SK Beveren en Jong Genk werken knotsgek spektakel af in CPL

142 stemmen
SK Beveren en Jong Genk werken knotsgek spektakel af in CPL

In de Challenger Pro League hebben SK Beveren en Jong Genk voor een knotsgek spektakel gezorgd. De Waaslanders moesten tot het absolute gaatje gaan om een veerkrachtig Limburgs elftal af te houden. Reedijk en co klimmen zo naar een knappe tweede plek.

SK Beveren wou zich graag ook in de debatten mengen bovenin en had dus vandaag een zege nodig in de Challenger Pro League. Tegenstander op de Freethiel waren de youngsters van Racing Genk, die pas op de vorige speeldag hun eerste nederlaag leden. De Waaslanders verloren nog niet maar wonnen ook nog maar één keer.

LEES OOK: 'Beveren baalt: smaakmaker trekt naar Bundesliga'

Verschroeiende start Beveren uitgewist

De thuisploeg begon aan een verschroeiend tempo en werd ook al vroeg beloond voor zijn aanvalsdrang. Na een dikke vijf minuten spelen werd een voorzet vanop links op het hoofd van Michiwaki gedropt, die knap de 1-0 in doel knikte. De Waaslanders vergaten nadien om de wedstrijd al vroeg 'dood' te maken toen Dicke van dichtbij onbegrijpelijk op de paal besloot.

Jong Genk geraakte nadien steeds meer aan voetballen toe, halfweg de eerste helft was de sluwe Mirisola de Beverse verdediging te slim af en hij tikte de 1-1 voorbij Reus. De bezoekers hadden nadien zowaar nog de beste kansen, na één helft stond een gelijkspel op het bord op de Freethiel.

Jonge Genkse talenten slaan tweede keer terug

Opnieuw begon het team van Marink Reedijk scherp aan de tweede periode. Na dik vijf minuten spelen resulteerde dat in een nieuwe voorsprong: Servais zorgde van aan de rand van de zestien meter met een mooie plaatsbal voor de 2-1. De Genkse youngsters moesten even zoeken naar het goede ritme maar kwamen iets voorbij het uur toch weer opzetten. Bafdili had een fraaie poging in huis maar ook de parade van doelman Reus mocht er wezen.

De wedstrijd ging nu prima over en weer, halfweg de tweede helft redde Vliegen knap op een schot van Limbombe. Voor SK Beveren was het in de slotfase vooral zaak om te overleven, iets wat finaal niet lukte. Op dik vijf minuten van het einde schoot een hoekschop voorbij alles en iedereen, invaller Touré was de meest alerte en schoot de 2-2 voorbij Reus.

Een mokerslag voor de thuisploeg? Niets daarvan, in minuut 95 zorgde Moustapha nog voor de verlossing door na een fraaie actie door de benen van Vliegen de 3-2 in doel te werken. Goed voor drie gouden Beverse punten.

Scoreverloop:

1-0 (7') Michiwaki, 1-1 (23') Mirisola, 2-1 (51') Servais, 2-2 (83') Touré, 3-2 (90+5')

Zal SK Beveren zich mengen in de titelstrijd?

Meest recent

Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

32
32
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

28
28
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

158
158
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

124
124
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

37
37
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

335
335
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

139
139
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

430
430
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

54
54
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

108
108
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

43
43
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

322
322
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

676
676
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

506
506
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

147
147
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1089
1089
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

176
176
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

77
77
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

659
659
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

247
247
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

509
509
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

251
251
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

278
278
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1257
1257
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

636
636

Meer sportnieuws