'Enorme Praet-valstrik: Antwerp FC speelt met vuur'

1485
'Enorme Praet-valstrik: Antwerp FC speelt met vuur'

Antwerp FC staat voor een uitdaging: door een beperkte selectie en beperkte middelen moet de club versterkingen zoeken om een plek in Play-off 1 te behalen. Dennis Praet, die onlangs zijn contract bij Leicester City zag aflopen, is nu transfervrij en staat op de radar van Antwerp FC. Praet, die nog een zwaar Premier League-contract bij Leicester had, biedt veel veelzijdigheid op het middenveld, maar de vraag is of Antwerp de financiële middelen heeft om aan zijn verwachtingen te voldoen en zo de transfer te realiseren.

LEES OOK: 'STVV troeft Antwerp af: bekend gezicht terug naar Stayen'

Antwerp FC speelt met vuur

Mandela Keita, George Ilenikhena, Jurgen Ekkelenkamp, … Antwerp FC heeft deze zomer flink wat spelers verkocht. Hierdoor zit Jonas De Roeck momenteel met een erg beperkte selectie, wat afgelopen weekend duidelijk werd tegen AA Gent.

De bank zat vol met jonge, onervaren spelers. Hoewel dit een mooie kans was voor de jeugd, strookt het niet helemaal met de ambities van Antwerp, namelijk een plek in Play-off 1.

“Iedereen is op de hoogte van de situatie. De wil om profielen binnen te halen, is er zeer zeker. Alleen moet de mogelijkheid er ook zijn”, zei de coach na de wedstrijd. De verwachting is dan ook dat Antwerp in de laatste dagen van de transferperiode nog actief zal zijn.

Hein Vanhaezebrouck uitte zijn zorgen daarover in Het Nieuwsblad: “Ik hoop voor Jonas De Roeck dat ze er nog minstens drie bijnemen. Dit is met vuur spelen.” Volgens Gazet van Antwerpen is Dennis Praet een van de spelers die in beeld is om de Great Old te versterken.

Geen Serie A meer voor Praet

Dennis Praet is momenteel transfervrij na zijn periode bij Leicester City en heeft sindsdien zijn conditie op peil gehouden door te trainen in Knokke. Volgens Gazet van Antwerpen staat de 30-jarige middenvelder in contact met Antwerp FC, hoewel er nog geen definitief akkoord zou zijn.

Oorspronkelijk had Praet een voorkeur voor een nieuw avontuur in Italië boven een terugkeer naar België. In een interview met Het Nieuwsblad gaf hij aan dat de tactische en uitdagende Serie A, waar hij eerder speelde bij Sampdoria en Torino, altijd zijn voorkeur zal hebben boven andere competities.

Toch sluit Praet een terugkeer naar België niet uit. “Belgische ploegen mogen altijd bellen, want ik sta voor alle landen open, in Europa dan toch”, verklaarde hij eerder dit jaar.

Praet hoopte aanvankelijk op een terugkeer naar de Serie A, waarbij clubs zoals Lecce en Udinese interesse toonden, maar tot nu toe heeft dit nog niet geleid tot een overeenkomst.

Geen Anderlecht voor Praet: enkel Antwerp FC is concreet

Ook bij Anderlecht stond Dennis Praet in de belangstelling. Volgens Tuttomercatoweb bood paars-wit hem een jaarsalaris van 1 miljoen euro aan, maar het leek al enige tijd onwaarschijnlijk dat de voormalige Gouden Schoen-winnaar zou terugkeren naar het Lotto Park.

Antwerp FC is momenteel de enige concrete optie voor Praet, die al twee keer eerder in beeld was bij de Great Old.

Op 30-jarige leeftijd bevindt Praet zich fysiek gezien op het hoogtepunt van zijn carrière en is hij vastberaden om weer een belangrijke rol te spelen bij een club. Hij kan Antwerp FC een unieke veelzijdigheid bieden, aangezien hij inzetbaar is als defensieve middenvelder, aanvallende middenvelder en box-to-box speler.

Enzo Maresca, zijn voormalige coach bij Leicester City, beschouwde Praet zelfs als de technisch meest begaafde speler op de meest vooruitgeschoven middenveldposities van het team.

Ondanks zijn bovengemiddelde technische vaardigheden heeft Praet zich ontwikkeld van een speelse nummer tien tot een toegewijde professional met uitstekende fysieke kwaliteiten.

Van 10 miljoen naar 'gratis': derde keer goede keer?

Het is algemeen bekend dat Antwerp deze zomer flink aan het besparen is, wat de onderhandelingen uitdagender maakt. Vorige zomer werd Praet ook al in verband gebracht met een transfer naar de Bosuil, maar toen legde Leicester een stevig prijskaartje op tafel: rond de 10 miljoen euro.

Ook in januari toonde Antwerp interesse in Praet, omdat ze hem zagen als een geschikte vervanger voor Arthur Vermeeren, die naar Atlético Madrid vertrok. Ondanks de gesprekken kwam er toen geen terugkeer naar België.

“Dat was niet de beste oplossing”, zei Praet daarover. “En dan moest er toch weer over sommen worden gepraat, wat het allemaal moeilijker maakte.” Uiteindelijk liep zijn contract bij Leicester dit jaar af, waardoor hij nu transfervrij is.

Nu, als vrije speler, staat Praet echter in een sterkere positie om zijn volgende stap te kiezen zonder dat financiële obstakels in de weg staan. Dit geeft Antwerp de kans om hem alsnog aan te trekken, maar de vraag blijft of de club bereid is om aan zijn financiële verwachtingen te voldoen.

Antwerp moet Praet halen

Meest recent

Spaanse pers maakt meteen straffe Bisiwu-vergelijking

Jesse Bisiwu heeft zijn intrede bij FC Barcelona niet gemist. Onze 18-jarige landgenoot drukte bij ...

20
20
Brüls verbaast met vergelijking Anderlecht vs Club

De grootste verrassing van afgelopen weekend in de Jupiler Pro League was zonder twijfel de eerste ...

131
131
'Van der Brempt heeft opmerkelijke transfer beet'

De rechtsachter is één van de posities waar binnenkort vernieuwing zal moeten komen ...

40
40
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat weer toe, nieuw record bij Club'

De zomerse transferperiode nadert stilaan zijn climax. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland ...

170
170
Arsenal-legende trekt grote ogen bij Tzolis: “Goudklomp!”

Christos Tzolis heeft zijn start niet gemist bij Arsenal. De Griekse buitenspeler maakte de overstap ...

79
79
Westerlo hengelt talent binnen: ‘Lengte, kracht en snelheid’

Westerlo heeft op de officiële kanalen een nieuwe zomertransfer bekendgemaakt. De Kemphanen ...

31
31
Cercle Brugge haalt ferm uit met oude JPL-bekende

Cercle Brugge is nog niet klaar op de zomermercato. Groen-Zwart is nog op zoek naar versterkingen en ...

85
85
Mechele maakt voetbalfans stil met emotionele boodschap

Club Brugge is uitstekend aan het nieuwe seizoen begonnen en Brandon Mechele lijkt meteen alweer een ...

307
307
'OHL ruikt miljoenen na Bundesliga-interesse'

OH Leuven lijkt rekening te moeten houden met een vertrek van Roggerio Nyakossi. De 22-jarige ...

68
68
'STVV weigert miljoenenbod op sterspeler'

STVV heeft opnieuw een stevig bod op Ilias Sebaoui van tafel geveegd. Nadat eerder Amed SK 2,5 ...

161
161
Goudklomp voor Antwerp: "Zoals Vermeeren en Keita"

Royal Antwerp FC won afgelopen weekend van KV Kortrijk. Daardoor begon de Great Old met een zes op ...

460
460
'Anderlecht plots gelinkt aan JPL-smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft heel erg nood aan aanvallende versterking, dat bleek nog maar eens tegen SK ...

511
511
'De Ketelaere grijpt naast absolute droomtransfer'

Een transfer naar Paris Saint-Germain zit er voor Charles De Ketelaere wellicht niet meer in. PSG ...

218
218
KRC Genk passeert weer langs de kassa door Juventus

KRC Genk kent een héél lucratieve zomer. Ze verkochten al voor 33 miljoen euro, maar ...

237
237
Nieuwe smaakmaker voor AA Gent? "Dit is zalig"

AA Gent is met een foutloze 6 op 6 aan de competitie begonnen. Zondagnamiddag werd ook La ...

231
231
Vraagtekens bij ingreep Bruno: "Is een transfer hangende?"

De eerste nederlaag van het seizoen is een feit bij RSC Anderlecht. De recordkampioen ging ...

411
411
'Club Brugge doet duizelen: transfersom van 45 miljoen'

Nadat het deze zomer al verschillende steunpilaren zag vertrekken, wil Club Brugge de rest van zijn ...

1094
1094
'Rodri naar Barça: City dokt monstersom voor opvolger'

Verschillende vooraanstaande bronnen bevestigen inmiddels het nieuws: Manchester City en FC ...

120
120
Tzolis verbaast bij debuut: Engelse pers trekt straffe conclusie

In Engeland is de eerste grote prijs van het seizoen uitgereikt. Kampioen Arsenal FC legde ...

332
332
‘Anderlecht plundert de kassa voor topschutter van 6M’

Anderlecht wil nog een echte doelpuntenmaker aan zijn aanval toevoegen. Paars-wit heeft daarvoor een ...

589
589
Standard bestolen op Mechelen? "Dit maakt voetbal kapot"

Standard heeft voor de tweede week op rij twee kostbare punten verspeeld. Op het veld van KV ...

428
428
Drama bij KRC Genk: "Hele club leeft intens met hem mee"

KRC Genk heeft zaterdagavond zijn eerste zege van het seizoen geboekt. De Limburgers bogen tegen KVC ...

301
301
'Anderlecht tot uiterste: Sibierski vol voor topaanwinst'

RSC Anderlecht staat weer met de voeten op de grond. De Brusselaars liepen zondagmiddag op Beveren ...

613
613
KVM wacht bang af: debuut aanwinst wordt nachtmerrie

KV Mechelen heeft zondagavond zijn eerste punt van het seizoen gepakt na een zeer bewogen avond. ...

282
282
Euvrard kijkt niet naar ref: "Dat mag echt niet gebeuren"

Bij Standard kunnen ze niet tevreden zijn over hun seizoensbegin. Ze blijven achter met een twee op ...

137
137

Meer sportnieuws