‘Geraerts gedumpt? Schalke 04 kiest kant in verhitte vete’

603 stemmen
‘Geraerts gedumpt? Schalke 04 kiest kant in verhitte vete’

Ondanks de interesse van Club Brugge bleef Karel Geraerts bij Schalke 04, ondanks een torenhoge schuldenlast, sportieve laagconjunctuur en interne chaos. Dit seizoen gaat het echter weer moeizaam: Schalke staat twaalfde en heeft al veel tegendoelpunten geïncasseerd. De spanningen tussen Geraerts en technisch directeur Ben Manga zijn bovendien hoog opgelopen, vooral over de selectie en de invulling van de keeperspositie.

Manga heeft publiekelijk kritiek geuit op Geraerts’ keuzes en er zijn aanwijzingen dat Geraerts Manga’s aankopen negeert, wat de situatie verder heeft verhit. Schalke zal mogelijk de kant van Manga kiezen als het tot een beslissing moet komen. Terwijl Marc Wilmots en clublegende Olaf Thon Geraerts steunen, is de vraag of Geraerts ‘dead man walking’ is bij Schalke. Fans en aanvoerder Kenen Karaman zijn ook niet tevreden, wat de druk op Geraerts alleen maar verhoogt.

LEES OOK: 'Zulte Waregem verrast en vindt akkoord met Schalke 04'

Echt niet normaal: “Schalke is niet zomaar een club”

Na het vertrek van Ronny Deila vorig seizoen nam Nicky Hayen tijdelijk de leiding bij Club Brugge, terwijl de club op zoek ging naar een nieuwe, permanente hoofdcoach voor de nieuwe jaargang.

Karel Geraerts van Schalke 04 werd al snel als de topkandidaat beschouwd. Ondanks de vroege interesse van Club Brugge, zat Geraerts vast aan een lopend contract bij Schalke 04.

Hij had zich goed ingewerkt in Gelsenkirchen, waar hij onder uitdagende financiële en sportieve omstandigheden werkte. Met zijn inspanningen slaagde hij erin om Die Königsblauen op het nippertje van degradatie te redden en eindigde het team op een sterke tiende plaats – een knappe prestatie van onze landgenoot.

In een interview met HUMO sprak Karel Geraerts met lof over Schalke 04: “Schalke is niet zomaar een club.” zei hij. Het is een club waar 400 mensen werken en een stadion heeft van 62.000 toeschouwers, waar elke thuiswedstrijd uitverkocht is. “Echt niet normaal. Die voetbalbeleving, daar geniet ik van.”

De sfeer is enorm gespannen bij Schalke 04

Schalke 04 is een van de meest gemediatiseerde clubs van Duitsland, en zelfs in de 2. Bundesliga ontbreekt het zelden op de voorpagina van Bild. Geraerts werkte onder bijzonder moeilijke omstandigheden in Gelsenkirchen, waar het vorig seizoen nog geen dag rustig was geweest.

De sportief directeur vertrok, de technisch directeur werd ontslagen, er werd een nieuwe CEO aangesteld, en er kwamen constant verhalen naar buiten die de club schaden. Bovendien kampt Schalke met een torenhoge schuldenlast van 160 miljoen euro.

Ondanks deze uitdagingen slaagde Karel Geraerts erin om Schalke van een degradatieplaats naar de tiende plek te leiden, met aantrekkelijk voetbal als bijkomend pluspunt. Zijn indrukwekkende prestatie overtuigde hem om bij Schalke te blijven in plaats van naar Club Brugge te verhuizen.

Dit seizoen verloopt echter opnieuw moeizaam. Schalke staat slechts twaalfde in de 2. Bundesliga en heeft al negen tegendoelpunten geïncasseerd in vier wedstrijden. Bovendien is de relatie tussen Geraerts en Ben Manga, naast Marc Wilmots één van de technisch directeuren van de club, bijzonder gespannen.

Karel Geraerts meermaals in botsing met Ben Manga

Karel Geraerts is recentelijk publiekelijk bekritiseerd door Ben Manga, die van Equatoriaal-Guinea afkomstig is. Manga heeft zijn onvrede over de keuzes van Geraerts openlijk geuit in de media, waarbij hij betoogt dat de coach fouten maakt.

“De coach bepaalt de line-up, niet ik. Als hij vindt dat Sanchez en Wasinski niet klaar zijn, dan moeten we dat respecteren. Maar ik heb mijn mening. Beiden speelden in hun land in de eerste klasse”, aldus Manga in de Duitse pers.

Sanchez en Wasinski waren transfers van Manga, terwijl Geraerts al aanwezig was als trainer toen deze transfers plaatsvonden. Ondanks dat zowel Geraerts als Manga streven naar een succesvoller seizoen dan vorig jaar, lopen hun meningen over de aanpak steeds verder uiteen.

Manga gelooft dat Schalke in staat is om een zesde tot achtste plaats te behalen, maar de door hem gecontracteerde spelers verschijnen steeds minder vaak in Geraerts’ basisopstelling. Deze discrepantie heeft geleid tot herhaalde confrontaties tussen de twee mannen.

Geraerts dead man walking bij Schalke 04?

Karel Geraerts en Ben Manga lopen op dit moment flink met elkaar overhoop, ook over de invulling van de keeperspositie. Terwijl Manga Thorben Hoffmann als nieuwe nummer één heeft aangetrokken, geeft Geraerts de voorkeur aan Justin Heekeren.

Deze botsingen tussen de top van de club worden breed uitgemeten in de Duitse pers. Er wordt gesuggereerd dat Geraerts opzettelijk de aankopen van Manga niet opstelt, maar Geraerts heeft dit stevig ontkracht: “Ik doe niet aan politiek", zei onze landgenoot.

Ondertussen zou Manga zelfs bezig zijn met het opstellen van een shortlist voor potentiële opvolgers van Geraerts, hoewel de huidige coach nog steeds veel vertrouwen geniet van de clubleiding.

Marc Wilmots heeft zich positief uitgesproken over Geraerts’ werk op training en zijn professionaliteit, maar volgens Het Nieuwsblad zal Schalke echter de kant van Manga kiezen als het tot een beslissing moet komen. De vraag die de krant opduikt is: “Karel Geraerts, dead man walking in Duitsland?”

De fans zijn ook niet bepaald enthousiast over de situatie, en aanvoerder Kenen Karaman heeft zijn ontevredenheid geuit over enkele van Geraerts' beslissingen. Ondanks de tegenstand krijgt Geraerts steun van clublegende Olaf Thon, die hoopt dat Geraerts vijf tot zeven jaar bij Schalke blijft.

“Hij redde Schalke op een overtuigende manier en nam grote beslissingen. Ik vertrouw erop dat hij dat nu ook zal doen.”

Zal Geraerts zijn vel redden bij Schalke?

Meest recent

Nieuwe plottwist Balogun-gate: match onder voorbehoud

Mag hij straks spelen of niet? Amper een paar uur voor de aftrap van de achtste finale van het WK ...

0
0
Infantino breekt stilte: "Ja, ik heb gebeld met Trump"

Binnen enkele uren nemen de Rode Duivels het in de achtste finale van het WK op tegen de Verenigde ...

218
218
Garcia maakt keuze: ‘onzichtbare’ kracht terug in de basis

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend tegen de Verenigde Staten. Bondscoach Rudi Garcia gaat sowieso ...

1256
1256
Garcia heeft 'het beste wapen van het WK' op de bank zitten

De Rode Duivels staan voor hun achtste finale tegen de Verenigde Staten. Dat belooft een spannend ...

179
179
Trump geeft toe en zorgt meteen voor véél commotie

De volgende episode in de soap rondom Falorin Balogun. De Amerikaanse president Donald Trump sprak ...

445
445
Stilte bij Beveren: Peeters en Bakens geven transferupdate

SK Beveren was al heel vroeg zeker van promotie, maar inzake ingaande transfers blijft het ...

112
112
Doku, Balogun, kansen Rode Duivels: Buffel blikt vooruit

De Rode Duivels spelen komende nacht hun achtste finale tegen de Verenigde Staten. Het staat nu al ...

105
105
Transfers bij KV Kortrijk? Jonckheere geeft update

KV Kortrijk promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Kerels haalden al een aantal nieuwe spelers, ...

121
121
'Zulte Waregem verrast en vindt akkoord met Schalke 04'

Zulte Waregem was nog vrij rustig op de transfermarkt, maar daar komt verandering in. Essevee staat ...

171
171
Stef Wils verrast en heeft nieuwe uitdaging helemaal beet

Stef Wils ging de afgelopen maanden in Europa rond bij tal van clubs. Hij bouwde zijn netwerk uit en ...

125
125
KBVB met update in zaak-Balogun: "Maken ons grote zorgen"

De zaak rondom Folarin Balogun blijft voor ophef zorgen. De Verenigde Staten vinden het logisch dat ...

880
880
'Charleroi heeft vervanger Camera in vizier'

Charleroi kende een bewogen seizoen, dat dankzij sterke play-offs wel afgesloten werd op een ...

20
20
Transfer ex-STVV'er veroorzaakt golf van verontwaardiging

Een transfer die sportief nauwelijks ophef zou veroorzaken, heeft internationaal toch voor felle ...

44
44
Ook Minister van Buitenlandse Zaken haalt uit naar FIFA

Er is de voorbije 24 uur een onwaarschijnlijk schandaal losgebarsten op het WK rond de komende ...

319
319
'Stroeykens kiest tussen twee intrigerende clubs'

Bij Anderlecht is het nog wachten tot de transferactiviteit echt op gang komt. Met de Franse ...

545
545
Boyata bejubelt Duivel: "Praten niet genoeg over hem"

De Rode Duivels staan om 2u voor hun volgende opdracht op het WK, want in de achtste finale wacht ...

74
74
'Rode Duivels mogen hopen na wéér wending rond Balogun'

De wedstrijd van de Rode Duivels tegen de Verenigde Staten zal straks om 2u onder hoogspanning ...

591
591
'Khalaili en Inter reageren na verrassende transferwending'

Union is zijn voorbereiding uitstekend begonnen, want na een monsterzege tegen Diegem werd afgelopen ...

58
58
Tottenham rondt nieuwe monstertransfer van 100 miljoen af

Vorig seizoen flirtte Tottenham met degradatie uit de Premier League en dat is toch vrij ongezien ...

83
83
KV Mechelen rondt miljoenentransfer van goudhaantje af

KV Mechelen was vorig seizoen één van de aangename verrassingen in de Jupiler Pro ...

173
173
Ook UEFA moeit zich in zaak-Balogun met vlammend statement

Komende nacht om 2u geven de Rode Duivels in hun achtste finale van het WK de Verenigde Staten ...

866
866
TRANSFERUURTJE: 'Droomtrainer Duitsland, Tresoldi is grof wild'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

190
190
Kljestan ziet groot struikelblok Rode Duivels voor VS

De Rode Duivels nemen het op tegen de Verenigde Staten in de 1/16e finales. De wedstrijd staat ...

221
221
Amerikaanse ambassadeur gooit olie op kokend WK-vuur

Alsof de controverse rond Folarin Balogun nog niet groot genoeg was, heeft nu ook de Amerikaanse ...

511
511
België krijgt Balogun-deadline: Blatter roept corruptie

De situatie rond Folarin Balogun blijft de gemoederen bezighouden. De topscorer van de Verenigde ...

578
578

Meer sportnieuws