'Enorme Praet-valstrik: Antwerp FC speelt met vuur'

door
'Enorme Praet-valstrik: Antwerp FC speelt met vuur'

Antwerp FC staat voor een uitdaging: door een beperkte selectie en beperkte middelen moet de club versterkingen zoeken om een plek in Play-off 1 te behalen. Dennis Praet, die onlangs zijn contract bij Leicester City zag aflopen, is nu transfervrij en staat op de radar van Antwerp FC. Praet, die nog een zwaar Premier League-contract bij Leicester had, biedt veel veelzijdigheid op het middenveld, maar de vraag is of Antwerp de financiële middelen heeft om aan zijn verwachtingen te voldoen en zo de transfer te realiseren.

LEES OOK: Antwerp-trio afgemaakt: “Zij gaan mee kopje onder”

Antwerp FC speelt met vuur

Mandela Keita, George Ilenikhena, Jurgen Ekkelenkamp, … Antwerp FC heeft deze zomer flink wat spelers verkocht. Hierdoor zit Jonas De Roeck momenteel met een erg beperkte selectie, wat afgelopen weekend duidelijk werd tegen AA Gent.

De bank zat vol met jonge, onervaren spelers. Hoewel dit een mooie kans was voor de jeugd, strookt het niet helemaal met de ambities van Antwerp, namelijk een plek in Play-off 1.

“Iedereen is op de hoogte van de situatie. De wil om profielen binnen te halen, is er zeer zeker. Alleen moet de mogelijkheid er ook zijn”, zei de coach na de wedstrijd. De verwachting is dan ook dat Antwerp in de laatste dagen van de transferperiode nog actief zal zijn.

Hein Vanhaezebrouck uitte zijn zorgen daarover in Het Nieuwsblad: “Ik hoop voor Jonas De Roeck dat ze er nog minstens drie bijnemen. Dit is met vuur spelen.” Volgens Gazet van Antwerpen is Dennis Praet een van de spelers die in beeld is om de Great Old te versterken.

Geen Serie A meer voor Praet

Dennis Praet is momenteel transfervrij na zijn periode bij Leicester City en heeft sindsdien zijn conditie op peil gehouden door te trainen in Knokke. Volgens Gazet van Antwerpen staat de 30-jarige middenvelder in contact met Antwerp FC, hoewel er nog geen definitief akkoord zou zijn.

Oorspronkelijk had Praet een voorkeur voor een nieuw avontuur in Italië boven een terugkeer naar België. In een interview met Het Nieuwsblad gaf hij aan dat de tactische en uitdagende Serie A, waar hij eerder speelde bij Sampdoria en Torino, altijd zijn voorkeur zal hebben boven andere competities.

Toch sluit Praet een terugkeer naar België niet uit. “Belgische ploegen mogen altijd bellen, want ik sta voor alle landen open, in Europa dan toch”, verklaarde hij eerder dit jaar.

Praet hoopte aanvankelijk op een terugkeer naar de Serie A, waarbij clubs zoals Lecce en Udinese interesse toonden, maar tot nu toe heeft dit nog niet geleid tot een overeenkomst.

Geen Anderlecht voor Praet: enkel Antwerp FC is concreet

Ook bij Anderlecht stond Dennis Praet in de belangstelling. Volgens Tuttomercatoweb bood paars-wit hem een jaarsalaris van 1 miljoen euro aan, maar het leek al enige tijd onwaarschijnlijk dat de voormalige Gouden Schoen-winnaar zou terugkeren naar het Lotto Park.

Antwerp FC is momenteel de enige concrete optie voor Praet, die al twee keer eerder in beeld was bij de Great Old.

Op 30-jarige leeftijd bevindt Praet zich fysiek gezien op het hoogtepunt van zijn carrière en is hij vastberaden om weer een belangrijke rol te spelen bij een club. Hij kan Antwerp FC een unieke veelzijdigheid bieden, aangezien hij inzetbaar is als defensieve middenvelder, aanvallende middenvelder en box-to-box speler.

Enzo Maresca, zijn voormalige coach bij Leicester City, beschouwde Praet zelfs als de technisch meest begaafde speler op de meest vooruitgeschoven middenveldposities van het team.

Ondanks zijn bovengemiddelde technische vaardigheden heeft Praet zich ontwikkeld van een speelse nummer tien tot een toegewijde professional met uitstekende fysieke kwaliteiten.

Van 10 miljoen naar 'gratis': derde keer goede keer?

Het is algemeen bekend dat Antwerp deze zomer flink aan het besparen is, wat de onderhandelingen uitdagender maakt. Vorige zomer werd Praet ook al in verband gebracht met een transfer naar de Bosuil, maar toen legde Leicester een stevig prijskaartje op tafel: rond de 10 miljoen euro.

Ook in januari toonde Antwerp interesse in Praet, omdat ze hem zagen als een geschikte vervanger voor Arthur Vermeeren, die naar Atlético Madrid vertrok. Ondanks de gesprekken kwam er toen geen terugkeer naar België.

“Dat was niet de beste oplossing”, zei Praet daarover. “En dan moest er toch weer over sommen worden gepraat, wat het allemaal moeilijker maakte.” Uiteindelijk liep zijn contract bij Leicester dit jaar af, waardoor hij nu transfervrij is.

Nu, als vrije speler, staat Praet echter in een sterkere positie om zijn volgende stap te kiezen zonder dat financiële obstakels in de weg staan. Dit geeft Antwerp de kans om hem alsnog aan te trekken, maar de vraag blijft of de club bereid is om aan zijn financiële verwachtingen te voldoen.

Antwerp moet Praet halen

Meest recent

'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

Paul Simonis werd gelinkt aan RSC Anderlecht, maar de Nederlander zal zeker niet de nieuwe trainer ...

52
52
Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Bij FC Barcelona gaat er weer een strijd losbarsten voor het presidentsschap van de club. Uiteraard ...

44
44
Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

In de Jupiler Pro League stond er met AA Gent tegen Cercle Brugge een heel belangrijk duel op het ...

102
102
Blijft Vrancken bij STVV? Coach geeft belangrijke update

Wouter Vrancken is bezig aan een fantastisch seizoen bij STVV. De Truienaars staan tweede en doen op ...

110
110
'Anderlecht baalt: Club Brugge deelde transferslag uit'

Club Brugge en RSC Anderlecht zijn de twee ploegen die dit seizoen het meest spendeerden aan ...

447
447
RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

In de Challenger Pro League stonden er om 20u matchen op het programma. RSCA Futures ontving Jong ...

59
59
Renard verklaart met straffe verhalen mislukte wintermercato

RSC Anderlecht is verzwakt, en niet versterkt zoals CEO Kenneth Bornauw aanhaalde, uit de mercato ...

240
240
Zware domper Union SG: wéér speler wekenlang out

Zorgen bij Union SG. Daar krijgt trainer David Hubert de laatste tijd met de nodige blessures af te ...

70
70
Kritiek op Oosting neemt toe: coach bijt van zich af

Royal Antwerp FC staat voor een héél moeilijke parcours met matchen tegen Union SG en ...

127
127
Renard haalt na ontslag bij Anderlecht zéér hard uit

Olivier Renard werd onlangs ontslagen bij RSC Anderlecht. Dat was geen verrassing, want de sportief ...

772
772
‘Kompany stijf van woede: Bayern-ster drijft hem gek’

Vincent Kompany kookt van frustratie in München. Achter de schermen botst zijn plan op ...

89
89
Italiaanse legende looft Club-smaakmaker: topdeal in de maak

Club Brugge gaat komende zomer wellicht een halve basisploeg verliezen. Eén speler wordt ...

205
205
Anderlecht hakt knoop door: fans mogen 'dromen'

RSC Anderlecht zal in de mercato de fouten van de voorgaande mercato’s moeten herstellen. ...

500
500
Grote zorgen bij Antwerp: Boeckx geeft pijnpunt prijs

Het gaat van kwaad naar erger bij Royal Antwerp FC. Van een topploeg naar een team dat moet gaan ...

129
129
Rooney geeft topclub raad: "Haal Kompany!"

Vincent Kompany is een toptrainer op het allerhoogste niveau. Bij Bayern München laat hij zien ...

364
364
'El Khannouss en Vuskovic grof wild op de transfermarkt'

Bilal El Khannouss en Luka Vuskovic zijn twee absolute parels die in de Jupiler Pro League hebben ...

76
76
Aankoop overtuigt niet bij Anderlecht: “Te weinig”

Bij RSC Anderlecht is er geen enkele zomeraankoop die de ploeg écht veel beter maakt en bij ...

424
424
Gheysens schiet uit krammen: bom ontploft bij Antwerp

Niet alleen op sportief vlak hangeren er donkere wolken boven de Bosuil, buiten het veld wemelt het ...

795
795
Taravel verschaft update uit ziekenboeg Anderlecht

Na een schamele drie op 21 gaat RSC Anderlecht zondag op het veld van Zulte Waregem eindelijk nog ...

231
231
'Club Brugge neemt risico: Mignolet naar JPL-concurrent?'

Club Brugge zal tegen Atlético Madrid wellicht weer nood hebben aan een knalprestatie van ...

759
759
Taravel spreekt klare taal over toekomst bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. De zenuwen zijn strakgespannen bij de ...

183
183
Witte rook: Club Brugge stelt nieuwe flankaanvaller voor

Club Brugge trekt de afgelopen jaren alsmaar meer de kaart van de jeugd. Niet alleen producten van ...

409
409
Max Dean gooit recht in de roos: Fans AA Gent smullen

Van twijfel naar doelpunten en van frustratie naar verlossing. Max Dean beleeft de laatste weken een ...

81
81
PO1-kandidaat zwaar onder druk: “Grote ontgoocheling”

Vrijdagavond wordt een nieuwe speeldag van de Jupiler Pro League afgetrapt. KAA Gent neemt het in ...

119
119
Oosting geeft niet op en roept straffe taal bij Antwerp

Royal Antwerp FC zit de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen. Van uitschakeling in de ...

251
251

Meer sportnieuws