevaar bleef van Genk komen.

"Riemer buiten" na de 0-2

Dat speelde wel met vuur door de kansen te laten liggen. Sor plaatste de bal oog in oog met Coosemans nog naast. Vier minuten voor tijd besliste Genk de wedstrijd echter alsnog. Zanka liet zich veel te makkelijk aftroeven door Oh en die schotelde zijn mede-invaller Adedeji-Sternberg de 0-2 op een dienblad voor.

Na de 0-2 rolde '"Riemer buiten" oorverdovend van de tribunes. Het wordt stilaan zeer heet onder de voeten van de trainer, die zijn ploeg op een vierde plaats in het klassement ziet blijven hangen. Genk pronkt dan weer met vijftien op vijftien en is nu alleen leider, met drie punten voorsprong op Club Brugge.

Moet Anderlecht stilaan denken aan een ontslag van Riemer?

Meest recent

Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

4
4
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

69
69
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

99
99
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

128
128
KV Kortijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

33
33
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

174
174
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

70
70
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

26
26
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

25
25
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

22
22
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

26
26
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

90
90
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

75
75
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

52
52
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

26
26
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

25
25
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

32
32
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

120
120
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

41
41
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

246
246
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

106
106
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

210
210
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

80
80
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

72
72

Meer sportnieuws