Fink bejubelt verrassende Genkie: "Blinkt al weken uit"

door
Fink bejubelt verrassende Genkie:

KRC Genk zit weer terug op het winnende spoor. Vrijdagavond wisten de Limburgers alweer hun derde overwinning op rij te pakken. Maar op eigen veld tegen KVC Westerlo had Racing wel geen overschot: 1-0 na een laat doelpunt van Niklas Sattlberger.

Genk was wisselvallig begonnen aan het nieuwe hoofdstuk onder coach Thorsten Fink. Op de openingsspeeldag raakte het in eigen huis niet voorbije Standard (0-0), vervolgens werd zowaar verloren op het veld van OH Leuven. Maar Racing kon zich herpakken door een 0-2-achterstand om te buigen in een 3-2-overwinning tegen Club Brugge.

LEES OOK: Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Stappen vooruit

Die wedstrijd lijkt een keerpunt. Een weekje later pakte Genk immers ook de volle buit op Beerschot. En na een vrij weekend, werd vrijdagavond aangeknoopt met een overwinning tegen Westerlo. Al duurde het wel lang alvorens de Limburgers het verschil maakte. De enige treffer van Sattlberger viel pas in de 82ste minuut.

Toch was Fink achteraf uiterst tevreden. "Voor mij was dit een topprestatie. Akkoord: 1-0 is nipt. En we hebben hard moeten wroeten om de drie punten binnen te halen. Toch zie ik ons stappen vooruit zetten. Westerlo is de beste ploeg, die we al hebben moeten bekampen", klonk het bij Het Belang van Limburg.

Groeiende Bonsu Baah

De Duitse trainer zwaaide vervolgens ook met lof naar één specifieke speler. Zo was Fink zeer tevreden over wat Christopher Bonsu Baah liet zien. Na een eerste seizoen met ups en downs, wil de Ghanees in deze jaargang volledig doorbreken. En stilaan begint hij zijn stempel ook te drukken.

Tegen Westerlo wist hij bovendien de vrije trapt uit te lokken die leidde tot het beslissende doelpunt. "Dat is geen toeval. Bonsu Baah blinkt al drie weken uit op training. Hij heeft pech dat we veel talent hebben op zijn positie. Maar hij blijft positief op de bank en geeft alles als hij op het veld komt. Dat verdient een pluim", aldus Fink.

🚀

Genk gaat volop meedoen voor de titel ...

Meest recent

Ruben Van Gucht komt uit de kast… of toch bijna?

Wat begon als een onschuldige mediastunt, groeide uit tot een opvallende en licht absurde ...

1
1
Taravel kondigt wissels aan: comeback bij Anderlecht

Nadat het de reguliere competitie al had afgesloten met een nul op zes, ging RSC Anderlecht op de ...

18
18
Rik De Mil roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

KAA Gent neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht namens de Play-Offs. De Buffalo’s ...

72
72
Lewandowski in diepe rouw na onverwacht overlijden

De Poolse voetbalwereld is in diepe rouw. De voetbalbond meldde het plotse overlijden van ...

0
0
Union incasseert: Hubert vreest voor KV Mechelen

Union SG staat momenteel aan de leiding in de Jupiler Pro League Champions Play-Offs, maar Club ...

157
157
Leko reageert na straffe uitspraken over voetbalbond

Ivan Leko was na afgelopen speeldag niet mals voor de nationale ploeg en de interlandperiode. ...

110
110
Domper op verjaardag Kompany: Bayern meldt mokerslag

Vincent Kompany blaast vandaag 40 kaarsjes uit. De Belgische oefenmeester is dit seizoen ...

63
63
Karl Vannieuwkerke open en bloot over verborgen strijd

Voor Karl Vannieuwkerke leek het lange tijd een droom die simpelweg onbereikbaar was. De wereld van ...

32
32
Promotie bijna binnen: Kortrijk geeft transferplannen prijs

Dit weekend kan de strijd om de rechtstreekse promotietickets in de Challenger Pro League helemaal ...

209
209
Nieuwe domper RWDM: degradatie dreigt

Het gaat al een hele tijd slecht met RWDM Brussels. Eigenaar John Textor veranderde in de zomer wel ...

62
62
'Van den Brom wil Anderlecht serieuze transferhak zetten'

Het worden nog zeer drukke maanden voor Anderlecht. Niet alleen is er de strijd om een Europees ...

157
157
'Bayern zet Anderlecht-blunder met Kompany extra in de verf'

Voor Vincent Kompany is het vrijdag feest, want onze landgenoot viert zijn 40ste verjaardag. Al zal ...

269
269
Spits zaait twijfel over toekomst bij Cercle

Dit weekend kunnen twee teams zich op de tweede speeldag al van het behoud verzekeren in de ...

84
84
'Belgische clubs willen mooie slag slaan bij PSV'

Er zullen komende zomer weer enkele interessante opportuniteiten op te pikken zijn op de ...

72
72
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht hakt knopen door, JPL-transfer Jackers'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

176
176
‘Anderlecht wil Union aftroeven met prestigetransfer’

RSC Anderlecht is al volop bezig met volgend seizoen. Paars-Wit wil weer meedoen met de titel. Dit ...

145
145
Saudi-Arabië in rep en roer: matchfixing door Ronaldo?

Cristiano Ronaldo heeft het voetbal in Saudi-Arabië groot gemaakt. Verschillende supersterren ...

66
66
Spits liep knaltransfer Anderlecht mis: “Door slakken en Bacardi”

Wie herinnert zich Archie Thompson nog? De aanvaller speelde even bij Lierse SK, maar het had toen ...

109
109
‘Vier clubs klagen: format dit seizoen nog op de schop’

Het nieuwe format van de Belgische competitie doet heel wat stof opwaaien. Zo gaat KAA Gent vol in ...

199
199
‘Schoktransfer Lukaku: verrassende grootmacht lonkt’

Romelu Lukaku heeft al heel wat topclubs op zijn CV staan. Vooral in Italië is Big Rom al erg ...

172
172
Straffe Belgische terugkeer Hugo Cuypers in de maak?

Hugo Cuypers maakte de overstap van KAA Gent naar Chicago Fire en in de Verenigde Staten is de ...

637
637
'AA Gent troeft clubs in binnen- en buitenland af'

Bij AA Gent doen ze er in de Champions' Play-Off alles aan om een Europees ticket uit de brand te ...

141
141
Ruben Van Gucht in huis? Deze bom centen kost het u

De DJ-carrière van Ruben Van Gucht komt stevig van de grond en nu zijn ook opvallende cijfers ...

83
83
Garcia krijgt zeer verrassend staflid aangeraden voor WK

De Rode Duivels hopen deze zomer op het WK zo ver mogelijk te raken. De groepsfase overleven tegen ...

66
66
Enorme opsteker voor Duivels: sleutelpion weer op topniveau

De Rode Duivels vertoefden een tweetal weken geleden in de Verenigde Staten voor een stage en twee ...

110
110

Meer sportnieuws