SK Beveren en Jong Genk werken knotsgek spektakel af in CPL

door
SK Beveren en Jong Genk werken knotsgek spektakel af in CPL

In de Challenger Pro League hebben SK Beveren en Jong Genk voor een knotsgek spektakel gezorgd. De Waaslanders moesten tot het absolute gaatje gaan om een veerkrachtig Limburgs elftal af te houden. Reedijk en co klimmen zo naar een knappe tweede plek.

SK Beveren wou zich graag ook in de debatten mengen bovenin en had dus vandaag een zege nodig in de Challenger Pro League. Tegenstander op de Freethiel waren de youngsters van Racing Genk, die pas op de vorige speeldag hun eerste nederlaag leden. De Waaslanders verloren nog niet maar wonnen ook nog maar één keer.

LEES OOK: Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Verschroeiende start Beveren uitgewist

De thuisploeg begon aan een verschroeiend tempo en werd ook al vroeg beloond voor zijn aanvalsdrang. Na een dikke vijf minuten spelen werd een voorzet vanop links op het hoofd van Michiwaki gedropt, die knap de 1-0 in doel knikte. De Waaslanders vergaten nadien om de wedstrijd al vroeg 'dood' te maken toen Dicke van dichtbij onbegrijpelijk op de paal besloot.

Jong Genk geraakte nadien steeds meer aan voetballen toe, halfweg de eerste helft was de sluwe Mirisola de Beverse verdediging te slim af en hij tikte de 1-1 voorbij Reus. De bezoekers hadden nadien zowaar nog de beste kansen, na één helft stond een gelijkspel op het bord op de Freethiel.

Jonge Genkse talenten slaan tweede keer terug

Opnieuw begon het team van Marink Reedijk scherp aan de tweede periode. Na dik vijf minuten spelen resulteerde dat in een nieuwe voorsprong: Servais zorgde van aan de rand van de zestien meter met een mooie plaatsbal voor de 2-1. De Genkse youngsters moesten even zoeken naar het goede ritme maar kwamen iets voorbij het uur toch weer opzetten. Bafdili had een fraaie poging in huis maar ook de parade van doelman Reus mocht er wezen.

De wedstrijd ging nu prima over en weer, halfweg de tweede helft redde Vliegen knap op een schot van Limbombe. Voor SK Beveren was het in de slotfase vooral zaak om te overleven, iets wat finaal niet lukte. Op dik vijf minuten van het einde schoot een hoekschop voorbij alles en iedereen, invaller Touré was de meest alerte en schoot de 2-2 voorbij Reus.

Een mokerslag voor de thuisploeg? Niets daarvan, in minuut 95 zorgde Moustapha nog voor de verlossing door na een fraaie actie door de benen van Vliegen de 3-2 in doel te werken. Goed voor drie gouden Beverse punten.

Scoreverloop:

1-0 (7') Michiwaki, 1-1 (23') Mirisola, 2-1 (51') Servais, 2-2 (83') Touré, 3-2 (90+5')

Zal SK Beveren zich mengen in de titelstrijd?

Meest recent

Coosemans scherp: "Overenthousiaste VAR ontneemt onze kans"

Na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen leek Anderlecht opgeveerd, maar een week later is het ...

0
0
Union wipt weer over Club en deelt Anderlecht tik uit

Union is zondagavond niet bezweken onder de druk van Club Brugge. Het nam de koppositie weer over ...

86
86
Inter dankzij straf record op één zege van Italiaanse titel

De titelstrijd in Italië is bijna beslist. Inter zette zondagavond immers een nieuw stapje ...

23
23
TD Bayern onthult hét beslissende moment bij keuze voor Kompany

Vincent Kompany is dezer dagen God in München, maar dat had twee jaar geleden niemand durven ...

21
21
‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Anderlecht staat onder druk: de club zoekt dringend een nieuwe hoofdtrainer. Enkele verrassende ...

519
519
Bizar rood Anderlecht: fans begrijpen één zaak helemaal niet

De vijfde speeldag van de Champions' Play-Off wordt zondagavond afgesloten met de Brusselse derby ...

343
343
Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Een week geleden leek de titelstrijd nog verloren voor Club Brugge na de nederlaag op Union, maar nu ...

116
116
Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

AA Gent blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning van de Champions' Play-Offs. ...

58
58
Nieuwe X-factor bij Club Brugge: "Bondscoach mag me bellen"

Club Brugge heeft zondagmiddag een belangrijke overwinning geboekt op het veld van AA Gent. Bij ...

130
130
KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

250
250
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

80
80
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

59
59
Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

266
266
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

131
131
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

238
238
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

266
266
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

199
199
Club voorlopig leider: Vetlesen en Tzolis meppen Gent KO

In afwachting van de Brusselse derby tussen RSC Anderlecht en Union SG, heeft Club Brugge voorlopig ...

116
116
'Magistrale goal gaat wereld rond: knaltransfer Mika Godts'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

57
57
Westerlo kookt over: ref keihard aangepakt tijdens rust

Na twee speeldagen stond KVC Westerlo nog op kop in de Europe Play-Offs, ondertussen zijn de ...

102
102
"Groot probleem" - pijnlijke vaststelling tijdens Gent-Club

In de Champions' Play-Offs stond zondagmiddag een erg interessant duel op het programma. Zo ging ...

364
364
'Anderlecht wil uitpakken met oud-speler PSG en Dortmund'

Bijna drie maanden na het ontslag van Olivier Renard, zit RSC Anderlecht nog steeds zonder sportief ...

209
209
Kompany door het lint in kleedkamer: Bayern-sterren getuigen

Bayern München heeft zaterdag extra vertrouwen getankt voor de Champions League-kraker op Paris ...

296
296
Goto respectloos? Anderlecht-spelers zwaar op plaats gezet

Keisuke Goto heeft zich deze week niet bepaald populair gemaakt bij zijn moederclub RSC Anderlecht. ...

524
524
Drie wissels bij Gent, Leko laat grote naam links liggen

Zondagmiddag staat opnieuw een erg mooie affiche op het programma in de Champions' Play-Offs. Zo ...

161
161

Meer sportnieuws