'Enorme Praet-valstrik: Antwerp FC speelt met vuur'

1486
'Enorme Praet-valstrik: Antwerp FC speelt met vuur'

Antwerp FC staat voor een uitdaging: door een beperkte selectie en beperkte middelen moet de club versterkingen zoeken om een plek in Play-off 1 te behalen. Dennis Praet, die onlangs zijn contract bij Leicester City zag aflopen, is nu transfervrij en staat op de radar van Antwerp FC. Praet, die nog een zwaar Premier League-contract bij Leicester had, biedt veel veelzijdigheid op het middenveld, maar de vraag is of Antwerp de financiële middelen heeft om aan zijn verwachtingen te voldoen en zo de transfer te realiseren.

Antwerp FC speelt met vuur

Mandela Keita, George Ilenikhena, Jurgen Ekkelenkamp, … Antwerp FC heeft deze zomer flink wat spelers verkocht. Hierdoor zit Jonas De Roeck momenteel met een erg beperkte selectie, wat afgelopen weekend duidelijk werd tegen AA Gent.

De bank zat vol met jonge, onervaren spelers. Hoewel dit een mooie kans was voor de jeugd, strookt het niet helemaal met de ambities van Antwerp, namelijk een plek in Play-off 1.

“Iedereen is op de hoogte van de situatie. De wil om profielen binnen te halen, is er zeer zeker. Alleen moet de mogelijkheid er ook zijn”, zei de coach na de wedstrijd. De verwachting is dan ook dat Antwerp in de laatste dagen van de transferperiode nog actief zal zijn.

Hein Vanhaezebrouck uitte zijn zorgen daarover in Het Nieuwsblad: “Ik hoop voor Jonas De Roeck dat ze er nog minstens drie bijnemen. Dit is met vuur spelen.” Volgens Gazet van Antwerpen is Dennis Praet een van de spelers die in beeld is om de Great Old te versterken.

Geen Serie A meer voor Praet

Dennis Praet is momenteel transfervrij na zijn periode bij Leicester City en heeft sindsdien zijn conditie op peil gehouden door te trainen in Knokke. Volgens Gazet van Antwerpen staat de 30-jarige middenvelder in contact met Antwerp FC, hoewel er nog geen definitief akkoord zou zijn.

Oorspronkelijk had Praet een voorkeur voor een nieuw avontuur in Italië boven een terugkeer naar België. In een interview met Het Nieuwsblad gaf hij aan dat de tactische en uitdagende Serie A, waar hij eerder speelde bij Sampdoria en Torino, altijd zijn voorkeur zal hebben boven andere competities.

Toch sluit Praet een terugkeer naar België niet uit. “Belgische ploegen mogen altijd bellen, want ik sta voor alle landen open, in Europa dan toch”, verklaarde hij eerder dit jaar.

Praet hoopte aanvankelijk op een terugkeer naar de Serie A, waarbij clubs zoals Lecce en Udinese interesse toonden, maar tot nu toe heeft dit nog niet geleid tot een overeenkomst.

Geen Anderlecht voor Praet: enkel Antwerp FC is concreet

Ook bij Anderlecht stond Dennis Praet in de belangstelling. Volgens Tuttomercatoweb bood paars-wit hem een jaarsalaris van 1 miljoen euro aan, maar het leek al enige tijd onwaarschijnlijk dat de voormalige Gouden Schoen-winnaar zou terugkeren naar het Lotto Park.

Antwerp FC is momenteel de enige concrete optie voor Praet, die al twee keer eerder in beeld was bij de Great Old.

Op 30-jarige leeftijd bevindt Praet zich fysiek gezien op het hoogtepunt van zijn carrière en is hij vastberaden om weer een belangrijke rol te spelen bij een club. Hij kan Antwerp FC een unieke veelzijdigheid bieden, aangezien hij inzetbaar is als defensieve middenvelder, aanvallende middenvelder en box-to-box speler.

Enzo Maresca, zijn voormalige coach bij Leicester City, beschouwde Praet zelfs als de technisch meest begaafde speler op de meest vooruitgeschoven middenveldposities van het team.

Ondanks zijn bovengemiddelde technische vaardigheden heeft Praet zich ontwikkeld van een speelse nummer tien tot een toegewijde professional met uitstekende fysieke kwaliteiten.

Van 10 miljoen naar 'gratis': derde keer goede keer?

Het is algemeen bekend dat Antwerp deze zomer flink aan het besparen is, wat de onderhandelingen uitdagender maakt. Vorige zomer werd Praet ook al in verband gebracht met een transfer naar de Bosuil, maar toen legde Leicester een stevig prijskaartje op tafel: rond de 10 miljoen euro.

Ook in januari toonde Antwerp interesse in Praet, omdat ze hem zagen als een geschikte vervanger voor Arthur Vermeeren, die naar Atlético Madrid vertrok. Ondanks de gesprekken kwam er toen geen terugkeer naar België.

“Dat was niet de beste oplossing”, zei Praet daarover. “En dan moest er toch weer over sommen worden gepraat, wat het allemaal moeilijker maakte.” Uiteindelijk liep zijn contract bij Leicester dit jaar af, waardoor hij nu transfervrij is.

Nu, als vrije speler, staat Praet echter in een sterkere positie om zijn volgende stap te kiezen zonder dat financiële obstakels in de weg staan. Dit geeft Antwerp de kans om hem alsnog aan te trekken, maar de vraag blijft of de club bereid is om aan zijn financiële verwachtingen te voldoen.

Antwerp moet Praet halen

Meest recent

‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

23
23
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

99
99
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

16
16
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

122
122
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

34
34
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

23
23
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

99
99
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

94
94
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

58
58
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

44
44
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

48
48
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

57
57
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

317
317
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

57
57
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

50
50
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

138
138
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

87
87
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

146
146
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

176
176
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

68
68
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

76
76
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

381
381
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

1050
1050
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

109
109
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

30
30

Meer sportnieuws