Napoli geeft Osimhen de doodsteek, Lukaku profiteert

253 stemmen
Napoli geeft Osimhen de doodsteek, Lukaku profiteert

Vlak voor het sluiten van de transferperiode in Italië wist Romelu Lukaku dan toch zijn gewenste transfer naar SSC Napoli af te ronden. In principe moest hij er Victor Osimhen gaan opvolgen. Maar de Nigeriaan vertrok uiteindelijk niet en daar betaalt hij nu een erg zware prijs voor.

Osimhen maakte in 2015 al serieus indruk op het WK U17. Die prestaties leverden hem toen een transfer naar VfL Wolfsburg op. Maar zijn grote doorbraak op de Europese velden kwam er pas na een uitleenbeurt aan Sporting Charleroi. Via de Carolo's verhuisde hij uiteindelijk naar Lille OSC en ook daar maakte hij indruk.

In de zomer van 2020 besloot Napoli dan ook om zwaar te investeren in zijn komst. De Italiaanse club dokte ruim 70 miljoen euro en maakte van Osimhen een recordaankoop. Aanvankelijk rendeerde die investering niet zoals gewenst, maar uiteindelijk werd de Italiaanse club toch dubbel en dik terug betaald.

LEES OOK: 'Napoli hakt knoop door over De Bruyne en Lukaku'

Kampioenenmaker op ramkoers

In het seizoen 2022-23 groeide Osimhen immers uit tot één van de beste spitsen in Europa. Al topschutter leidde hij Napoli zelfs naar de eerste landstitel in 33 jaar. Stilaan leek het dan ook tijd voor een nieuwe stap. Maar de Italianen verlangden lange tijd een monsterbedrag, wat geïnteresseerde clubs afschrok.

Deze zomer haakt PSG bijvoorbeeld af, terwijl andere grootmachten niet eens een poging waagden. Enkel Chelsea drong lange tijd aan, maar vond ook geen akkoord met Napoli. Dat deed het Saudische Al-Ahli wel, dit keer lag Osimhen zelf dwars. En dus bleef een transfer uit, tot woede van club én speler.

Volledig aan de kant geschoven

Napoli laat deze transfersoap echter niet zomaar passeren. Zo betaalt Osimhen een bijzonder zware tol. Zaterdag maakte de club immers bekend dat de spits uit de selectie is ingezet en zelfs niet langer geregistreerd is voor de Serie A. Daarnaast werd zijn rugnummer '9' afgepakt. Dat zal vanaf heden op de rug van Lukaku staan, die dus ook de concurrentie van Osimhen niet hoeft te vrezen. De Nigeriaan zelf zal dan weer moeten wachten tot een andere club hem in januari komt bevrijden.

Napoli zou bestraft moeten worden ...

Meest recent

Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

1
1
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

42
42
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

38
38
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

84
84
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

94
94
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

108
108
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

374
374
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

124
124
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

99
99
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

314
314
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

233
233
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

77
77
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

549
549
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

205
205
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

160
160
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

476
476
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

223
223
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

338
338
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

434
434
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

816
816
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

317
317
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3820
3820
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

74
74
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

99
99
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

156
156

Meer sportnieuws