'FIFA hakt knoop door over doorgaan België-Israël"

door
'FIFA hakt knoop door over doorgaan België-Israël

Deze week blazen de Rode Duivels voor de eerste keer in het nieuwe seizoen verzamelen. Domenico Tedesco stelde toch een verrassende selectie samen voor de eerste wedstrijden in de nieuwe campagne in de Nations League, waarin Israël en Frankrijk partij gegeven worden.

De opener staat gepland voor vrijdag 6 september met een thuiswedstrijd tegen de Israëli's. Alleen zorgde die partij de voorbije maanden al voor heel wat kopzorgen. Die begonnen toen geen enkele Belgische stad bereid bleek om de wedstrijd te organiseren, zelfs niet achter gesloten deuren.

LEES OOK: Rudi Garcia vergeet uitblinker "Of ik nog droom van het WK?"

Klacht bij FIFA tegen Israël

De veiligheidsrisico's werden te hoog geacht en dus werd uiteindelijk besloten om uit te wijken naar Debrecen in Hongarije. De voorbije weken dook echter de vraag op of de wedstrijd tout court wel kon doorgaan. Er lag bij de FIFA immers een klacht op tafel van de Palestijnse voetbalbond tegen Israël.

Zij willen dat Israël uitgesloten wordt van internationale competities omdat ze met hun acties in de oorlog in Gaza het mensenrechtenbeleid van de FIFA zouden schenden. Eerder werd op basis van dat beleid ook Rusland al uitgesloten na het uitbreken van de oorlog in Oekraïne.

Beslissing uitgesteld, België-Israël gaat door

De klacht stond zaterdag op de agenda van de FIFA en een uitsluiting zou met onmiddellijke ingang van kracht worden, waardoor dus ook de match van de Rode Duivels niet zou doorgaan. Maar zo'n vaart zal het uiteindelijk niet lopen.

Het Nieuwsblad weet dat de FIFA een beslissing nog maar eens uitgesteld heeft. Ze zullen zich in oktober nogmaals over het dossier buigen. Daardoor weten de Duivels nu wel zeker dat ze komende vrijdag gewoon tegen Israël moeten spelen.

Zou de FIFA Israël moeten uitsluiten?

Meest recent

Lardot velt verdict over hands Hazard & rode kaart Bayram

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

3
3
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

59
59
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

131
131
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

119
119
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

188
188
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

178
178
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

221
221
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

2554
2554
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

488
488
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

323
323
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

265
265
KRC Genk dumpt Fink: opvallende zondebok kop van Jut

Het doek is gevallen voor Thorsten Fink, die maandag door KRC Genk bedankt werd voor bewezen ...

200
200
'Dilemma voor Renard: Goto of Benteke naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht won zaterdag in eigen huis de topper tegen STVV. Op karakter, steeds meer het ...

401
401
Rechtbank velt ontluisterend vonnis na crash Sofian Kiyine

Meer dan twee jaar na een ongeval dat het land met verstomming sloeg, viel er opnieuw een ...

169
169
Meteen naar Genk? Hayen spreekt duidelijke taal

Opvallende statistiek in de Jupiler Pro League: van de veertien clubs die het hele kalenderjaar in ...

1205
1205
'Club wil uitpakken met Italiaans belofteninternational'

Club Brugge gaat in januari sowieso de transfermarkt op. De voorbije maanden werd duidelijk dat de ...

471
471
'Genk zoekt coach: eerste vier kandidaten al genoemd'

Er werd in de voorbije weken al druk gespeculeerd over een mogelijk ontslag van Thorsten Fink bij ...

1581
1581
Hayen spreekt over plotse ontslag en uithaal Verhaeghe

Het was bij Club Brugge een zeer bewogen week. De plotse trainerswissel deed zeer veel stof ...

467
467
Kompany pakt weer een trofee, ook De Cat in de prijzen

Het kan dit seizoen niet op voor Vincent Kompany. Onze landgenoot liet vorig weekend met Bayern ...

71
71
PSG stuurt meteen grote naam naar Eupen

Er kwam onlangs zeer opmerkelijk nieuws vanuit Eupen. De tweedeklasser werd immers overgenomen door ...

118
118
Vandenbempt verrast: "Grote gelijk van Verhaeghe"

Bij Club Brugge trokken ze zondag een streep onder een zeer woelige week. Er was heel wat te doen ...

571
571
Genk bezwijkt en zet Fink dan toch op straat

KRC Genk beleefde zondag opnieuw een ontgoocheling. Na drie nederlagen op rij was een zege tegen ...

437
437
'Saelemaekers heeft fraaie deal helemaal beet'

Alexis Saelemaekers blikt terug op enkele woelige jaren. De Rode Duivel belandde 2,5 jaar geleden op ...

121
121
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht ongenadig, knaltransfer Tzolis'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

445
445
‘KRC Genk vreest: monstertransfer El Ouahdi weer op tafel’

Zakaria El Ouahdi stond vorige zomer al dicht bij een toptransfer, maar uiteindelijk bleef de ...

154
154

Meer sportnieuws