'Enorme Praet-valstrik: Antwerp FC speelt met vuur'

door
'Enorme Praet-valstrik: Antwerp FC speelt met vuur'

Antwerp FC staat voor een uitdaging: door een beperkte selectie en beperkte middelen moet de club versterkingen zoeken om een plek in Play-off 1 te behalen. Dennis Praet, die onlangs zijn contract bij Leicester City zag aflopen, is nu transfervrij en staat op de radar van Antwerp FC. Praet, die nog een zwaar Premier League-contract bij Leicester had, biedt veel veelzijdigheid op het middenveld, maar de vraag is of Antwerp de financiële middelen heeft om aan zijn verwachtingen te voldoen en zo de transfer te realiseren.

LEES OOK: Antwerp pakt uit met glorieus nieuw shirt: 145 jaar

Antwerp FC speelt met vuur

Mandela Keita, George Ilenikhena, Jurgen Ekkelenkamp, … Antwerp FC heeft deze zomer flink wat spelers verkocht. Hierdoor zit Jonas De Roeck momenteel met een erg beperkte selectie, wat afgelopen weekend duidelijk werd tegen AA Gent.

De bank zat vol met jonge, onervaren spelers. Hoewel dit een mooie kans was voor de jeugd, strookt het niet helemaal met de ambities van Antwerp, namelijk een plek in Play-off 1.

“Iedereen is op de hoogte van de situatie. De wil om profielen binnen te halen, is er zeer zeker. Alleen moet de mogelijkheid er ook zijn”, zei de coach na de wedstrijd. De verwachting is dan ook dat Antwerp in de laatste dagen van de transferperiode nog actief zal zijn.

Hein Vanhaezebrouck uitte zijn zorgen daarover in Het Nieuwsblad: “Ik hoop voor Jonas De Roeck dat ze er nog minstens drie bijnemen. Dit is met vuur spelen.” Volgens Gazet van Antwerpen is Dennis Praet een van de spelers die in beeld is om de Great Old te versterken.

Geen Serie A meer voor Praet

Dennis Praet is momenteel transfervrij na zijn periode bij Leicester City en heeft sindsdien zijn conditie op peil gehouden door te trainen in Knokke. Volgens Gazet van Antwerpen staat de 30-jarige middenvelder in contact met Antwerp FC, hoewel er nog geen definitief akkoord zou zijn.

Oorspronkelijk had Praet een voorkeur voor een nieuw avontuur in Italië boven een terugkeer naar België. In een interview met Het Nieuwsblad gaf hij aan dat de tactische en uitdagende Serie A, waar hij eerder speelde bij Sampdoria en Torino, altijd zijn voorkeur zal hebben boven andere competities.

Toch sluit Praet een terugkeer naar België niet uit. “Belgische ploegen mogen altijd bellen, want ik sta voor alle landen open, in Europa dan toch”, verklaarde hij eerder dit jaar.

Praet hoopte aanvankelijk op een terugkeer naar de Serie A, waarbij clubs zoals Lecce en Udinese interesse toonden, maar tot nu toe heeft dit nog niet geleid tot een overeenkomst.

Geen Anderlecht voor Praet: enkel Antwerp FC is concreet

Ook bij Anderlecht stond Dennis Praet in de belangstelling. Volgens Tuttomercatoweb bood paars-wit hem een jaarsalaris van 1 miljoen euro aan, maar het leek al enige tijd onwaarschijnlijk dat de voormalige Gouden Schoen-winnaar zou terugkeren naar het Lotto Park.

Antwerp FC is momenteel de enige concrete optie voor Praet, die al twee keer eerder in beeld was bij de Great Old.

Op 30-jarige leeftijd bevindt Praet zich fysiek gezien op het hoogtepunt van zijn carrière en is hij vastberaden om weer een belangrijke rol te spelen bij een club. Hij kan Antwerp FC een unieke veelzijdigheid bieden, aangezien hij inzetbaar is als defensieve middenvelder, aanvallende middenvelder en box-to-box speler.

Enzo Maresca, zijn voormalige coach bij Leicester City, beschouwde Praet zelfs als de technisch meest begaafde speler op de meest vooruitgeschoven middenveldposities van het team.

Ondanks zijn bovengemiddelde technische vaardigheden heeft Praet zich ontwikkeld van een speelse nummer tien tot een toegewijde professional met uitstekende fysieke kwaliteiten.

Van 10 miljoen naar 'gratis': derde keer goede keer?

Het is algemeen bekend dat Antwerp deze zomer flink aan het besparen is, wat de onderhandelingen uitdagender maakt. Vorige zomer werd Praet ook al in verband gebracht met een transfer naar de Bosuil, maar toen legde Leicester een stevig prijskaartje op tafel: rond de 10 miljoen euro.

Ook in januari toonde Antwerp interesse in Praet, omdat ze hem zagen als een geschikte vervanger voor Arthur Vermeeren, die naar Atlético Madrid vertrok. Ondanks de gesprekken kwam er toen geen terugkeer naar België.

“Dat was niet de beste oplossing”, zei Praet daarover. “En dan moest er toch weer over sommen worden gepraat, wat het allemaal moeilijker maakte.” Uiteindelijk liep zijn contract bij Leicester dit jaar af, waardoor hij nu transfervrij is.

Nu, als vrije speler, staat Praet echter in een sterkere positie om zijn volgende stap te kiezen zonder dat financiële obstakels in de weg staan. Dit geeft Antwerp de kans om hem alsnog aan te trekken, maar de vraag blijft of de club bereid is om aan zijn financiële verwachtingen te voldoen.

Antwerp moet Praet halen

Meest recent

'Drama bij Club Brugge: Leko zet de boel op ontploffen'

Club Brugge zit met een explosief keepersdossier. Ivan Leko grijpt in: hij zet opnieuw Simon ...

132
132
Anderlecht beste van de klas, AA Gent de slechtste

We haalden al een aantal keren aan dat RSCA Futures toch wel veel buitenlanders aantrok. Daar ...

31
31
KRC Genk op weg naar strafste prestatie ooit

KRC Genk staat op een zucht van de achtste finales van de Europa League. Dat zou het grijze seizoen ...

26
26
KV Kortrijk stelt zich vragen: "Gebeurden rare dingen"

KV Kortrijk zag vorige week de match tegen Seraing uitgesteld worden. Er was een brand en daardoor ...

70
70
'Geflopt bij AA Gent: nu transfer van 15 miljoen euro'

Bij AA Gent flopten de afgelopen jaren heel wat spelers. Maar sommigen van hen maken nu elders het ...

40
40
'KRC Genk slaat gigantische slag: 70 miljoen euro op komst'

KRC Genk is inzake transferbeleid een voorbeeldclub in België. Geen Belgische club doet inzake ...

150
150
"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

121
121
UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

65
65
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

249
249
'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

204
204
Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

281
281
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

421
421
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

135
135
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

97
97
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

587
587
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

299
299
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

307
307
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

186
186
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

301
301
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

429
429
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

80
80
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

141
141
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

70
70
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

266
266
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

229
229

Meer sportnieuws