Pijnlijke afgang Ten Hag? United komt met statement

136 stemmen
Pijnlijke afgang Ten Hag? United komt met statement

De interland-break is begonnen en dat is geen aangename periode voor trainers die nu al op de wip zitten. Dat is ook bij Manchester United het geval. Daar wordt de positie van Erik ten Hag alweer in vraag gesteld, al zou een ontslag niet aan de orde zijn.

United kwam vorig seizoen al ondermaats voor de dag en eindigde zelfs op een pijnlijke achtste plaats in de eindstand van de Premier League. Desondanks besloot de clubleiding deze zomer om vast te houden aan Ten Hag als hoofdcoach. De Nederlander verlengde zelfs zijn contract en drukte opnieuw zijn stempel op het transferbeleid.

LEES OOK: Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Zwakke seizoensstart

De komst van landgenoten en oude bekenden als Joshua Zirkzee, Matthijs de Ligt en Noussair Mazraoui droegen duidelijk zijn stempel. Spelers die minder goed in zijn visie pasten, mochten dan weer beschikken. Maar voorlopig lijkt dat niet de juiste beslissing om het sportieve lot in handen van Ten Hag te leggen.

In de Community Shield werd meteen verloren van Manchester City. Vervolgens werd de competitie geopend met een nipte zege tegen Fulham, maar op de tweede speeldag volgde een nederlaag op Brighton. En zondag volgde andermaal een dieptepunt: zo werd met 0-3 verloren van grote rivaal Liverpool FC.

Steun van bestuur

Na die zoveelste blamage werd dan ook alweer gespeculeerd over een mogelijk ontslag van de Nederlander. Maar dat is volgens CEO Omar Berrada momenteel niet aan de orde. "We denken dat Erik de juiste coach voor ons is. We gaan op deze weg door en helpen hem om het beste uit het team te halen", klonk het bij VI.

Ook sportieve baas Dan Ashworth uitte openlijk zijn vertrouwen in de Nederlandse trainer. Al hoeft dat niets te betekenen, dergelijke statements zijn doorgaans immers een voorbode van een mogelijk ontslag. Na de interland-break kan Ten Hag dus maar best winnen tegen Southampton.

United moet Ten Hag aan de kant schuiven ...

Meest recent

Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

26
26
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

8
8
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

239
239
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

160
160
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

128
128
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

83
83
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

39
39
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

83
83
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

66
66
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

35
35
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

175
175
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

207
207
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

119
119
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

72
72
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

666
666
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

464
464
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

243
243
Doku én De Bruyne op de bank tegen de VS?

De Belgische supporters zijn nog aan het bekomen van het mirakel in Seattle. De Rode Duivels zetten ...

291
291
Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Daags na het transfernieuws van Marko Mitrovic komt Lierse weer met een versterking opdraven. De ...

95
95
Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

73
73
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

74
74
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

335
335
'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

812
812
Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Portugal heeft zich donderdagnacht geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Maar tegen ...

179
179
L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

538
538

Meer sportnieuws