'Mike Trésor ziet droomtransfer in extremis kapseizen'

507
'Mike Trésor ziet droomtransfer in extremis kapseizen'

Verschillende Rode Duivels of kandidaat-Rode Duivel hoopten in de zomerse transferperiode van club te kunnen wisselen. Dat was ook het geval voor Mike Trésor. Maar de spelmaker/flankaanvaller zag zijn gedroomde transfer op de valreep stranden.

Trésor genoot destijds zijn jeugdopleiding bij RSC Anderlecht, een doorbraak bij Paars-Wit zat er evenwel niet in. En dus besloot hij zijn carrière in Nederland te lanceren. Dat bleek een goede zet. Eerst bij NEC en vervolgens bij Willem II, maakt de Belg met Burundese roots telkens een goede indruk.

Zijn prestaties in de Eredivisie werden in de zomer van 2021 bekroond met een terugkeer naar België. Zo besloot KRC Genk hem in huis te halen. Zijn eerste jaargang in de Cegeka Arena werd evenwel geen groot succes. Maar in het daaropvolgende seizoen ontbolsterde Trésor helemaal.

LEES OOK: UEL/UECL: Sadiki voorkomt megastunt, Kroatische blamage Ajax

Gefaald bij Burnley

Onder het bewind van coach Wouter Vrancken hielp hij Genk aan het vicekampioenschap. Met 24 stuks werd Trésor in dat seizoen ook assist-koning. Hij werd zelfs verkozen tot 'Speler vh Jaar' in de Jupiler Pro League. Daar werd hij uiteindelijk ook voor beloond met een transfer naar Burnley FC.

Maar mede door blessureleed kon Trésor niet echt doorbreken op Turf Moor. Na het lichten van de aankoop-verplichting zocht de Engelse degradant dan ook elders een oplossing. Enkele ploegen snuffelden wel aan het dossier, maar hapten niet. Tot in de voorbije dagen plots wél een kandidaat opstond.

Ajax grijpt mis

Zo wou Ajax de tweevoudige Rode Duivel in huis halen. De Amsterdammers mikten op een huurdeal van één seizoen. Trésor zag de overstap naar de Johan Cruijff ArenA ook goed zitten. Maar uiteindelijk lagen de voorwaarden van Burnley te hoog. "Het klopt dat Ajax zich voor Mike gemeld heeft en dat hij heel graag naar Amsterdam had gewild. Maar Burnley vroeg een buitenproportionele huursom', aldus zaakwaarnemer Shallon Nkeshimana bij VI. Trésor lijkt zich dus op te maken voor een jaartje Championship. Of waagt één van de Belgische topclubs nog een last-minute kans?

Trésor zou een goede aanwinst zijn voor eender welke Belgische club ...

Meest recent

Hard verdict: Bruno dumpt vaste titularis Anderlecht

Amper een paar dagen na de late opdoffer in Zagreb moet RSC Anderlecht straks alweer vol aan de bak ...

26
26
Stunt Club Brugge in CL krijgt plots heel ander gezicht

De sensationele stunt van Club Brugge tegen Inter kreeg plots nog een heel ander gezicht. De ...

14
14
'Club Brugge vreest transfersoap: korting op Tresoldi?'

Club Brugge mikte al op een nieuwe recordsom, maar met zijn hattrick tegen Inter heeft Nicolo ...

69
69
Westerlo met moeite door: "Hij is heel goed"

KVC Westerlo stootte door naar de volgende ronde van de Croky Cup nadat ze Patro Eisden met 2-0 ...

36
36
Hasselt stunt net niet: "Dat heeft ons genekt"

Cercle Brugge was uiteindelijk te sterk voor Sporting Hasselt. De Bruggelingen wonnen met 1-2. Bij ...

35
35
Standard ziet af, toch straffe taal bij de Rouches

Standard heeft het crisisspook voor even kunnen wegjagen nadat ze FCV Dender wisten uit te schakelen ...

64
64
Leko roteert in beker: oudgediende krijgt forse tik

Club Brugge is nog maar net bekomen van zijn stunt in Milaan of het moet volgende week alweer vol in ...

205
205
'Enrique doet Barça pijn: riante som voor wereldkampioen'

Met een waanzinnige eerste helft op Manchester City, etaleerde Paris Saint-Germain deze week nog ...

54
54
‘Club Brugge heeft nu al spijt van nieuw Vanaken-contract’

Hans Vanaken leek jarenlang onverwoestbaar, maar dat beeld verandert stilaan. Zijn lichaam ...

968
968
Filip Joos helemaal verloren: "Naast Mechele de beste in België"

De Belgische ploegen hebben een geslaagde week achter de rug op het Europese toneel. Union SG ...

123
123
Anderlecht onder druk: basisploeg wéér overhoop gesmeten

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor de lastige verplaatsing naar Beerschot. Maar ...

235
235
'Tresoldi op voorpagina: absolute droomtransfer krijgt vorm'

Na zijn huzarenstukje in Milaan, is Nicolo Tresoldi een hot topic geworden in heel Europa. De spits ...

230
230
Carrick bijt van zich af: "Ik spreek de waarheid"

Michael Carrick heeft geprobeerd de storm rond Luis Martínez snel te laten liggen. De ...

50
50
Terugkeer naar Antwerp? "Kijken na het seizoen"

Gerard Vandeplas heeft toegelicht waarom hij Antwerp deze zomer tijdelijk achter zich liet voor ...

124
124
Toch vertrek bij Club: "Leko vond mij een goede speler"

Cisse Sandra kijkt met een goed gevoel terug op zijn beslissing om Club Brugge achter zich te laten. ...

335
335
Standard houdt weerbarstige Kadavers af in Croky Cup

Na een moeilijke wedstrijd heeft Standard de volgende ronde van de Croky Cup bereikt. De Rouches ...

61
61
Croky Cup: Cercle overleeft Hasseltse storm, Westerlo op roze wolk

Voorlopig is er nog geen sprake van stuntwerk in de Croky Cup. Sporting Hasselt greep zijn momenten ...

32
32
Luis Enrique zet Enzo Maresca stevig op zijn plaats

De spectaculaire Champions League-clash tussen Manchester City en Paris Saint-Germain zorgde niet ...

43
43
KRC Genk mag dromen: "Ik blijf zo lang het moet"

Bij KRC Genk hebben ze heel veel kapitaal op het veld staan. Eén van de parels van de club ...

137
137
Albert "Met hem speelde Lukaku misschien al voor RSCA"

RSC Anderlecht lijkt weer de weg naar boven te hebben ingezet. De Brusselaars waren onder Vincent ...

308
308
Thorup kondigt basiswissel aan: "Hij verdient die kans"

KRC Genk moet in de Beker van België aan de bak in en tegen Virton. Trainer Jess Thorup wil na ...

155
155
Monstertransfer Liverpool overtuigt niet: "Geen 140 miljoen waard"

Bradley Barcola heeft zijn start bij Liverpool nog niet helemaal gemist, maar overtuigen doet de ...

65
65
De Meyer krijgt steun: "Zij staan nog achter hem"

STVV win met 2-0 van Iberia in de Conference League. In de Jupiler Pro League begonnen ze goed, maar ...

25
25
KV Kortrijk grijpt in: volgend ontslag is een feit

KV Kortrijk is slecht begonnen aan het seizoen. Dramatisch in de Jupiler Pro League en ook al uit de ...

210
210
Schande in Istanbul: beerput rond Lukaku gaat open

Romelu Lukaku wilde op Villa Park in de basis starten. Hij kreeg 21 minuten, toen het al 4-0 stond. ...

634
634

Meer sportnieuws