'Mike Trésor ziet droomtransfer in extremis kapseizen'

507 stemmen
'Mike Trésor ziet droomtransfer in extremis kapseizen'

Verschillende Rode Duivels of kandidaat-Rode Duivel hoopten in de zomerse transferperiode van club te kunnen wisselen. Dat was ook het geval voor Mike Trésor. Maar de spelmaker/flankaanvaller zag zijn gedroomde transfer op de valreep stranden.

Trésor genoot destijds zijn jeugdopleiding bij RSC Anderlecht, een doorbraak bij Paars-Wit zat er evenwel niet in. En dus besloot hij zijn carrière in Nederland te lanceren. Dat bleek een goede zet. Eerst bij NEC en vervolgens bij Willem II, maakt de Belg met Burundese roots telkens een goede indruk.

Zijn prestaties in de Eredivisie werden in de zomer van 2021 bekroond met een terugkeer naar België. Zo besloot KRC Genk hem in huis te halen. Zijn eerste jaargang in de Cegeka Arena werd evenwel geen groot succes. Maar in het daaropvolgende seizoen ontbolsterde Trésor helemaal.

LEES OOK: 'Anderlecht vecht met Ajax om nieuwe parel'

Gefaald bij Burnley

Onder het bewind van coach Wouter Vrancken hielp hij Genk aan het vicekampioenschap. Met 24 stuks werd Trésor in dat seizoen ook assist-koning. Hij werd zelfs verkozen tot 'Speler vh Jaar' in de Jupiler Pro League. Daar werd hij uiteindelijk ook voor beloond met een transfer naar Burnley FC.

Maar mede door blessureleed kon Trésor niet echt doorbreken op Turf Moor. Na het lichten van de aankoop-verplichting zocht de Engelse degradant dan ook elders een oplossing. Enkele ploegen snuffelden wel aan het dossier, maar hapten niet. Tot in de voorbije dagen plots wél een kandidaat opstond.

Ajax grijpt mis

Zo wou Ajax de tweevoudige Rode Duivel in huis halen. De Amsterdammers mikten op een huurdeal van één seizoen. Trésor zag de overstap naar de Johan Cruijff ArenA ook goed zitten. Maar uiteindelijk lagen de voorwaarden van Burnley te hoog. "Het klopt dat Ajax zich voor Mike gemeld heeft en dat hij heel graag naar Amsterdam had gewild. Maar Burnley vroeg een buitenproportionele huursom', aldus zaakwaarnemer Shallon Nkeshimana bij VI. Trésor lijkt zich dus op te maken voor een jaartje Championship. Of waagt één van de Belgische topclubs nog een last-minute kans?

Trésor zou een goede aanwinst zijn voor eender welke Belgische club ...

Meest recent

PSG bestolen in Champions League-finale?

Vorig seizoen won Paris Saint-Germain nog met de vingers in de neus de finale van de Champions ...

20
20
'AA Gent wil in zeer verrassende transfervijver vissen"

AA Gent kan zijn seizoen nog afsluiten met een Europees ticket, maar daarvoor zal het zondag in de ...

24
24
'Frans toptalent van 15 miljoen naar JPL'

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog niet helemaal op, maar heel wat clubs zijn toch al bezig met ...

60
60
'Leger grootmachten meldt zich voor Fernandez-Pardo'

Hij kon uitkomen voor Spanje, Italië en Argentinië, maar Matias Fernandez-Pardo koos er ...

40
40
Zulte Waregem kondigt volgende vertrekker aan

Zulte Waregem slaagde erin om in zijn eerste seizoen terug in de Jupiler Pro League het behoud te ...

61
61
Trossard start bij Arsenal, PSG zoals een jaar geleden

Om 18u staat de apotheose van het Europese voetbalseizoen op het programma, want dan wordt in ...

28
28
Volgend seizoen bij Standard? Witsel schenkt klare wijn

Verschillende Rode Duivels zullen deze zomer nog een transfer maken, of dat nu voor of na het WK zal ...

85
85
De Bruyne rouwt niet om vertrek: “Voor mij moest hij niet blijven”

Kevin De Bruyne wordt tijdens het WK 35 jaar en dus is de kans zeer groot dat het zijn laatste grote ...

107
107
Garcia mag dromen: 'Debast zorgt voor WK-mirakel'

Bij een WK liggen uiteraard alle nationale ploegen onder een vergrootglas en dat is bij de Belgen ...

73
73
‘KRC Genk zet zinnen op ervaren international’

KRC Genk gaat in de zomer toch de nodige transfers moeten afronden. De Limburgers hebben vooral nood ...

256
256
'Silva verrast aan gaat aan de slag bij Europese grootmacht'

Bernardo Silva heeft Manchester City transfervrij verlaten. De middenvelder kan daardoor gratis bij ...

125
125
Onrust bij Beveren: "Er is daardoor onzekerheid"

SK Beveren promoveerde naar de Jupiler Pro League, maar achteraf kwam er nieuws dat de Amerikaanse ...

297
297
Anderlecht geeft vier jonge talenten kans bij A-kern

RSC Anderlecht zit nog steeds op een berg talent, zoals we jullie al eerder meedeelden. Zoals ...

203
203
Wilmots komt met ferme tegenvaller voor Standard

Standard eindigde het seizoen in mineur. Geen Europees voetbal. Een gemiste kans, want ze kregen ...

168
168
Van Crombrugge noemt dé perfecte club voor El Ouahdi

Bij KRC Genk hebben ze heel wat spelers die een goed seizoen kenden. Individueel. Een aantal van hen ...

63
63
'Liverpool neemt afscheid van Slot: opvolger staat al klaar'

Binnen een paar uur doet Arsenal een gooi naar de beker met de grote oren. Een andere Engelse club ...

143
143
Boskamp kraakt AA Gent genadeloos vlak voor cruciaal duel

Wie pakt het laatste Europees ticket? Morgenavond staan AA Gent en KRC Genk tegenover mekaar. De ...

160
160
Bart Verhaeghe doet grote onthulling rond Club-avontuur

Wat als Bart Verhaeghe ooit gewoon nee had gezegd? Het is een vraag die veel Club Brugge-supporters ...

541
541
Wonderkind wordt zorgenkind: Sterling opgepakt in Engeland

Terwijl Raheem Sterling al jaren worstelt om zijn carrière nieuw leven in te blazen, duikt ...

57
57
'Wouter Vrancken heeft gedroomde bestemming te pakken'

Wouter Vrancken heeft ondertussen zijn laatste wedstrijd als trainer van STVV al achter de rug, maar ...

725
725
Dubbele Jackpot voor Courtois? Duizelingwekkende WK-zet

Thibaut Courtois staat deze zomer opnieuw in de schijnwerpers met de Rode Duivels op het WK, maar ...

62
62
TRANSFERUURTJE: ‘Club strijdt met Antwerp, Anderlecht vreest’

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

251
251
Jan Mulder serveert dwingend advies richting Nathan De Cat

Nathan De Cat wordt al maanden genoemd als één van de grootste talenten die Anderlecht ...

250
250
Champions League-chaos: zware rellen in Boedapest

De Champions League-finale wordt om 18u afgetrapt, maar in Boedapest zijn de supporters uiteraard al ...

196
196
Bayat laat bommetje vallen over nieuw stadion

Verschillende clubs in de Jupiler Pro League willen een nieuw stadion bouwen, maar dat is geen ...

115
115

Meer sportnieuws