‘Geraerts gedumpt? Schalke 04 kiest kant in verhitte vete’

603 stemmen
‘Geraerts gedumpt? Schalke 04 kiest kant in verhitte vete’

Ondanks de interesse van Club Brugge bleef Karel Geraerts bij Schalke 04, ondanks een torenhoge schuldenlast, sportieve laagconjunctuur en interne chaos. Dit seizoen gaat het echter weer moeizaam: Schalke staat twaalfde en heeft al veel tegendoelpunten geïncasseerd. De spanningen tussen Geraerts en technisch directeur Ben Manga zijn bovendien hoog opgelopen, vooral over de selectie en de invulling van de keeperspositie.

Manga heeft publiekelijk kritiek geuit op Geraerts’ keuzes en er zijn aanwijzingen dat Geraerts Manga’s aankopen negeert, wat de situatie verder heeft verhit. Schalke zal mogelijk de kant van Manga kiezen als het tot een beslissing moet komen. Terwijl Marc Wilmots en clublegende Olaf Thon Geraerts steunen, is de vraag of Geraerts ‘dead man walking’ is bij Schalke. Fans en aanvoerder Kenen Karaman zijn ook niet tevreden, wat de druk op Geraerts alleen maar verhoogt.

LEES OOK: Anderlecht reageert meteen op geruchten over Geraerts

Echt niet normaal: “Schalke is niet zomaar een club”

Na het vertrek van Ronny Deila vorig seizoen nam Nicky Hayen tijdelijk de leiding bij Club Brugge, terwijl de club op zoek ging naar een nieuwe, permanente hoofdcoach voor de nieuwe jaargang.

Karel Geraerts van Schalke 04 werd al snel als de topkandidaat beschouwd. Ondanks de vroege interesse van Club Brugge, zat Geraerts vast aan een lopend contract bij Schalke 04.

Hij had zich goed ingewerkt in Gelsenkirchen, waar hij onder uitdagende financiële en sportieve omstandigheden werkte. Met zijn inspanningen slaagde hij erin om Die Königsblauen op het nippertje van degradatie te redden en eindigde het team op een sterke tiende plaats – een knappe prestatie van onze landgenoot.

In een interview met HUMO sprak Karel Geraerts met lof over Schalke 04: “Schalke is niet zomaar een club.” zei hij. Het is een club waar 400 mensen werken en een stadion heeft van 62.000 toeschouwers, waar elke thuiswedstrijd uitverkocht is. “Echt niet normaal. Die voetbalbeleving, daar geniet ik van.”

De sfeer is enorm gespannen bij Schalke 04

Schalke 04 is een van de meest gemediatiseerde clubs van Duitsland, en zelfs in de 2. Bundesliga ontbreekt het zelden op de voorpagina van Bild. Geraerts werkte onder bijzonder moeilijke omstandigheden in Gelsenkirchen, waar het vorig seizoen nog geen dag rustig was geweest.

De sportief directeur vertrok, de technisch directeur werd ontslagen, er werd een nieuwe CEO aangesteld, en er kwamen constant verhalen naar buiten die de club schaden. Bovendien kampt Schalke met een torenhoge schuldenlast van 160 miljoen euro.

Ondanks deze uitdagingen slaagde Karel Geraerts erin om Schalke van een degradatieplaats naar de tiende plek te leiden, met aantrekkelijk voetbal als bijkomend pluspunt. Zijn indrukwekkende prestatie overtuigde hem om bij Schalke te blijven in plaats van naar Club Brugge te verhuizen.

Dit seizoen verloopt echter opnieuw moeizaam. Schalke staat slechts twaalfde in de 2. Bundesliga en heeft al negen tegendoelpunten geïncasseerd in vier wedstrijden. Bovendien is de relatie tussen Geraerts en Ben Manga, naast Marc Wilmots één van de technisch directeuren van de club, bijzonder gespannen.

Karel Geraerts meermaals in botsing met Ben Manga

Karel Geraerts is recentelijk publiekelijk bekritiseerd door Ben Manga, die van Equatoriaal-Guinea afkomstig is. Manga heeft zijn onvrede over de keuzes van Geraerts openlijk geuit in de media, waarbij hij betoogt dat de coach fouten maakt.

“De coach bepaalt de line-up, niet ik. Als hij vindt dat Sanchez en Wasinski niet klaar zijn, dan moeten we dat respecteren. Maar ik heb mijn mening. Beiden speelden in hun land in de eerste klasse”, aldus Manga in de Duitse pers.

Sanchez en Wasinski waren transfers van Manga, terwijl Geraerts al aanwezig was als trainer toen deze transfers plaatsvonden. Ondanks dat zowel Geraerts als Manga streven naar een succesvoller seizoen dan vorig jaar, lopen hun meningen over de aanpak steeds verder uiteen.

Manga gelooft dat Schalke in staat is om een zesde tot achtste plaats te behalen, maar de door hem gecontracteerde spelers verschijnen steeds minder vaak in Geraerts’ basisopstelling. Deze discrepantie heeft geleid tot herhaalde confrontaties tussen de twee mannen.

Geraerts dead man walking bij Schalke 04?

Karel Geraerts en Ben Manga lopen op dit moment flink met elkaar overhoop, ook over de invulling van de keeperspositie. Terwijl Manga Thorben Hoffmann als nieuwe nummer één heeft aangetrokken, geeft Geraerts de voorkeur aan Justin Heekeren.

Deze botsingen tussen de top van de club worden breed uitgemeten in de Duitse pers. Er wordt gesuggereerd dat Geraerts opzettelijk de aankopen van Manga niet opstelt, maar Geraerts heeft dit stevig ontkracht: “Ik doe niet aan politiek", zei onze landgenoot.

Ondertussen zou Manga zelfs bezig zijn met het opstellen van een shortlist voor potentiële opvolgers van Geraerts, hoewel de huidige coach nog steeds veel vertrouwen geniet van de clubleiding.

Marc Wilmots heeft zich positief uitgesproken over Geraerts’ werk op training en zijn professionaliteit, maar volgens Het Nieuwsblad zal Schalke echter de kant van Manga kiezen als het tot een beslissing moet komen. De vraag die de krant opduikt is: “Karel Geraerts, dead man walking in Duitsland?”

De fans zijn ook niet bepaald enthousiast over de situatie, en aanvoerder Kenen Karaman heeft zijn ontevredenheid geuit over enkele van Geraerts' beslissingen. Ondanks de tegenstand krijgt Geraerts steun van clublegende Olaf Thon, die hoopt dat Geraerts vijf tot zeven jaar bij Schalke blijft.

“Hij redde Schalke op een overtuigende manier en nam grote beslissingen. Ik vertrouw erop dat hij dat nu ook zal doen.”

Zal Geraerts zijn vel redden bij Schalke?

Meest recent

Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

17
17
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

25
25
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

19
19
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

90
90
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

165
165
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

402
402
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

151
151
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

224
224
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

25
25
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

34
34
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

140
140
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

167
167
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

23
23
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

437
437
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

170
170
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

37
37
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

37
37
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

27
27
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

105
105
Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Vanessa D'Hooghe weet al jaren hoe het voelt om in de schijnwerpers van het Belgische voetbal te ...

233
233
Anderlecht reageert meteen op geruchten over Geraerts

Het Laatste Nieuws kwam namiddag met het nieuws dat Karel Geraerts bij de laatste twee kandidaten ...

523
523
Beerschot: volgende sterkhouder weg én nieuw contract

Het zijn drukke dagen op het Kiel. Beerschot haalde een aantal nieuwe spelers, maar er vertrekken er ...

72
72
Geraerts naar Anderlecht? Fans van RSCA reageren massaal

Karel Geraerts zou een van de twee topkandidaten zijn om trainer te worden van RSC Anderlecht. Dat ...

343
343
'Union SG legt verrassend bod neer in de Eredivisie'

Bij Union SG zijn ze al héél actief geweest op de transfermarkt. En het einde is nog ...

83
83
Anderlecht strikt Biancone: "Dàt moeten ze niét verwachten"

RSC Anderlecht haalde met Giulian Biancone een nieuwe verdediger in huis. Met zijn 26 jaar komt er ...

250
250

Meer sportnieuws