'AA Gent brengt transfersoap voor prikje tot goed einde'

door
'AA Gent brengt transfersoap voor prikje tot goed einde'

AA Gent lijkt in de laatste dagen van de zomermercato nog stevig uit te halen op de transfermarkt. Ze zouden op het punt staan om met Zalan Vancsa één van de smaakmakers van vorig seizoen in de Challenger Pro League binnen te halen en daar zou het niet bij blijven.

Vanuit Nederland komt immers ook overgewaaid dat Aimé Omgba alsnog zal neerstrijken in de Planet Group Arena. Daarmee weten de Buffalo's alsnog een transfersoap die al een hele tijd aansleepte tot een goed einde te brengen. En dat bovendien voor een prikje.

LEES OOK: Record én 'horrordebuut' voor Odoi bij NAC Breda

AA Gent strikt alsnog Omgba

Midden juli leek een transfer in de maak ter waarde voor een bedrag van 2,85 tot 3,4 miljoen euro - afhankelijk van de bron -, tot Gent bij de medische keuring een knieprobleem vaststelde bij Omgba. Daarop wilden ze de deal opnieuw onderhandelen, maar dat stootte NAC tegen de borst. De Nederlanders bliezen de transfer op.

Dat was dan weer niet naar de zin van Omgba, die zich enkele dagen ziek meldde en daarna teruggezet werd naar de beloften. Sindsdien leken alle partijen in een patstelling te zitten, want de 21-jarige middenvelder wou absoluut nog naar Gent. Nu is er ook een oplossing gevonden.

Transfersom ligt pak lager

Gent en NAC zouden alsnog een nieuw akkoord bereikt hebben over een transfersom van 1 miljoen euro, plus 250.000 euro en een doorverkooppercentage. Dat schrijft De Telegraaf. NAC moest vrede nemen met de lagere som omdat Omgba na dit seizoen einde contract zou zijn. De club had een optie om die te verlengen, maar die werd door de rechtbank ongeldig verklaard.

Omgba zou daardoor alsnog zijn handtekening kunnen zetten onder een vierjarig contract bij Gent, al is het maar de vraag wanneer Wouter Vrancken op hem zal kunnen rekenen. De speler zou immers een knieoperatie moeten ondergaan en daarna een revalidatieperiode wachten.

Goede deal voor AA Gent?

Meest recent

‘Wilmots mikt op miljoenen: knaltransfer Standard in vizier’

Standard Luik won afgelopen speeldag met het kleinste verschil van KV Mechelen en de Rouches staan ...

11
11
Eerste wintertransfer: KV Mechelen berooft rivaal

De Belgische clubs zijn al volop de transfermarkt aan het afspeuren naar opportuniteiten. Het ...

29
29
Hayen de weg kwijt bij Club: “Wie begrijpt dit nog?”

Club Brugge kreeg na de pandoering tegen Sporting CP een nieuwe mokerslag in de Jupiler Pro League. ...

100
100
Transfervuurwerk bij RSCA: Vandenbempt verwacht iéts

RSC Anderlecht staat weer onder de mensen. De Brusselaars wonnen van Union SG na een zeer matig ...

199
199
Vandenbempt doet boekje open: nam Club Brugge énorm risico?

Club Brugge is voorlopig bezig aan een heel grijs seizoen. De Bruggelingen spelen in de Jupiler Pro ...

221
221
Anderlecht titelkandidaat? Hasi zet puntjes op de i

Voor de neutrale voetbalfan was RSC Anderlecht - Union SG niet bepaald een leuke match. Geen goed ...

60
60
Anderlecht krijgt verdict over blessure van Marco Kana

RSC Anderlecht gaf achteraan amper iets weg tegen Union SG. Defensief speelde RSCA een ijzersterke ...

279
279
Crisis loert om de hoek bij AA Gent: "Als je dat bekijkt..."

Ivan Leko krijgt AA Gent niet op de rails. De ploeg toont amper beterschap ten opzichte van vorig ...

142
142
Llansana over ploegmaat: "Zoiets heb ik nog nooit gezien"

RSC Anderlecht won met 1-0 van Union SG. De Brusselaars doen zo weer mee voor de titel, al zal het ...

241
241
Gent zakt wéér door ondergrens: "Onderling gesprek nodig"

De zogenaamde 'Super Sunday' in de Jupiler Pro League heeft enkele frappante resultaten opgeleverd. ...

67
67
Verbijsterend transferplan Club: Van der Elst gelooft oren niet

Club Brugge zit momenteel in een moeilijke periode. Ook in aanvallend opzicht sputtert de motor, met ...

492
492
"Op WK-niveau" - kranten zien grote uitblinker bij Anderlecht

Het Lotto Park kon zondagavond nog eens uitgebreid vieren. Enkele weken na de knappe zege tegen Club ...

311
311
Verbazend optreden De Cuyper: Engelse pers gaat los

In de Engelse Premier League is Brighton and Hove Albion opgerukt naar een fraaie vijfde plaats in ...

315
315
'Club Brugge verbluft: 'Portugese Hazard' als transferbom'

Stel je voor: de man die ooit heel Jan Breydel stil kreeg, staat plots weer op de radar van Club ...

530
530
Karetsas dropt straffe uitspraak na heropstanding Genk

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

282
282
'Premier League davert: eerste transferbom van 2026'

Manchester City won zaterdag op de valreep van Leeds United, maar moest tot in de extra tijd knokken ...

157
157
Anderlecht tóch titelkandidaat? Analisten trekken conclusie

RSC Anderlecht is één van de grote winnaars van het voorbije Jupiler Pro ...

515
515
Hayen wankelt, crisis dreigt: dé oorzaken voor verval Club

Club Brugge heeft allesbehalve een geslaagde novembermaand achter de rug. De stunt tegen FC ...

689
689
STVV vol voor top zes: "Die ambitie mogen we uitspreken"

STVV sloot de heenronde van de reguliere competitie af op een knappe vierde plaats en blijft maar ...

88
88
Titelkandidaat? Dit denken ze erover bij Anderlecht

Het kan snel verkeren in de voetbalwereld, zo mag ook Anderlecht nog eens ondervinden. Een maand ...

280
280
Leko keihard na weer ontgoocheling: "AA Gent onwaardig"

AA Gent leek eerder dit seizoen even bovenin mee te gaan draaien, maar de laatste weken zijn de ...

253
253
Napoli wint topper, Real struikelt tegen Witsel

Zondagavond kwamen in de grote competities nog enkele kleppers in actie. In de Serie A deed Napoli ...

171
171
Llansana reageert verrassend op invallersrol

Anderlecht heeft zondag weer een statement neergezet door Union te kloppen. Nochtans moest Paars-Wit ...

229
229
De Cuyper zorgt voor verrassing: "Zoals in de jeugd"

Maxim De Cuyper kon zich zondag nog eens in de kijker spelen bij Brighton. De Rode Duivel opende op ...

101
101
Hasi stuurt belangrijke waarschuwing na prestigezege

Anderlecht heeft zich zondag weer een beetje meer ontpopt tot titelkandidaat. Nadat het enkele weken ...

583
583

Meer sportnieuws