SK Beveren en Jong Genk werken knotsgek spektakel af in CPL

door
SK Beveren en Jong Genk werken knotsgek spektakel af in CPL

In de Challenger Pro League hebben SK Beveren en Jong Genk voor een knotsgek spektakel gezorgd. De Waaslanders moesten tot het absolute gaatje gaan om een veerkrachtig Limburgs elftal af te houden. Reedijk en co klimmen zo naar een knappe tweede plek.

SK Beveren wou zich graag ook in de debatten mengen bovenin en had dus vandaag een zege nodig in de Challenger Pro League. Tegenstander op de Freethiel waren de youngsters van Racing Genk, die pas op de vorige speeldag hun eerste nederlaag leden. De Waaslanders verloren nog niet maar wonnen ook nog maar één keer.

LEES OOK: KV Kortrijk doet goede zaak, RSCA Futures geeft zege weg

Verschroeiende start Beveren uitgewist

De thuisploeg begon aan een verschroeiend tempo en werd ook al vroeg beloond voor zijn aanvalsdrang. Na een dikke vijf minuten spelen werd een voorzet vanop links op het hoofd van Michiwaki gedropt, die knap de 1-0 in doel knikte. De Waaslanders vergaten nadien om de wedstrijd al vroeg 'dood' te maken toen Dicke van dichtbij onbegrijpelijk op de paal besloot.

Jong Genk geraakte nadien steeds meer aan voetballen toe, halfweg de eerste helft was de sluwe Mirisola de Beverse verdediging te slim af en hij tikte de 1-1 voorbij Reus. De bezoekers hadden nadien zowaar nog de beste kansen, na één helft stond een gelijkspel op het bord op de Freethiel.

Jonge Genkse talenten slaan tweede keer terug

Opnieuw begon het team van Marink Reedijk scherp aan de tweede periode. Na dik vijf minuten spelen resulteerde dat in een nieuwe voorsprong: Servais zorgde van aan de rand van de zestien meter met een mooie plaatsbal voor de 2-1. De Genkse youngsters moesten even zoeken naar het goede ritme maar kwamen iets voorbij het uur toch weer opzetten. Bafdili had een fraaie poging in huis maar ook de parade van doelman Reus mocht er wezen.

De wedstrijd ging nu prima over en weer, halfweg de tweede helft redde Vliegen knap op een schot van Limbombe. Voor SK Beveren was het in de slotfase vooral zaak om te overleven, iets wat finaal niet lukte. Op dik vijf minuten van het einde schoot een hoekschop voorbij alles en iedereen, invaller Touré was de meest alerte en schoot de 2-2 voorbij Reus.

Een mokerslag voor de thuisploeg? Niets daarvan, in minuut 95 zorgde Moustapha nog voor de verlossing door na een fraaie actie door de benen van Vliegen de 3-2 in doel te werken. Goed voor drie gouden Beverse punten.

Scoreverloop:

1-0 (7') Michiwaki, 1-1 (23') Mirisola, 2-1 (51') Servais, 2-2 (83') Touré, 3-2 (90+5')

Zal SK Beveren zich mengen in de titelstrijd?

Meest recent

'Plottwist bij RSCA: Renard hakt spitsenknoop door'

Na drie opeenvolgende zeges wacht zondag een volgende test voor RSC Anderlecht, dat dan Union over ...

33
33
Hugo Broos na tragedie: 'Het had een verwoestende impact'

Hugo Broos is al meer dan een halve eeuw een vaste waarde in het voetbal. Onze landgenoot is ...

13
13
DAZN verstuurt nieuw statement over uitzendingen JPL

In aanloop naar de zestiende speeldag in de Jupiler Pro League worden de krantenkoppen gedomineerd ...

121
121
Pro League versus DAZN: ultieme deadline bekend

DAZN zegde dinsdag het tv-contract op met de Pro League, die daarop naar de rechtbank trok om het ...

112
112
De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

109
109
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

105
105
DAZN zet ook politiek op zijn kop: drastische veranderingen

DAZN heeft beslist om het TV-contract met de Pro League stop te zetten. Daardoor heerst er veel ...

401
401
El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

239
239
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

200
200
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

40
40
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

76
76
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

111
111
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

48
48
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

228
228
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

144
144
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

216
216
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

92
92
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

138
138
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

72
72
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

248
248
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

231
231
Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

197
197
'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

211
211
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

270
270
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

300
300

Meer sportnieuws