'Celtic plundert bankrekening voor Belgische knaltransfer'

576 stemmen
'Celtic plundert bankrekening voor Belgische knaltransfer'

Club Brugge weet sinds donderdagavond wie de tegenstanders worden in de Champions League. Zo staat onder meer een verplaatsing naar Celtic FC op het programma. En dat wordt voor Blauw-Zwart allicht een weerzien met één van zijn jeugdproducten.

In de hervormde Champions League is er geen sprake meer van een groepsfase. In plaats daarvan komt er één groot klassement met 36 ploegen. Die clubs werken vier wedstrijden af voor eigen volk en ook nog eens vier op verplaatsing. Donderdag werd in Monaco geloot voor de affiches in die zogenaamde League Phase.

En Club zal zijn borst moeten natmaken indien het wil doorstoten naar de knock out-fase. Zo neemt de Belgische kampioen het thuis op tegen Borussia Dortmund, Juventus, Sporting CP en Aston Villa. Manchester City, AC Milan, Sturm Graz en Celtic FC vormen dan weer de tegenstanders op verplaatsing.

LEES OOK: Club Brugge gaat voor straffe stunt: zelfs 12M volstaat niet

Schotse landskampioen

Die laatste verplaatsing is er alvast eentje om naar uit te kijken voor de supporters. Celtic Park in Glasgow heeft immers de reputatie van één van de meest sfeervolle stadions in Europa. Sportief werd het echter niet gemakkelijk om iets te rapen tegen The Bhoys. Niet voor niets troefde Celtic zijn aartsrivaal Rangers af voor de titel.

Bovendien werd coach Brendan Rodgers in de voorbije weken al voorzien van versterking. En daags voor het sluiten van de mercato zou Celtic op punt staan om zijn duurste aanwinst van de zomer te strikken. Zo melden verschillende bronnen dat niemand minder dan Arne Engels op weg is naar de Schotse kampioen.

Celtic dokt miljoenen

De 20-jarige middenvelder is een jeugdproduct van Club Brugge, maar maakte in de voorbije seizoenen furore bij het Duitse Augsburg FC. Afgelopen zomer was hij zelfs reservist voor de EK-selectie van de Rode Duivels. Nu gaat hij echter zijn kans wagen in Glasgow. Celtic investeert alvast een pak centen in de komst van Engels.

Volgens Sky Sports is er sprake van een vast bedrag van 13 miljoen euro. Daar komen nog bonussen én 20% van de latere doorverkoopsom bovenop. Vrijdag staan de medische en fysieke proeven op het programma. Als die vlot verlopen, wordt Engels de tweede duurste aanwinst in de geschiedenis van Celtic.

Welke club schat u momenteel het hoogste in?

Meest recent

'Union ziet kassa rinkelen: transfersom Scherpen bekend'

Union maakte zich op voor een leegloop, maar de grote uitgaande transfers bleven tot dusver nog uit. ...

52
52
Charaï legt verdere transferplannen Westerlo op tafel

Het is bij Westerlo al een zeer drukke transferzomer geweest. In totaal staat de teller in 't Kuipje ...

21
21
Wat een soap: toch geen Real-akkoord, vlammend statement PSG

Sinds het einde van het WK zijn ook de allergrootste clubs in actie geschoten op de transfermarkt. ...

100
100
'Anderlecht krijgt boodschap: speler kiest bestemming'

Anderlecht is nog volop bezig met zijn transferhuiswerk, ook al is de Europese campagne enkele dagen ...

232
232
Simons stuurt boodschap naar mogelijke vertrekkers OHL

We zijn amper twee weken verwijderd van de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. De ...

86
86
'Dortmund legt nieuw plan voor Karetsas op tafel'

Het is voor KRC Genk niet de makkelijkste zomermercato. De Limburgers zien vooral aan uitgaande ...

347
347
'Here we go: Real heeft topaanwinst van 100 miljoen beet'

Real Madrid haalt deze zomer fors uit op de transfermarkt, want na een tegenvallend seizoen wil het ...

126
126
'Anderlecht en Club Brugge grijpen naast target'

RSC Anderlecht en Club Brugge zijn op zoek naar versterking. Beide teams zijn voorlopig verzwakt uit ...

252
252
Club Brugge zorgt voor magisch moment bij supporters

Club Brugge begint met grote ambities aan het nieuwe seizoen. Na de landstitel van vorig jaar is de ...

374
374
Lommel SK is absolute sterkhouder kwijt aan AZ

Lommel SK heeft dingend nood aan versterking, maar de promovendus heeft nog een smaakmaker verloren. ...

43
43
‘Anderlecht op z’n kop: sterkhouder out, toptransfer in’

Bij Anderlecht komt de transfercarrousel plots op gang. Een sterkhouder kan het Lotto Park verlaten ...

570
570
'STVV beslist over terugkeer Bertaccini'

Bij STVV kende Adriano Bertaccini een geweldige periode. Hij versierde een toptransfer naar RSC ...

621
621
Jbari zet Club Brugge onder druk: tijd dringt

Club Brugge lijkt tot op heden toch wel stevig verzwakt te zijn. Het bestuur moet nog aan de bak. ...

657
657
'Anderlecht wil uitpakken met absolute toptransfer'

Dat RSC Anderlecht nog héél wat versterking nodig heeft, dat is duidelijk. Antoine ...

466
466
'Arsenal stuift door: Premier League-bom vlak na Tzolis'

Arsenal FC won afgelopen seizoen de Engelse titel en haalde de finale van de Champions League. Om ...

90
90
Drama treft Ordoñez: gedroomde transfer in acuut gevaar

Na de recordverkoop van Christos Tzolis aan Arsenal FC, is het bij Club Brugge ook de bedoeling om ...

412
412
Ex van Karl Vannieuwkerke komt met straffe bekentenis

Jarenlang bleef het stil na de pijnlijke breuk met Karl Vannieuwkerke, maar nu opent Caroline ...

96
96
Peeters in de wolken: Beveren strikt Arsenal-product

SK Beveren kroonde zich op fenomenale wijze tot kampioen in de Challenger Pro League en mag komend ...

121
121
Club plant miljoenenaankoop: toptarget zet deur wagenwijd open

Club Brugge is nog lang niet klaar op de transfermarkt. De Belgische landskampioen mikt onder meer ...

569
569
Openda heeft nieuwe club beet: transferdetails bekend

Juventus won zaterdagavond met 0-1 in de oefenpot op Standard. Loïs Openda was aanwezig in het ...

80
80
'Transferstunt na overname: Antwerp wil 75-voudig international'

Nu de veelbesproken overname eindelijk in kannen en kruiken is, kan de sportieve leiding van Antwerp ...

555
555
'Sibierski klopt op tafel: Anderlecht-tweetal móét blijven'

Hoewel de Europese campagne al begonnen is, is RSC Anderlecht lang niet klaar op de transfermarkt. ...

619
619
Ruben Van Gucht zorgt voor grote onrust in Frankrijk

De lof voor Ruben Van Gucht en zijn nieuwe wielerprogramma blijft binnenstromen, maar achter de ...

103
103
Nu al Waalse kritiek op Van Bommel: "Altijd dat gezeik"

Mark van Bommel zal de Rode Duivels naar succes moeten leiden op het EK 2028. Maar de keuze van de ...

328
328
Club brengt geldkanon in stelling: miljoenen voor twéé kleppers

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn werk in de zomerse transferwindow. Op zeker twee ...

1739
1739

Meer sportnieuws