'OH Leuven vindt nog last-minute-opportuniteit'

door
'OH Leuven vindt nog last-minute-opportuniteit'

Bij het ingaan van de interlandbreak zijn er toch de nodige verrassingen te noteren in het klassement van de Jupiler Pro League. Promovendus Dender staat bijvoorbeeld tot ieders verbazing aan de leiding, terwijl ook Westerlo en OH Leuven een plaatsje in de top zes veroverd hebben.

OHL begon aan zijn seizoen met een tien op achttien en is samen met Anderlecht de enige ploeg die voorlopig ongeslagen is dit seizoen. Daarmee doet het een pak beter dan de voorbije seizoenen, waarin OHL veelal in de grijze middenmoot meedraaide. Deze zomer waren ze echter zeer actief op de transfermarkt.

LEES OOK: Gevecht tegen Play-Downs: dé scenario's voor elke kandidaat

OHL strikt nog transfervrije verdediger

Vlak voor het verstrijken van de deadline willen ze aan Den Dreef nu nog een slag slaan. Sacha Tavolieri meldt dat ze op het punt staan om nog een verdediger aan te trekken. Er zouden vergevorderde onderhandelingen lopen met Hasan Kuruçay over een tweejarig contract.

Kuruçay is een 27-jarige centrale verdediger die in Denemarken geboren werd, maar de Turkse nationale jeugdelftallen vertegenwoordigde. Hij bracht zijn carrière vooral door in de Noorse competitie en was het laatste anderhalf jaar aan de slag in de Duitse 2. Bundesliga bij Eintracht Braunschweig.

Vervanger van Pletinckx

Daar kwam hij vorig seizoen nog 27 keer in actie, waarbij hij vier keer scoorde en twee assists gaf. Hij tekende deze zomer echter geen nieuw contract en kan daardoor als vrije speler nog op zoek naar een nieuwe club.

Bij OHL zal Kuruçay wellicht de afwezigheid moeten opvangen van Ewoud Pletinckx, die lange tijd out is. Daardoor hield Oscar Garcia met Ricca, Tsoungui en Ominami nog maar drie centrale verdedigers over.

Goede transfer van OHL?

Meest recent

Gevecht tegen Play-Downs: dé scenario's voor elke kandidaat

Komend weekend wordt in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgewerkt. ...

0
0
Mbappé betrapt?' Pikant dubbelleven zet Spanje in brand'

Wat gebeurt er wanneer een superster niet alleen op het veld, maar ook in de liefde meerdere ...

21
21
Puzzelwerk Hayen: logische vervanger El Ouahdi staat klaar

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een plek in de kwartfinales van de Europa League. Daarvoor ...

33
33
Garcia op plichten gewezen: "Hij móét mee naar WK"

Vrijdag is het weer zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bij de Rode Duivels ...

69
69
‘Klap na klap: Club Brugge breekt speler volledig’

Bij Club Brugge krijgt een eigen opgeleide speler opnieuw een harde tik. Na een mislukte ...

93
93
Hete zomer Anderlecht: liefst elf spelers richting exit?

Nu er minstens tot eind dit seizoen uitsluitsel bestaat over de positie van hoofdtrainer, kan RSC ...

163
163
Made in JPL: Thiago en Tolu stelen show in Premier League

Verschillende oude bekenden uit de Jupiler Pro League maken ook dit seizoen weer het mooie weer in ...

69
69
Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

146
146
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

482
482
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

256
256
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

317
317
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

281
281
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

106
106
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

744
744
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

369
369
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

437
437
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

359
359
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

245
245
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

440
440
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

405
405
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

134
134
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

530
530
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

240
240
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

119
119

Meer sportnieuws