SK Beveren en Jong Genk werken knotsgek spektakel af in CPL

door
SK Beveren en Jong Genk werken knotsgek spektakel af in CPL

In de Challenger Pro League hebben SK Beveren en Jong Genk voor een knotsgek spektakel gezorgd. De Waaslanders moesten tot het absolute gaatje gaan om een veerkrachtig Limburgs elftal af te houden. Reedijk en co klimmen zo naar een knappe tweede plek.

SK Beveren wou zich graag ook in de debatten mengen bovenin en had dus vandaag een zege nodig in de Challenger Pro League. Tegenstander op de Freethiel waren de youngsters van Racing Genk, die pas op de vorige speeldag hun eerste nederlaag leden. De Waaslanders verloren nog niet maar wonnen ook nog maar één keer.

LEES OOK: Transferwending wordt werkelijkheid: Genk pakt uit

Verschroeiende start Beveren uitgewist

De thuisploeg begon aan een verschroeiend tempo en werd ook al vroeg beloond voor zijn aanvalsdrang. Na een dikke vijf minuten spelen werd een voorzet vanop links op het hoofd van Michiwaki gedropt, die knap de 1-0 in doel knikte. De Waaslanders vergaten nadien om de wedstrijd al vroeg 'dood' te maken toen Dicke van dichtbij onbegrijpelijk op de paal besloot.

Jong Genk geraakte nadien steeds meer aan voetballen toe, halfweg de eerste helft was de sluwe Mirisola de Beverse verdediging te slim af en hij tikte de 1-1 voorbij Reus. De bezoekers hadden nadien zowaar nog de beste kansen, na één helft stond een gelijkspel op het bord op de Freethiel.

Jonge Genkse talenten slaan tweede keer terug

Opnieuw begon het team van Marink Reedijk scherp aan de tweede periode. Na dik vijf minuten spelen resulteerde dat in een nieuwe voorsprong: Servais zorgde van aan de rand van de zestien meter met een mooie plaatsbal voor de 2-1. De Genkse youngsters moesten even zoeken naar het goede ritme maar kwamen iets voorbij het uur toch weer opzetten. Bafdili had een fraaie poging in huis maar ook de parade van doelman Reus mocht er wezen.

De wedstrijd ging nu prima over en weer, halfweg de tweede helft redde Vliegen knap op een schot van Limbombe. Voor SK Beveren was het in de slotfase vooral zaak om te overleven, iets wat finaal niet lukte. Op dik vijf minuten van het einde schoot een hoekschop voorbij alles en iedereen, invaller Touré was de meest alerte en schoot de 2-2 voorbij Reus.

Een mokerslag voor de thuisploeg? Niets daarvan, in minuut 95 zorgde Moustapha nog voor de verlossing door na een fraaie actie door de benen van Vliegen de 3-2 in doel te werken. Goed voor drie gouden Beverse punten.

Scoreverloop:

1-0 (7') Michiwaki, 1-1 (23') Mirisola, 2-1 (51') Servais, 2-2 (83') Touré, 3-2 (90+5')

Zal SK Beveren zich mengen in de titelstrijd?

Meest recent

Opstelling Duivels: één verrassing en spectaculaire voorlinie

De Rode Duivels hervatten donderdagavond hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026. Op het veld van ...

232
232
Joos en Hein ly-risch over Duivel: "Hij wordt dé ster"

In de kwalificatiecampagne voor het WK 2026 nemen de Rode Duivels het donderdagavond op tegen ...

110
110
Penalty-debacle bezorgt Jonge Duivels ijskoude douche

De Belgische beloften zijn met een dure slipper aan hun kwalificatiecampagne voor het EK 2027 ...

161
161
'Genk vloekt luidop: Standard trekt stekker uit transfer'

De zomermercato is in België nog eventjes geopend, verschillende clubs proberen dan ook nog een ...

355
355
Kapiteinsdebat bij Duivels: "Verbazend dat hij het niet is"

De Rode Duivels hervatten donderdagavond hun kwalficatiecampagne voor het WK 2026. Daags voor de ...

316
316
Courtois velt Lammens-oordeel: waarschuwing komt hard aan

Senne Lammens heeft zijn droomtransfer beet. De doelman maakte afgelopen seizoen veel indruk bij ...

331
331
Fabio Silva maakt zich onsterfelijk belachelijk

Fabio Silva heeft een verleden bij RSC Anderlecht. Deze zomertransferperiode maakte de Portugese ...

105
105
'Transferbom bij AA Gent: miljoenendeal bij Club Brugge'

Gaat AA Gent nog een opvallende transfer afronden? Die kans is bestaande, want ze zouden nog een ...

1279
1279
Sensatiedeal: KRC Genk haalt “monster” in huis

KRC Genk zag met Tolu Arokodare de aanvalsleider van vorig seizoen vertrekken en bijna moest het ook ...

452
452
Aanwinst STVV: "Of de interesse van Anderlecht klopte?"

RSC Anderlecht heeft nog werk op de transfermarkt. Voorlopig komt er weinig beweging in. Olivier ...

161
161
Trésor en Delcroix weldra terug in de Jupiler Pro League?

Bij Burnley willen ze nog af van een aantal spelers. De ploegen uit de Jupiler Pro League kunnen ...

312
312
Kroes doet boekje open over komst van Dolberg

Ajax dompelde de fans van RSC Anderlecht in grote rouw. Kasper Dolberg verliet Brussel en trok naar ...

142
142
Alarm bij Bayern: Kompany groot slachtoffer

In de Premier League gaven ploegen als Liverpool, Arsenal, Manchester City, Chelsea en Manchester ...

285
285
Anderlecht in de penarie: probleem voor Renard en Borguet

Olivier Renard en Tim Borguet kennen een moeilijke mercato. Ze investeerden héél veel ...

636
636
‘Vandenhaute stuurt zijn kat bij Anderlecht’

De toekomst van Wouter Vandenhaute is hoogst onzeker bij RSC Anderlecht. De voorzitter legde zijn ...

800
800
'Leya Iseka grijpt naast terugkeer naar België'

Michy Batshuayi maakt tijdens deze interlandperiode zijn rentree in de selectie van de Rode Duivels. ...

159
159
'Trossard slachtoffer van transferbom bij Arsenal'

Vorig seizoen speelde Leandro Trossard vrijwel alles bij Arsenal, maar deze zomer lijkt de Rode ...

208
208
'Nog een vertrekker bij Charleroi, opluchting voor Cercle'

Nog tot en met 8 september hebben Belgische clubs om hun laatste transfers te regelen. In de laatste ...

127
127
'Genk wil nog verbazen met aanwinst uit Serie A'

Genk beleefde nog enkele woelige dagen op de transfermarkt. Het zag Tolu Arokodare voor een ...

586
586
'Dender heeft opvolger Euvrard bijna beet'

Voor Dender is het seizoen rampzalig begonnen. De Kadavers pakten amper twee op achttien en zijn ...

132
132
'Cercle wil stunten met komst WK-uitblinker'

Cercle Brugge kende dit seizoen een zeer lastige start, maar heeft zich sindsdien knap herpakt met ...

249
249
'Overname Beerschot: nog één struikelblok blijft'

Het zou goed kunnen dat er binnenkort een nieuwe wind zal waaien op het Kiel. Beerschot staat ...

457
457
Verrassende namen in Europese selectie Genk

Nu september aangebroken is, moesten de deelnemers aan de league phase van de Europese bekers hun ...

333
333
Nieuwe rel rond ‘prinses’ Xavi Simons: buren in shock

Xavi Simons versierde deze zomer een toptransfer naar de Premier League. Lange tijd leek Chelsea de ...

256
256
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Verschaeren, Ordoñez in januari weg?'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

484
484

Meer sportnieuws