Pijnlijke afgang Ten Hag? United komt met statement

136 stemmen
Pijnlijke afgang Ten Hag? United komt met statement

De interland-break is begonnen en dat is geen aangename periode voor trainers die nu al op de wip zitten. Dat is ook bij Manchester United het geval. Daar wordt de positie van Erik ten Hag alweer in vraag gesteld, al zou een ontslag niet aan de orde zijn.

United kwam vorig seizoen al ondermaats voor de dag en eindigde zelfs op een pijnlijke achtste plaats in de eindstand van de Premier League. Desondanks besloot de clubleiding deze zomer om vast te houden aan Ten Hag als hoofdcoach. De Nederlander verlengde zelfs zijn contract en drukte opnieuw zijn stempel op het transferbeleid.

LEES OOK: 'Lammens glundert: United pakt stevig uit op mercato'

Zwakke seizoensstart

De komst van landgenoten en oude bekenden als Joshua Zirkzee, Matthijs de Ligt en Noussair Mazraoui droegen duidelijk zijn stempel. Spelers die minder goed in zijn visie pasten, mochten dan weer beschikken. Maar voorlopig lijkt dat niet de juiste beslissing om het sportieve lot in handen van Ten Hag te leggen.

In de Community Shield werd meteen verloren van Manchester City. Vervolgens werd de competitie geopend met een nipte zege tegen Fulham, maar op de tweede speeldag volgde een nederlaag op Brighton. En zondag volgde andermaal een dieptepunt: zo werd met 0-3 verloren van grote rivaal Liverpool FC.

Steun van bestuur

Na die zoveelste blamage werd dan ook alweer gespeculeerd over een mogelijk ontslag van de Nederlander. Maar dat is volgens CEO Omar Berrada momenteel niet aan de orde. "We denken dat Erik de juiste coach voor ons is. We gaan op deze weg door en helpen hem om het beste uit het team te halen", klonk het bij VI.

Ook sportieve baas Dan Ashworth uitte openlijk zijn vertrouwen in de Nederlandse trainer. Al hoeft dat niets te betekenen, dergelijke statements zijn doorgaans immers een voorbode van een mogelijk ontslag. Na de interland-break kan Ten Hag dus maar best winnen tegen Southampton.

United moet Ten Hag aan de kant schuiven ...

Meest recent

België grote WK-verrassing? Hazard geeft mening over Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag indruk gemaakt tijdens hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. Voor de ...

7
7
TU: 'Club vindt opvolger Mignolet, transferknaller Trossard'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

201
201
Antwerp wrijft zich in de handen: goud duo staat op

Er kloppen heel wat Belgische talenten op de deur. Ook bij Royal Antwerp FC focussen ze meer en meer ...

136
136
‘Garcia’s WK-verrassing: belangrijke pion plots gedumpt’

Het WK komt nu wel heel dichtbij. De voorbereiding van de Rode Duivels zit erop met overwinningen ...

103
103
Temptation-drama: "Annelien Coorevits is rasechte mannenhater"

Annelien Coorevits heeft de voorbije dagen bijzonder harde kritiek over zich heen gekregen. Niet ...

51
51
'Garcia ziet het niet zitten in deze Rode Duivel'

De voorbereiding voor het WK zit erop voor de Rode Duivels. Als eerste tegenstander wacht Egypte en ...

254
254
‘Jérémy Doku slaat grote transferslag vlak voor WK’

Jérémy Doku is on fire. De buitenspeler was op het einde van het seizoen al in ...

170
170
Basisplek Vanaken op WK afgemaakt: “Doet Garcia niet”

Hans Vanaken is een belangrijk onderdeel geworden van de selectie van bondscoach Rudi Garcia. De ...

193
193
Union SG slaat keihard terug op Belgische topclubs

Union SG werd vorig seizoen landskampioen en afgelopen seizoen won het de beker en werd het tweede ...

361
361
WK Duivels? Joos en Vandenbempt vellen verdict

De Rode Duivels maken zich klaar voor het WK. Het grootste voetbaltoernooi loert om de hoek. Peter ...

150
150
‘Cercle Brugge zet door voor ervaren goalgetter’

Cercle Brugge nam afscheid van Dante Vanzeir en Steve Ngoura lokt interesse van RC Lens. De ...

111
111
Croonen waarschuwt Club Brugge & co met groots plan

KRC Genk stelde Thibaut Courtois voor als een nieuwe investeerder via NXTPLAY. De doelman van Real ...

395
395
Jeremy Doku laat niemand onberoerd met verrassend bericht

Jeremy Doku heeft opnieuw de aandacht naar zich toegetrokken. De aanvaller van de Rode Duivels ...

135
135
Albert lyrisch over Duivel: "Boegbeeld van Belgisch voetbal"

Philippe Albert is een ervaringsdeskundige als het over de Rode Duivels gaat. Hij speelde mee op ...

148
148
Garcia hakt knopen door: 'dit is de basisploeg tegen Egypte'

België trekt met vertrouwen naar het WK. De Rode Duivels wonnen met 0-2 van Kroatië en met ...

528
528
Enorm pijnlijk voor Vanaken: Garcia kiest voor power

Hans Vanaken kreeg bij de Rode Duivels opnieuw een harde boodschap. Niet omdat hij slecht inviel, ...

794
794
Coppens vertelt hét geheim van STVV en volgende uitdaging?

STVV kende een waanzinnig knap seizoen. Ze eindigden derde en spelen al zeker tot januari Europees ...

79
79
Garcia heeft luxeprobleem: drie Duivels voor één plek

De Rode Duivels hebben veel weelde op het middenveld. Bondscoach Rudi Garcia heeft er dus keuze te ...

217
217
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

252
252
‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

55
55
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

619
619
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

129
129
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

203
203
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

244
244
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

204
204

Meer sportnieuws