'Celtic plundert bankrekening voor Belgische knaltransfer'

door
'Celtic plundert bankrekening voor Belgische knaltransfer'

Club Brugge weet sinds donderdagavond wie de tegenstanders worden in de Champions League. Zo staat onder meer een verplaatsing naar Celtic FC op het programma. En dat wordt voor Blauw-Zwart allicht een weerzien met één van zijn jeugdproducten.

In de hervormde Champions League is er geen sprake meer van een groepsfase. In plaats daarvan komt er één groot klassement met 36 ploegen. Die clubs werken vier wedstrijden af voor eigen volk en ook nog eens vier op verplaatsing. Donderdag werd in Monaco geloot voor de affiches in die zogenaamde League Phase.

En Club zal zijn borst moeten natmaken indien het wil doorstoten naar de knock out-fase. Zo neemt de Belgische kampioen het thuis op tegen Borussia Dortmund, Juventus, Sporting CP en Aston Villa. Manchester City, AC Milan, Sturm Graz en Celtic FC vormen dan weer de tegenstanders op verplaatsing.

LEES OOK: 'Arne Engels gewild: interesse groeit razendsnel'

Schotse landskampioen

Die laatste verplaatsing is er alvast eentje om naar uit te kijken voor de supporters. Celtic Park in Glasgow heeft immers de reputatie van één van de meest sfeervolle stadions in Europa. Sportief werd het echter niet gemakkelijk om iets te rapen tegen The Bhoys. Niet voor niets troefde Celtic zijn aartsrivaal Rangers af voor de titel.

Bovendien werd coach Brendan Rodgers in de voorbije weken al voorzien van versterking. En daags voor het sluiten van de mercato zou Celtic op punt staan om zijn duurste aanwinst van de zomer te strikken. Zo melden verschillende bronnen dat niemand minder dan Arne Engels op weg is naar de Schotse kampioen.

Celtic dokt miljoenen

De 20-jarige middenvelder is een jeugdproduct van Club Brugge, maar maakte in de voorbije seizoenen furore bij het Duitse Augsburg FC. Afgelopen zomer was hij zelfs reservist voor de EK-selectie van de Rode Duivels. Nu gaat hij echter zijn kans wagen in Glasgow. Celtic investeert alvast een pak centen in de komst van Engels.

Volgens Sky Sports is er sprake van een vast bedrag van 13 miljoen euro. Daar komen nog bonussen én 20% van de latere doorverkoopsom bovenop. Vrijdag staan de medische en fysieke proeven op het programma. Als die vlot verlopen, wordt Engels de tweede duurste aanwinst in de geschiedenis van Celtic.

Welke club schat u momenteel het hoogste in?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

87
87
Hommeles bij Anderlecht: club en fans in de clinch

Anderlecht blikt terug op moeilijke weken met een nul op negen, waardoor de derde plaats in de ...

15
15
'De Ketelaere verbaast iedereen met droomtransfer'

De start van de transferzomer nadert met rasse schreden en voor de Rode Duivels belooft het een ...

44
44
Kompany rekent af met kritiek over vele tegengoals

Bayern München droomde de voorbije maanden van een treble, maar zag die droom deze week ...

18
18
Verbazing: La Louvière kondigt vertrek trainer aan

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League nadert en dat betekent dat de meeste clubs al ...

34
34
'Mokerslag Beveren: succescoach vertrekt'

Volgend seizoen maakt SK Beveren zijn comeback in de Jupiler Pro League nadat het de voorbije ...

91
91
TRANSFERUURTJE: 'Club vs Anderlecht voor JPL-talent, megatransfer Godts'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

132
132
Jelle Vossen stampt nog ferm na: harde woorden

Jelle Vossen ging van cultheld bij Zulte Waregem naar spits die niet van de bank kwam. In de Jupiler ...

235
235
Ferme 'patat' voor Marc Coucke: "Continue bemoeienis'

Marc Coucke kent opnieuw bijzonder moeilijke weken bij Anderlecht. De recordkampioen verloor ...

52
52
Kompany slaat terug na kritiek: T1 houdt voet bij stuk

Bayern München werd in de halve finale van de Champions League uitgeschakeld door PSG. De ...

80
80
Pfaff compleet afgemaakt in Nederland: “Schaamteloos”

Jean-Marie Pfaff is altijd al een kleurrijk figuur geweest. De voormalige doelman verdedigde onder ...

232
232
‘De Mil op ramkoers met smaakmaker: KAA Gent baalt’

KAA Gent krijgt klappen in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s zijn op zoek naar een eerste ...

250
250
Diego Moreira in de clinch met Emegha: fans woedend

Strasbourg werd in de halve finale van de Conference League uitgeschakeld door Rayo Vallecano. Na de ...

45
45
Colpaert of nieuwe coach? Essevee komt met update

Voor Zulte Waregem komt er komend weekend een einde aan het seizoen. Tegen Dender hoopt Essevee in ...

117
117
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

206
206
Smaakmaker Cercle: "Interesse van andere clubs?"

Voor Cercle Brugge komt er zaterdag een einde aan een vervelend seizoen, dat wel een gelukkige ...

64
64
Discussie over Kompany: Bayern-iconen zijn het niet eens

Het seizoen zit er bijna op voor Bayern München. Het speelt nog twee wedstrijden in de ...

191
191
Toch geen miljoenentransfer voor Standard?

Vrijdag kan Standard een nieuwe stap richting Europees voetbal zetten door ook OH Leuven te ...

115
115
'Union moet streep zetten door komst verrassende Belg'

Union schoot zichzelf de voorbije weken stevig in de voet door maar vier op negen te pakken. Het gaf ...

95
95
'Knaltransfer van 30 miljoen voor Ngoy'

De verwachting is dat Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend zal maken. ...

92
92
STVV lijkt niet meer op huurling te moeten rekenen

STVV is na een waanzinnig seizoen nu al zeker van Europees voetbal en kan zich komend weekend ook ...

99
99
'Onverwachte miljoenentransfer voor AA Gent'

AA Gent beleefde met een drie op achttien nog niet al te veel plezier aan de play-offs. Zondag moet ...

237
237
'Feyenoord ontploft: Rigaux wordt enorme transferbom'

Feyenoord is verkocht. De club zoekt een nieuwe sportieve baas en Dévy Rigaux wordt gezien ...

259
259
Deschacht waarschuwt Taravel: "Seizoen naar de kloten"

Anderlecht beleefde enkele dramatische weken met een nul op negen tegen STVV, Union en Club Brugge. ...

166
166
'Kompany hakt knoop door over komst Rode Duivel'

Bayern München zag deze week zijn droom uiteen spatten, want het moest in de halve finale van ...

90
90
Raman spreekt over einde carrière en haalt uit

KV Mechelen beleeft een boerenjaar en mag nog altijd dromen van een Europees ticket. Voor Benito ...

255
255

Meer sportnieuws