Last-minute transferdrukte bij Kortrijk en Zulte Waregem

door
Last-minute transferdrukte bij Kortrijk en Zulte Waregem

Aanstaande vrijdag gaat de transfermarkt ook in België voor enkele maanden op slot. Heel wat ploegen willen op de valreep dan ook nog zaakjes afhandelen. Zo viel er maandag nog transferactiviteit te noteren bij KV Kortrijk en Zulte Waregem.

KVK wist in de voorbije jaargang op het nippertje de degradatie te vermijden. Dit seizoen willen de Kerels dan ook veel sneller zeker zijn van het behoud. Maar de competitiestart was niet bepaald een groot succes. Met 7 op 18 en een doelsaldo van -3, vertoeven de Kortrijkzanen momenteel opnieuw in de degradatiezone.

LEES OOK: Sven Kums verrast fans met bizarre carrièreswitch

Middenvelder op komst

Extra versterking is dan ook welgekomen. En daar wordt volgens Het Nieuwsblad ook aan gewerkt. Zo zou KVK doordrukken voor de komst van Conrad Wallem. De 24-jarige middenvelder uit Noorwegen is momenteel actief bij Slavia Praag, maar mag daar beschikken. De onderhandelingen zouden volop lopen.

Ondertussen werd alvast ruimte gecreeerd voor extra versterking. Zo kondigde Kortrijk het vertrek van Jonathan Afolabi aan. De Ierse spits kon in het Guldensporenstadion geen brokken maken en gaat het nu in Nederland proberen. Zo werd hij, mét aankoopoptie, verhuurd aan SC Cambuur.

Huurdeal met Essevee

Een andere speler die mogelijk nog vertekt, is Youssef Challouk. De aanvallende middenvelder is goed op weg naar één van de grote rivalen: Zulte Waregem. Volgens Het Laatste Nieuws zijn alle partijen zo goed als rond. Challouk, die vorig seizoen amper speelde door een zware blessure, zou een jaartje uitgeleend worden.

Essevee lijkt er dus een extra wapen bij te krijgen, daartegenover rondde men eveneens een uitgaande transfer af. Alioune Ndour trekt de poorten van de Elindus Arena achter zich dicht. De 26-jarige aanvaller gaat de komende maanden opnieuw in Noorwegen spelen. Zo wordt hij tot eind 2024 verhuurd aan Kristiansund.

Welke club heeft volgens u het meeste groeipotentieel?

Meest recent

'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

3
3
Verhaeghe spreekt duidelijk over opvolging Mignolet

Het was donderdag toch wel een bommetje bij Club Brugge: Simon Mignolet stopt op het einde van het ...

77
77
'Napoli wil nog een derde Belg binnenhalen'

Napoli kleurt de laatste seizoenen weer behoorlijk Belgisch. Romelu Lukaku streek er in de zomer van ...

24
24
'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

78
78
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

239
239
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

116
116
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

150
150
Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

317
317
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

349
349
STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Vanaf komend weekend is het 'money time' in de Jupiler Pro League, want dan worden de play-offs ...

32
32
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

87
87
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

237
237
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

43
43
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

93
93
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

79
79
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

219
219
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

290
290
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

1100
1100
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt vurige wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

59
59
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

658
658
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

390
390
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

163
163
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

159
159
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

968
968
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

713
713

Meer sportnieuws