Anderlecht dubbel bestolen? "Er werd niet over gesproken"

door
Anderlecht dubbel bestolen?

RSC Anderlecht heeft ook bij de start van de eerste seizoenshelft geen goede indruk achtergelaten. Paars-Wit speelde tegen Westerlo slechts bij momenten goed en bleef uiteindelijk steken op 2-2. Al viel er wel wat te zeggen over bepaalde beslissingen van de arbitrage.

RSCA was degelijk aan het seizoen begonnen wat betreft de resultaten, het voetballende niveau was doorgaans echter ondermaats. Op eigen veld tegen Westerlo wou de recordkampioen dan ook een stap voorwaarts zetten wat dat betreft. Maar het lukte wederom niet. Ondanks een veelbelovende openingsfase speelde Anderlecht opnieuw ondermaats. Met het tweede opeenvolgende puntenverlies als gevolg.

LEES OOK: Boeckx twijfelt aan JPL-topclub: "Nog geen titelkandidaat"

Penalty op Amuzu?

Al bij al was een gelijkspel ook terecht. Al vond analist Frank Boeckx dat zijn ex-ploeg wel reden tot klagen had over de arbitrage. In de slotfase waagde Francis Amuzu immers zijn kans in de zestien. Zijn schot belandde uiteindelijk hoog in het zijnet, maar tijdens die bewuste fase werd hij ook aan de enkel aangetrapt door Emin Bayram. De scheisrechter noch de VAR besloot hier echter op in te gaan.

Nochtans had de bal volgens Boeckx wel degelijk op de stip gemogen/gemoeten. "Er werd niet over gesproken. Maar als je die herhaling ziet, is dat toch wel heel wild inkomen. Bayram gaat met gestrekt been toch door op de enkel van Amuzu. Als dit een pass was, fluiten ze ook penalty. Maar hier is niet naar gekeken geweest, dat vond ik een rare beslissing", stelde de ex-doelman bij DAZN.

Fout op Coosemans?

Daarnaast had Boeckx zijn bedenkingen bij de tweede treffer van Westerlo. Luka Vuskovic kon de bal in een leeg doel koppen, nadat Colin Coosemans ten val was gekomen na een contact met opnieuw Bayram. In de herhaling was echter duidelijk te zien hoe de goalie van Anderlecht zelf tegen zijn tegenstander springt en dus in de fout gaat. Het doelpunt werd dan ook logischerwijs goedgekeurd.

Maar Boeckx vond die beslissing toch niet zo voor de hand liggend. "Ik niet ben niet pro-Anderlecht aan het spreken, want ze verdienden volgens mij ook niet om te winnen. Maar het is niet omdat je niet kijkt naar de doelman, dat je niet weet dat hij er is. Bayram beweegt ook richting doelman, dan kan je weinig doen om het contact te vermijden. Voor mij is het fifty-fifty. Als je hier als arbitrage niets doet, geen probleem. Maar het zijn wel twee beslissingen in het nadeel van Anderlecht."

Anderlecht had een strafschop moeten krijgen ...

Meest recent

Leko en Samoise keihard: "Zat de VAR een pint te drinken?"

Na de kwalificatie voor de kwartfinale van de beker kwam AA Gent zaterdag dicht bij een nieuwe grote ...

12
12
Magistrale Campbell in CPL, Beveren vloert Yves Vanderhaeghe

In de Challenger Pro League is het Club NXT eindelijk gelukt! Op speeldag 15 (!) pakten de jonge ...

21
21
Fans Club keren zich helemaal tegen duo: "Bol het af!"

Club Brugge gaat door moeilijke weken. Het verloor maar liefst drie van zijn vijf laatste ...

109
109
Arteta bevestigt blessuredomper voor Trossard

Arsenal beleefde zaterdag een baalavond. De Gunners gingen met 2-1 onderuit op het veld van Aston ...

11
11
'AA Gent briest: ref geeft fout toe bij gelijkmaker Union'

Union liet zaterdagavond voor de tweede keer op rij punten liggen in de competitie. Na de nederlaag ...

129
129
Ajax recht de rug met nieuwe zege, maar slikt ook domper

Het heeft de voorbije weken serieus gestormd bij Ajax, maar stilaan lijken de Amsterdammers de rug ...

22
22
Dochter woest na ongeval: Waes doet Antwerp-fans huiveren

Antwerp-fan en tv-icoon Tom Waes blikt ruim een jaar na zijn zware auto-ongeluk terug op ...

58
58
Barça en Liverpool brengen spektakel, pandoering voor Theate

Er stonden zaterdag in de vooravond in het buitenland nog enkele interessante affiches ...

22
22
'FIFA geeft groen licht: uitvalsbasis Duivels op WK bekend'

De Rode Duivels weten nu helemaal waar ze aan toe zijn voor het WK van komende zomer. Vrijdag werd ...

46
46
Argentijnse peper bezorgt Union late opluchting tegen AA Gent

Het zijn moeizame weken voor de landskampioen. Na de nederlaag bij rivaal Anderlecht en de moeizame ...

43
43
STVV - Club Brugge: Hayen geeft 'banneling' basisplaats

Club Brugge moet na de nederlaag tegen Royal Antwerp FC vanavond de rug rechten op het veld van ...

168
168
Crisis bij Cercle, Standard veert recht: "Is frustrerend"

Standard heeft een zeer belangrijke zege geboekt op het veld van Cercle Brugge. De Rouches wonnen ...

89
89
Alderweireld over WK van België: "Daar ben ik niet bang voor"

De Rode Duivels spelen op het WK tegen Iran, Nieuw-Zeeland en Egypte. Een héél goede ...

42
42
Rode Duivels kennen WK-schema: dit zijn de data en uren

De Rode Duivels weten sinds vrijdag dat ze op het WK 2026 aan de bak moeten tegen Iran, Egypte en ...

187
187
PSV blijft met volgende zege doorrazen in Eredivisie

Wie stopt PSV in de Eredivisie? De Eindhovenaren zijn bezig aan een straf seizoen, zowel in ...

22
22
Lierse blijft imponeren en zet indrukwekkende remonte voort

Lierse SK heeft zaterdag een derde opeenvolgende overwinning geboekt. In eigen huis klopten de ...

23
23
Standard knalt PO1 binnen ondanks late Brugse stormprik

Standard heeft op het veld van Cercle Brugge een knappe en bijzonder efficiënte zege geboekt. ...

68
68
Manchester City gooit titelstrijd weer helemaal open

In de Premier League hoopte Manchester City om 16u te profiteren van de nederlaag van Arsenal. Ze ...

28
28
Weergaloze Kane laat Kompany alwéér juichen

In de Bundesliga stond er om 15u30 de topper tussen VfB Stuttgart en Bayern München op het ...

64
64
Mag Union wéér dromen van jackpot: “Een geweldige speler"

Union SG kent voorlopig inzake resultaten een zeer goed seizoen. Toch verwacht men nog meer van een ...

43
43
Fink recht de rug: "Hoe pijnlijk het ook is"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers werden in de Beker van ...

141
141
Tony Bloom reageert op zeer verontrustend nieuws

Tony Boom is aandeelhouder van Union SG en eigenaar van Brighton & Hove Albion. The Times heeft ...

62
62
Droomaffiche voor België: "Hen treffen in kwartfinales"

België kende een zeer goede WK-loting met Iran, Egypte en Nieuw-Zeeland. De volgende ronde ...

211
211
Boeckx twijfelt aan JPL-topclub: "Nog geen titelkandidaat"

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League is dit jaar teleurstellend. RSC Anderlecht begon ...

215
215
Trossard scoort en valt uit: Arsenal incasseert mokerslag

In de Premier League stond om 13u30 het heel interessante duel tussen Aston Villa en Arsenal op het ...

79
79

Meer sportnieuws