'Enorme verrassing in strijd om JPL-titel in de maak'

864
'Enorme verrassing in strijd om JPL-titel in de maak'

KRC Genk kende een héél lucratieve zomer. Het streek 86 miljoen euro op en investeerde 11 miljoen euro in nieuwe spelers. Met Thorsten Fink haalden ze misschien wel de beste trainer van het land in huis. Head of Football Dimitri De Condé heeft een ploeg weten samen te stellen die voor spektakel gaat zorgen.

LEES OOK: HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Héél jong KRC Genk

KRC Genk heeft op puur technisch vlak misschien wel de strafste kern in België. Er lopen héél veel mooie voetballers rond. Bovendien hebben de Limburgers de ploeg met de grootste progressiemarge. Er lopen in de A-kern maar 13 spelers van maximaal 21 jaar rond, 7 spelers tussen de 21 en 25 jaar en amper 5 spelers die ouder zijn dan 25.

Fink kan rekenen op spelers als Smets, Karetsas, Kongolo, Penders, Bonsu Baah, Steuckers, Oyen en El Ouahdi. Jongens waar we wel wat van mogen verwachten. KRC Genk speelt geen Europees voetbal en dat kan een zegen zijn voor de Limburgers. Zij zouden wel eens dé outsider voor de titel kunnen zijn, ondanks het vertrek van kleppers als El Khannouss, McKenzie en Galarza. 

Spraakmakend voetbal?

Fink kan indien topfit het volgende team opstellen: Van Crombrugge, Kayembe, Smets, Sadick, El Ouahdi, Hrosovsky, Heynen, Karetsas, Sor, Arokodare en Steuckers. KRC Genk heeft misschien niet de grootste namen en heeft een kern met een gemiddelde leeftijd van 22,2 jaar. Deze ploeg gaat echter begeesteren en bij momenten spraakmakend voetbal brengen, dat staat vast. Fink is een coach die dat zeker kan bewerkstelligen. Hij werkt graag en vaak goed met jonge talenten en heeft een zeer leuke voetbalvisie.

Conclusie: Racing Genk kan als alles meezit een outsider voor de titel worden, maar het gebrek aan ervaring kan misschien parten gaan spelen in de eindsprint. Wordt vervolgd.

CR

Gaat Genk een outsider zijn voor de titel?

Meest recent

Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

16
16
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

41
41
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

55
55
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

47
47
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

26
26
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

132
132
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

86
86
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

47
47
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

54
54
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

23
23
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

15
15
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

234
234
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

67
67
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

122
122
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

95
95
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

110
110
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

102
102
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

332
332
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

66
66
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

70
70
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

353
353
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

306
306
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

243
243
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

196
196
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

119
119

Meer sportnieuws