Anderlecht dubbel bestolen? "Er werd niet over gesproken"

door
Anderlecht dubbel bestolen?

RSC Anderlecht heeft ook bij de start van de eerste seizoenshelft geen goede indruk achtergelaten. Paars-Wit speelde tegen Westerlo slechts bij momenten goed en bleef uiteindelijk steken op 2-2. Al viel er wel wat te zeggen over bepaalde beslissingen van de arbitrage.

RSCA was degelijk aan het seizoen begonnen wat betreft de resultaten, het voetballende niveau was doorgaans echter ondermaats. Op eigen veld tegen Westerlo wou de recordkampioen dan ook een stap voorwaarts zetten wat dat betreft. Maar het lukte wederom niet. Ondanks een veelbelovende openingsfase speelde Anderlecht opnieuw ondermaats. Met het tweede opeenvolgende puntenverlies als gevolg.

LEES OOK: Exact bedrag voor Leko bekend: KAA Gent-deadline voor Club

Penalty op Amuzu?

Al bij al was een gelijkspel ook terecht. Al vond analist Frank Boeckx dat zijn ex-ploeg wel reden tot klagen had over de arbitrage. In de slotfase waagde Francis Amuzu immers zijn kans in de zestien. Zijn schot belandde uiteindelijk hoog in het zijnet, maar tijdens die bewuste fase werd hij ook aan de enkel aangetrapt door Emin Bayram. De scheisrechter noch de VAR besloot hier echter op in te gaan.

Nochtans had de bal volgens Boeckx wel degelijk op de stip gemogen/gemoeten. "Er werd niet over gesproken. Maar als je die herhaling ziet, is dat toch wel heel wild inkomen. Bayram gaat met gestrekt been toch door op de enkel van Amuzu. Als dit een pass was, fluiten ze ook penalty. Maar hier is niet naar gekeken geweest, dat vond ik een rare beslissing", stelde de ex-doelman bij DAZN.

Fout op Coosemans?

Daarnaast had Boeckx zijn bedenkingen bij de tweede treffer van Westerlo. Luka Vuskovic kon de bal in een leeg doel koppen, nadat Colin Coosemans ten val was gekomen na een contact met opnieuw Bayram. In de herhaling was echter duidelijk te zien hoe de goalie van Anderlecht zelf tegen zijn tegenstander springt en dus in de fout gaat. Het doelpunt werd dan ook logischerwijs goedgekeurd.

Maar Boeckx vond die beslissing toch niet zo voor de hand liggend. "Ik niet ben niet pro-Anderlecht aan het spreken, want ze verdienden volgens mij ook niet om te winnen. Maar het is niet omdat je niet kijkt naar de doelman, dat je niet weet dat hij er is. Bayram beweegt ook richting doelman, dan kan je weinig doen om het contact te vermijden. Voor mij is het fifty-fifty. Als je hier als arbitrage niets doet, geen probleem. Maar het zijn wel twee beslissingen in het nadeel van Anderlecht."

Anderlecht had een strafschop moeten krijgen ...

Meest recent

'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

FC Barcelona zal tijdens de komende wintermercato geen al te gekke dingen doen, maar komende zomer ...

15
15
WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Het WK Darts is voor de Belgen uitgedraaid op een absolute desillusie. Met vijf verschenen ze aan de ...

27
27
Garcia spreekt klare taal over toekomst bij Rode Duivels

Voor de laatste keer dit kalenderjaar stond Rudi Garcia donderdag de verzamelde pers te woord. De ...

28
28
Crisis bij KRC Genk: Olivieri incasseert opdoffer

Na een magere een op zes hoopt KRC Genk vrijdag in Charleroi weer aan te knopen met de zege. Niet ...

316
316
AA Gent heeft beet: toptalent tekent tot medio 2029

Alsmaar meer Belgische clubs trekken tegenwoordig de kaart van de jeugd. Zo ook AA Gent, waar er een ...

75
75
Biebauw doet boekje open over ontslag bij Club Brugge

In het zog van Nicky Hayen bedankte Club Brugge vorige week ook Wouter Biebauw voor bewezen ...

261
261
Garcia dropt bommetje: Vertonghen terug bij Rode Duivels?

Een week na Vincent Mannaert was het donderdag de beurt aan Rudi Garcia om de verzamelde pers te ...

88
88
'De Condé verrast: KRC Genk richt vizier op Hoefkens'

KRC Genk besloot maandag om afscheid te nemen van Thorsten Fink. Sindsdien wordt er uiteraard druk ...

381
381
Antwerp luidt alarmbel: rampscenario voor Overmars

Dankzij een negen op negen, en tussendoor de kwalificatie voor de kwartfinale van de Croky Cup, ...

186
186
'Leko drukt stempel: wissel van de wacht bij Club Brugge'

Ivan Leko heeft zijn competitiestart bij Club Brugge niet gemist, want ondanks een barslechte eerste ...

530
530
Met De Cat naar WK? Garcia geeft selectiehint

De voorbije maanden is Nathan De Cat op indrukwekkende wijze ontbolsterd bij Anderlecht. Na zijn ...

159
159
JPL-smaakmaker brengt Club en Anderlecht transferboodschap

Binnen een tweetal weken gaat de wintermercato van start. Zowel bij Club Brugge als Anderlecht ...

194
194
'Club Brugge gruwelt: Barça wil toptalent wegkapen'

Club Brugge zette de voorbije jaren enorme stappen in zijn jeugdopleiding en plukt daar alsmaar meer ...

394
394
'Guardiola dropt toekomstbom: City kiest opvolger'

Nadat het vorig seizoen plots helemaal instortte, lijkt Manchester City dit seizoen weer herrezen te ...

73
73
Uithaal Garcia naar Club: bond neemt standpunt in

Intussen is Rudi Garcia een jaar aan de slag als bondscoach van de Rode Duivels. In die periode liet ...

379
379
Bom onder Vandaag Inside: Derksen haalt vernietigend uit

Eén van de meest scherpe analisten van Nederland is zonder enige twijfel Johan Derksen. Onze ...

34
34
'Club en Anderlecht willen gratis slag slaan bij PSV'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en het lijkt erop dat we zowel bij Anderlecht als Club ...

135
135
'Deze job bij topclub wees Thomas Vermaelen af'

Intussen zijn al een aantal Rode Duivels uit de gouden generatie in het trainersvak gestapt. Vincent ...

110
110
Ongezien: Garcia haalt verwoestend uit naar Club Brugge

Het zijn bij Club Brugge zeer woelige weken geweest en dat liet haast niemand onberoerd. De recente ...

776
776
Mercatobom in de maak bij Anderlecht?

Anderlecht staat alweer voor een drukke mercato. Ondanks dat er in de zomer al veel beweging was, ...

407
407
TRANSFERUURTJE: 'Club gaat voor megadeal, topkandidaat bij Genk'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

248
248
'Bliksemtransfer dreigt voor Marcus Rashford'

De wintermercato staat voor de deur en dan is het tijd om de geruchtenmolen te laten draaien. Naar ...

71
71
Birger Maertens verrast vriend en vijand met nieuw leven

Birger Maertens was jarenlang een herkenbaar gezicht bij Club Brugge. Als betrouwbare verdediger ...

255
255
Garcia slaat groot alarm bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia is al volop bezig met het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

107
107
'Bliksemtransfer Marcus Rashford naar andere grootmacht'

Marcus Rashford staat nog onder contract bij Manchester United, maar dit seizoen speelt de Engelsman ...

113
113

Meer sportnieuws