'Enorme verrassing in strijd om JPL-titel in de maak'

door
'Enorme verrassing in strijd om JPL-titel in de maak'

KRC Genk kende een héél lucratieve zomer. Het streek 86 miljoen euro op en investeerde 11 miljoen euro in nieuwe spelers. Met Thorsten Fink haalden ze misschien wel de beste trainer van het land in huis. Head of Football Dimitri De Condé heeft een ploeg weten samen te stellen die voor spektakel gaat zorgen.

LEES OOK: 'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over vertrek Rigaux'

Héél jong KRC Genk

KRC Genk heeft op puur technisch vlak misschien wel de strafste kern in België. Er lopen héél veel mooie voetballers rond. Bovendien hebben de Limburgers de ploeg met de grootste progressiemarge. Er lopen in de A-kern maar 13 spelers van maximaal 21 jaar rond, 7 spelers tussen de 21 en 25 jaar en amper 5 spelers die ouder zijn dan 25.

Fink kan rekenen op spelers als Smets, Karetsas, Kongolo, Penders, Bonsu Baah, Steuckers, Oyen en El Ouahdi. Jongens waar we wel wat van mogen verwachten. KRC Genk speelt geen Europees voetbal en dat kan een zegen zijn voor de Limburgers. Zij zouden wel eens dé outsider voor de titel kunnen zijn, ondanks het vertrek van kleppers als El Khannouss, McKenzie en Galarza. 

Spraakmakend voetbal?

Fink kan indien topfit het volgende team opstellen: Van Crombrugge, Kayembe, Smets, Sadick, El Ouahdi, Hrosovsky, Heynen, Karetsas, Sor, Arokodare en Steuckers. KRC Genk heeft misschien niet de grootste namen en heeft een kern met een gemiddelde leeftijd van 22,2 jaar. Deze ploeg gaat echter begeesteren en bij momenten spraakmakend voetbal brengen, dat staat vast. Fink is een coach die dat zeker kan bewerkstelligen. Hij werkt graag en vaak goed met jonge talenten en heeft een zeer leuke voetbalvisie.

Conclusie: Racing Genk kan als alles meezit een outsider voor de titel worden, maar het gebrek aan ervaring kan misschien parten gaan spelen in de eindsprint. Wordt vervolgd.

CR

🔥 Populair bij onze lezers

‘Transferbom: Real-duo flirt met overstap naar Barça’
‘Transferbom: Real-duo flirt met overstap naar Barça’

Gaat Genk een outsider zijn voor de titel?

Meest recent

'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over vertrek Rigaux'

De goede prestaties van Club Brugge in binnen- en buitenland, hebben niet alleen de spelers in ...

159
159
'Monden bij City vallen open: ridicuul bod op Ederson'

Manchester City FC haalde deze zomer heel wat verse krachten in huis, maar liet daartegenover ook ...

85
85
Na onverwacht Antwerp-vertrek: nieuwe JPL-club Odoi?

De transfercarrousel draait op volle toeren, maar momenteel zijn ook heel wat transfervrije spelers ...

257
257
'Transferakkoord gevonden: bod van 9 miljoen voor Genk'

In navolging van Christopher Bonsu Baah, die voor de nodige miljoenen naar Saudi-Arabië trok, ...

282
282
'Respectloze' Jashari krijgt serieuze veeg om de oren

De vete tussen Ardon Jashari en Club Brugge KV blijft maar verder escaleren. De middenvelder wil ...

707
707
'Kompany drukt zelf op knop voor monstertransfer Bayern'

Vincent Kompany heeft een meer dan behoorlijk eerste seizoen als hoofdcoach van Bayern München ...

126
126
Anderlecht krijgt flinke opsteker voor eerste Europese clash

Het aftellen bij RSC Anderlecht is nu ook echt begonnen. Aanstaande donderdag beginnen de ...

515
515
Essevee strikt middenvelder, ook versterking Lommel en Lokeren

Zondag start het nieuwe Belgische voetbalseizoen met de supercup en ook de competities zitten ...

87
87
Nottingham Forest pakt groots uit met Matz Sels-nieuws

Binnen een kleine maand trekt de nieuwe jaargang in de Premier League zich op gang, de Engelse clubs ...

60
60
'Genk gaat vol voor tweede Jupiler Pro League-aanwinst'

Op Christopher Bonsu Baah en Mike Penders na, slaagde KRC Genk er tot dusver in zijn selectie intact ...

274
274
Jashari-ellende breidt uit: Club Brugge zwaar geraakt

Ardon Jashari zet zijn transfer naar AC Milan met alle middelen onder druk, maar Club Brugge houdt ...

1727
1727
Vlietinck tekent tot 2028, opvallende rentree Antwerp

Nog een dikke week voor de start van de competitie, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League nog druk ...

139
139
Charleroi klaar voor Europa, vijfde zomeraanwinst Cercle

Nog exact één week en het seizoen 2025-2026 gaat van start in de Jupiler Pro League. ...

97
97
‘De Bruyne zet Serie A op stelten: dit is ongezien’

Het grote avontuur van Kevin De Bruyne bij SSC Napoli is sinds deze week officieel van start gegaan. ...

231
231
'Club Brugge loopt blauwtje bij peperdure flankaanvaller'

Club Brugge heeft met Carlos Forbs al een opvolger voor Chemsdine Talbi te pakken, maar naar ...

521
521
'Anderlecht all-in: Renard stunt met oude bekende'

Besnik Hasi mocht al zes nieuwkomers verwelkomen, maar daarmee is de honger van RSC Anderlecht nog ...

1190
1190
'Overmars op dreef: goalgetter geeft jawoord aan Antwerp'

Antwerp schakelt plots een stevige versnelling hoger op de transfermarkt, waar de teller op inkomend ...

777
777
Hasi incasseert al volgende mokerslag uit ziekenboeg RSCA

Om beter te doen dan vorig seizoen rekent RSC Anderlecht dit keer ook op minder tegenslag uit de ...

295
295
'Plottwist bij Club Brugge: transfer opnieuw op tafel'

Club Brugge neemt het zondag in de Supercup op tegen Union, maar in de laatste rechte lijn richting ...

1190
1190
Courtois verkoopt villa van 4,5 miljoen: hij wil nóg zottere luxe

Thibaut Courtois zette op het voorbije WK voor clubs weer een paar prima prestaties neer. De Rode ...

450
450
'De Condé draait overuren: Genk op zucht van toptransfer'

Dimitri de Condé windt er geen doekjes om dat KRC Genk met Zakaria El Ouahdi en Tolu ...

461
461
'Alarm in Anderlecht: Renard opnieuw transfermarkt op?'

Nadat het al zes nieuwkomers in huis haalde leken louter nog een winger en vooral een of meerdere ...

522
522
Kat Kerkhofs ontredderd: "Herstel hier nooit meer van"

Kat Kerkhofs is al lang niet meer 'alleen' de vriendin/vrouw van Dries Mertens. De blondine bouwde ...

129
129
KBVB zet ontslagronde verder: twee pionnen bij grof huisvuil

De Koninklijke Belgische Voetbalbond is een nieuwe weg ingeslagen. Een weg onder Vincent Mannaert en ...

165
165
Juventus slaat grote slag met Belgisch supertalent

Juventus en Belgische talenten, het blijft een vreemde combinatie. De afgelopen jaren haalde de Oude ...

116
116

Meer sportnieuws