Fink bejubelt verrassende Genkie: "Blinkt al weken uit"

door
Fink bejubelt verrassende Genkie:

KRC Genk zit weer terug op het winnende spoor. Vrijdagavond wisten de Limburgers alweer hun derde overwinning op rij te pakken. Maar op eigen veld tegen KVC Westerlo had Racing wel geen overschot: 1-0 na een laat doelpunt van Niklas Sattlberger.

Genk was wisselvallig begonnen aan het nieuwe hoofdstuk onder coach Thorsten Fink. Op de openingsspeeldag raakte het in eigen huis niet voorbije Standard (0-0), vervolgens werd zowaar verloren op het veld van OH Leuven. Maar Racing kon zich herpakken door een 0-2-achterstand om te buigen in een 3-2-overwinning tegen Club Brugge.

LEES OOK: Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

Stappen vooruit

Die wedstrijd lijkt een keerpunt. Een weekje later pakte Genk immers ook de volle buit op Beerschot. En na een vrij weekend, werd vrijdagavond aangeknoopt met een overwinning tegen Westerlo. Al duurde het wel lang alvorens de Limburgers het verschil maakte. De enige treffer van Sattlberger viel pas in de 82ste minuut.

Toch was Fink achteraf uiterst tevreden. "Voor mij was dit een topprestatie. Akkoord: 1-0 is nipt. En we hebben hard moeten wroeten om de drie punten binnen te halen. Toch zie ik ons stappen vooruit zetten. Westerlo is de beste ploeg, die we al hebben moeten bekampen", klonk het bij Het Belang van Limburg.

Groeiende Bonsu Baah

De Duitse trainer zwaaide vervolgens ook met lof naar één specifieke speler. Zo was Fink zeer tevreden over wat Christopher Bonsu Baah liet zien. Na een eerste seizoen met ups en downs, wil de Ghanees in deze jaargang volledig doorbreken. En stilaan begint hij zijn stempel ook te drukken.

Tegen Westerlo wist hij bovendien de vrije trapt uit te lokken die leidde tot het beslissende doelpunt. "Dat is geen toeval. Bonsu Baah blinkt al drie weken uit op training. Hij heeft pech dat we veel talent hebben op zijn positie. Maar hij blijft positief op de bank en geeft alles als hij op het veld komt. Dat verdient een pluim", aldus Fink.

Genk gaat volop meedoen voor de titel ...

Meest recent

Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

61
61
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

201
201
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

33
33
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

19
19
OHL gered? Mazzu velt zijn oordeel

OH Leuven heeft zaterdag een levensbelangrijke zege gepakt in de strijd om het behoud. Het rekende ...

45
45
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

75
75
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

21
21
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

59
59
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

45
45
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

44
44
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

90
90
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

43
43
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

180
180
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

126
126
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

117
117
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

49
49
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

704
704
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

26
26
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

67
67
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

93
93
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

207
207
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

113
113
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

50
50
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

73
73
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

34
34

Meer sportnieuws