'Mike Trésor ziet droomtransfer in extremis kapseizen'

door
'Mike Trésor ziet droomtransfer in extremis kapseizen'

Verschillende Rode Duivels of kandidaat-Rode Duivel hoopten in de zomerse transferperiode van club te kunnen wisselen. Dat was ook het geval voor Mike Trésor. Maar de spelmaker/flankaanvaller zag zijn gedroomde transfer op de valreep stranden.

Trésor genoot destijds zijn jeugdopleiding bij RSC Anderlecht, een doorbraak bij Paars-Wit zat er evenwel niet in. En dus besloot hij zijn carrière in Nederland te lanceren. Dat bleek een goede zet. Eerst bij NEC en vervolgens bij Willem II, maakt de Belg met Burundese roots telkens een goede indruk.

Zijn prestaties in de Eredivisie werden in de zomer van 2021 bekroond met een terugkeer naar België. Zo besloot KRC Genk hem in huis te halen. Zijn eerste jaargang in de Cegeka Arena werd evenwel geen groot succes. Maar in het daaropvolgende seizoen ontbolsterde Trésor helemaal.

LEES OOK: ‘Anderlecht wil stunten met terugkeer supertalent’

Gefaald bij Burnley

Onder het bewind van coach Wouter Vrancken hielp hij Genk aan het vicekampioenschap. Met 24 stuks werd Trésor in dat seizoen ook assist-koning. Hij werd zelfs verkozen tot 'Speler vh Jaar' in de Jupiler Pro League. Daar werd hij uiteindelijk ook voor beloond met een transfer naar Burnley FC.

Maar mede door blessureleed kon Trésor niet echt doorbreken op Turf Moor. Na het lichten van de aankoop-verplichting zocht de Engelse degradant dan ook elders een oplossing. Enkele ploegen snuffelden wel aan het dossier, maar hapten niet. Tot in de voorbije dagen plots wél een kandidaat opstond.

Ajax grijpt mis

Zo wou Ajax de tweevoudige Rode Duivel in huis halen. De Amsterdammers mikten op een huurdeal van één seizoen. Trésor zag de overstap naar de Johan Cruijff ArenA ook goed zitten. Maar uiteindelijk lagen de voorwaarden van Burnley te hoog. "Het klopt dat Ajax zich voor Mike gemeld heeft en dat hij heel graag naar Amsterdam had gewild. Maar Burnley vroeg een buitenproportionele huursom', aldus zaakwaarnemer Shallon Nkeshimana bij VI. Trésor lijkt zich dus op te maken voor een jaartje Championship. Of waagt één van de Belgische topclubs nog een last-minute kans?

Trésor zou een goede aanwinst zijn voor eender welke Belgische club ...

Meest recent

'Titanenstrijd in Premier League: Liverpool lacht tanden bloot'

Ook in Engeland staat de winterse transferperiode voor de deur. Verschillende Engelse topclubs ...

5
5
Hoogspanning op bestuursetentje Club en Gent, opvallende actie Leko

Zondagmiddag wordt in de Jupiler Pro League de rivalenstrijd tussen Club Brugge en AA Gent ...

249
249
Club-Gent: Leko puzzelt volop, Gent-sterkhouder haakt last-minute af

Zondagmiddag is het eindelijk zover. Dat staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om ...

81
81
Stijnen haalt uit na veldslag: "Pijnlijk voor Belgisch voetbal"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

180
180
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt aanvaller, witte rook Genk nabij'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

273
273
Beerschot moet kelk tot op bodem ledigen: ref aangepakt

Beerschot was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar de afgelopen weken krijgt het klappen. En ...

195
195
Kompany doet bekentenis: “Mokerslagen voor mijn gezin”

Vincent Kompany is nu de hoofdtrainer van Bayern München en daar kan hij genieten van een ...

117
117
‘KRC Genk hakt knoop T1 door: nieuwe details onthuld’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink op zoek naar een nieuwe succescoach. Verschillende ...

653
653
Rel bij Real: Courtois staat midden in pijnlijke oorlog

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke won dan wel van Sevilla, maar het ging niet van een ...

128
128
Openda roept meteen straffe taal na eerste goal

De ban is gebroken voor Loïs Openda. De aanvaller wist zijn eerste competitiedoelpunt voor ...

54
54
Zulte verbaast met sneer: “Union al weken bevoordeeld”

Zulte Waregem verloor met 2-0 van Union SG, maar na de wedstrijd was de uitploeg absoluut niet te ...

141
141
Flater bij AA Gent? “Waarom speelt hij niet?”

Bij AA Gent draait het al weken redelijk vierkant. Rik De Mil gaat tegen Club Brugge toch voor een ...

173
173
'Anderlecht uit z’n dak: Verschueren forceert megajackpot'

Plots gaat het op Neerpede niet meer alleen over besparen, maar over dromen. Michael Verschueren ...

846
846
‘Juventus gecharmeerd: vorig jaar nog outstanding bij KV Mechelen'

De wintermercato lonkt steeds meer en de geruchten beginnen steeds talrijker te worden. Zo is er een ...

142
142
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

219
219
Gouden transfer van Lokeren: assistkoning in CPL

Sporting Lokeren is al een tijdje weer beter bezig en na een moeilijk begin staan ze nu achtste in ...

86
86
Anderlecht rekent zich rijk: "Naar de Premier League-top"

Bij RSC Anderlecht gaat de kassa enorm rinkelen in 2026. Dat lijkt nu al een zekerheid te zijn. De ...

236
236
‘Ramp voor Hayen: ijskoude douche na Genk-wending’

Net wanneer Nicky Hayen weer vooruit wil, krijgt hij een kans van Genk op zijn bord. Alleen: Genk is ...

1098
1098
Stankovic reageert op pikant transfergerucht

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic wellicht de beste zomeraanwinst. Hij werd voor maar liefst 9 ...

297
297
KRC Genk plukt de vruchten van 'kritische' zet van Fink

We horen her en der kritiek op de aanpak van Thorsten Fink op Konstantinos Karetsas. “Hij werd ...

234
234
Hoe Verhaeghe & co hun aanpak moeten veranderen

Bij Club Brugge staat er heel veel druk op de ketel voor de match tegen AA Gent. Voorzitter Bart ...

200
200
Renard ziet dat het goed is: stille kracht bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelt op het veld van Royal Antwerp FC. Daar waren de Brusselaars de afgelopen jaren ...

238
238
Code rood bij AA Gent: Baro krabt zich in de haren

AA Gent doet voorlopig slechter dan vorig seizoen. De club greep terug naar de oude garde, maar dat ...

509
509
Vandenbroeck haalt keihard uit naar Union en refs

Zulte Waregem blijft in het sukkelstraatje zitten. Na vijf gelijke spelen op een rij liep het ...

626
626
Hubert opgelucht: "Dat was belangrijk"

Na een tegenvallende twee op negen is Union er zaterdagavond opnieuw in geslaagd om een ...

47
47

Meer sportnieuws