'Mazzu terug in JPL: coach pakt hele hofhouding mee'

329 stemmen
'Mazzu terug in JPL: coach pakt hele hofhouding mee'

De Jupiler Pro League is nog maar zes speeldagen ver, of het eerste trainersontslag is alweer een feit. Zo maakte STVV dinsdag het vertrek van Christian Lattanzio bekend. Met Felice Mazzu staat in de coulissen alvast een opvolger klaar.

De Kanaries kwamen vorig seizoen verrassend sterk voor de dag. Zo werd fris en aanvallend voetbal gekoppeld aan de nodige resultaten. Dat met een belangrijke rol voor heel wat jongens uit de eigen jeugd. Maar in de voorbije weken maakte de club kennis met de keerzijde van die medaille. Een waslijst aan sterkhouders koos immers voor een nieuwe uitdaging.

Als klap op de vuurpijl moest STVV ook nog eens afscheid nemen van zijn geliefde coach Thorsten Fink, die een overstap naar provincierivaal KRC Genk verkoos. Bijgevolg moesten de Truienaars dus op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Uiteindelijk besloot het bestuur om Lattanzio aan te werven voor deze functie. Een behoorlijk opvallende keuze.

LEES OOK: STVV heeft beet en stelt nieuwe goalgetter voor

Lattanzio op straat gezet

De 52-jarige Italiaan had immers een pak minder ervaring als hoofdcoach dan zijn voorganger en hield er ook een andere aanpak op na. Zo staat Lattanzio te boek als een meer behouden coach. Voorlopig leverde die aanpak echter weinig op. Zo raakt STVV voorlopig niet weg uit de absolute kelder van het klassement.

De match van zondagavond op Kortrijk was dan ook van groot belang. STVV kwam ook op voorsprong, maar gaf het vervolgens weg en bleef op 1-1 steken na een opnieuw povere wedstrijd. Hierdoor bleven de Kanaries achter met een povere 3 op 18. En voor Lattanzio werd het nieuwe puntenverlies dus zijn nekschot.

Mazzu-deal bijna rond

Wat ook in zijn nadeel speelde, was het feit dat STVV al een vervanger achter de hand had. Zo werden in de voorbije dagen al contacten gelegd met Mazzu, die zonder club zat nadat hij eind vorig seizoen aan de kant werd geschoven bij Charleroi. En volgens Het Belang van Limburg is zijn komst inmiddels bijna rond.

Enkel de laatste details moeten nog beklonken worden, maar het medium stelt dat het voor 99% zeker is dat Mazzu aan de slag gaat op Stayen. Dat doet hij overigens niet alleen. Zo zou de trainer een tweetal assistent-coaches en een fysiektrainer meepakken naar zijn nieuwe club. Om welke namen het gaat is voorlopig niet bekend.

🚀 Koninklijke Sint-Truidense VV-fans lezen nu:

STVV heeft beet en stelt nieuwe goalgetter voor
STVV heeft beet en stelt nieuwe goalgetter voor
119

Mazzu is een goede keuze voor STVV ...

Meest recent

Koffi of Chambaere? Hubert geeft zijn keuze prijs

Union SG zag Kjell Scherpen naar Ipswich Town in Engeland vertrekken en haalde Hervé Koffi ...

10
10
Vanaken looft aanwinst: "Ongelooflijk!"

Club Brugge won met 3-0 van KV Kortrijk. Een goede opener van het seizoen. De landskampioen had ...

247
247
Lee meteen lieveling bij Club: "Heb ik nog nooit meegemaakt"

Club Brugge heeft het seizoen geopend met een vlotte 3-0-zege tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart is nog ...

328
328
Efficiënt Club haalt na rust trekker over tegen kranig KVK

Club Brugge moest even op gang komen, maar maakte na rust toch komaf met een kranig KV Kortrijk. De ...

82
82
'Clement vangt bot: Standard eist 8 miljoen euro'

Als het van Philippe Clement afhangt, dan gaat hij deze zomer nog shoppen bij Standard. Dat meldt ...

180
180
Tzolis: "Daarom verliet ik Club voor Arsenal"

Bij Club Brugge zagen ze Christos Tzolis naar Arsenal vertrekken. Dat leverde 40 miljoen euro op. De ...

313
313
Club Brugge op voorsprong: Brugse fans schrikken even

Club Brugge en KV Kortrijk openden vanavond de Jupiler Pro League. De eerste 45 minuten liggen ...

182
182
"Ik verlaat Anderlecht komende zomer niét"

Bij RSC Anderlecht was het de afgelopen jaren een komen en gaan van spelers. Vaak waren spelers al ...

322
322
Standard hoopt op nieuwe sensatie: "Enorme club"

Standard plukte Salieu Drammeh voor ruim twee miljoen euro weg bij het Noorse Lillestrøm SK. ...

120
120
Stevige bom onder spraakmakend huwelijk Cristiano Ronaldo?

Cristiano Ronaldo blijft ook na zijn 40ste de debatten beheersen. De Portugees staat voor een ...

65
65
Madou maakt volgende ingaande transfer Club Brugge bekend

Club Brugge staat op het punt om een nieuwe opvallende zomertransfer af te ronden. De Spaanse ...

451
451
Jupiler Pro League met 5 jonge parels: van RSCA tot Club Brugge

Alle jaren horen we hetzelfde cliché: de competitie is kwalitatief armer geworden. De Jupiler ...

246
246
'Na Club Brugge-akkoord: ongeziene wending rond Adedeji'

Na zijn akkoord met Club Brugge leek Noah Adedeji-Sternberg op weg naar de uitgang bij KRC Genk. ...

1404
1404
Ruben Van Gucht zorgt voor enorme relationele schokgolf

Ruben Van Gucht blijft een naam die reacties uitlokt. De sportjournalist haalt al jaren de ...

68
68
Club Brugge - KV Kortrijk: Leko voert twee wissels door

Club Brugge en KV Kortrijk openen vanavond de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart wil na de nederlaag in ...

122
122
Standard stalt verdediger bij andere Belgische club

Bij Standard kenden ze al een zeer drukke zomermercato. Sportief directeur Marc Wilmots wist al de ...

57
57
Biancone geeft smaakmaker RSCA raad: "Nog jaar blijven"

Bij RSC Anderlecht verloren ze met Thorgan Hazard en Nathan De Cat twee sterkhouders, Keisuke Goto ...

465
465
Sommer geeft toe: “Die club was ook een optie”

Club Brugge pakte stevig uit door Yann Sommer transfervrij aan te trekken. Hij was vorig jaar nog ...

416
416
'Anderlecht hakt volgende week knoop door over transfer'

RSC Anderlecht gaat zich nog roeren op de transfermarkt. Sportief directeur Antoine Sibierski gaat ...

321
321
Club Brugge moet opletten: "Kijk naar Union en Anderlecht"

KV Kortrijk opent zijn seizoen vanavond met een duel in en tegen Club Brugge. Dat lijkt een ...

366
366
Jan Vertonghen deelt aangrijpend persoonlijk nieuws

Jan Vertonghen heeft op de grootste podia gestaan, prijzen gepakt en duizenden supporters doen ...

66
66
KRC Genk pakt plots uit met komst nieuwe aanvaller

KRC Genk gaat zich deze mercato nog roeren, dat staat vast. De Limburgers hebben ook een nieuwe ...

247
247
STVV heeft beet en stelt nieuwe goalgetter voor

STVV zag met Keisuke Goto een topspits de club verlaten. Via RSC Anderlecht trok hij naar het Duitse ...

119
119
Antwerp haalt twee oude bekenden terug naar de Bosuil

Royal Antwerp FC heeft vandaag officieel nieuws meegedeeld. De Great Old maakt verder werk van de ...

515
515
Straffe ambities KV Kortrijk bekend: “Op onze bek gaan?”

KV Kortrijk staatm meteen voor een moeilijk opdracht op de eerste speeldag van de Jupiler Pro ...

174
174

Meer sportnieuws