Eerste trainersontslag in Jupiler Pro League is al een feit

door
Eerste trainersontslag in Jupiler Pro League is al een feit

De nieuwe voetbaljaargang is amper zes speeldagen oud, maar het eerste trainersontslag is nu al een feit. Via de officiële clubkanalen maakte STVV zopas namelijk bekend dat Christian Lattanzio de laan werd uitgestuurd.

Geen complete verrassing, want de afgelopen dagen geraakte reeds bekend dat Felice Mazzu in de wachtkamer zit om het roer van hem over te nemen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk van zondag bracht daar dus geen verandering in. Na een drie op 18 betaalt Lattanzio, die Thorsten Fink opvolgde, het gelag voor de mindere resultaten.

LEES OOK: Late klap voor Anderlecht: Goto beslist duel op Stayen

Kop van Lattanzio rolt

Nochtans kreeg hij een erg ondankbare opdracht, want in het zog van de succescoach trokken ook een karrenvracht aan sterkhouders de deur in Stayen achter zich dicht. Toch besloot het bestuur in Sint-Truiden dus om Lattanzio al te slachtofferen. Op de clubwebsite geeft het een woordje uitleg bij het ontslag van de Italiaanse coach.

"We nemen deze beslissing met pijn in het hart, want Christian is een intelligente en integere coach met vakkennis. Bovendien erkennen we dat de omstandigheden helaas niet gemakkelijk waren", aldus sportief directeur André Pinto, die onder andere wijst op de Olympische Spelen en het lang aanslepen van enkele inkomende transfers.

Vers bloed voor Mazzu?

Toch acht hij de tijd rijp om in te grijpen en de samenwerking te beëindigen. "Dat is niet de gewoonte van STVV, want wij zijn geen club die zomaar een trainer ontslaat. Maar op basis van de puntenoogst na de eerste zes wedstrijden drong deze beslissing zich op", vervolgt Pinto, die tevens aangeeft dat hij snel een opvolger wil aanstellen.

De kans is dus groot dat daarvoor de keuze op Mazzu zal vallen. Hij moet tijdens de internationale break het vervolg van de competitie voorbereiden. Mét nog een aantal gerichte versterkingen, want in één klap geeft Pinto mee dat het huiswerk nog niet af is. Al gelooft hij naar eigen zegen ook rotsvast in het potentieel van de huidige selectie.

Een terechte beslissing?

Meest recent

Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

14
14
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

16
16
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

32
32
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

18
18
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

21
21
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

105
105
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

46
46
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

25
25
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

151
151
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

26
26
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

537
537
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

230
230
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

185
185
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

89
89
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

102
102
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

60
60
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

105
105
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

683
683
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

180
180
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

318
318
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

50
50
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

671
671
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

280
280
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

97
97
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

147
147

Meer sportnieuws