'Enorme verrassing in strijd om JPL-titel in de maak'

864 stemmen
'Enorme verrassing in strijd om JPL-titel in de maak'

KRC Genk kende een héél lucratieve zomer. Het streek 86 miljoen euro op en investeerde 11 miljoen euro in nieuwe spelers. Met Thorsten Fink haalden ze misschien wel de beste trainer van het land in huis. Head of Football Dimitri De Condé heeft een ploeg weten samen te stellen die voor spektakel gaat zorgen.

LEES OOK: Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Héél jong KRC Genk

KRC Genk heeft op puur technisch vlak misschien wel de strafste kern in België. Er lopen héél veel mooie voetballers rond. Bovendien hebben de Limburgers de ploeg met de grootste progressiemarge. Er lopen in de A-kern maar 13 spelers van maximaal 21 jaar rond, 7 spelers tussen de 21 en 25 jaar en amper 5 spelers die ouder zijn dan 25.

Fink kan rekenen op spelers als Smets, Karetsas, Kongolo, Penders, Bonsu Baah, Steuckers, Oyen en El Ouahdi. Jongens waar we wel wat van mogen verwachten. KRC Genk speelt geen Europees voetbal en dat kan een zegen zijn voor de Limburgers. Zij zouden wel eens dé outsider voor de titel kunnen zijn, ondanks het vertrek van kleppers als El Khannouss, McKenzie en Galarza. 

Spraakmakend voetbal?

Fink kan indien topfit het volgende team opstellen: Van Crombrugge, Kayembe, Smets, Sadick, El Ouahdi, Hrosovsky, Heynen, Karetsas, Sor, Arokodare en Steuckers. KRC Genk heeft misschien niet de grootste namen en heeft een kern met een gemiddelde leeftijd van 22,2 jaar. Deze ploeg gaat echter begeesteren en bij momenten spraakmakend voetbal brengen, dat staat vast. Fink is een coach die dat zeker kan bewerkstelligen. Hij werkt graag en vaak goed met jonge talenten en heeft een zeer leuke voetbalvisie.

Conclusie: Racing Genk kan als alles meezit een outsider voor de titel worden, maar het gebrek aan ervaring kan misschien parten gaan spelen in de eindsprint. Wordt vervolgd.

CR

Gaat Genk een outsider zijn voor de titel?

Meest recent

'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

3
3
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

63
63
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

82
82
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

98
98
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

234
234
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

60
60
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

165
165
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

63
63
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

338
338
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

151
151
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

147
147
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

69
69
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

234
234
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

281
281
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

90
90
Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

328
328
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

949
949
'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Nu hij een nieuwe trainer heeft gevonden, kan Antoine Sibierski zich volledig toeleggen op het ...

500
500
Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

399
399
Voorbereiding Club: afgeschreven tweetal krijgt unieke kans

Een dikke maand na het behalen van de landstitel, zijn de trainingen ook bij Club Brugge weer ...

591
591
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

180
180
Marokkaanse WK-viering loopt fout: waterkanon ingezet

Marokko heeft op het WK 2026 voor een erg knap resultaat gezorgd. Zo schakelde het Nederland uit in ...

185
185
Ngoy of Theate in basis? "Laat Brandon Mechele beslissen"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

235
235
‘De Ketelaere versiert toptransfer na WK-masterclass’

Charles De Ketelaere heeft zijn WK plots een andere wending gegeven. Tegen Nieuw-Zeeland scoorde hij ...

511
511
Cijfers spreken: zóveel kans maakt België tegen Senegal

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

573
573

Meer sportnieuws