'Keuze gemaakt: Antwerp op zucht van absolute stunttransfer'

door
'Keuze gemaakt: Antwerp op zucht van absolute stunttransfer'

Ondanks de beperkte financiële middelen, wil Antwerp FC voor het sluiten van de mercato uitpakken met een grote naam. Daarvoor waren Davy Klaasen en Dennis Praet, beiden transfervrij, in de running. De keuze lijkt echter op die laatste te gaan vallen.

Als gevolg van de financiële restricties, ontstond deze zomer een heuse leegloop bij Antwerp. Jongens als George Ilenikhena, Jurgen Ekkelenkamp, Mandela Keita en Alhassan Yussuf werden voor de nodige miljoenen verkocht. Daarnaast kregen de huurbeurten van Owen Wijndal en Chidera Ejuke geen vervolg.

In januari had men echter ook al Arthur Vermeeren verpatst, terwijl de uitleenbeurt van diens opvolger Eliot Matazo niet werd verlengd. De leegloop op het middenveld is dus wel erg groot. Antwerp heeft weliswaar enkele jonkies klaar om dat op te vangen, maar wil zich ook nog versterken.

LEES OOK: Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Grote naam op middenveld

Daarvoor werd onder meer contact gelegd met Klaassen, die nog steeds zonder club zit nadat zijn aflopende contract bij Internazionale niet verlengd werd. De meervoudige Oranje-international werkte in het verleden alvast nauw samen met Marc Overmars, de geschorste sportieve baas van RAFC. Maar Klaassen heeft ook andere opties achter de hand.

De andere grote naam die circuleert op de burelen van de Bosuil, is die van Praet. De voormalige Gouden Schoen was eerder ook al in beeld, maar bleek toen onhaalbaar. Inmiddels is september echter al aangebroken en zit de meervoudige Rode Duivel nog altijd zonder club. Zijn gewenste terugkeer naar Italië werd ook steeds onwaarschijnlijker.

Contract tot medio 2026

Antwerp zou in de twee dossiers sowieso wel een financiële inspanning moeten doen wat salaris betreft, allebei de spelers aantrekken was dan ook geen optie. De keuze lijkt nu echter op Praet te vallen. Zo meldt de bekende Italiaanse transferwatcher Nicolo Schira dat de Great Old op een zucht van het Anderlecht-product staat. Er zou een contract tot medio 2026 klaarliggen voor de meervoudige Rode Duivel. Zonder last-minute wendingen zou de overgang eerstdaags officieel gemaakt worden.

Lees ook: waarom Praet een risico is voor Antwerp

Praet is een betere aanwinst voor Antwerp dan Klaassen ...

Meest recent

Pique in midden van storm: “Ik slaag je in elkaar…”

Gerard Pique is in het middelpunt van een storm terechtgekomen in Spanje. De voormalige verdediger ...

8
8
Ook Kjell Scherpen reageert erg scherp na STVV-Union

De topper tussen Sint-Truiden VV en Union SG blijft nog nazinderen. De Kanaries wonnen op Stayen met ...

49
49
Cuypers grote schlemiel ondanks dubbelslag, Messi gaat KO

Hugo Cuypers wordt nadrukkelijk met een selectie voor de Rode Duivel in verband gebracht dus de MLS ...

43
43
Smaakmaker explodeert onder Taravel: weldra méér dan 20 miljoen

Bij RSC Anderlecht is het weer geen topseizoen, maar er zijn ook lichtpunten in de kern. Eén ...

106
106
Clement krijgt opvallende boodschap: woorden raken diep

Philippe Clement heeft dit seizoen een onuitwisbare indruk nagelaten in de Engelse Championship. De ...

95
95
Hubert haalt uit naar ref: woorden zorgen voor ophef

Union SG verloor met 2-1 van STVV en dat was een logische nederlaag. De Brusselaars zitten in de ...

288
288
Ruben Van Gucht geeft criticasters keihard lik op stuk

Ruben Van Gucht heeft voor heel wat beroering gezorgd met zijn beslissing om vanaf deze zomer ook ...

37
37
Kompany Ball verovert: van Anderlecht tot Bayern

Vincent Kompany flikt het alweer. Bij RSC Anderlecht en Burnley maakte hij al indruk, bij Bayern ...

51
51
'Wilmots ontploft na transferzet Club Brugge'

Club Brugge denkt aan een opvallende transfer, en in Luik schiet men meteen recht. De interesse uit ...

550
550
Anderlecht vs Club: waar zijn de helden van toen?

Er was een tijd dat Club Brugge bijna kansloos naar het Lotto Park trok. Ze wonnen er ruim 20 jaar ...

78
78
'Belgische clubs jagen op grote trainersnaam'

Zal er volgend seizoen een grote naam naast het veld staan in de Jupiler Pro League? Het zou zomaar ...

89
89
Anderlecht vs Club Brugge: transferzomer barst los

RSC Anderlecht – Club Brugge is nog altijd de grootste affiche, qua naam, in het Belgische ...

121
121
Nederlandse TD onthult geheim van Union SG

Union SG is een club die al jaren bijzonder goed presteert. Op het veld, maar ook op de ...

129
129
'Anderlecht voor toptransfer: impact is enorm'

Anderlecht zet een belangrijke stap in aanloop naar de zomermercato. RSCA richt zich op een target ...

216
216
Taravel ziet kans: via Anderlecht alsnog naar WK?

Bij RSC Anderlecht zit er een geweldig onevenwicht in de kern. Mee veroorzaakt door een gefaald ...

114
114
Vrancken zet Union op plaats met rake opmerking

STVV blijft dit seizoen maar stunten. Het was de play-offs nog moeizaam begonnen, maar pronkt ...

860
860
Burgess haalt snoeihard uit na vroege rode kaart

Twee weken geleden riepen velen Union al uit tot kampioen toen het na een zege in de kraker tegen ...

513
513
Barça zet reuzenstap naar titel, Schalke promoveert

Er werd zaterdagavond ook in het buitenland nog gevoetbald. In LaLiga staat FC Barcelona na een late ...

79
79
Na knotsgek einde: Union lijdt dure nederlaag op Stayen

De titelstrijd heeft zaterdag mogelijk een nieuwe wending gekregen. Leider Union leedt immers een ...

332
332
'Waanzinnige transfer Sadiki op komst'

Vorig seizoen was hij nog één van de uitblinkers bij het Union dat de titel pakte, ...

179
179
Godts nu ook in kraker tegen PSV de grote man bij Ajax

Ajax is er zaterdagavond niet in geslaagd om de derde plaats in de Eredivisie te pakken, maar het ...

100
100
Lommel neemt optie op promotie met zege tegen Beerschot

Lommel heeft zaterdagavond een serieuze optie genomen op eindwinst in de play-offs van de Challenger ...

243
243
Hayen trekt zorgwekkende conclusie bij Genk

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Het leed zaterdagavond zijn eerste ...

420
420
Na comeback ook transfer? Lokonga spreekt duidelijk

Albert Sambi Lokonga blikt terug op enkele moeilijke jaren. Hij belandde bij Arsenal op een zijspoor ...

89
89
Sterkhouder Union gelooft in transfer: "Er komen kansen"

Union zal in de zomer ongetwijfeld weer een aantal sterkhouders zien vertrekken, ook als het erin ...

35
35

Meer sportnieuws