‘Geraerts gedumpt? Schalke 04 kiest kant in verhitte vete’

603 stemmen
‘Geraerts gedumpt? Schalke 04 kiest kant in verhitte vete’

Ondanks de interesse van Club Brugge bleef Karel Geraerts bij Schalke 04, ondanks een torenhoge schuldenlast, sportieve laagconjunctuur en interne chaos. Dit seizoen gaat het echter weer moeizaam: Schalke staat twaalfde en heeft al veel tegendoelpunten geïncasseerd. De spanningen tussen Geraerts en technisch directeur Ben Manga zijn bovendien hoog opgelopen, vooral over de selectie en de invulling van de keeperspositie.

Manga heeft publiekelijk kritiek geuit op Geraerts’ keuzes en er zijn aanwijzingen dat Geraerts Manga’s aankopen negeert, wat de situatie verder heeft verhit. Schalke zal mogelijk de kant van Manga kiezen als het tot een beslissing moet komen. Terwijl Marc Wilmots en clublegende Olaf Thon Geraerts steunen, is de vraag of Geraerts ‘dead man walking’ is bij Schalke. Fans en aanvoerder Kenen Karaman zijn ook niet tevreden, wat de druk op Geraerts alleen maar verhoogt.

Echt niet normaal: “Schalke is niet zomaar een club”

Na het vertrek van Ronny Deila vorig seizoen nam Nicky Hayen tijdelijk de leiding bij Club Brugge, terwijl de club op zoek ging naar een nieuwe, permanente hoofdcoach voor de nieuwe jaargang.

Karel Geraerts van Schalke 04 werd al snel als de topkandidaat beschouwd. Ondanks de vroege interesse van Club Brugge, zat Geraerts vast aan een lopend contract bij Schalke 04.

Hij had zich goed ingewerkt in Gelsenkirchen, waar hij onder uitdagende financiële en sportieve omstandigheden werkte. Met zijn inspanningen slaagde hij erin om Die Königsblauen op het nippertje van degradatie te redden en eindigde het team op een sterke tiende plaats – een knappe prestatie van onze landgenoot.

In een interview met HUMO sprak Karel Geraerts met lof over Schalke 04: “Schalke is niet zomaar een club.” zei hij. Het is een club waar 400 mensen werken en een stadion heeft van 62.000 toeschouwers, waar elke thuiswedstrijd uitverkocht is. “Echt niet normaal. Die voetbalbeleving, daar geniet ik van.”

De sfeer is enorm gespannen bij Schalke 04

Schalke 04 is een van de meest gemediatiseerde clubs van Duitsland, en zelfs in de 2. Bundesliga ontbreekt het zelden op de voorpagina van Bild. Geraerts werkte onder bijzonder moeilijke omstandigheden in Gelsenkirchen, waar het vorig seizoen nog geen dag rustig was geweest.

De sportief directeur vertrok, de technisch directeur werd ontslagen, er werd een nieuwe CEO aangesteld, en er kwamen constant verhalen naar buiten die de club schaden. Bovendien kampt Schalke met een torenhoge schuldenlast van 160 miljoen euro.

Ondanks deze uitdagingen slaagde Karel Geraerts erin om Schalke van een degradatieplaats naar de tiende plek te leiden, met aantrekkelijk voetbal als bijkomend pluspunt. Zijn indrukwekkende prestatie overtuigde hem om bij Schalke te blijven in plaats van naar Club Brugge te verhuizen.

Dit seizoen verloopt echter opnieuw moeizaam. Schalke staat slechts twaalfde in de 2. Bundesliga en heeft al negen tegendoelpunten geïncasseerd in vier wedstrijden. Bovendien is de relatie tussen Geraerts en Ben Manga, naast Marc Wilmots één van de technisch directeuren van de club, bijzonder gespannen.

Karel Geraerts meermaals in botsing met Ben Manga

Karel Geraerts is recentelijk publiekelijk bekritiseerd door Ben Manga, die van Equatoriaal-Guinea afkomstig is. Manga heeft zijn onvrede over de keuzes van Geraerts openlijk geuit in de media, waarbij hij betoogt dat de coach fouten maakt.

“De coach bepaalt de line-up, niet ik. Als hij vindt dat Sanchez en Wasinski niet klaar zijn, dan moeten we dat respecteren. Maar ik heb mijn mening. Beiden speelden in hun land in de eerste klasse”, aldus Manga in de Duitse pers.

Sanchez en Wasinski waren transfers van Manga, terwijl Geraerts al aanwezig was als trainer toen deze transfers plaatsvonden. Ondanks dat zowel Geraerts als Manga streven naar een succesvoller seizoen dan vorig jaar, lopen hun meningen over de aanpak steeds verder uiteen.

Manga gelooft dat Schalke in staat is om een zesde tot achtste plaats te behalen, maar de door hem gecontracteerde spelers verschijnen steeds minder vaak in Geraerts’ basisopstelling. Deze discrepantie heeft geleid tot herhaalde confrontaties tussen de twee mannen.

Geraerts dead man walking bij Schalke 04?

Karel Geraerts en Ben Manga lopen op dit moment flink met elkaar overhoop, ook over de invulling van de keeperspositie. Terwijl Manga Thorben Hoffmann als nieuwe nummer één heeft aangetrokken, geeft Geraerts de voorkeur aan Justin Heekeren.

Deze botsingen tussen de top van de club worden breed uitgemeten in de Duitse pers. Er wordt gesuggereerd dat Geraerts opzettelijk de aankopen van Manga niet opstelt, maar Geraerts heeft dit stevig ontkracht: “Ik doe niet aan politiek", zei onze landgenoot.

Ondertussen zou Manga zelfs bezig zijn met het opstellen van een shortlist voor potentiële opvolgers van Geraerts, hoewel de huidige coach nog steeds veel vertrouwen geniet van de clubleiding.

Marc Wilmots heeft zich positief uitgesproken over Geraerts’ werk op training en zijn professionaliteit, maar volgens Het Nieuwsblad zal Schalke echter de kant van Manga kiezen als het tot een beslissing moet komen. De vraag die de krant opduikt is: “Karel Geraerts, dead man walking in Duitsland?”

De fans zijn ook niet bepaald enthousiast over de situatie, en aanvoerder Kenen Karaman heeft zijn ontevredenheid geuit over enkele van Geraerts' beslissingen. Ondanks de tegenstand krijgt Geraerts steun van clublegende Olaf Thon, die hoopt dat Geraerts vijf tot zeven jaar bij Schalke blijft.

“Hij redde Schalke op een overtuigende manier en nam grote beslissingen. Ik vertrouw erop dat hij dat nu ook zal doen.”

Zal Geraerts zijn vel redden bij Schalke?

Meest recent

Daam Foulon gelooft ogen niet bij Antwerp

Royal Antwerp FC kan Europees voetbal al een paar speeldagen op hun buik schrijven, maar The Great ...

26
26
Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Amadou Onana kampte dit seizoen met heel wat blessureleed, maar de middenvelder maakte toch indruk ...

63
63
De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

KAA Gent moet nog vol aan de bak om nog kans te maken op Europees voetbal. Op de slotpseeldag van de ...

32
32
Senne Lammens hoort plots groot nieuws bij Man Utd

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United en heeft in Engeland al ...

52
52
'Tzolis en Fernandez-Pardo verwikkeld in transferstrijd'

Rudi Garcia wist een wit konijn uit zijn hoed te toveren voor de WK-selectie van de Rode Duivels. ...

78
78
Cercle legt straf plan op tafel: véél transfers op til

Komend weekend valt het doek over het seizoen in de Jupiler Pro League. Voor Cercle Brugge zit de ...

58
58
Leko haalt zijn gram: "Een zege voor het voetbal"

De 20ste landstitel zal de komende dagen nog duchtig gevierd worden bij Club Brugge. Het was er ...

64
64
Sibierski onthult dé factor in transferbeleid Anderlecht

Anderlecht zet zondag een punt achter zijn seizoen met een derby tegen Union. Daarin staat niets ...

328
328
De bevestiging: Guardiola kondigt afscheid bij Man City aan

In Engeland komt er een einde aan een tijdperk. Na maanden van geruchten kwam vrijdagmiddag immers ...

97
97
Vandenbempt ziet groot gevaar na nieuwe titel Club

Het doek is donderdagavond gevallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Op de voorlaatste ...

229
229
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Genk verliest El Ouahdi'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

106
106
Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Hans Vanaken is alwéér de grote man bij Club Brugge. De middenvelder was dit seizoen ...

238
238
Engeland ontploft: Tuchel laat sterren thuis en slaat terug

Het WK is nog niet begonnen of er is al een grote rel in Engeland. Eerder kwam het nieuws al naar ...

146
146
Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Club Brugge is kampioen na een zenuwslopend einde van speeldag 39. Blauw-Zwart speelde 2-2 gelijk ...

333
333
Roef verbaast met duidelijke belofte aan KAA Gent-fans

KAA Gent speelde 0-0 gelijk tegen Union SG en staat op de vijfde plek in de Champions Play-Offs. De ...

200
200
Godts clasht zwaar in Nederland: scheldtirade en géén hand

Mika Godts kende een ongelooflijk seizoen bij Ajax. De buitenspeler was de grote man in een minder ...

151
151
Vandenbempt snoeihard na ontknoping Play-Offs

Club Brugge is kampioen. Blauw-Zwart kan een tweede ster naast het logo zetten na een ongelooflijke ...

423
423
Vrancken over toptransfer: "Hij is de volgende"

STVV is al een tijdje zeker van de derde plaats en dus gaat de riem er bij de Kanaries al een beetje ...

134
134
Na titel meteen eerste vertrekker bevestigd bij Club Brugge

Bij Club Brugge zullen ze vrijdagochtend wakker geworden zijn met stevige katers, want de landstitel ...

316
316
'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

133
133
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

299
299
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

249
249
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

334
334
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

129
129
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

259
259

Meer sportnieuws