'Mazzu terug in JPL: coach pakt hele hofhouding mee'

329 stemmen
'Mazzu terug in JPL: coach pakt hele hofhouding mee'

De Jupiler Pro League is nog maar zes speeldagen ver, of het eerste trainersontslag is alweer een feit. Zo maakte STVV dinsdag het vertrek van Christian Lattanzio bekend. Met Felice Mazzu staat in de coulissen alvast een opvolger klaar.

De Kanaries kwamen vorig seizoen verrassend sterk voor de dag. Zo werd fris en aanvallend voetbal gekoppeld aan de nodige resultaten. Dat met een belangrijke rol voor heel wat jongens uit de eigen jeugd. Maar in de voorbije weken maakte de club kennis met de keerzijde van die medaille. Een waslijst aan sterkhouders koos immers voor een nieuwe uitdaging.

Als klap op de vuurpijl moest STVV ook nog eens afscheid nemen van zijn geliefde coach Thorsten Fink, die een overstap naar provincierivaal KRC Genk verkoos. Bijgevolg moesten de Truienaars dus op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Uiteindelijk besloot het bestuur om Lattanzio aan te werven voor deze functie. Een behoorlijk opvallende keuze.

LEES OOK: AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

Lattanzio op straat gezet

De 52-jarige Italiaan had immers een pak minder ervaring als hoofdcoach dan zijn voorganger en hield er ook een andere aanpak op na. Zo staat Lattanzio te boek als een meer behouden coach. Voorlopig leverde die aanpak echter weinig op. Zo raakt STVV voorlopig niet weg uit de absolute kelder van het klassement.

De match van zondagavond op Kortrijk was dan ook van groot belang. STVV kwam ook op voorsprong, maar gaf het vervolgens weg en bleef op 1-1 steken na een opnieuw povere wedstrijd. Hierdoor bleven de Kanaries achter met een povere 3 op 18. En voor Lattanzio werd het nieuwe puntenverlies dus zijn nekschot.

Mazzu-deal bijna rond

Wat ook in zijn nadeel speelde, was het feit dat STVV al een vervanger achter de hand had. Zo werden in de voorbije dagen al contacten gelegd met Mazzu, die zonder club zat nadat hij eind vorig seizoen aan de kant werd geschoven bij Charleroi. En volgens Het Belang van Limburg is zijn komst inmiddels bijna rond.

Enkel de laatste details moeten nog beklonken worden, maar het medium stelt dat het voor 99% zeker is dat Mazzu aan de slag gaat op Stayen. Dat doet hij overigens niet alleen. Zo zou de trainer een tweetal assistent-coaches en een fysiektrainer meepakken naar zijn nieuwe club. Om welke namen het gaat is voorlopig niet bekend.

Mazzu is een goede keuze voor STVV ...

Meest recent

Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

10
10
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

40
40
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

148
148
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

105
105
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

57
57
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

192
192
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

73
73
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

226
226
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

87
87
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

58
58
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

16
16
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

39
39
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

97
97
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

468
468
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

95
95
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

79
79
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

224
224
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

87
87
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

76
76
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

139
139
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

94
94
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

44
44
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

68
68
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

409
409
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

72
72

Meer sportnieuws