Fink bejubelt verrassende Genkie: "Blinkt al weken uit"

969 stemmen
Fink bejubelt verrassende Genkie:

KRC Genk zit weer terug op het winnende spoor. Vrijdagavond wisten de Limburgers alweer hun derde overwinning op rij te pakken. Maar op eigen veld tegen KVC Westerlo had Racing wel geen overschot: 1-0 na een laat doelpunt van Niklas Sattlberger.

Genk was wisselvallig begonnen aan het nieuwe hoofdstuk onder coach Thorsten Fink. Op de openingsspeeldag raakte het in eigen huis niet voorbije Standard (0-0), vervolgens werd zowaar verloren op het veld van OH Leuven. Maar Racing kon zich herpakken door een 0-2-achterstand om te buigen in een 3-2-overwinning tegen Club Brugge.

LEES OOK: Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Stappen vooruit

Die wedstrijd lijkt een keerpunt. Een weekje later pakte Genk immers ook de volle buit op Beerschot. En na een vrij weekend, werd vrijdagavond aangeknoopt met een overwinning tegen Westerlo. Al duurde het wel lang alvorens de Limburgers het verschil maakte. De enige treffer van Sattlberger viel pas in de 82ste minuut.

Toch was Fink achteraf uiterst tevreden. "Voor mij was dit een topprestatie. Akkoord: 1-0 is nipt. En we hebben hard moeten wroeten om de drie punten binnen te halen. Toch zie ik ons stappen vooruit zetten. Westerlo is de beste ploeg, die we al hebben moeten bekampen", klonk het bij Het Belang van Limburg.

Groeiende Bonsu Baah

De Duitse trainer zwaaide vervolgens ook met lof naar één specifieke speler. Zo was Fink zeer tevreden over wat Christopher Bonsu Baah liet zien. Na een eerste seizoen met ups en downs, wil de Ghanees in deze jaargang volledig doorbreken. En stilaan begint hij zijn stempel ook te drukken.

Tegen Westerlo wist hij bovendien de vrije trapt uit te lokken die leidde tot het beslissende doelpunt. "Dat is geen toeval. Bonsu Baah blinkt al drie weken uit op training. Hij heeft pech dat we veel talent hebben op zijn positie. Maar hij blijft positief op de bank en geeft alles als hij op het veld komt. Dat verdient een pluim", aldus Fink.

Genk gaat volop meedoen voor de titel ...

Meest recent

Tottenham moet blijven bibberen tot slotspeeldag

De strijd om het behoud in de Premier League zal pas op de slotspeeldag beslist worden. Tottenham ...

6
6
'Monaco shopt in JPL en beslist over Faes'

Voor AS Monaco eindigde het seizoen vorig weekend met een ontgoocheling. Het ging in zijn slotmatch ...

28
28
Standard grijpt de macht in PO2, Genk verliest weer punten

Standard heeft op de voorlaatste speeldag een grote stap gezet richting eindwinst in de Europe ...

118
118
Arsenal is kampioen: puntenverlies City beslist titelstrijd

Het doek is dinsdagavond gevallen over de Engelse titelstrijd. Arsenal heeft zich na maar liefst 22 ...

81
81
Burgess kent zijn sanctie na pikante uitspraken

Union moet in de komende dagen hopen op een mirakel om nog landskampioen te worden. Het mag zelf ...

137
137
Nieuwe coach Essevee verklaart verrassende keuze

Bij Zulte Waregem wilden ze na het verzekeren van het behoud zo snel mogelijk de trainersknoop voor ...

73
73
'Titanenstrijd los: 3 grootmachten melden zich voor Tzolis'

Donderdag kan Club Brugge met een zege tegen KV Mechelen de landstitel veroveren. Als dat lukt, zal ...

342
342
'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

91
91
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

220
220
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

698
698
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

20
20
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

511
511
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

105
105
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

242
242
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

831
831
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

123
123
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

218
218
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

211
211
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

567
567
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

565
565
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

994
994
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

347
347
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

539
539
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

343
343
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

208
208

Meer sportnieuws