Eerste trainersontslag in Jupiler Pro League is al een feit

254 stemmen
Eerste trainersontslag in Jupiler Pro League is al een feit

De nieuwe voetbaljaargang is amper zes speeldagen oud, maar het eerste trainersontslag is nu al een feit. Via de officiële clubkanalen maakte STVV zopas namelijk bekend dat Christian Lattanzio de laan werd uitgestuurd.

Geen complete verrassing, want de afgelopen dagen geraakte reeds bekend dat Felice Mazzu in de wachtkamer zit om het roer van hem over te nemen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk van zondag bracht daar dus geen verandering in. Na een drie op 18 betaalt Lattanzio, die Thorsten Fink opvolgde, het gelag voor de mindere resultaten.

LEES OOK: STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Kop van Lattanzio rolt

Nochtans kreeg hij een erg ondankbare opdracht, want in het zog van de succescoach trokken ook een karrenvracht aan sterkhouders de deur in Stayen achter zich dicht. Toch besloot het bestuur in Sint-Truiden dus om Lattanzio al te slachtofferen. Op de clubwebsite geeft het een woordje uitleg bij het ontslag van de Italiaanse coach.

"We nemen deze beslissing met pijn in het hart, want Christian is een intelligente en integere coach met vakkennis. Bovendien erkennen we dat de omstandigheden helaas niet gemakkelijk waren", aldus sportief directeur André Pinto, die onder andere wijst op de Olympische Spelen en het lang aanslepen van enkele inkomende transfers.

Vers bloed voor Mazzu?

Toch acht hij de tijd rijp om in te grijpen en de samenwerking te beëindigen. "Dat is niet de gewoonte van STVV, want wij zijn geen club die zomaar een trainer ontslaat. Maar op basis van de puntenoogst na de eerste zes wedstrijden drong deze beslissing zich op", vervolgt Pinto, die tevens aangeeft dat hij snel een opvolger wil aanstellen.

De kans is dus groot dat daarvoor de keuze op Mazzu zal vallen. Hij moet tijdens de internationale break het vervolg van de competitie voorbereiden. Mét nog een aantal gerichte versterkingen, want in één klap geeft Pinto mee dat het huiswerk nog niet af is. Al gelooft hij naar eigen zegen ook rotsvast in het potentieel van de huidige selectie.

🚀

Een terechte beslissing?

Meest recent

Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

0
0
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

98
98
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

57
57
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

82
82
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

148
148
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

31
31
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

28
28
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

111
111
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

399
399
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

188
188
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

182
182
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

124
124
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

84
84
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

409
409
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

325
325
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

140
140
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

139
139
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

126
126
WK-speech gaat viraal: Van der Bruggen haalt zwaar uit

Het WK heeft al voor enkele opvallende momenten gezorgd. Bij Tunesië werd bondscoach Lamouchi ...

23
23
Rigaux verblijdt Feyenoord met Belgische knaltransfer

Devy Rigaux trok de deur van Club Brugge achter zich dicht om een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

124
124
‘Anderlecht gaat plots voor absolute stunttransfer’

RSC Anderlecht wil weer hoog mikken en dat is ook te zien aan de transfergeruchten op de ...

536
536
Hans Vanaken zorgt voor totaal ongeloof bij VRT-gezicht

Op een WK waar de spotlights vooral naar de grote sterren gaan, kreeg Hans Vanaken onverwacht een ...

337
337
Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan. De Rouches willen weer ...

219
219
Borguet jubelt: Anderlecht pakt uit met nieuw toptalent

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Paars-Wit zet elk jaar vol in op de ...

200
200
Speciale gast voor De Bruyne en Lukaku tegen Iran

De tweede wedstrijd van het WK voor de Rode Duivels sluipt dichterbij. België speelde 1-1 ...

70
70

Meer sportnieuws