'Mike Trésor ziet droomtransfer in extremis kapseizen'

507 stemmen
'Mike Trésor ziet droomtransfer in extremis kapseizen'

Verschillende Rode Duivels of kandidaat-Rode Duivel hoopten in de zomerse transferperiode van club te kunnen wisselen. Dat was ook het geval voor Mike Trésor. Maar de spelmaker/flankaanvaller zag zijn gedroomde transfer op de valreep stranden.

Trésor genoot destijds zijn jeugdopleiding bij RSC Anderlecht, een doorbraak bij Paars-Wit zat er evenwel niet in. En dus besloot hij zijn carrière in Nederland te lanceren. Dat bleek een goede zet. Eerst bij NEC en vervolgens bij Willem II, maakt de Belg met Burundese roots telkens een goede indruk.

Zijn prestaties in de Eredivisie werden in de zomer van 2021 bekroond met een terugkeer naar België. Zo besloot KRC Genk hem in huis te halen. Zijn eerste jaargang in de Cegeka Arena werd evenwel geen groot succes. Maar in het daaropvolgende seizoen ontbolsterde Trésor helemaal.

LEES OOK: Lammens klopt Sels voor plek drie, deceptie Ajax op slotspeeldag

Gefaald bij Burnley

Onder het bewind van coach Wouter Vrancken hielp hij Genk aan het vicekampioenschap. Met 24 stuks werd Trésor in dat seizoen ook assist-koning. Hij werd zelfs verkozen tot 'Speler vh Jaar' in de Jupiler Pro League. Daar werd hij uiteindelijk ook voor beloond met een transfer naar Burnley FC.

Maar mede door blessureleed kon Trésor niet echt doorbreken op Turf Moor. Na het lichten van de aankoop-verplichting zocht de Engelse degradant dan ook elders een oplossing. Enkele ploegen snuffelden wel aan het dossier, maar hapten niet. Tot in de voorbije dagen plots wél een kandidaat opstond.

Ajax grijpt mis

Zo wou Ajax de tweevoudige Rode Duivel in huis halen. De Amsterdammers mikten op een huurdeal van één seizoen. Trésor zag de overstap naar de Johan Cruijff ArenA ook goed zitten. Maar uiteindelijk lagen de voorwaarden van Burnley te hoog. "Het klopt dat Ajax zich voor Mike gemeld heeft en dat hij heel graag naar Amsterdam had gewild. Maar Burnley vroeg een buitenproportionele huursom', aldus zaakwaarnemer Shallon Nkeshimana bij VI. Trésor lijkt zich dus op te maken voor een jaartje Championship. Of waagt één van de Belgische topclubs nog een last-minute kans?

Trésor zou een goede aanwinst zijn voor eender welke Belgische club ...

Meest recent

Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

18
18
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

36
36
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

17
17
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

38
38
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

140
140
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

369
369
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

59
59
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

244
244
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

374
374
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

337
337
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

345
345
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

252
252
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

227
227
Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

RSC Anderlecht hoopte op een droomweek, maar het werd nog maar eens zeer teleurstellend. Er was de ...

438
438
Club Brugge overklast Union: "The King. The Legend"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen Union SG. Een beslissende partij voor de eerste ...

301
301
Spectaculaire comeback Sofiane Hanni naar JPL?

RSC Anderlecht hoopt volgend seizoen weer mee te doen voor de titel, maar dan zal er dus versterking ...

284
284
Crisis RSCA: Taravel heeft niet mis te verstane boodschap

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats in extremis kunnen verdedigen, maar kwam tegen KV Mechelen ...

300
300
Kompany zorgt voor dol moment op titelfeest: Carla brengt redding

Bayern München werd zondag nog eens in de bloemetjes gezet als Duits landskampioen. Daarbij ...

75
75
Anderlecht zakt door het ijs: zondebok krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

195
195
Laat delirium in Lommel: 37-jarige doet Dender das om

Lommel SK heeft een stevige optie op promotie genomen. De Limburgers wonnen hun heenmatch van de ...

197
197
Leko hakt keepersknoop door, twee wissels bij Union

Zondagavond staat een cruciaal duel op het programma in de strijd om het kampioenschap. ...

99
99
Anderlecht-fans spotten met tifo-blunder: sneer aan spelers

Het zijn op sportief vlak lastige dagen voor de supporters van RSC Anderlecht. Daar kwam donderdag ...

176
176
Lammens klopt Sels voor plek drie, deceptie Ajax op slotspeeldag

Manchester United heeft beslag gelegd op derde plaats in de Premier League. Na de 3-2-zege tegen ...

61
61
"Per direct buiten" - Taravel met grond gelijk gemaakt

Met nog twee speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs heeft RSC Anderlecht de vierde plaats in ...

320
320
Malaise Anderlecht: triest beeld illustreert diepe crisis

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats met heel wat meeval kunnen verdedigen. Daarmee is echter ook ...

496
496

Meer sportnieuws