'Gent pakt uit: transferdubbeslag vlak voor deadline'

813 stemmen
'Gent pakt uit: transferdubbeslag vlak voor deadline'

AA Gent moet woensdag om middernacht zijn spelerslijst voor de Conference League indienen bij de UEFA. Maar vlak voor de deadline lijken de Buffalo's nog enkele wijzigingen door te gaan voeren. Zo zouden twee last-minute aanwinsten onderweg zijn.

De Buffalo's hebben een drukke zomer achter de rug. Allereerst moest grote baas Sam Baro zijn sportieve leiding helemaal herschikken na het afscheid van onder meer Ivan De Witte en Hein Vahaezebrouck. Zo werd Wouter Vrancken aangeworven als nieuwe hoofdcoach. Arnar Vidarsson werd dan weer gepromoveerd tot sportief directeur.

LEES OOK: JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Transferdrukte in Gent

In die hoedanigheid nam de IJslander ook de mercato voor zijn rekening. En dat werd meteen een pittige vuurdoop, vooral aan uitgaande zijde. Zo nam Gent afscheid van een pak spelers. Julien De Sart, Tarik Tissouali, Jorthy Mokio, Hyunseok Hong, Paul Nardi, Matias Fernandez-Pardo, Ismaël Kandouss, Daisuke Yokota, ... het lijstje met vertrekkers oogt bijzonder lang.

Met die uitgaande deals wisten de Buffalo's hun boekhouders alvast een groot plezier te doen. Het sportieve verlies moest echter ook goed gemaakt worden. En dus haalde Vidarsson de nodige aanwinsten in huis. Andri Gudjohnsen, Mathias Delorge, Max Dean, Atsuki Ito, Helio Varela en Tiago Araujo zetten inmiddels hun kribbel. Maar om op drie fronten mee te strijd is nog meer versterking welkom.

Middenvelder én aanvaller

En die versterking is ook op komst. Dinsdag raakte bekend dat de Buffalo's de soap rond Aimé Omgba dan toch tot een goed einde hebben kunnen brengen. Volgens VI zou Gent uiteindelijk minder dan 1.4 miljoen euro betalen voor de middenvelder. Die heeft naar verluidt zijn medische en fysieke proeven tot een goed einde gebracht.

Daarnaast wordt de aanvalslinie versterkt met Zalan Vancsa. Bij Het Nieuwsblad weet men dat de Hongaarse smaakmaker van Lommel SK eveneens al zijn medische tests met succes heeft afgelegd. De 19-jarige aanvaller zal gehuurd worden, met een aankoopverplichting. Gent zou na het seizoen zo'n 5.5 miljoen euro neertellen om hem definitief over te nemen.

Als deze transfers nog rond geraken, is de zomermercato van Gent geslaagd ...

Meest recent

KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

4
4
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

7
7
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

41
41
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

36
36
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

48
48
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

37
37
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

65
65
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

17
17
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

75
75
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

122
122
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

209
209
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

453
453
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

51
51
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

166
166
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

390
390
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

818
818
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

118
118
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

342
342
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

168
168
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

658
658
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

570
570
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

19
19
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

168
168
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

358
358
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

52
52

Meer sportnieuws