'AA Gent brengt transfersoap voor prikje tot goed einde'

door
'AA Gent brengt transfersoap voor prikje tot goed einde'

AA Gent lijkt in de laatste dagen van de zomermercato nog stevig uit te halen op de transfermarkt. Ze zouden op het punt staan om met Zalan Vancsa één van de smaakmakers van vorig seizoen in de Challenger Pro League binnen te halen en daar zou het niet bij blijven.

Vanuit Nederland komt immers ook overgewaaid dat Aimé Omgba alsnog zal neerstrijken in de Planet Group Arena. Daarmee weten de Buffalo's alsnog een transfersoap die al een hele tijd aansleepte tot een goed einde te brengen. En dat bovendien voor een prikje.

LEES OOK: 'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent strikt alsnog Omgba

Midden juli leek een transfer in de maak ter waarde voor een bedrag van 2,85 tot 3,4 miljoen euro - afhankelijk van de bron -, tot Gent bij de medische keuring een knieprobleem vaststelde bij Omgba. Daarop wilden ze de deal opnieuw onderhandelen, maar dat stootte NAC tegen de borst. De Nederlanders bliezen de transfer op.

Dat was dan weer niet naar de zin van Omgba, die zich enkele dagen ziek meldde en daarna teruggezet werd naar de beloften. Sindsdien leken alle partijen in een patstelling te zitten, want de 21-jarige middenvelder wou absoluut nog naar Gent. Nu is er ook een oplossing gevonden.

Transfersom ligt pak lager

Gent en NAC zouden alsnog een nieuw akkoord bereikt hebben over een transfersom van 1 miljoen euro, plus 250.000 euro en een doorverkooppercentage. Dat schrijft De Telegraaf. NAC moest vrede nemen met de lagere som omdat Omgba na dit seizoen einde contract zou zijn. De club had een optie om die te verlengen, maar die werd door de rechtbank ongeldig verklaard.

Omgba zou daardoor alsnog zijn handtekening kunnen zetten onder een vierjarig contract bij Gent, al is het maar de vraag wanneer Wouter Vrancken op hem zal kunnen rekenen. De speler zou immers een knieoperatie moeten ondergaan en daarna een revalidatieperiode wachten.

Goede deal voor AA Gent?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

97
97
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

7
7
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

30
30
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

66
66
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

82
82
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

85
85
Sibierski ontketend: megadeals op komst bij Anderlecht

Antoine Sibierski zet meteen de toon bij Anderlecht. De nieuwe sportief directeur wil slimme deals ...

254
254
Henry ziet twee absolute kleppers bij de Rode Duivels

Binnen een maandje start het WK. De Rode Duivels zitten in een groep met Iran, Nieuw-Zeeland en ...

69
69
Sibierski aan zet: Anderlecht beslist over aankoop verdediger

Bij RSC Anderlecht gaat Antoine Sibierski samen met de scouting heel wat knopen moeten doorhakken. ...

163
163
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

260
260
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

264
264
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hij is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

124
124
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

201
201
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

115
115
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

148
148
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

76
76
'Van Bommel dicht bij comeback: topclub lonkt'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

162
162
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

37
37
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

72
72
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

236
236
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1372
1372
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

136
136
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

77
77
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

219
219
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

464
464
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

86
86

Meer sportnieuws