Last-minute transferdrukte bij Kortrijk en Zulte Waregem

door
Last-minute transferdrukte bij Kortrijk en Zulte Waregem

Aanstaande vrijdag gaat de transfermarkt ook in België voor enkele maanden op slot. Heel wat ploegen willen op de valreep dan ook nog zaakjes afhandelen. Zo viel er maandag nog transferactiviteit te noteren bij KV Kortrijk en Zulte Waregem.

KVK wist in de voorbije jaargang op het nippertje de degradatie te vermijden. Dit seizoen willen de Kerels dan ook veel sneller zeker zijn van het behoud. Maar de competitiestart was niet bepaald een groot succes. Met 7 op 18 en een doelsaldo van -3, vertoeven de Kortrijkzanen momenteel opnieuw in de degradatiezone.

LEES OOK: Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Middenvelder op komst

Extra versterking is dan ook welgekomen. En daar wordt volgens Het Nieuwsblad ook aan gewerkt. Zo zou KVK doordrukken voor de komst van Conrad Wallem. De 24-jarige middenvelder uit Noorwegen is momenteel actief bij Slavia Praag, maar mag daar beschikken. De onderhandelingen zouden volop lopen.

Ondertussen werd alvast ruimte gecreeerd voor extra versterking. Zo kondigde Kortrijk het vertrek van Jonathan Afolabi aan. De Ierse spits kon in het Guldensporenstadion geen brokken maken en gaat het nu in Nederland proberen. Zo werd hij, mét aankoopoptie, verhuurd aan SC Cambuur.

Huurdeal met Essevee

Een andere speler die mogelijk nog vertekt, is Youssef Challouk. De aanvallende middenvelder is goed op weg naar één van de grote rivalen: Zulte Waregem. Volgens Het Laatste Nieuws zijn alle partijen zo goed als rond. Challouk, die vorig seizoen amper speelde door een zware blessure, zou een jaartje uitgeleend worden.

Essevee lijkt er dus een extra wapen bij te krijgen, daartegenover rondde men eveneens een uitgaande transfer af. Alioune Ndour trekt de poorten van de Elindus Arena achter zich dicht. De 26-jarige aanvaller gaat de komende maanden opnieuw in Noorwegen spelen. Zo wordt hij tot eind 2024 verhuurd aan Kristiansund.

Welke club heeft volgens u het meeste groeipotentieel?

Meest recent

Volgende vertrekker bij Westerlo, Gent dreigt mis te grijpen

De wintermercato is nog een tweetal weken open en dus wordt er alsmaar meer werk gemaakt van ...

7
7
'Man City pakt zwaar uit: hele Europese top afgetroefd'

Manchester City heeft deze winter al stevig uitgepakt met de komst van Antoine Semenyo, die voor ...

16
16
'Anderlecht gaat hard: dubbel transferplan op tafel'

Bij Anderlecht lijkt de wintermercato eindelijk helemaal op gang te komen. Het heeft er alle schijn ...

202
202
TRANSFERUURTJE: 'City meldt zich bij Club, eerste eis Klopp bij Real'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

106
106
Max Dean foetert na Anderlecht: VAR afgemaakt

KAA Gent voelt zich bestolen na de bekerclash tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit trok uiteindelijk aan ...

166
166
‘Anderlecht versnelt op wintermercato: verrassing op komst'

RSC Anderlecht is aan het versnellen op de wintermercato. Paars-Wit is naarstig op zoek naar een ...

162
162
Emotioneel nieuws rond Jan Boskamp raakt veel fans diep

Jan Boskamp is al decennialang een vaste waarde in het Nederlandse en Belgische voetbalwereldje. De ...

141
141
STVV heeft nieuw Japans groeibriljant definitief binnen

Sint-Truiden VV blijft de Japanse toer opgaan. De Kanaries stelden op de officiële kanalen de ...

33
33
KRC Genk pakt ferm uit en troeft AC Milan af

KRC Genk heeft op de officiële kanalen uitgepakt met een contractverlenging dat kan tellen. De ...

165
165
Kassa Cercle: 60 miljoen euro én straffe herinvestering

Cercle Brugge kan de afgelopen jaren straffe transfercijfers voorleggen. Het Laatste Nieuws zocht ...

178
178
‘Ongeziene trainerscarrousel met Mourinho en Amorim’

De Europese topclubs beginnen te bewegen. De resultaten van de eerste seizoenshelft zijn ...

143
143
Union haalt zijn gram met opmerkelijke koers

Bij Union loopt het dit seizoen alweer zeer netjes. De Brusselaars prijken al maandenlang aan de ...

34
34
Hasi moet puzzelen achterin: onverwachte oplossing?

Anderlecht begon het nieuwe jaar uitstekend, want het plaatste zich donderdag met een zege tegen AA ...

215
215
'Lammens en Openda slikken transferdompers'

Verschillende Rode Duivels maakten vorige zomer een transfer. Voor sommigen leek dat op het moment ...

129
129
Kritiek op Verhaeghe: "Daar zal Leko niet gelukkig mee zijn"

Voor Club Brugge is 2026 begonnen met een flinke tegenvaller. Het leverde dinsdag op Mambourg immers ...

403
403
'Strijd om Keita helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

69
69
'Club ziet kansen op komst toptalent stijgen'

Club Brugge heeft deze wintermercato voorlopig nog niet toegeslaan, maar achter de schermen worden ...

226
226
'Bounida maakt in de zomer absolute droomtransfer'

Het heeft langer geduurd dan velen verwacht hadden, maar dit seizoen is Rayane Bounida eindelijk ...

117
117
Onrust rond Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt de stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

290
290
Toch opsteker voor Gent: "Daarover mogen we positief zijn"

Voor AA Gent is donderdagavond een einde gekomen aan het bekeravontuur. Het sneuvelde in de ...

129
129
Anderlecht davert: Coosemans op scherp

Het rommelt bij Anderlecht, en dit keer gaat het recht naar de kern. Colin Coosemans voelt zich ...

273
273
'Union trekt transferles en start onderhandelingen op'

Union was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt. Het liet Sofiane Boufal vertrekken ...

66
66
'Anderlecht doet geschiedenis herleven met nieuwe deal'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de halve finale van de beker en hoopt dat het daarmee ...

428
428
‘Guardiola wil sleutelpion van Club Brugge wegplukken’

Het is nog wachten op de eerste aanwinst van de winter bij Club Brugge. Aan uitgaande zijde beweegt ...

527
527
Ontsnapt aan rood? Zo oordeelt Kana zelf over fase

Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de halve finale van de beker na een nipte zege ...

311
311

Meer sportnieuws