Anderlecht dubbel bestolen? "Er werd niet over gesproken"

1021 stemmen
Anderlecht dubbel bestolen?

RSC Anderlecht heeft ook bij de start van de eerste seizoenshelft geen goede indruk achtergelaten. Paars-Wit speelde tegen Westerlo slechts bij momenten goed en bleef uiteindelijk steken op 2-2. Al viel er wel wat te zeggen over bepaalde beslissingen van de arbitrage.

RSCA was degelijk aan het seizoen begonnen wat betreft de resultaten, het voetballende niveau was doorgaans echter ondermaats. Op eigen veld tegen Westerlo wou de recordkampioen dan ook een stap voorwaarts zetten wat dat betreft. Maar het lukte wederom niet. Ondanks een veelbelovende openingsfase speelde Anderlecht opnieuw ondermaats. Met het tweede opeenvolgende puntenverlies als gevolg.

LEES OOK: Standard grijpt de macht in PO2, Genk verliest weer punten

Penalty op Amuzu?

Al bij al was een gelijkspel ook terecht. Al vond analist Frank Boeckx dat zijn ex-ploeg wel reden tot klagen had over de arbitrage. In de slotfase waagde Francis Amuzu immers zijn kans in de zestien. Zijn schot belandde uiteindelijk hoog in het zijnet, maar tijdens die bewuste fase werd hij ook aan de enkel aangetrapt door Emin Bayram. De scheisrechter noch de VAR besloot hier echter op in te gaan.

Nochtans had de bal volgens Boeckx wel degelijk op de stip gemogen/gemoeten. "Er werd niet over gesproken. Maar als je die herhaling ziet, is dat toch wel heel wild inkomen. Bayram gaat met gestrekt been toch door op de enkel van Amuzu. Als dit een pass was, fluiten ze ook penalty. Maar hier is niet naar gekeken geweest, dat vond ik een rare beslissing", stelde de ex-doelman bij DAZN.

Fout op Coosemans?

Daarnaast had Boeckx zijn bedenkingen bij de tweede treffer van Westerlo. Luka Vuskovic kon de bal in een leeg doel koppen, nadat Colin Coosemans ten val was gekomen na een contact met opnieuw Bayram. In de herhaling was echter duidelijk te zien hoe de goalie van Anderlecht zelf tegen zijn tegenstander springt en dus in de fout gaat. Het doelpunt werd dan ook logischerwijs goedgekeurd.

Maar Boeckx vond die beslissing toch niet zo voor de hand liggend. "Ik niet ben niet pro-Anderlecht aan het spreken, want ze verdienden volgens mij ook niet om te winnen. Maar het is niet omdat je niet kijkt naar de doelman, dat je niet weet dat hij er is. Bayram beweegt ook richting doelman, dan kan je weinig doen om het contact te vermijden. Voor mij is het fifty-fifty. Als je hier als arbitrage niets doet, geen probleem. Maar het zijn wel twee beslissingen in het nadeel van Anderlecht."

Anderlecht had een strafschop moeten krijgen ...

Meest recent

Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

5
5
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

10
10
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

87
87
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

67
67
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

63
63
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

211
211
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

232
232
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

56
56
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

42
42
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

137
137
Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

134
134
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

50
50
'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Antoine Sibierski is de man die er tijdens de komende weken voor moet zorgen dat RSC Anderlecht ...

375
375
Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

289
289
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

276
276
Club-fan Julie Vanloo krijgt na titelviering koude douche

Afgelopen donderdag leefde Julie Vanloo vanuit Amerika intens mee met de titelstrijd van haar ...

68
68
Siquet komt plots boven water bij Club: “Dat wilde ik…”

Hugo Siquet is geen vaste basispion onder Ivan Leko bij Club Brugge, maar de afgelopen weken kwam de ...

284
284
Sikan klopt meteen op tafel bij Anderlecht: “Niet genoeg!”

Danylo Sikan kwam vorige speeldag plots boven water bij RSC Anderlecht De Oekraïner kon ...

355
355
Snelders zorgt voor golf van woede: "Schaamte is hem vreemd"

Eddy Snelders zit ondertussen al enkele maanden in de gevangenis. De gewezen analist en sidekick van ...

108
108
WK-drama Congo dreigt door ebolavirus: “Dan uitsluiting”

Het rampscenario is afgeroepen in Congo door het ebolavirus. Met het oog op het WK in de Verenigde ...

64
64
Tzolis legt transfereisen op tafel: wending op komst?

Christos Tzolis is de grote man bij Club Brugge dit seizoen. De Griekse buitenspeler raasde door de ...

417
417
'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Herman Van Holsbeeck is één van de grote spilfiguren in Propere Handen. De voormalige ...

263
263
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

82
82
Gentse erehaag voor Club Brugge? De Mil spreekt zich uit

Club Brugge kroonde zich donderdagavond voor de 20ste keer tot landskampioen. Aanstaande zondag zal ...

504
504
Dochter Guardiola deelt ongezien KDB-beelden: video viraal

Pep Guardiola kondigde vrijdag zijn afscheid bij Manchester City aan. Naar aanleiding daarvan deelde ...

145
145

Meer sportnieuws