'Mazzu terug in JPL: coach pakt hele hofhouding mee'

door
'Mazzu terug in JPL: coach pakt hele hofhouding mee'

De Jupiler Pro League is nog maar zes speeldagen ver, of het eerste trainersontslag is alweer een feit. Zo maakte STVV dinsdag het vertrek van Christian Lattanzio bekend. Met Felice Mazzu staat in de coulissen alvast een opvolger klaar.

De Kanaries kwamen vorig seizoen verrassend sterk voor de dag. Zo werd fris en aanvallend voetbal gekoppeld aan de nodige resultaten. Dat met een belangrijke rol voor heel wat jongens uit de eigen jeugd. Maar in de voorbije weken maakte de club kennis met de keerzijde van die medaille. Een waslijst aan sterkhouders koos immers voor een nieuwe uitdaging.

Als klap op de vuurpijl moest STVV ook nog eens afscheid nemen van zijn geliefde coach Thorsten Fink, die een overstap naar provincierivaal KRC Genk verkoos. Bijgevolg moesten de Truienaars dus op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Uiteindelijk besloot het bestuur om Lattanzio aan te werven voor deze functie. Een behoorlijk opvallende keuze.

LEES OOK: Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

Lattanzio op straat gezet

De 52-jarige Italiaan had immers een pak minder ervaring als hoofdcoach dan zijn voorganger en hield er ook een andere aanpak op na. Zo staat Lattanzio te boek als een meer behouden coach. Voorlopig leverde die aanpak echter weinig op. Zo raakt STVV voorlopig niet weg uit de absolute kelder van het klassement.

De match van zondagavond op Kortrijk was dan ook van groot belang. STVV kwam ook op voorsprong, maar gaf het vervolgens weg en bleef op 1-1 steken na een opnieuw povere wedstrijd. Hierdoor bleven de Kanaries achter met een povere 3 op 18. En voor Lattanzio werd het nieuwe puntenverlies dus zijn nekschot.

Mazzu-deal bijna rond

Wat ook in zijn nadeel speelde, was het feit dat STVV al een vervanger achter de hand had. Zo werden in de voorbije dagen al contacten gelegd met Mazzu, die zonder club zat nadat hij eind vorig seizoen aan de kant werd geschoven bij Charleroi. En volgens Het Belang van Limburg is zijn komst inmiddels bijna rond.

Enkel de laatste details moeten nog beklonken worden, maar het medium stelt dat het voor 99% zeker is dat Mazzu aan de slag gaat op Stayen. Dat doet hij overigens niet alleen. Zo zou de trainer een tweetal assistent-coaches en een fysiektrainer meepakken naar zijn nieuwe club. Om welke namen het gaat is voorlopig niet bekend.

Mazzu is een goede keuze voor STVV ...

Meest recent

Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

22
22
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

48
48
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

37
37
Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

16
16
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

211
211
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

127
127
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

326
326
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

34
34
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

319
319
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

213
213
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

316
316
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

126
126
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

205
205
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

126
126
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

164
164
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

176
176
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

661
661
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

683
683
Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

50
50
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

317
317
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

110
110
Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Ivan Leko heeft zijn eerste overwinning als nieuwbakken coach van Club Brugge te pakken. Blauw-Zwart ...

196
196
De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

167
167
Doku-loos City pakt gouden punten, Tielemans wéér belangrijk

In de Engelse Premier League hebben de achtervolgers van leider Arsenal FC geen steken laten vallen. ...

54
54
Club ziet af op Dender: 'zwakke schakel' krijgt volle laag

Na alle commotie van de voorbije dagen, wou Club Brugge zondagnamiddag absoluut een goed resultaat ...

291
291

Meer sportnieuws