Geen revanche Rode Duivels tegen zwarte beest Frankrijk

door
Geen revanche Rode Duivels tegen zwarte beest Frankrijk

De Rode Duivels namen het in de Nations League op tegen zwarte beest Frankrijk. De manschappen van bondscoach Domenico Tedesco aasden op revanche na de uitschakeling op het afgelopen EK in Duitsland.

Maar die wraak kwam er niet. Frankrijk verloor op de eerste speeldag met 1-3 van Italië, maar bleken nu wéér een maatje te groot voor de Rode Duivels. Uiteindelijk werd het 2-0 voor de thuisploeg.

LEES OOK: Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Sterke start & balbezit

De Belgen kwamen sterk uit de startblokken. Met een overmacht aan balbezit konden de Rode Duivels de thuisploeg flink onder druk zetten. Dodi Lukebakio kon bijna vanuit een scherpe hoek scoren na een knappe voorzet van Kevin De Bruyne, maar doelman Mike Maignan stond pal.

Het balbezit bleef voor de Belgen, maar de druk en het dreigende gevaar ging vervolgens liggen. De Fransen kregen plots de betere kansen en na een halfuur spelen was het raak. Zeno Debast kon de bal niet goed wegwerken en Kolo Muani profiteerde optimaal. Wout Faes probeerde de bal nog van de lijn te werken, maar de 1-0 stond op het bord.

Tweede helft meteen mis

In de tweede helft moesten de Rode Duivels achtervolgen en na een lange pauze van maar liefst twintig minuten kwam Frankrijk snel op rozen. Ousmane Dembele vuurde een kanonskogel af en liet Koen Casteels verweesd achter. De thuisploeg had een dubbele voorsprong.

Tedesco gooide fris bloed erin met Orel Mangala en Johan Bakayoko in plaats van Youri Tielemans en Dodi Lukebakio, maar de Fransen counterden erop los. Even later kwam ook Charles De Ketelaere in het veld voor Loïs Openda en de ex-Club Brugge-aanvaller kreeg meteen een kans.

Moeilijk tot grote kansen

De Rode Duivels konden maar moeilijk grote kansen creëren terwijl de Fransen wél gevaar vonden op de counter. De inmiddels ingevallen Kylian Mbappé was dicht bij de 3-0, maar de sterspeler van Real Madrid schoof de bal net naast het doel. Tien minuten voor tijd kwam Julien Duranville in het veld voor Jérémy Doku en Thomas Meunier voor Timothy Castagne.

De jonge Duranville liet enkele mooie dribbels zien, maar een eindstation werd nooit gevonden. Frankrijk liet het nog na om de score verder uit te diepen en de eindstand bleef op 2-0 steken. In de andere wedstrijd won Italië met 1-2 van Israël waardoor de Italianen aan kop gaan in Groep 2 met een zes op zes. Frankrijk staat nu tweede met drie punten en ook België telt drie punten. Israël is laatste met nul punten.

Een terechte uitslag?

Meest recent

'Club Brugge kan verrassende miljoenen vangen'

Club Brugge zal de komende maanden zijn handen vol hebben om een leegloop te voorkomen. Dankzij hun ...

0
0
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

6
6
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club concreet, Anderlecht krijgt nieuwe kans'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

94
94
Hrosovsky briest bij KRC Genk: “Daarom verliezen we”

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Na verlengingen trok RSC Anderlecht aan het langste eind. ...

85
85
Antwerp komt met straf nieuws over Tribune 2

Royal Antwerp FC is al een tijdje bezig om Tribune 2 op poten te zetten. Jarenlang kon de Bosuil ...

64
64
Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

KAA Gent, Standard Luik en RSC Anderlecht willen dat de hervorming van de Jupiler Pro League ...

132
132
Ommekeer van jewelste bij Anderlecht: “Helemaal anders”

RSC Anderlecht leeft op een roze wolk. In de competitie werd rivaal Union SG verslagen en in de ...

138
138
Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Club Brugge neemt het zaterdag op tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kampt met veel blessureleed een ...

305
305
Storm bij KV Mechelen: spelers halen zwaar uit

KV Mechelen werd in de Croky Cup roemloos uitgeschakeld door Sporting Charleroi. De Carolo’s ...

199
199
Vandenbempt geeft Duivelse 'droom- en horrorloting' prijs

In Washington wordt vanavond geloot voor het WK 2026. Het zal ongetwijfeld een spektakel worden ...

68
68
Bertaccini ontploft: revanche speelt grote rol

Adriano Bertaccini was een beetje de man van de match bij RSC Anderlecht. Dankzij zijn late goal in ...

232
232
KRC Genk droomt van de jackpot: "In januari al?"

KRC Genk heeft heel wat spelers die interesse genieten vanuit het buitenland. Net zoals elke ...

126
126
Held van Club Brugge stopt en wordt trainer

Victor Vazquez heeft zopas het einde van zijn voetbalcarrière aangekondigd. Dat maakte de ...

171
171
'Club Brugge verwacht gigantische financiële bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

456
456
KV Mechelen met groot nieuws: "Een historische dag"

KV Mechelen heeft een volgende stap in zijn ontwikkeling als club gezet. De Maneblussers hadden ...

62
62
Buitenkans voor Anderlecht: Neymar & co afgetroefd?

RSC Anderlecht gaat in januari de transfermarkt op. Paars-Wit heeft op een aantal posities ...

180
180
‘Benteke-bom slaat in: grote schok bij Anderlecht’

Bij de naam Christian Benteke schoten in Neerpede meteen alle emoties alle kanten op. Supporters ...

518
518
‘Aandeelhouder Union zwaar in opspraak: problemen op komst?'

In het voetbal gebeuren er achter de schermen veel zaken die men liefst niet in het openbaar ziet. ...

170
170
Verschaeren toch kritisch, Heynen baalt als een stekker

RSC Anderlecht won met 1-3 van KRC Genk en zit in de kwartfinales van de Croky Cup, waar ze AA Gent ...

234
234
DAZN trekt van leer én geeft duidelijkheid aan kijkers

DAZN en de Pro League liggen op ramkoers. Er is nog een grote onduidelijkheid over de rest van het ...

296
296
Fink geeft dé reden voor bekeruitschakeling KRC Genk

KRC Genk ging na verlengingen met 1-3 onderuit tegen RSC Anderlecht, waar de wisselspelers met hun ...

511
511
Hasi ziet kantelmoment in Genk: "Moet hen bedanken"

RSC Anderlecht kende een geweldige week. We haalden nog aan dat het richtinggevend was. Paars-Wit ...

258
258
Loting Croky Cup: Anderlecht vs. Gent, Union en Club spelen uit

Vlak nadat de laatste tickets werden uitgedeeld, werd donderdagavond ook geloot voor de kwartfinales ...

579
579
Valse noot bij Anderlecht: 'zwakke schakel' krijgt 3 op 10

Ook RSC Anderlecht treedt begin volgend kalenderjaar aan in de kwartfinales van de Croky Cup. Op het ...

448
448
Anderlecht naar kwartfinale! Domme penaltyfout nekt Genk

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de ...

238
238

Meer sportnieuws