Eerste trainersontslag in Jupiler Pro League is al een feit

254
Eerste trainersontslag in Jupiler Pro League is al een feit

De nieuwe voetbaljaargang is amper zes speeldagen oud, maar het eerste trainersontslag is nu al een feit. Via de officiële clubkanalen maakte STVV zopas namelijk bekend dat Christian Lattanzio de laan werd uitgestuurd.

Geen complete verrassing, want de afgelopen dagen geraakte reeds bekend dat Felice Mazzu in de wachtkamer zit om het roer van hem over te nemen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk van zondag bracht daar dus geen verandering in. Na een drie op 18 betaalt Lattanzio, die Thorsten Fink opvolgde, het gelag voor de mindere resultaten.

LEES OOK: Club leider zonder te wervelen: hattrick Tresoldi nekt STVV

Kop van Lattanzio rolt

Nochtans kreeg hij een erg ondankbare opdracht, want in het zog van de succescoach trokken ook een karrenvracht aan sterkhouders de deur in Stayen achter zich dicht. Toch besloot het bestuur in Sint-Truiden dus om Lattanzio al te slachtofferen. Op de clubwebsite geeft het een woordje uitleg bij het ontslag van de Italiaanse coach.

"We nemen deze beslissing met pijn in het hart, want Christian is een intelligente en integere coach met vakkennis. Bovendien erkennen we dat de omstandigheden helaas niet gemakkelijk waren", aldus sportief directeur André Pinto, die onder andere wijst op de Olympische Spelen en het lang aanslepen van enkele inkomende transfers.

Vers bloed voor Mazzu?

Toch acht hij de tijd rijp om in te grijpen en de samenwerking te beëindigen. "Dat is niet de gewoonte van STVV, want wij zijn geen club die zomaar een trainer ontslaat. Maar op basis van de puntenoogst na de eerste zes wedstrijden drong deze beslissing zich op", vervolgt Pinto, die tevens aangeeft dat hij snel een opvolger wil aanstellen.

De kans is dus groot dat daarvoor de keuze op Mazzu zal vallen. Hij moet tijdens de internationale break het vervolg van de competitie voorbereiden. Mét nog een aantal gerichte versterkingen, want in één klap geeft Pinto mee dat het huiswerk nog niet af is. Al gelooft hij naar eigen zegen ook rotsvast in het potentieel van de huidige selectie.

🚀 Koninklijke Sint-Truidense VV-fans lezen nu:

Computer voorspelt Belgische kampioen: Anderlecht verrast
Computer voorspelt Belgische kampioen: Anderlecht verrast
624

Een terechte beslissing?

Meest recent

De puzzel van Sibierski: wie moet weg bij Anderlecht?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

1
1
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

13
13
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

87
87
Tielemans hoort verbazingwekkend verdict bij Man Utd

Manchester United zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. Michael Carrick staat zwaar ...

35
35
Filip Joos in oog van de storm: "Hoe ver tot VRT ingrijpt?"

Filip Joos doet het weer. De voetbalcommentator van de VRT ligt opnieuw onder vuur na politieke ...

81
81
Familie Yamal verteert Ballon d'Or niet: uithaal naar Kane

Lamine Yamal behoorde tot één van de grote favorieten voor de Ballon d’Or, maar ...

549
549
Messoudi krijgt ferme waarschuwing bij Beerschot: “Frappant”

Beerschot staat aan de leiding in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten werden vooraf als grote ...

47
47
Yamal zwaar onder vuur na Ballon d'Or: "Misbruikt zijn roem"

Harry Kane heeft de Ballon d’Or gewonnen na een titanenstrijd tegen Lamine Yamal en Ousmane ...

232
232
Vitor Bruno krijgt ervan langs voor aanpak bij Anderlecht

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak slaag van KAA Gent en ziet een kloof ontstaan met de ...

151
151
Bayern met handen in het haar door Kompany-situatie

Vincent Kompany werd plots onwel bij Bayern München en moest per direct naar het ziekenhuis. ...

94
94
Bassette schiet plots poorten naar knaltransfer open

Norman Bassette zit in bloedvorm bij Westerlo. De aanvaller wordt gehuurd met aankoopoptie van ...

149
149
Uitstel van executie? Verrassend oordeel over Compper

Marvin Compper stond zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC, maar de hoofdtrainer heeft weer wat ...

100
100
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht strijden, Tresoldi snel weg?’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

210
210
Samenwerking met Mbappé per direct stopgezet: "Zo beledigend"

Kylian Mbappé is één van de grootste supersterren van het hedendaagse voetbal. ...

233
233
Joos snapt niets van Anderlecht: “Dat is het gekke”

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak van KAA Gent. Filip Joos snapte er niets van want de ...

174
174
Beerschot wrijft zich in de handen met goudhaantje

Beerschot stoomt door in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten willen zo snel mogelijk ...

76
76
‘Cercle Brugge hakt knoop door over ontslag Lars Friis’

De druk begint te stijgen in de Jupiler Pro League. De eerste kloofjes worden geslagen en ...

396
396
Kane onthult na Gouden Bal-winst update over Kompany

Harry Kane heeft Ballon d’Or gewonnen. De Engelsman kende een topseizoen bij Bayern ...

153
153
‘Hommeles bij Antwerp: Frey en Compper op ramkoers’

Royal Antwerp FC wist afgelopen speeldag eindelijk nog eens te winnen. Zwarte beest Sporting ...

392
392
Crisis bij Standard na 0 op 12? "Dit werkt niet"

Standard zit met een stevige kater. De Rouches pakten geen enkel punt uit hun laatste vier ...

90
90
'Keiharde strijd tussen Club en Anderlecht om smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft een zeer ruime kern en het is duidelijk dat Antoine Sibierski die in januari ...

293
293
Franse pers trekt conclusie over Godts: "Dit is de avond dat..."

PSG won in Parijs met 2-0 van Olympique Lyon. Mika Godts was de grote roerganger en was goed voor ...

333
333
Tresoldi naar Arsenal in januari? Club Brugge reageert

Club Brugge is alweer bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart presteert goed in België en op ...

330
330
Anderlecht blijft verliezen: Teklak legt pijnpunt bloot

Anderlecht blijft volgens analist Alexandre Teklak met een opvallend probleem kampen: de Brusselaars ...

144
144
Gouden Bal-winnaar Kane heeft bijzondere boodschap voor Kompany

Harry Kane werd uitgeroepen tot de winnaar van de Gouden Bal. De Engelse aanvaller gaf bij de ...

319
319

Meer sportnieuws