'Enorme verrassing in strijd om JPL-titel in de maak'

door
'Enorme verrassing in strijd om JPL-titel in de maak'

KRC Genk kende een héél lucratieve zomer. Het streek 86 miljoen euro op en investeerde 11 miljoen euro in nieuwe spelers. Met Thorsten Fink haalden ze misschien wel de beste trainer van het land in huis. Head of Football Dimitri De Condé heeft een ploeg weten samen te stellen die voor spektakel gaat zorgen.

LEES OOK: Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Héél jong KRC Genk

KRC Genk heeft op puur technisch vlak misschien wel de strafste kern in België. Er lopen héél veel mooie voetballers rond. Bovendien hebben de Limburgers de ploeg met de grootste progressiemarge. Er lopen in de A-kern maar 13 spelers van maximaal 21 jaar rond, 7 spelers tussen de 21 en 25 jaar en amper 5 spelers die ouder zijn dan 25.

Fink kan rekenen op spelers als Smets, Karetsas, Kongolo, Penders, Bonsu Baah, Steuckers, Oyen en El Ouahdi. Jongens waar we wel wat van mogen verwachten. KRC Genk speelt geen Europees voetbal en dat kan een zegen zijn voor de Limburgers. Zij zouden wel eens dé outsider voor de titel kunnen zijn, ondanks het vertrek van kleppers als El Khannouss, McKenzie en Galarza. 

Spraakmakend voetbal?

Fink kan indien topfit het volgende team opstellen: Van Crombrugge, Kayembe, Smets, Sadick, El Ouahdi, Hrosovsky, Heynen, Karetsas, Sor, Arokodare en Steuckers. KRC Genk heeft misschien niet de grootste namen en heeft een kern met een gemiddelde leeftijd van 22,2 jaar. Deze ploeg gaat echter begeesteren en bij momenten spraakmakend voetbal brengen, dat staat vast. Fink is een coach die dat zeker kan bewerkstelligen. Hij werkt graag en vaak goed met jonge talenten en heeft een zeer leuke voetbalvisie.

Conclusie: Racing Genk kan als alles meezit een outsider voor de titel worden, maar het gebrek aan ervaring kan misschien parten gaan spelen in de eindsprint. Wordt vervolgd.

CR

Gaat Genk een outsider zijn voor de titel?

Meest recent

'Titraoui bezorgt Charleroi Engelse miljoenen'

Charleroi blikt terug op een pijnlijke week met drie nederlagen, waardoor ze hun plaats in de top ...

2
2
Inter stuurt Club duidelijke boodschap over Stankovic

Bij Club Brugge mogen we komende zomer wellicht opnieuw een leegloop verwachten, zeker als het in de ...

40
40
'Deze spelers moeten Antwerp miljoenen opleveren'

Antwerp maakte onlangs zijn jaarrekening bekend. Daaruit bleek dat er wel verbetering is in de ...

31
31
Verhaeghe zaait ondanks topmatch twijfel over Mignolet

Club Brugge heeft woensdag opnieuw voor spektakel gezorgd in de Champions League. Het wist nu ook ...

125
125
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

16
16
"Ik kon het niet maken om bij Union te tekenen"

Union moest in de zomer alweer op zoek naar vervangers voor heel wat sterkhouders. Daarvoor ging het ...

100
100
Simeone strooit lof naar Club: "Lastigste ploeg in de CL"

Club Brugge is er woensdagavond opnieuw in geslaagd om een zeer knap resultaat neer te zetten in de ...

263
263
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

96
96
RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

RSC Anderlecht ontsloeg Besnik Hasi, wat een zeer logische beslissing was. De zoektocht naar een ...

294
294
'Bundesliga-club zet Belgische verdediger op shortlist'

We haalden al meermaals aan dat de Belgische clubs meer kansen moeten geven aan Belgische spelers. ...

44
44
Hoeneß met heel straffe openbaring over Kompany

Bij Bayern München zijn ze tevreden over Vincent Kompany. Hij bracht weer rust en prijzen naar ...

169
169
'Anderlecht hakt knoop door: dit moet nieuwe TD worden'

Bij RSC Anderlecht willen ze binnen een aantal weken een nieuwe sportief directeur aanstellen. Ze ...

447
447
‘Keiharde breuk: Club Brugge dumpt absolute topspeler’

Bij Club Brugge staat er achter de schermen een harde beslissing op springen. Contracten, loonmassa ...

1298
1298
Vanaken en Mignolet gaan voor megastunt: "Dan kan alles"

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van. Het speelde 3-3 tegen Atlético ...

122
122
De Condé: "Kans groot dat hij KRC Genk verlaat"

Bij KRC Genk lopen heel veel spelers in de kijker. Head of Football Dimitri De Condé heeft ...

426
426
Spaanse pers ziet tal van uitblinkers bij Club Brugge

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van in het Jan Breydelstadion. Ze speelden ...

454
454
'Anderlecht krijgt gigantische opdoffer te verwerken'

RSC Anderlecht is op zoek naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi. De Brusselaars hebben ...

340
340
Leko baalt: Club met grote tegenvaller naar Madrid

Club Brugge speelde 3-3 tegen Atlético Madrid. Dat was al bij al een correct resultaat in het ...

277
277
Fiere Verhaeghe maakte brandhout van arbitrage: "Aan de rust ..."

Club Brugge is een historische avond rijker in de Champions League. Na een spectaculaire comeback ...

382
382
Club zege ontnomen tegen Atlético? Analisten vellen verdict

Club Brugge KV heeft woensdag opnieuw voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. Zo ...

497
497
Waanzinnige UCL-stunt Bodo/Glimt, peperdure slipper Arsenal

In de Champions League staat een finalist van vorig seizoen op de rand van de uitschakeling in de ...

76
76
Jan Breydel davert! Club laat Atlético sprakeloos na comeback

Club Brugge heeft zijn kansen op de 1/8ste finales van de Champions League gaaf kunnen houden. In de ...

316
316
'Trainerswending Anderlecht: Taravel krijgt voorwaarde'

RSC Anderlecht zou in grote lijnen rond zijn met zijn beoogde nieuwe trainer Alfred Schreuder. Maar ...

536
536
Code rood voor bondscoach Garcia: "Een catastrofe!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

632
632
"Pure diefstal" - Club-fans furieus na dubbele penaltyfase

Club Brugge KV beleefde woensdagavon een tegenvallende start van de Champions League-partij tegen ...

346
346

Meer sportnieuws