'Mike Trésor ziet droomtransfer in extremis kapseizen'

door
'Mike Trésor ziet droomtransfer in extremis kapseizen'

Verschillende Rode Duivels of kandidaat-Rode Duivel hoopten in de zomerse transferperiode van club te kunnen wisselen. Dat was ook het geval voor Mike Trésor. Maar de spelmaker/flankaanvaller zag zijn gedroomde transfer op de valreep stranden.

Trésor genoot destijds zijn jeugdopleiding bij RSC Anderlecht, een doorbraak bij Paars-Wit zat er evenwel niet in. En dus besloot hij zijn carrière in Nederland te lanceren. Dat bleek een goede zet. Eerst bij NEC en vervolgens bij Willem II, maakt de Belg met Burundese roots telkens een goede indruk.

Zijn prestaties in de Eredivisie werden in de zomer van 2021 bekroond met een terugkeer naar België. Zo besloot KRC Genk hem in huis te halen. Zijn eerste jaargang in de Cegeka Arena werd evenwel geen groot succes. Maar in het daaropvolgende seizoen ontbolsterde Trésor helemaal.

LEES OOK: Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

Gefaald bij Burnley

Onder het bewind van coach Wouter Vrancken hielp hij Genk aan het vicekampioenschap. Met 24 stuks werd Trésor in dat seizoen ook assist-koning. Hij werd zelfs verkozen tot 'Speler vh Jaar' in de Jupiler Pro League. Daar werd hij uiteindelijk ook voor beloond met een transfer naar Burnley FC.

Maar mede door blessureleed kon Trésor niet echt doorbreken op Turf Moor. Na het lichten van de aankoop-verplichting zocht de Engelse degradant dan ook elders een oplossing. Enkele ploegen snuffelden wel aan het dossier, maar hapten niet. Tot in de voorbije dagen plots wél een kandidaat opstond.

Ajax grijpt mis

Zo wou Ajax de tweevoudige Rode Duivel in huis halen. De Amsterdammers mikten op een huurdeal van één seizoen. Trésor zag de overstap naar de Johan Cruijff ArenA ook goed zitten. Maar uiteindelijk lagen de voorwaarden van Burnley te hoog. "Het klopt dat Ajax zich voor Mike gemeld heeft en dat hij heel graag naar Amsterdam had gewild. Maar Burnley vroeg een buitenproportionele huursom', aldus zaakwaarnemer Shallon Nkeshimana bij VI. Trésor lijkt zich dus op te maken voor een jaartje Championship. Of waagt één van de Belgische topclubs nog een last-minute kans?

Trésor zou een goede aanwinst zijn voor eender welke Belgische club ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

108
108
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

69
69
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

25
25
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

326
326
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

273
273
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

113
113
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

96
96
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

66
66
'Club Brugge in nesten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

163
163
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

317
317
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

181
181
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

90
90
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

32
32
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

230
230
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

254
254
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

406
406
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

385
385
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

266
266
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

43
43
Rode Duivel leeft op: "Buitengewoon"

Maxim De Cuyper mocht afgelopen weekend in de basis starten en bedankte voor het vertrouwen met twee ...

154
154
Vandenbempt snapt niets van JPL-club: “IJskoude keuze”

De Relegation Play-Offs zijn gedaan en Dender moet het in een tweeluik opnemen tegen Lommel. Peter ...

130
130
Trossard doet onthulling over VAR-controverse

Arsenal is nog steeds op titelkoers en een Belg speelt daar een grote rol in. Leandro Trossard werd ...

48
48
‘Courtois vreest: harde hand Mourinho dreigt bij Real’

José Mourinho wordt nadrukkelijker in verband gebracht met Real Madrid. De Portugese ...

187
187
‘Volgende uitdaging bekend: Openda geeft groen licht’

Loïs Openda kent een snertseizoen bij Juventus. De aanvaller speelt amper in Italië en ...

90
90
‘Club Brugge vreest vertrek: transferprioriteit onthuld’

Club Brugge verwacht een hete transferzomer. Blauw-Zwart strijdt nog volop voor de titel, maar ...

375
375
Absolute knaltransfer: Sadiki spreekt duidelijke taal

De opmars van Noah Sadiki is indrukwekkend. Na zijn transfer van Union SG naar Sunderland is de ...

97
97

Meer sportnieuws