Fink bejubelt verrassende Genkie: "Blinkt al weken uit"

door
Fink bejubelt verrassende Genkie:

KRC Genk zit weer terug op het winnende spoor. Vrijdagavond wisten de Limburgers alweer hun derde overwinning op rij te pakken. Maar op eigen veld tegen KVC Westerlo had Racing wel geen overschot: 1-0 na een laat doelpunt van Niklas Sattlberger.

Genk was wisselvallig begonnen aan het nieuwe hoofdstuk onder coach Thorsten Fink. Op de openingsspeeldag raakte het in eigen huis niet voorbije Standard (0-0), vervolgens werd zowaar verloren op het veld van OH Leuven. Maar Racing kon zich herpakken door een 0-2-achterstand om te buigen in een 3-2-overwinning tegen Club Brugge.

LEES OOK: Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

Stappen vooruit

Die wedstrijd lijkt een keerpunt. Een weekje later pakte Genk immers ook de volle buit op Beerschot. En na een vrij weekend, werd vrijdagavond aangeknoopt met een overwinning tegen Westerlo. Al duurde het wel lang alvorens de Limburgers het verschil maakte. De enige treffer van Sattlberger viel pas in de 82ste minuut.

Toch was Fink achteraf uiterst tevreden. "Voor mij was dit een topprestatie. Akkoord: 1-0 is nipt. En we hebben hard moeten wroeten om de drie punten binnen te halen. Toch zie ik ons stappen vooruit zetten. Westerlo is de beste ploeg, die we al hebben moeten bekampen", klonk het bij Het Belang van Limburg.

Groeiende Bonsu Baah

De Duitse trainer zwaaide vervolgens ook met lof naar één specifieke speler. Zo was Fink zeer tevreden over wat Christopher Bonsu Baah liet zien. Na een eerste seizoen met ups en downs, wil de Ghanees in deze jaargang volledig doorbreken. En stilaan begint hij zijn stempel ook te drukken.

Tegen Westerlo wist hij bovendien de vrije trapt uit te lokken die leidde tot het beslissende doelpunt. "Dat is geen toeval. Bonsu Baah blinkt al drie weken uit op training. Hij heeft pech dat we veel talent hebben op zijn positie. Maar hij blijft positief op de bank en geeft alles als hij op het veld komt. Dat verdient een pluim", aldus Fink.

Genk gaat volop meedoen voor de titel ...

Meest recent

DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

86
86
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

36
36
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

84
84
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

75
75
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

124
124
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

99
99
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

65
65
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

45
45
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

85
85
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

322
322
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

188
188
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

279
279
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

121
121
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

197
197
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

261
261
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

584
584
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

231
231
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

224
224
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

114
114
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

413
413
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

321
321
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

297
297
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

458
458
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

102
102
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

199
199

Meer sportnieuws