'Transfervrije Depay op weg naar verrassende club'

door
'Transfervrije Depay op weg naar verrassende club'

De zomerse transferperiode zit er in de meeste Europese landen op en ook in verschillende andere competities gaat de mercato eerstdaags weer op slot. Maar transfervrije spelers kunnen nog steeds elders tekenen. En dat is onder meer voor Memphis Depay een goede zaak.

De Nederlandse aanvaller brak destijds al op jonge leeftijd door bij PSV. Zijn prestaties in Eindhoven leverden hem na enkele seizoenen al een droomtransfer naar Manchester United op. Maar de stap van het Philips Stadion naar Old Trafford bleek uiteindelijk toch te groot voor de aanvaller.

Begin 2017 besloot Depay dan ook om een stapje terug te zetten. Zo werd hij tijdens de wintermercato verkocht aan Olympique Lyon. Dat bleek een goede zet. In de Ligue 1 kon de Nederlandse international immers weer aanknopen met zijn gewenste niveau.

LEES OOK: 'Sensatie! Barça én Real zetten zinnen op Jonge Duivel'

Gefaald in Barcelona en Madrid

In de zomer van 2021 besloot hij om Lyon op transfervrije basis te verlaten. En zo belandde de aanvaller op transfervrije basis bij FC Barcelona. In Catalonië kon hij zijn draai echter moeilijk vinden, zeker toen zijn landgenoot Ronald Koeman ontslagen werd als hoofdcoach.

Na die mislukte passage bij Barça kreeg Depay een reddingsboei aangeboden door Atlético Madrid. Maar mede door blessureleed werd ook dat avontuur geen succes. Eind vorig seizoen vertrok de Oranje-international dan ook op transfervrije basis uit de Spaanse hoofdstad.

Op weg naar derde Spaanse club

Sindsdien zit Depay nog steeds zonder club. Maar daar zou weldra verandering in kunnen komen. Volgens Estadio Deportivo kan hij voor de derde keer bij een Spaanse ploeg tekenen. Sevilla FC zou immers klaar staan om de Nederlander binnen te rijven, afwachten of de betrokken partijen een akkoord zullen vinden.

Zou Depay in de Duivelse selectie zitten als hij een Belg was?

Meest recent

Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

1
1
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

19
19
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

188
188
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

216
216
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

121
121
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

167
167
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

48
48
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

464
464
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

175
175
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

344
344
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

505
505
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

199
199
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

361
361
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

177
177
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

145
145
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

144
144
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

71
71
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

241
241
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

66
66
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

314
314
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

221
221
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

222
222
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

437
437
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

519
519
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

79
79

Meer sportnieuws