'Keuze gemaakt: Antwerp op zucht van absolute stunttransfer'

720
'Keuze gemaakt: Antwerp op zucht van absolute stunttransfer'

Ondanks de beperkte financiële middelen, wil Antwerp FC voor het sluiten van de mercato uitpakken met een grote naam. Daarvoor waren Davy Klaasen en Dennis Praet, beiden transfervrij, in de running. De keuze lijkt echter op die laatste te gaan vallen.

Als gevolg van de financiële restricties, ontstond deze zomer een heuse leegloop bij Antwerp. Jongens als George Ilenikhena, Jurgen Ekkelenkamp, Mandela Keita en Alhassan Yussuf werden voor de nodige miljoenen verkocht. Daarnaast kregen de huurbeurten van Owen Wijndal en Chidera Ejuke geen vervolg.

In januari had men echter ook al Arthur Vermeeren verpatst, terwijl de uitleenbeurt van diens opvolger Eliot Matazo niet werd verlengd. De leegloop op het middenveld is dus wel erg groot. Antwerp heeft weliswaar enkele jonkies klaar om dat op te vangen, maar wil zich ook nog versterken.

LEES OOK: 'STVV troeft Antwerp af: bekend gezicht terug naar Stayen'

Grote naam op middenveld

Daarvoor werd onder meer contact gelegd met Klaassen, die nog steeds zonder club zit nadat zijn aflopende contract bij Internazionale niet verlengd werd. De meervoudige Oranje-international werkte in het verleden alvast nauw samen met Marc Overmars, de geschorste sportieve baas van RAFC. Maar Klaassen heeft ook andere opties achter de hand.

De andere grote naam die circuleert op de burelen van de Bosuil, is die van Praet. De voormalige Gouden Schoen was eerder ook al in beeld, maar bleek toen onhaalbaar. Inmiddels is september echter al aangebroken en zit de meervoudige Rode Duivel nog altijd zonder club. Zijn gewenste terugkeer naar Italië werd ook steeds onwaarschijnlijker.

Contract tot medio 2026

Antwerp zou in de twee dossiers sowieso wel een financiële inspanning moeten doen wat salaris betreft, allebei de spelers aantrekken was dan ook geen optie. De keuze lijkt nu echter op Praet te vallen. Zo meldt de bekende Italiaanse transferwatcher Nicolo Schira dat de Great Old op een zucht van het Anderlecht-product staat. Er zou een contract tot medio 2026 klaarliggen voor de meervoudige Rode Duivel. Zonder last-minute wendingen zou de overgang eerstdaags officieel gemaakt worden.

Lees ook: waarom Praet een risico is voor Antwerp

Praet is een betere aanwinst voor Antwerp dan Klaassen ...

Meest recent

Pétrot streng maar rechtvaardig na verlies Anderlecht

RSC Anderlecht speelde matig tegen SK Beveren. Het verdiende dan wel geen nederlaag, maar de ...

43
43
Weelde bij KRC Genk: "Hebben het laten zien"

KRC Genk wist een eerste kleine crisis af te wenden dankzij een 3-2-zege. De ploeg toonde eindelijk ...

52
52
Proto komt met bizarre verklaring over RSCA en Lukaku

Silvio Proto is analist bij RTL Sports en dat blijft toch bijzonder vreemd voor een werknemer van ...

193
193
STVV pakt uit met zeer opmerkelijke ingaande transfer

STVV heeft enkele dagen voor zijn Europese duel nog een nieuwe speler aangetrokken. De Kanaries ...

34
34
'RC Genk passeert voor de vierde keer stevig langs de kassa'

KRC Genk kan binnenkort mogelijk opnieuw profiteren van een lucratieve doorverkoop. Daniel ...

182
182
OHL mist zijn start: "Dat ontbreekt nog bij ons"

OH Leuven werd nog maar eens door bepaalde analisten naar voren geschoven als een mogelijke ...

36
36
Albert ziet iets wat absoluut anders moet bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor met 1-0 van SK Beveren. Het is opvallend hoe luchtig er toch wordt ...

226
226
'Moreira verrast: plots transfer naar Europese topclub'

Diego Moreira staat op het punt om een opvallende transfer af te ronden. Volgens de laatste ...

85
85
Twee ‘verdwenen’ RSCA-spelers: tijd voor duidelijkheid

RSC Anderlecht staat weer met beide voeten op de grond. De Brusselaars verloren met 1-0 van SK ...

712
712
Vete in Charleroi: "Bayat viel speler aan"

Charleroi pronkt na twee speeldagen met het maximum van de punten mee aan de leiding in de Jupiler ...

124
124
Zulte Waregem pakt uit met zeer stevige aanwinst

Zulte Waregem is zeer goed aan het seizoen begonnen. Ze pakten een vier op zes tegen KRC Genk en ...

128
128
'Lukaku debuteert véél sneller dan verwacht'

Deze zomer kende de maandenlang aanslepende soap tussen Napoli en Romelu Lukaku eindelijk zijn ...

87
87
Pocognoli verklaart zijn keuze voor Schotland

Sébastien Pocognoli moest deze zomer opstappen bij AS Monaco, maar heeft niet al te lang ...

50
50
Nederland op stelten: grote liefde voor Imke Courtois

De naam Courtois doet tegenwoordig ook boven de grens steeds meer belletjes rinkelen. Imke Courtois ...

216
216
'Volgende belangrijke vertrekker bij Union'

Bij Union zien ze deze zomer weer de nodige smaakmakers de club verlaten. Kjell Scherpen en Anan ...

77
77
Fernandez-Pardo op ramkoers met Lille: voorzitter haalt uit

Voor een aantal Rode Duivels belooft het einde van de zomemercato nog zeer spannend te worden. Dat ...

99
99
Spaanse pers maakt meteen straffe Bisiwu-vergelijking

Jesse Bisiwu heeft zijn intrede bij FC Barcelona niet gemist. Onze 18-jarige landgenoot drukte bij ...

234
234
Brüls verbaast met vergelijking Anderlecht vs Club

De grootste verrassing van afgelopen weekend in de Jupiler Pro League was zonder twijfel de eerste ...

717
717
'Van der Brempt heeft opmerkelijke transfer beet'

De rechtsachter is één van de posities waar binnenkort vernieuwing zal moeten komen ...

136
136
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat weer toe, nieuw record bij Club'

De zomerse transferperiode nadert stilaan zijn climax. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland ...

319
319
Arsenal-legende trekt grote ogen bij Tzolis: “Goudklomp!”

Christos Tzolis heeft zijn start niet gemist bij Arsenal. De Griekse buitenspeler maakte de overstap ...

136
136
Westerlo hengelt talent binnen: ‘Lengte, kracht en snelheid’

Westerlo heeft op de officiële kanalen een nieuwe zomertransfer bekendgemaakt. De Kemphanen ...

39
39
Cercle Brugge haalt ferm uit met oude JPL-bekende

Cercle Brugge is nog niet klaar op de zomermercato. Groen-Zwart is nog op zoek naar versterkingen en ...

133
133
Mechele maakt voetbalfans stil met emotionele boodschap

Club Brugge is uitstekend aan het nieuwe seizoen begonnen en Brandon Mechele lijkt meteen alweer een ...

439
439
'OHL ruikt miljoenen na Bundesliga-interesse'

OH Leuven lijkt rekening te moeten houden met een vertrek van Roggerio Nyakossi. De 22-jarige ...

102
102

Meer sportnieuws