Anderlecht dubbel bestolen? "Er werd niet over gesproken"

door
Anderlecht dubbel bestolen?

RSC Anderlecht heeft ook bij de start van de eerste seizoenshelft geen goede indruk achtergelaten. Paars-Wit speelde tegen Westerlo slechts bij momenten goed en bleef uiteindelijk steken op 2-2. Al viel er wel wat te zeggen over bepaalde beslissingen van de arbitrage.

RSCA was degelijk aan het seizoen begonnen wat betreft de resultaten, het voetballende niveau was doorgaans echter ondermaats. Op eigen veld tegen Westerlo wou de recordkampioen dan ook een stap voorwaarts zetten wat dat betreft. Maar het lukte wederom niet. Ondanks een veelbelovende openingsfase speelde Anderlecht opnieuw ondermaats. Met het tweede opeenvolgende puntenverlies als gevolg.

LEES OOK: Renard slaat hard terug: "Klein van hem"

Penalty op Amuzu?

Al bij al was een gelijkspel ook terecht. Al vond analist Frank Boeckx dat zijn ex-ploeg wel reden tot klagen had over de arbitrage. In de slotfase waagde Francis Amuzu immers zijn kans in de zestien. Zijn schot belandde uiteindelijk hoog in het zijnet, maar tijdens die bewuste fase werd hij ook aan de enkel aangetrapt door Emin Bayram. De scheisrechter noch de VAR besloot hier echter op in te gaan.

Nochtans had de bal volgens Boeckx wel degelijk op de stip gemogen/gemoeten. "Er werd niet over gesproken. Maar als je die herhaling ziet, is dat toch wel heel wild inkomen. Bayram gaat met gestrekt been toch door op de enkel van Amuzu. Als dit een pass was, fluiten ze ook penalty. Maar hier is niet naar gekeken geweest, dat vond ik een rare beslissing", stelde de ex-doelman bij DAZN.

Fout op Coosemans?

Daarnaast had Boeckx zijn bedenkingen bij de tweede treffer van Westerlo. Luka Vuskovic kon de bal in een leeg doel koppen, nadat Colin Coosemans ten val was gekomen na een contact met opnieuw Bayram. In de herhaling was echter duidelijk te zien hoe de goalie van Anderlecht zelf tegen zijn tegenstander springt en dus in de fout gaat. Het doelpunt werd dan ook logischerwijs goedgekeurd.

Maar Boeckx vond die beslissing toch niet zo voor de hand liggend. "Ik niet ben niet pro-Anderlecht aan het spreken, want ze verdienden volgens mij ook niet om te winnen. Maar het is niet omdat je niet kijkt naar de doelman, dat je niet weet dat hij er is. Bayram beweegt ook richting doelman, dan kan je weinig doen om het contact te vermijden. Voor mij is het fifty-fifty. Als je hier als arbitrage niets doet, geen probleem. Maar het zijn wel twee beslissingen in het nadeel van Anderlecht."

Anderlecht had een strafschop moeten krijgen ...

Meest recent

"Het zijn leeuwen" - La Lou-coach noemt vijf RSCA'ers bij naam

RSC Anderlecht legde vlak voor de interland-break twee overtuigende prestaties neer tegen KV ...

34
34
Crisis bij Club Nxt compleet: "Dit valt ons zwaar"

De jeugdwerking van Club Brugge heeft de voorbije jaren enorme stappen gezet met Club Nxt als het ...

69
69
Hoog bezoek in Cegeka Arena, opstellingen Genk-KVM bekend

KRC Genk krijgt zondag de kans om de heenronde van de reguliere competitie af te sluiten op de ...

47
47
Reactie Lukaku zegt alles: Noa Lang krijgt Italianen stil

Hoewel het nog steeds Rode Duivels Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne moet missen, boekte SSC Napoli ...

77
77
Nieuwe klap geplaagd Antwerp: "Dachten dat hij vertrokken was"

meAntwerp FC staat in de komende weken voor een lastig programma en dat terwijl de club zo snel ...

269
269
TU: 'Anderlecht wil peperdure spits, transfers Mokio én Duranville'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

219
219
Ajax zakt weg: experts vrezen Anderlecht-scenario

RSC Anderlecht was misschien wel tientallen jaren lang de nummer één in België. ...

110
110
Van der Elst ontploft: media krijgen flinke veeg

Franky Van der Elst is een zeer gerespecteerde ex-voetballer en nuchtere analist. De voormalige ...

116
116
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

68
68
België verliest RSCA-talent: VS slaat keihard toe

Anno 2025 hebben spelers steeds vaker de keuze tussen verschillende nationale ploegen omwille van ...

117
117
Club NXT in shock: De Roeck krijgt geen lijn in ploeg

Club NXT is het kneusje van de Challenger Pro League. De komst van Jonas De Roeck als trainer heeft ...

266
266
Helemaal geen RSCA? Frutos laat bommetje vallen

Bij RSC Anderlecht verdedigde Olivier Renard in de weekendkranten zijn beleid. Uiteraard bekeek hij ...

336
336
Vrancken vol lof over coach: "Hij doet het heel goed"

Bij STVV nemen ze het dit weekend op tegen OH Leuven. De Truienaars staan bijzonder knap vierde, OHL ...

55
55
Hasi zet spelers op scherp: Club en Union als waarschuwing

RSC Anderlecht speelt dit weekend op het veld van La Louvière. Paars-Wit wil daar verdergaan ...

108
108
‘Duitsland ontploft: Kompany bereidt schoktransfer voor’

Kompany zet München op stelten: titel, trofee, en een recordstart die héél Europa ...

339
339
Kompany schittert bij Bayern: 'Leerde ik bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het voortreffelijk bij Bayern München. De coach van de Duitse topclub ...

248
248
Standard en AA Gent: beter of niet? De verrassende tussenbalans

Standard en AA Gent kregen via bepaalde kanalen dit seizoen al wat lof. Maar is dat wel terecht? Na ...

119
119
'Engeland op stelten: Club Brugge flirt met droomtransfer'

Club Brugge droomt al maanden van Million Manhoef – en nu lijkt die droom plots iets minder ...

677
677
Broos na forse kritiek op Garcia: "Komaan zeg, nonsens!"

Rudi Garcia kreeg stevige kritiek te verwerken. De bondscoach was het beu en weigerde een interview ...

155
155
Anderlecht staat op: twee 'nieuwelingen' trekken de kar

Bij RSC Anderlecht was de zomermercato geen gigantisch succes. Het zijn vooral twee ...

259
259
Fink ziet enorme weelde: "Hij is de toekomst van KRC Genk"

KRC Genk hoopt met een zege tegen KV Mechelen dit weekend de top zes binnen te sluipen. Thorsten ...

218
218
Seys en Vanaken zien 'probleem': "Wel vaker in België"

Hans Vanaken haalde de heel moeizame driepunter binnen voor Club Brugge. De ervaren middenvelder ...

243
243
Anderlecht herleeft dankzij één onverwachte kracht

RSC Anderlecht hoopt eindelijk de weg naar boven te hebben gezet. De zege tegen Club Brugge zorgde ...

422
422
Hayen ziet gelijkenis tussen Club Brugge en Union

Sexy is het niet wat Club Brugge laat zien in de Jupiler Pro League. Het is wel zeer zakelijk en ...

200
200
Leko stelt vast: "Ooit waren we een goed team..."

AA Gent speelde 0-0 op het veld van KVC Westerlo. Het was zeker niet goed wat de Buffalo's op de mat ...

282
282

Meer sportnieuws