'Transfervrije Depay op weg naar verrassende club'

door
'Transfervrije Depay op weg naar verrassende club'

De zomerse transferperiode zit er in de meeste Europese landen op en ook in verschillende andere competities gaat de mercato eerstdaags weer op slot. Maar transfervrije spelers kunnen nog steeds elders tekenen. En dat is onder meer voor Memphis Depay een goede zaak.

De Nederlandse aanvaller brak destijds al op jonge leeftijd door bij PSV. Zijn prestaties in Eindhoven leverden hem na enkele seizoenen al een droomtransfer naar Manchester United op. Maar de stap van het Philips Stadion naar Old Trafford bleek uiteindelijk toch te groot voor de aanvaller.

Begin 2017 besloot Depay dan ook om een stapje terug te zetten. Zo werd hij tijdens de wintermercato verkocht aan Olympique Lyon. Dat bleek een goede zet. In de Ligue 1 kon de Nederlandse international immers weer aanknopen met zijn gewenste niveau.

LEES OOK: Courtois én Lammens cruciaal in zeges, straf statement PSV

Gefaald in Barcelona en Madrid

In de zomer van 2021 besloot hij om Lyon op transfervrije basis te verlaten. En zo belandde de aanvaller op transfervrije basis bij FC Barcelona. In Catalonië kon hij zijn draai echter moeilijk vinden, zeker toen zijn landgenoot Ronald Koeman ontslagen werd als hoofdcoach.

Na die mislukte passage bij Barça kreeg Depay een reddingsboei aangeboden door Atlético Madrid. Maar mede door blessureleed werd ook dat avontuur geen succes. Eind vorig seizoen vertrok de Oranje-international dan ook op transfervrije basis uit de Spaanse hoofdstad.

Op weg naar derde Spaanse club

Sindsdien zit Depay nog steeds zonder club. Maar daar zou weldra verandering in kunnen komen. Volgens Estadio Deportivo kan hij voor de derde keer bij een Spaanse ploeg tekenen. Sevilla FC zou immers klaar staan om de Nederlander binnen te rijven, afwachten of de betrokken partijen een akkoord zullen vinden.

Zou Depay in de Duivelse selectie zitten als hij een Belg was?

Meest recent

Dubbel gevoel bij Charleroi: "Top zes of bekerfinale?"

De strijd om de bekerfinale ligt nog steeds helemaal open. De eerste heenwedstrijd van de halve ...

1
1
Van Damme ziet één grote transferfout bij Antwerp

Royal Antwerp FC moet RSC Anderlecht uitschakelen in de Croky Cup. De Great Old heeft immers weinig ...

53
53
Deschacht legt de vinger op open RSCA-wonde

RSC Anderlecht moet vandaag aan de bak tegen Royal Antwerp FC. Een zéér belangrijk ...

103
103
PSV zorgt voor 'paniek' in Nederland na demonstratie

In Nederland lijken ze toch wel een probleem te hebben. Daar is er één club die ver ...

34
34
‘Keiharde beslissing: Club Brugge zet speler bij huisvuil’

Wat begon als een statement-transfer, is uitgegroeid tot een dossier vol blessures en twijfel. Na ...

694
694
Smets wijst miljoenenbod af: “Genk primeert”

KRC Genk verkocht Hyeon-gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. De Limburgers hadden ook Matte ...

85
85
Vanhaezebrouck naar Anderlecht? Niet zolang hij daar zit

Anderlecht moet opnieuw op zoek naar een trainer na het vertrek van Besnik Hasi. In de HLN-podcast ...

215
215
'Anderlecht praat na Fink met tweede coach'

RSC Anderlecht is intensief bezig met de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi. De ...

261
261
Janssen ziet Antwerp-diamant ontploffen

Bij Royal Antwerp FC moeten ze de kaart van de jeugd trekken. Er is amper geld voor heel stevige ...

124
124
Anderlecht droomt: zes miljoenendossiers op tafel

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo voor 17 miljoen euro. In tegenstelling tot wat een bepaalde ...

195
195
Antwerp lijkt ‘verdoemd’: eindelijk de vloek weg?

Als Royal Antwerp FC iets van een alweer pover seizoen wil maken, dan moet het voorbij RSC ...

74
74
Na verkoop Angulo: nieuwe coach meteen in de problemen

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo, waar ze ongeveer 15 miljoen euro netto aan verdienen. ...

73
73
Grote favoriet in trainerszoektocht RSCA: Zetterberg vol lof

Bij RSC Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer momenteel op volle toeren. Daarbij ...

420
420
Union houdt hart vast: "Hij had een open wonde"

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

74
74
Man City naar droomfinale, Inter blijft op treble-koers

Net zoals in België stond woensdagavond ook elders in Europa bekervoetbal op het programma. Zo ...

39
39
Nieuwe superstunt Club? "Dán wordt het hapje voor Atlético"

Club Brugge plaatste zich woensdag op indrukwekkende wijze voor de tussenronde in de Champions ...

257
257
Alles open in Croky Cup: Union met kopzorgen huiswaarts

In de eerste halve finale van de Croky Cup ligt na de heenwedstrijd nog alles open. Landskampioen ...

155
155
Transfer Oh rond: Besiktas maakt exacte prijs bekend

Daags nadat de transfermarkt in België weer achter slot en grendel ging, heeft KRC Genk toch ...

134
134
WK-selectie Rode Duivels: 6 potentiële JPL-verrassingen

Nog 127 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt officieel op gang getrapt. Bondscoach ...

420
420
'Club vol aan de bak: eerste zomertransfer staat al vast'

De winterse transferperiode zit er nog maar net op, maar bij heel wat ploegen zal de knop snel ...

572
572
Lemmelijn en Alderweireld doen showbizzwereld daveren

Hangt er een sensationele samenwerking in de lucht tussen een notoir STVV-fan en een voormalig ...

48
48
Genk pakt jackpot op Oh: nu al grote vraagtekens bij topdeal

In de meeste grote Europese voetbalnaties is de wintermercato inmiddels gesloten, maar in bepaalde ...

365
365
'Totale rollercoaster bij Bayern: Kompany in de wolken'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

118
118
'Verrassing op komst? Anderlecht droomt van trainerstunt'

Anderlecht moet snel een nieuwe hoofdcoach vinden na het ontslag van Besnik Hasi. Achter de schermen ...

1191
1191
'OHL houdt pion uit klauwen City en denkt aan ex-Duivel'

De strijd om het behoud belooft de komende weken nog spannend te worden. OH Leuven heeft nog werk ...

71
71

Meer sportnieuws