Eerste trainersontslag in Jupiler Pro League is al een feit

254 stemmen
Eerste trainersontslag in Jupiler Pro League is al een feit

De nieuwe voetbaljaargang is amper zes speeldagen oud, maar het eerste trainersontslag is nu al een feit. Via de officiële clubkanalen maakte STVV zopas namelijk bekend dat Christian Lattanzio de laan werd uitgestuurd.

Geen complete verrassing, want de afgelopen dagen geraakte reeds bekend dat Felice Mazzu in de wachtkamer zit om het roer van hem over te nemen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk van zondag bracht daar dus geen verandering in. Na een drie op 18 betaalt Lattanzio, die Thorsten Fink opvolgde, het gelag voor de mindere resultaten.

LEES OOK: Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

Kop van Lattanzio rolt

Nochtans kreeg hij een erg ondankbare opdracht, want in het zog van de succescoach trokken ook een karrenvracht aan sterkhouders de deur in Stayen achter zich dicht. Toch besloot het bestuur in Sint-Truiden dus om Lattanzio al te slachtofferen. Op de clubwebsite geeft het een woordje uitleg bij het ontslag van de Italiaanse coach.

"We nemen deze beslissing met pijn in het hart, want Christian is een intelligente en integere coach met vakkennis. Bovendien erkennen we dat de omstandigheden helaas niet gemakkelijk waren", aldus sportief directeur André Pinto, die onder andere wijst op de Olympische Spelen en het lang aanslepen van enkele inkomende transfers.

Vers bloed voor Mazzu?

Toch acht hij de tijd rijp om in te grijpen en de samenwerking te beëindigen. "Dat is niet de gewoonte van STVV, want wij zijn geen club die zomaar een trainer ontslaat. Maar op basis van de puntenoogst na de eerste zes wedstrijden drong deze beslissing zich op", vervolgt Pinto, die tevens aangeeft dat hij snel een opvolger wil aanstellen.

De kans is dus groot dat daarvoor de keuze op Mazzu zal vallen. Hij moet tijdens de internationale break het vervolg van de competitie voorbereiden. Mét nog een aantal gerichte versterkingen, want in één klap geeft Pinto mee dat het huiswerk nog niet af is. Al gelooft hij naar eigen zegen ook rotsvast in het potentieel van de huidige selectie.

🚀

Een terechte beslissing?

Meest recent

'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

29
29
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

48
48
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

155
155
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

25
25
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

104
104
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

336
336
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

504
504
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

46
46
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

80
80
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

98
98
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

261
261
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

48
48
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

15
15
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

42
42
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

364
364
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

185
185
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

121
121
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

580
580
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

481
481
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

180
180
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

92
92
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

99
99
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

220
220
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

77
77
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

136
136

Meer sportnieuws