'AA Gent brengt transfersoap voor prikje tot goed einde'

door
'AA Gent brengt transfersoap voor prikje tot goed einde'

AA Gent lijkt in de laatste dagen van de zomermercato nog stevig uit te halen op de transfermarkt. Ze zouden op het punt staan om met Zalan Vancsa één van de smaakmakers van vorig seizoen in de Challenger Pro League binnen te halen en daar zou het niet bij blijven.

Vanuit Nederland komt immers ook overgewaaid dat Aimé Omgba alsnog zal neerstrijken in de Planet Group Arena. Daarmee weten de Buffalo's alsnog een transfersoap die al een hele tijd aansleepte tot een goed einde te brengen. En dat bovendien voor een prikje.

LEES OOK: 'Hoefkens en co doen enorme bom ontploffen in Nederland'

AA Gent strikt alsnog Omgba

Midden juli leek een transfer in de maak ter waarde voor een bedrag van 2,85 tot 3,4 miljoen euro - afhankelijk van de bron -, tot Gent bij de medische keuring een knieprobleem vaststelde bij Omgba. Daarop wilden ze de deal opnieuw onderhandelen, maar dat stootte NAC tegen de borst. De Nederlanders bliezen de transfer op.

Dat was dan weer niet naar de zin van Omgba, die zich enkele dagen ziek meldde en daarna teruggezet werd naar de beloften. Sindsdien leken alle partijen in een patstelling te zitten, want de 21-jarige middenvelder wou absoluut nog naar Gent. Nu is er ook een oplossing gevonden.

Transfersom ligt pak lager

Gent en NAC zouden alsnog een nieuw akkoord bereikt hebben over een transfersom van 1 miljoen euro, plus 250.000 euro en een doorverkooppercentage. Dat schrijft De Telegraaf. NAC moest vrede nemen met de lagere som omdat Omgba na dit seizoen einde contract zou zijn. De club had een optie om die te verlengen, maar die werd door de rechtbank ongeldig verklaard.

Omgba zou daardoor alsnog zijn handtekening kunnen zetten onder een vierjarig contract bij Gent, al is het maar de vraag wanneer Wouter Vrancken op hem zal kunnen rekenen. De speler zou immers een knieoperatie moeten ondergaan en daarna een revalidatieperiode wachten.

Goede deal voor AA Gent?

Meest recent

CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

23
23
Straffe reeks doorprikt: Vanderbiest geeft reden slipper KVM

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

17
17
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

60
60
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

103
103
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

39
39
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

172
172
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

349
349
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

83
83
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

117
117
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

91
91
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

14
14
Toptarget speelt open kaart: "Transfer naar Club Brugge?"

Of hij nog in actie zal komen bij Club Brugge, zal afhangen van zijn revalidatie. Maar feit is dat ...

192
192
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

133
133
'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

254
254
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

156
156
'Standard ruikt centen: transfersom van 10 miljoen'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

186
186
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

24
24
Hayen klopt op tafel bij Genk: "Gaan er alles aan doen"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

219
219
'City steekt zomermercato in de fik met topmiddenvelder'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

77
77
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

236
236
KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

320
320
Sebaoui briest na STVV – Club Brugge: ploegmakkers afgemaakt

STVV stond op voorsprong in de eerste helft tegen Club Brugge. De Kanaries speelden een sterke ...

146
146
Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Mika Godts behoorde bij Ajax weer tot de uitblinkers. De buitenspeler was goed voor een doelpunt, ...

44
44
Vetlesen zet Club Brugge op scherp: “Assholes…”

Het zag er na 45 minuten op Stayen niet goed uit voor Club Brugge. Blauw-Zwart stond op achterstand ...

224
224
Union Berlin pakt uit met primeur: eerste vrouwelijke T1

Union Berlin staat in de Bundesliga op een elfde plek, op zeven punten van de degradatiestreep. De ...

45
45

Meer sportnieuws