'Mazzu terug in JPL: coach pakt hele hofhouding mee'

329
'Mazzu terug in JPL: coach pakt hele hofhouding mee'

De Jupiler Pro League is nog maar zes speeldagen ver, of het eerste trainersontslag is alweer een feit. Zo maakte STVV dinsdag het vertrek van Christian Lattanzio bekend. Met Felice Mazzu staat in de coulissen alvast een opvolger klaar.

De Kanaries kwamen vorig seizoen verrassend sterk voor de dag. Zo werd fris en aanvallend voetbal gekoppeld aan de nodige resultaten. Dat met een belangrijke rol voor heel wat jongens uit de eigen jeugd. Maar in de voorbije weken maakte de club kennis met de keerzijde van die medaille. Een waslijst aan sterkhouders koos immers voor een nieuwe uitdaging.

Als klap op de vuurpijl moest STVV ook nog eens afscheid nemen van zijn geliefde coach Thorsten Fink, die een overstap naar provincierivaal KRC Genk verkoos. Bijgevolg moesten de Truienaars dus op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Uiteindelijk besloot het bestuur om Lattanzio aan te werven voor deze functie. Een behoorlijk opvallende keuze.

LEES OOK: Transfermislukking Union op tafel: “Bormans zéér kwaad”

Lattanzio op straat gezet

De 52-jarige Italiaan had immers een pak minder ervaring als hoofdcoach dan zijn voorganger en hield er ook een andere aanpak op na. Zo staat Lattanzio te boek als een meer behouden coach. Voorlopig leverde die aanpak echter weinig op. Zo raakt STVV voorlopig niet weg uit de absolute kelder van het klassement.

De match van zondagavond op Kortrijk was dan ook van groot belang. STVV kwam ook op voorsprong, maar gaf het vervolgens weg en bleef op 1-1 steken na een opnieuw povere wedstrijd. Hierdoor bleven de Kanaries achter met een povere 3 op 18. En voor Lattanzio werd het nieuwe puntenverlies dus zijn nekschot.

Mazzu-deal bijna rond

Wat ook in zijn nadeel speelde, was het feit dat STVV al een vervanger achter de hand had. Zo werden in de voorbije dagen al contacten gelegd met Mazzu, die zonder club zat nadat hij eind vorig seizoen aan de kant werd geschoven bij Charleroi. En volgens Het Belang van Limburg is zijn komst inmiddels bijna rond.

Enkel de laatste details moeten nog beklonken worden, maar het medium stelt dat het voor 99% zeker is dat Mazzu aan de slag gaat op Stayen. Dat doet hij overigens niet alleen. Zo zou de trainer een tweetal assistent-coaches en een fysiektrainer meepakken naar zijn nieuwe club. Om welke namen het gaat is voorlopig niet bekend.

Mazzu is een goede keuze voor STVV ...

Meest recent

Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

34
34
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

14
14
Charlotte Van Looy in relatiecrisis: Van Gucht in zak en as

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

10
10
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

64
64
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

20
20
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

45
45
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

27
27
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

155
155
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

38
38
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

66
66
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

188
188
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

114
114
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

67
67
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

203
203
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

187
187
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

31
31
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

247
247
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

139
139
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

227
227
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

247
247
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

300
300
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

251
251
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

330
330
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

509
509
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

233
233

Meer sportnieuws