Finkt broedt op verbazingwekkende vervanger El Khannouss

door
Finkt broedt op verbazingwekkende vervanger El Khannouss

KRC Genk krijgt vrijdagavond de eer om de zesde speeldag in de Jupiler Pro League op gang te trekken. De Limburgers kruisen dan de degens met het verrassende KVC Westerlo. Ze zullen dan echter geen beroep meer kunnen doen op Bilal El Khannouss.

Racing kwam vorig weekend niet in actie. De wedstrijd tegen RSC Anderlecht werd uitgesteld wegens de Europese verplichtingen van de Brusselaars. Dat vrije weekend kwam op zich vrij ongelegen. Genk had zich net herpakt met twee opeenvolgende overwinning en had die reeks dolgraag doorgetrokken.

LEES OOK: Megasolden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Recordsom binnen

Voor de sportieve leiding kwam het vrije weekend dan weer wel goed uit om enkele transferdossiers in handen te nemen. Dat van El Khannouss bijvoorbeeld. Leicester City drukte immers stevig door voor de Marokkaanse spelmaker. En na enkele pittige onderhandelingen vonden beide clubs uiteindelijk een akkoord.

Donderdag werd de transfer officieel afgerond. El Khannouss kan via bonussen een recordsom van zo'n 26 miljoen euro opbrengen. Het sportieve verlies daarentegen is wel bijzonder groot. Al heeft coach Thorsten Fink inmiddels enkele opties bedacht om de draaischijf te vervangen.

Bonsu Baah centraal

De meest logische optie, is Kos Karetsas. Het 16-jarige goudhaantje beschikt over een gelijkaardig profiel en bewees inmiddels dat hij klaar is voor het niveau van de grote jongens. Fink heeft echter ook een meer verrassende optie. Zo overweegt hij Christopher Bonsu Baah in een centrale rol uit te spelen.

De Duitse trainer voerde het experiment alvast uit op training en is tevreden met wat hij te zien kreeg. "Kos blijft, ondanks zijn jonge leeftijd, steeds consistent zijn kwaliteiten tonen. Daarnaast heeft Bonsu op training wat centraler gespeeld, waar ik ook erg tevreden over was", klonk het op de clubwebstek.

Genk moet nog een gelijkaardig profiel als El Khannouss halen ...

Meest recent

'AA Gent pakt uit: publiekslieveling op zucht van terugkeer'

Onder het bewind van nieuwe coach Rik De Mil, wil KAA Gent zich in de komende maanden herpakken na ...

64
64
Coach vh Jaar: ophefmakende naam plots in de running

Zondagavond wordt in Middelkerke de Gouden Schoen uitgereikt. Daarnaast worden ook prijzen ...

151
151
'Recordtransfer Tzolis: minimum-prijs Club Brugge onthuld'

Club Brugge wist in het voorbije kalenderjaar weer een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

283
283
Van Himst verbaast iedereen met Gouden Schoen-favoriet

Zondagavond wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. In aanloop naar het Gala regent het aan ...

552
552
Straffe Anderlecht-onthulling: "Werd zelfs met flesje gegooid"

RSC Anderlecht wist de voorbije maanden verschillende knappe resultaten neer te zetten. Maar die ...

415
415
'Bayern verwent Kompany met supertransfer in 2026'

Zondagavond trapt het Bayern München van coach Vincent Kompany zijn tweede seizoenshelft op ...

95
95
Gouden Schoen: grootste concurrent voor Tzolis bekend

Als gerespecteerd commentator/analist mocht ook Peter Vandenbempt mee bepalen wie straks de Gouden ...

237
237
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar JPL, plotse exodus Antwerp'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

165
165
Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

KAA Gent zag coach Ivan Leko naar Club Brugge vertrekken. De Kroatische oefenmeester werd de ...

117
117
Courtois zint op wraak: oorlogstaal richting Barça

Thibaut Courtois is al jarenlang de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. Toch is er ...

100
100
Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

236
236
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

155
155
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

536
536
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

293
293
'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

93
93
‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

475
475
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

126
126
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

486
486
Anderlecht-drama? Hasi haalt schouders op

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

246
246
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

393
393
Vanaken looft één RSCA'er: “Hij is redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

602
602
Bliksemtransfer Leon Bailey naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

299
299
Megasolden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

174
174
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

307
307
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

62
62

Meer sportnieuws