'Enorme verrassing in strijd om JPL-titel in de maak'

864 stemmen
'Enorme verrassing in strijd om JPL-titel in de maak'

KRC Genk kende een héél lucratieve zomer. Het streek 86 miljoen euro op en investeerde 11 miljoen euro in nieuwe spelers. Met Thorsten Fink haalden ze misschien wel de beste trainer van het land in huis. Head of Football Dimitri De Condé heeft een ploeg weten samen te stellen die voor spektakel gaat zorgen.

LEES OOK: Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

Héél jong KRC Genk

KRC Genk heeft op puur technisch vlak misschien wel de strafste kern in België. Er lopen héél veel mooie voetballers rond. Bovendien hebben de Limburgers de ploeg met de grootste progressiemarge. Er lopen in de A-kern maar 13 spelers van maximaal 21 jaar rond, 7 spelers tussen de 21 en 25 jaar en amper 5 spelers die ouder zijn dan 25.

Fink kan rekenen op spelers als Smets, Karetsas, Kongolo, Penders, Bonsu Baah, Steuckers, Oyen en El Ouahdi. Jongens waar we wel wat van mogen verwachten. KRC Genk speelt geen Europees voetbal en dat kan een zegen zijn voor de Limburgers. Zij zouden wel eens dé outsider voor de titel kunnen zijn, ondanks het vertrek van kleppers als El Khannouss, McKenzie en Galarza. 

Spraakmakend voetbal?

Fink kan indien topfit het volgende team opstellen: Van Crombrugge, Kayembe, Smets, Sadick, El Ouahdi, Hrosovsky, Heynen, Karetsas, Sor, Arokodare en Steuckers. KRC Genk heeft misschien niet de grootste namen en heeft een kern met een gemiddelde leeftijd van 22,2 jaar. Deze ploeg gaat echter begeesteren en bij momenten spraakmakend voetbal brengen, dat staat vast. Fink is een coach die dat zeker kan bewerkstelligen. Hij werkt graag en vaak goed met jonge talenten en heeft een zeer leuke voetbalvisie.

Conclusie: Racing Genk kan als alles meezit een outsider voor de titel worden, maar het gebrek aan ervaring kan misschien parten gaan spelen in de eindsprint. Wordt vervolgd.

CR

Gaat Genk een outsider zijn voor de titel?

Meest recent

'Sibierski heeft eerste aanwinst beet: miljoenendeal rond'

Er worden deze zomer heel wat transfers verwacht bij Anderlecht, maar tot dusver bleef het vrij ...

50
50
Mexico als eerste naar zestiende finales, monsterzege Canada

In de nacht van donderdag op vrijdag kwamen op het WK opnieuw twee gastlanden in actie. In groep A ...

8
8
'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

223
223
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

84
84
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

41
41
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

177
177
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

30
30
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

42
42
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

198
198
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

584
584
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

181
181
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

74
74
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

439
439
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

75
75
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

218
218
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

543
543
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

531
531
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

489
489
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

368
368
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

201
201
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

606
606
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

273
273
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1086
1086
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

332
332
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

677
677

Meer sportnieuws