Pijnlijke afgang Ten Hag? United komt met statement

door
Pijnlijke afgang Ten Hag? United komt met statement

De interland-break is begonnen en dat is geen aangename periode voor trainers die nu al op de wip zitten. Dat is ook bij Manchester United het geval. Daar wordt de positie van Erik ten Hag alweer in vraag gesteld, al zou een ontslag niet aan de orde zijn.

United kwam vorig seizoen al ondermaats voor de dag en eindigde zelfs op een pijnlijke achtste plaats in de eindstand van de Premier League. Desondanks besloot de clubleiding deze zomer om vast te houden aan Ten Hag als hoofdcoach. De Nederlander verlengde zelfs zijn contract en drukte opnieuw zijn stempel op het transferbeleid.

LEES OOK: Eerste nederlaag Lammens: Engelse pers trekt harde conclusie

Zwakke seizoensstart

De komst van landgenoten en oude bekenden als Joshua Zirkzee, Matthijs de Ligt en Noussair Mazraoui droegen duidelijk zijn stempel. Spelers die minder goed in zijn visie pasten, mochten dan weer beschikken. Maar voorlopig lijkt dat niet de juiste beslissing om het sportieve lot in handen van Ten Hag te leggen.

In de Community Shield werd meteen verloren van Manchester City. Vervolgens werd de competitie geopend met een nipte zege tegen Fulham, maar op de tweede speeldag volgde een nederlaag op Brighton. En zondag volgde andermaal een dieptepunt: zo werd met 0-3 verloren van grote rivaal Liverpool FC.

Steun van bestuur

Na die zoveelste blamage werd dan ook alweer gespeculeerd over een mogelijk ontslag van de Nederlander. Maar dat is volgens CEO Omar Berrada momenteel niet aan de orde. "We denken dat Erik de juiste coach voor ons is. We gaan op deze weg door en helpen hem om het beste uit het team te halen", klonk het bij VI.

Ook sportieve baas Dan Ashworth uitte openlijk zijn vertrouwen in de Nederlandse trainer. Al hoeft dat niets te betekenen, dergelijke statements zijn doorgaans immers een voorbode van een mogelijk ontslag. Na de interland-break kan Ten Hag dus maar best winnen tegen Southampton.

United moet Ten Hag aan de kant schuiven ...

Meest recent

Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

217
217
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

49
49
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

29
29
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

103
103
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

326
326
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

177
177
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

381
381
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

162
162
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

211
211
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

36
36
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

50
50
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

641
641
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

766
766
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

130
130
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

309
309
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

384
384
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

463
463
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

407
407
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

396
396
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

618
618
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

410
410
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

465
465
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

148
148
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

240
240
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

129
129

Meer sportnieuws