'Mazzu terug in JPL: coach pakt hele hofhouding mee'

329 stemmen
'Mazzu terug in JPL: coach pakt hele hofhouding mee'

De Jupiler Pro League is nog maar zes speeldagen ver, of het eerste trainersontslag is alweer een feit. Zo maakte STVV dinsdag het vertrek van Christian Lattanzio bekend. Met Felice Mazzu staat in de coulissen alvast een opvolger klaar.

De Kanaries kwamen vorig seizoen verrassend sterk voor de dag. Zo werd fris en aanvallend voetbal gekoppeld aan de nodige resultaten. Dat met een belangrijke rol voor heel wat jongens uit de eigen jeugd. Maar in de voorbije weken maakte de club kennis met de keerzijde van die medaille. Een waslijst aan sterkhouders koos immers voor een nieuwe uitdaging.

Als klap op de vuurpijl moest STVV ook nog eens afscheid nemen van zijn geliefde coach Thorsten Fink, die een overstap naar provincierivaal KRC Genk verkoos. Bijgevolg moesten de Truienaars dus op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Uiteindelijk besloot het bestuur om Lattanzio aan te werven voor deze functie. Een behoorlijk opvallende keuze.

LEES OOK: Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

Lattanzio op straat gezet

De 52-jarige Italiaan had immers een pak minder ervaring als hoofdcoach dan zijn voorganger en hield er ook een andere aanpak op na. Zo staat Lattanzio te boek als een meer behouden coach. Voorlopig leverde die aanpak echter weinig op. Zo raakt STVV voorlopig niet weg uit de absolute kelder van het klassement.

De match van zondagavond op Kortrijk was dan ook van groot belang. STVV kwam ook op voorsprong, maar gaf het vervolgens weg en bleef op 1-1 steken na een opnieuw povere wedstrijd. Hierdoor bleven de Kanaries achter met een povere 3 op 18. En voor Lattanzio werd het nieuwe puntenverlies dus zijn nekschot.

Mazzu-deal bijna rond

Wat ook in zijn nadeel speelde, was het feit dat STVV al een vervanger achter de hand had. Zo werden in de voorbije dagen al contacten gelegd met Mazzu, die zonder club zat nadat hij eind vorig seizoen aan de kant werd geschoven bij Charleroi. En volgens Het Belang van Limburg is zijn komst inmiddels bijna rond.

Enkel de laatste details moeten nog beklonken worden, maar het medium stelt dat het voor 99% zeker is dat Mazzu aan de slag gaat op Stayen. Dat doet hij overigens niet alleen. Zo zou de trainer een tweetal assistent-coaches en een fysiektrainer meepakken naar zijn nieuwe club. Om welke namen het gaat is voorlopig niet bekend.

🚀

Mazzu is een goede keuze voor STVV ...

Meest recent

'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

50
50
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

197
197
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

90
90
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

95
95
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

218
218
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

30
30
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

132
132
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

389
389
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

561
561
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

50
50
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

109
109
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

291
291
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

50
50
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

16
16
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

45
45
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

388
388
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

192
192
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

124
124
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

600
600
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

482
482
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

191
191
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

93
93
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

101
101
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

225
225
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

77
77

Meer sportnieuws