Geen revanche Rode Duivels tegen zwarte beest Frankrijk

door
Geen revanche Rode Duivels tegen zwarte beest Frankrijk

De Rode Duivels namen het in de Nations League op tegen zwarte beest Frankrijk. De manschappen van bondscoach Domenico Tedesco aasden op revanche na de uitschakeling op het afgelopen EK in Duitsland.

Maar die wraak kwam er niet. Frankrijk verloor op de eerste speeldag met 1-3 van Italië, maar bleken nu wéér een maatje te groot voor de Rode Duivels. Uiteindelijk werd het 2-0 voor de thuisploeg.

LEES OOK: Dit zijn de 10 meeste waardevolle Belgen van 2025

Sterke start & balbezit

De Belgen kwamen sterk uit de startblokken. Met een overmacht aan balbezit konden de Rode Duivels de thuisploeg flink onder druk zetten. Dodi Lukebakio kon bijna vanuit een scherpe hoek scoren na een knappe voorzet van Kevin De Bruyne, maar doelman Mike Maignan stond pal.

Het balbezit bleef voor de Belgen, maar de druk en het dreigende gevaar ging vervolgens liggen. De Fransen kregen plots de betere kansen en na een halfuur spelen was het raak. Zeno Debast kon de bal niet goed wegwerken en Kolo Muani profiteerde optimaal. Wout Faes probeerde de bal nog van de lijn te werken, maar de 1-0 stond op het bord.

Tweede helft meteen mis

In de tweede helft moesten de Rode Duivels achtervolgen en na een lange pauze van maar liefst twintig minuten kwam Frankrijk snel op rozen. Ousmane Dembele vuurde een kanonskogel af en liet Koen Casteels verweesd achter. De thuisploeg had een dubbele voorsprong.

Tedesco gooide fris bloed erin met Orel Mangala en Johan Bakayoko in plaats van Youri Tielemans en Dodi Lukebakio, maar de Fransen counterden erop los. Even later kwam ook Charles De Ketelaere in het veld voor Loïs Openda en de ex-Club Brugge-aanvaller kreeg meteen een kans.

Moeilijk tot grote kansen

De Rode Duivels konden maar moeilijk grote kansen creëren terwijl de Fransen wél gevaar vonden op de counter. De inmiddels ingevallen Kylian Mbappé was dicht bij de 3-0, maar de sterspeler van Real Madrid schoof de bal net naast het doel. Tien minuten voor tijd kwam Julien Duranville in het veld voor Jérémy Doku en Thomas Meunier voor Timothy Castagne.

De jonge Duranville liet enkele mooie dribbels zien, maar een eindstation werd nooit gevonden. Frankrijk liet het nog na om de score verder uit te diepen en de eindstand bleef op 2-0 steken. In de andere wedstrijd won Italië met 1-2 van Israël waardoor de Italianen aan kop gaan in Groep 2 met een zes op zes. Frankrijk staat nu tweede met drie punten en ook België telt drie punten. Israël is laatste met nul punten.

Een terechte uitslag?

Meest recent

Arsenal gaat door op elan en trekt moeizame zege over streep

Arsenal is in zijn eerste wedstrijd van 2026 gewoon doorgegaan op het elan van voor de ...

8
8
'Anderlecht gaat hard: oplossing voor Hatenboer gevonden'

Bij Anderlecht is de eerste prioriteit van deze winter om de veel te ruime spelerskern af te ...

77
77
‘Vuurwerk bij Anderlecht: ‘bad boy’-toptransfer op komst’

Anderlecht zoekt een verdediger die meteen orde op zaken zet. Maar de naam die nu rondgaat, ruikt ...

133
133
Charai maakt transferplannen Westerlo wereldkundig

Bij KVC Westerlo vertrokken ze op stage naar Antalya in Turkije. Coach Issame Charai sprak met Het ...

34
34
'PSV weigert absoluut monsterbod uit de Premier League'

PSV verkocht de afgelopen jaren voor heel veel geld. De Nederlandse topclub kon de afgelopen dagen ...

41
41
Serie A 'droomt' van nieuwe historische landstitel

Napoli speelde enkele jaren geleden na tientallen jaren weer eens kampioen in de Serie A. In ...

93
93
'OHL hoopt op jackpot: drie spelers grof wild'

Bij OH Leuven draaien ze alweer een bijzonder grijs seizoen. De club gaat spelers moeten verkopen om ...

90
90
Alonso geeft transferplannen Real Madrid prijs

Real Madrid kent een stroef seizoen. Xabi Alons kreeg al de nodige kritiek, maar voorlopig is een ...

39
39
Jan Mulder gaat volledig los: 'Het is pure erotiek'

Jan Mulder verdween geruisloos van de Belgische televisie, maar stil is hij allerminst. De ...

74
74
Mannaert geeft De Cat raad: "Zou niet naar die club gaan"

Nathan De Cat is een toptalent en dat zien de buitenlande ploegen uiteraard ook. Vincent Mannaert ...

298
298
Sensatie in Premier League, pech voor De Cuyper

Om 16u begonnen er twee matchen in de Premier League. Wolverhampton probeerde tegen West Ham United ...

76
76
Steun voor Rudi Garcia: "Als dat al niet meer mag..."

Rudi Garcia kreeg uit bepaalde hoek overdreven veel kritiek. De Rode Duivels zijn anno 2026 een ...

69
69
'Real Madrid plant énorme coup bij Manchester City'

Real Madrid kent een moeilijke seizoen onder Xabi Alonso. De Madrilenen beseffen dat er meer rust in ...

154
154
Oyen verlaat KRC Genk: dit vangen de Limburgers

Er gaat weldra een volgende Belgische transfer meegedeeld worden. De Nederlandse trainer Robin ...

297
297
Union SG heeft prijs en stelt eerste aanwinst officieel voor

Union SG heeft zopas zijn eerste winteraanwinst aangetrokken. Dat deelde de club via de clubkanalen ...

122
122
'AA Gent zet verrassende naam op verlanglijstje'

AA Gent wil deze mercato een aantal nieuwe spelers halen. Ze worden ondertussen steeds vaker aan ...

216
216
'Union SG legt spits vast: kostprijs een half miljoen euro'

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens Sky Sports Deutschland staat de ...

68
68
Tielemans bepalend, Celtic onderuit in Old Firm

In Engeland en Schotland stonden er om 13u30 twee matchen op het programma. Aston Villa ontving ...

63
63
Gaat Garcia in maart voor stunt in selectie Rode Duivels?

Bondscoach Rudi Garcia maakt zich klaar voor het WK. In maart trekken de Belgen naar Chicago om er ...

136
136
'Club Brugge heeft vervanger Ordoñez al in het vizier'

Joel Ordoñez gaat Club Brugge deze maand of ten laatste in de zomer verlaten. Dat staat vast. ...

327
327
Nieuwe topclub in JPL? 'Kompany waarschuwt'

In België zijn er zeer veel buitenlandse eigenaren en dat is tot op heden niet bepaald vaak een ...

381
381
Topspeler Union na één jaar weg? "In de zomer kijken"

Bij Union SG gaan er in de zomer weer de nodige spelers vertrekken. De Brusselaars zien mogelijk ...

78
78
'Recordtransfer Club back on track: enorme som onthuld'

Club Brugge KV hoopt zijn basiself zo goed mogelijk intact te houden tijdens de wintermercato, maar ...

425
425
'Chelsea schakelt razendsnel: nieuwe trainer staat al klaar'

Het nieuwe jaar was amper begonnen, of Chelsea FC besloot een trainerswissel door te voeren. Zo werd ...

65
65
Leko draait duimschroeven aan: drietal moet tandje bijsteken

Ivan Leko is goed begonnen aan zijn tweede ambstermijn bij Club Brugge en pakte meteen 9 op 9 in de ...

393
393

Meer sportnieuws