Eerste trainersontslag in Jupiler Pro League is al een feit

door
Eerste trainersontslag in Jupiler Pro League is al een feit

De nieuwe voetbaljaargang is amper zes speeldagen oud, maar het eerste trainersontslag is nu al een feit. Via de officiële clubkanalen maakte STVV zopas namelijk bekend dat Christian Lattanzio de laan werd uitgestuurd.

Geen complete verrassing, want de afgelopen dagen geraakte reeds bekend dat Felice Mazzu in de wachtkamer zit om het roer van hem over te nemen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk van zondag bracht daar dus geen verandering in. Na een drie op 18 betaalt Lattanzio, die Thorsten Fink opvolgde, het gelag voor de mindere resultaten.

LEES OOK: Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

Kop van Lattanzio rolt

Nochtans kreeg hij een erg ondankbare opdracht, want in het zog van de succescoach trokken ook een karrenvracht aan sterkhouders de deur in Stayen achter zich dicht. Toch besloot het bestuur in Sint-Truiden dus om Lattanzio al te slachtofferen. Op de clubwebsite geeft het een woordje uitleg bij het ontslag van de Italiaanse coach.

"We nemen deze beslissing met pijn in het hart, want Christian is een intelligente en integere coach met vakkennis. Bovendien erkennen we dat de omstandigheden helaas niet gemakkelijk waren", aldus sportief directeur André Pinto, die onder andere wijst op de Olympische Spelen en het lang aanslepen van enkele inkomende transfers.

Vers bloed voor Mazzu?

Toch acht hij de tijd rijp om in te grijpen en de samenwerking te beëindigen. "Dat is niet de gewoonte van STVV, want wij zijn geen club die zomaar een trainer ontslaat. Maar op basis van de puntenoogst na de eerste zes wedstrijden drong deze beslissing zich op", vervolgt Pinto, die tevens aangeeft dat hij snel een opvolger wil aanstellen.

De kans is dus groot dat daarvoor de keuze op Mazzu zal vallen. Hij moet tijdens de internationale break het vervolg van de competitie voorbereiden. Mét nog een aantal gerichte versterkingen, want in één klap geeft Pinto mee dat het huiswerk nog niet af is. Al gelooft hij naar eigen zegen ook rotsvast in het potentieel van de huidige selectie.

Een terechte beslissing?

Meest recent

Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

8
8
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

6
6
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

79
79
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

61
61
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

91
91
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

137
137
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

168
168
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

7
7
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

293
293
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

49
49
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

143
143
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

199
199
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

49
49
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

189
189
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

238
238
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

118
118
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

155
155
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

67
67
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

522
522
Hubert bevestigt ferme domper én meevaller Union SG

Union SG werd nipt uitgeschakeld in de Champions League, maar de Brusselse club is wel nog steeds de ...

46
46
SK Beveren slaat bijzonder grote slag

SK Beveren lijkt op weg naar de Jupiler Pro League. Er wordt goed werk geleverd op de Freethiel. De ...

120
120
Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag in de Jupiler Pro League op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers ...

310
310
KV Mechelen ziet pion nog naar Liverpool verkassen

De wintermercato is voorbij, maar toch ziet KV Mechelen nog een pion naar Liverpool trekken. Op de ...

71
71
Leko hakt knopen door bij Club Brugge: “Sweet dilemma’s”

Club Brugge hoopt na de nederlaag tegen Union SG in de competitie de rug te rechten tegen Standard ...

447
447
Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit ontsloeg coach Besnik Hasi en onder ...

480
480

Meer sportnieuws