'Enorme Praet-valstrik: Antwerp FC speelt met vuur'

door
'Enorme Praet-valstrik: Antwerp FC speelt met vuur'

Antwerp FC staat voor een uitdaging: door een beperkte selectie en beperkte middelen moet de club versterkingen zoeken om een plek in Play-off 1 te behalen. Dennis Praet, die onlangs zijn contract bij Leicester City zag aflopen, is nu transfervrij en staat op de radar van Antwerp FC. Praet, die nog een zwaar Premier League-contract bij Leicester had, biedt veel veelzijdigheid op het middenveld, maar de vraag is of Antwerp de financiële middelen heeft om aan zijn verwachtingen te voldoen en zo de transfer te realiseren.

LEES OOK: C4 onvermijdelijk? Wils spreekt zich uit over ontslag

Antwerp FC speelt met vuur

Mandela Keita, George Ilenikhena, Jurgen Ekkelenkamp, … Antwerp FC heeft deze zomer flink wat spelers verkocht. Hierdoor zit Jonas De Roeck momenteel met een erg beperkte selectie, wat afgelopen weekend duidelijk werd tegen AA Gent.

De bank zat vol met jonge, onervaren spelers. Hoewel dit een mooie kans was voor de jeugd, strookt het niet helemaal met de ambities van Antwerp, namelijk een plek in Play-off 1.

“Iedereen is op de hoogte van de situatie. De wil om profielen binnen te halen, is er zeer zeker. Alleen moet de mogelijkheid er ook zijn”, zei de coach na de wedstrijd. De verwachting is dan ook dat Antwerp in de laatste dagen van de transferperiode nog actief zal zijn.

Hein Vanhaezebrouck uitte zijn zorgen daarover in Het Nieuwsblad: “Ik hoop voor Jonas De Roeck dat ze er nog minstens drie bijnemen. Dit is met vuur spelen.” Volgens Gazet van Antwerpen is Dennis Praet een van de spelers die in beeld is om de Great Old te versterken.

Geen Serie A meer voor Praet

Dennis Praet is momenteel transfervrij na zijn periode bij Leicester City en heeft sindsdien zijn conditie op peil gehouden door te trainen in Knokke. Volgens Gazet van Antwerpen staat de 30-jarige middenvelder in contact met Antwerp FC, hoewel er nog geen definitief akkoord zou zijn.

Oorspronkelijk had Praet een voorkeur voor een nieuw avontuur in Italië boven een terugkeer naar België. In een interview met Het Nieuwsblad gaf hij aan dat de tactische en uitdagende Serie A, waar hij eerder speelde bij Sampdoria en Torino, altijd zijn voorkeur zal hebben boven andere competities.

Toch sluit Praet een terugkeer naar België niet uit. “Belgische ploegen mogen altijd bellen, want ik sta voor alle landen open, in Europa dan toch”, verklaarde hij eerder dit jaar.

Praet hoopte aanvankelijk op een terugkeer naar de Serie A, waarbij clubs zoals Lecce en Udinese interesse toonden, maar tot nu toe heeft dit nog niet geleid tot een overeenkomst.

Geen Anderlecht voor Praet: enkel Antwerp FC is concreet

Ook bij Anderlecht stond Dennis Praet in de belangstelling. Volgens Tuttomercatoweb bood paars-wit hem een jaarsalaris van 1 miljoen euro aan, maar het leek al enige tijd onwaarschijnlijk dat de voormalige Gouden Schoen-winnaar zou terugkeren naar het Lotto Park.

Antwerp FC is momenteel de enige concrete optie voor Praet, die al twee keer eerder in beeld was bij de Great Old.

Op 30-jarige leeftijd bevindt Praet zich fysiek gezien op het hoogtepunt van zijn carrière en is hij vastberaden om weer een belangrijke rol te spelen bij een club. Hij kan Antwerp FC een unieke veelzijdigheid bieden, aangezien hij inzetbaar is als defensieve middenvelder, aanvallende middenvelder en box-to-box speler.

Enzo Maresca, zijn voormalige coach bij Leicester City, beschouwde Praet zelfs als de technisch meest begaafde speler op de meest vooruitgeschoven middenveldposities van het team.

Ondanks zijn bovengemiddelde technische vaardigheden heeft Praet zich ontwikkeld van een speelse nummer tien tot een toegewijde professional met uitstekende fysieke kwaliteiten.

Van 10 miljoen naar 'gratis': derde keer goede keer?

Het is algemeen bekend dat Antwerp deze zomer flink aan het besparen is, wat de onderhandelingen uitdagender maakt. Vorige zomer werd Praet ook al in verband gebracht met een transfer naar de Bosuil, maar toen legde Leicester een stevig prijskaartje op tafel: rond de 10 miljoen euro.

Ook in januari toonde Antwerp interesse in Praet, omdat ze hem zagen als een geschikte vervanger voor Arthur Vermeeren, die naar Atlético Madrid vertrok. Ondanks de gesprekken kwam er toen geen terugkeer naar België.

“Dat was niet de beste oplossing”, zei Praet daarover. “En dan moest er toch weer over sommen worden gepraat, wat het allemaal moeilijker maakte.” Uiteindelijk liep zijn contract bij Leicester dit jaar af, waardoor hij nu transfervrij is.

Nu, als vrije speler, staat Praet echter in een sterkere positie om zijn volgende stap te kiezen zonder dat financiële obstakels in de weg staan. Dit geeft Antwerp de kans om hem alsnog aan te trekken, maar de vraag blijft of de club bereid is om aan zijn financiële verwachtingen te voldoen.

Antwerp moet Praet halen

Meest recent

'Volgende trainerswissel in JPL? Fans eisen ontslag'

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League is na dit seizoen halfweg en stilaan tekenen zich ...

10
10
Clement meteen met neus op feiten: "Geen mirakels"

Philippe Clement verraste vorige week vriend en vijand door plots weer aan de slag te gaan. Daar ...

10
10
Courtois krijgt enorme lofzang van Xabi Alonso

De Rode Duivels konden tijdens de voorbije interlands niet rekenen op Thibaut Courtois. De doelman ...

18
18
Biglia kondigt nu al nakend vertrek bij Anderlecht aan

Anderlecht hertekende afgelopen zomer drastisch zijn technische staf, waarbij ze enkele oude ...

248
248
Kompany lacht vergelijking weg: "Je lacht er zelf mee"

Bayern München maakte zaterdag nog maar eens indruk door Freiburg met spectaculaire 6-2-cijfers ...

50
50
STVV raast door en laat Mazzu verweesd achter

STVV kon een geweldige zaak doen en uitlopen op AA Gent. De Truienaars gingen op bezoek bij OH ...

68
68
Hasi haalt opgelucht adem: "Hopelijk is hij nu vertrokken"

RSC Anderlecht juichte, zonder uitfans, toch heel hard na 93 minuten voetballen. De Brusselaars ...

208
208
Pover Anderlecht viert in extra tijd alsnog feest

RSC Anderlecht speelde om 18u30 op het veld van La Louvière. De Brusselaars hadden een ...

191
191
Antwerp zet Stef Wils op straat

Royal Antwerp FC heeft zopas Stef Wils ontslagen. Dat volgt na de zwakke prestatie tegen FCV Dender, ...

339
339
KV Mechelen stunt: Vanderbiest ziet grote kwaliteit

KV Mechelen zorgde voor een geweldige stunt door te winnen op het veld van KRC Genk. Voor de eerste ...

154
154
Scorende Trossard geeft met Arsenal Tottenham pak slaag

In de Premier League stond om 17u30 de topper tussen Arsenal en Tottenham op het programma. Wat ...

39
39
Anderlecht bevestigt niet: "Wat staan we te doen?"

RSC Anderlecht is om 18u30 begonnen aan zijn partij tegen La Louvière. De eerste 45 minuten ...

139
139
C4 onvermijdelijk? Wils spreekt zich uit over ontslag

Antwerp FC heeft zondagnamiddag gezichtsverlies geleden op eigen veld. De Great Old ging immers met ...

187
187
Alwéér goud waard: Trossard beukt Londense derby open

In de Premier League waren de ogen zondagavond op het noorden van Londen gericht. Daar stond ...

42
42
CPL razend spannend: Beerschot weer volop in titelstrijd

In de Challenger Pro League heeft ook Beerschot VA optimaal geprofiteerd van het puntenverlies bij ...

145
145
Totale afgang Antwerp: Dender pakte eerste zege op Bosuil

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een zoveelste dieptepunt bereikt. De Great Old verloor op eigen veld ...

242
242
La Louvière-Anderlecht: Hasi voert bijzondere wissel door

Na twee verdiende thuiszeges wil RSC Anderlecht zondagavond ook bevestigen op verplaatsing. Maar dat ...

227
227
Bedroevende 8 op 21 in eigen huis: Fink maakt balans op

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

196
196
PSV lacht tanden bloot: ook Feyenoord blameert zich thuis

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV dit weekend gouden zaken gedaan. Terwijl het zelf won ...

47
47
Arbitrage velt helder verdict na VAR-relletje Westerlo-Gent

KVC Westerlo speelde zaterdag een meer dan degelijke wedstrijd, maar bleef uiteindelijk op 0-0 ...

293
293
Sporting-coach dropt groot nieuws voor clash met Club

Volgende week wordt de League Phase van de Champions League hervat. Club Brugge staat voor een ...

359
359
Antwerp slikt dubbele opdoffer vlak voor kelderkraker

Antwerp FC wil zondagnamiddag koste wat kost de volle buit pakken in de thuiswedstrijd tegen FCV ...

54
54
Genk blijft sputteren: KVM boekt fraaie stunt in Cegeka Arena

KRC Genk is er niet in geslaagd om op de slotspeeldag van de heenronde in de reguliere een plekje in ...

197
197
Dé surprise in WK-selectie? 'Vermeeren steekt Duivel voorbij'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

214
214
'Winters vertrek Tzolis: Club stelt keiharde voorwaarde'

In de Champions League kruist Club Brugge volgende week de degens met Sporting CP. Om het verschil ...

339
339

Meer sportnieuws