Grote zondebok bij Rode Duivels: "Hij is een catastrofe!"

4504 stemmen
Grote zondebok bij Rode Duivels:

De Rode Duivels werkten maandagavond hun Nations League-topper op het veld van Frankrijk af. En de Belgen begonnen ook meer dan behoorlijk aan de wedstrijd in Lyon. Maar halfweg de eerste helft was het toch de vicewereldkampioen die op voorsprong kon klimmen.

Frankrijk vormde in de recente geschiedenis meermaals de kwelduivel van de Belgen. Afgelopen zomer zorgden Les Bleus voor de uitschakeling van de Duivels op het EK in Duitsland na een laat eigen doelpunt. Aan motivatie dan ook geen gebrek om een goed resultaat neer te zetten in Lyon.

LEES OOK: Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Sterke start België, dodelijke Fransen

En de aanvangsfase deed ook het beste vermoeden. De ploeg van bondscoach Domenico Tedesco stak zich niet weg en eiste het balbezit op. Dat leidde ook tot enkele doelkansjes. Met name Dodi Lukebakio en Loïs Openda konden voor enkele gevaarlijke prikjes zorgen.

De Fransen hadden daar aanvankelijk geen antwoord op, maar namen de match uiteindelijk toch in handen. En na enkele waarschuwingsschoten was het halfweg de eerste helft prijs voor Les Bleus. Ousmane Dembélé trapte eerst nog op Koen Casteels, maar Randal Kolo Muani trapte de rebound staalhard binnen.

Debast maakt dure fout bij tegengoal

Een flinke opdoffer voor de Duivels, die de tegentreffer voor een groot deel aan zichzelf te danken hadden. Zo kwam de actie tot stand nadat Zeno Debast een voorzet onschadelijk wou maken en de bal onbegrijpelijk in het centrum inleverde. Een dure fout van de zomeraanwinst van Sporting CP. Op het sociale medium 'X' kreeg Debast dan ook heel wat kritiek over zich heen.

Debast komt voorlopig tekort voor het internationale niveau ...

Meest recent

Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

3
3
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

16
16
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

87
87
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

359
359
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

119
119
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

58
58
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

395
395
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

66
66
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

168
168
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

453
453
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

419
419
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

457
457
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

323
323
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

165
165
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

537
537
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

248
248
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

928
928
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

316
316
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

618
618
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

441
441
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

148
148
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

712
712
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

290
290
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

235
235
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

33
33

Meer sportnieuws