Anderlecht dubbel bestolen? "Er werd niet over gesproken"

door
Anderlecht dubbel bestolen?

RSC Anderlecht heeft ook bij de start van de eerste seizoenshelft geen goede indruk achtergelaten. Paars-Wit speelde tegen Westerlo slechts bij momenten goed en bleef uiteindelijk steken op 2-2. Al viel er wel wat te zeggen over bepaalde beslissingen van de arbitrage.

RSCA was degelijk aan het seizoen begonnen wat betreft de resultaten, het voetballende niveau was doorgaans echter ondermaats. Op eigen veld tegen Westerlo wou de recordkampioen dan ook een stap voorwaarts zetten wat dat betreft. Maar het lukte wederom niet. Ondanks een veelbelovende openingsfase speelde Anderlecht opnieuw ondermaats. Met het tweede opeenvolgende puntenverlies als gevolg.

LEES OOK: Verschaeren druipt af: Boeckx verklaart opvallende wissel

Penalty op Amuzu?

Al bij al was een gelijkspel ook terecht. Al vond analist Frank Boeckx dat zijn ex-ploeg wel reden tot klagen had over de arbitrage. In de slotfase waagde Francis Amuzu immers zijn kans in de zestien. Zijn schot belandde uiteindelijk hoog in het zijnet, maar tijdens die bewuste fase werd hij ook aan de enkel aangetrapt door Emin Bayram. De scheisrechter noch de VAR besloot hier echter op in te gaan.

Nochtans had de bal volgens Boeckx wel degelijk op de stip gemogen/gemoeten. "Er werd niet over gesproken. Maar als je die herhaling ziet, is dat toch wel heel wild inkomen. Bayram gaat met gestrekt been toch door op de enkel van Amuzu. Als dit een pass was, fluiten ze ook penalty. Maar hier is niet naar gekeken geweest, dat vond ik een rare beslissing", stelde de ex-doelman bij DAZN.

Fout op Coosemans?

Daarnaast had Boeckx zijn bedenkingen bij de tweede treffer van Westerlo. Luka Vuskovic kon de bal in een leeg doel koppen, nadat Colin Coosemans ten val was gekomen na een contact met opnieuw Bayram. In de herhaling was echter duidelijk te zien hoe de goalie van Anderlecht zelf tegen zijn tegenstander springt en dus in de fout gaat. Het doelpunt werd dan ook logischerwijs goedgekeurd.

Maar Boeckx vond die beslissing toch niet zo voor de hand liggend. "Ik niet ben niet pro-Anderlecht aan het spreken, want ze verdienden volgens mij ook niet om te winnen. Maar het is niet omdat je niet kijkt naar de doelman, dat je niet weet dat hij er is. Bayram beweegt ook richting doelman, dan kan je weinig doen om het contact te vermijden. Voor mij is het fifty-fifty. Als je hier als arbitrage niets doet, geen probleem. Maar het zijn wel twee beslissingen in het nadeel van Anderlecht."

Anderlecht had een strafschop moeten krijgen ...

Meest recent

Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

5
5
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

8
8
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

37
37
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

11
11
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

372
372
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

146
146
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

129
129
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

65
65
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

76
76
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

44
44
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

71
71
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

513
513
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

117
117
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

275
275
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

40
40
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

548
548
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

253
253
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

73
73
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

136
136
‘Frustratie De Bruyne loopt op: wat gaat er mis bij Napoli?’

Napoli werd vorig seizoen landskampioen, maar dit seizoen loopt het niet. De club deed nochtans een ...

75
75
Wending van formaat: Union hoort verdict over nieuw stadion

Het Joseph Mariënstadion is niet geschikt voor Europese wedstrijden en daardoor moest de ...

387
387
Échte reden Anderlecht-woede op Goto onthuld

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Sint-Truiden VV. Op Stayen was Keisuke Goto weer de ...

342
342
Guardiola schokt met nieuwe uitdaging: weg Kompany open?

Waar ligt de toekomst van Pep Guardiola? De Spaanse oefenmeester werd al verschillende keren in ...

116
116
Rik De Mil gooit olie op het vuur: Ivan Leko genegeerd

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. Coach ...

220
220
'Club casht stevig: bod van 30 miljoen op komst'

Club Brugge mag weer volop dromen van de titel nadat het woensdag zijn achterstand op Union wist ...

276
276

Meer sportnieuws