'Celtic plundert bankrekening voor Belgische knaltransfer'

576
'Celtic plundert bankrekening voor Belgische knaltransfer'

Club Brugge weet sinds donderdagavond wie de tegenstanders worden in de Champions League. Zo staat onder meer een verplaatsing naar Celtic FC op het programma. En dat wordt voor Blauw-Zwart allicht een weerzien met één van zijn jeugdproducten.

In de hervormde Champions League is er geen sprake meer van een groepsfase. In plaats daarvan komt er één groot klassement met 36 ploegen. Die clubs werken vier wedstrijden af voor eigen volk en ook nog eens vier op verplaatsing. Donderdag werd in Monaco geloot voor de affiches in die zogenaamde League Phase.

En Club zal zijn borst moeten natmaken indien het wil doorstoten naar de knock out-fase. Zo neemt de Belgische kampioen het thuis op tegen Borussia Dortmund, Juventus, Sporting CP en Aston Villa. Manchester City, AC Milan, Sturm Graz en Celtic FC vormen dan weer de tegenstanders op verplaatsing.

Schotse landskampioen

Die laatste verplaatsing is er alvast eentje om naar uit te kijken voor de supporters. Celtic Park in Glasgow heeft immers de reputatie van één van de meest sfeervolle stadions in Europa. Sportief werd het echter niet gemakkelijk om iets te rapen tegen The Bhoys. Niet voor niets troefde Celtic zijn aartsrivaal Rangers af voor de titel.

Bovendien werd coach Brendan Rodgers in de voorbije weken al voorzien van versterking. En daags voor het sluiten van de mercato zou Celtic op punt staan om zijn duurste aanwinst van de zomer te strikken. Zo melden verschillende bronnen dat niemand minder dan Arne Engels op weg is naar de Schotse kampioen.

Celtic dokt miljoenen

De 20-jarige middenvelder is een jeugdproduct van Club Brugge, maar maakte in de voorbije seizoenen furore bij het Duitse Augsburg FC. Afgelopen zomer was hij zelfs reservist voor de EK-selectie van de Rode Duivels. Nu gaat hij echter zijn kans wagen in Glasgow. Celtic investeert alvast een pak centen in de komst van Engels.

Volgens Sky Sports is er sprake van een vast bedrag van 13 miljoen euro. Daar komen nog bonussen én 20% van de latere doorverkoopsom bovenop. Vrijdag staan de medische en fysieke proeven op het programma. Als die vlot verlopen, wordt Engels de tweede duurste aanwinst in de geschiedenis van Celtic.

Welke club schat u momenteel het hoogste in?

Meest recent

Beveren ziet straffe reeks eindigen: "Niet goed genoeg"

De openingswedstrijd van de achtste speeldag in de Jupiler Pro League heeft meteen een verrassing ...

6
6
"Union was de enige club waar ik naartoe wilde"

Het was alweer een zeer bewogen transferzomer voor Union, waarin het op de valreep nog een paar ...

14
14
Kompany lacht in vuistje na dol slot, zorgen om Openda

Vrijdagavond werden ook de grote buitenlandse competities weer op gang getrapt. Vincent Kompany zal ...

37
37
Lommel maakt einde aan Beverse heerschappij op Freethiel

SK Beveren heeft vrijdagavond zijn eerste thuisnederlaag van het seizoen geleden. Na een negen op ...

27
27
Flames morsen met kansen, maar zetten stap richting WK

De Red Flames hebben vrijdagavond een nieuwe stap gezet richting kwalificatie voor het WK. In hun ...

39
39
Dender voorlopig op kop in 1B, ook Eupen blijft meedraaien

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend weer gevoetbald na de interlandbreak. Op de ...

36
36
Beale is opvallend hard voor revelatie Essevee

Na zeven speeldagen herbergt de Jupiler Pro League al enkele aangename verrassingen. Charleroi is de ...

41
41
'Woekerwinst van 30 miljoen lonkt voor Union'

Geen ploeg die de voorbije jaren zo'n indrukwekkend transferbeleid voerde als Union. De Brusselaars ...

54
54
Charleroi slaat fraaie slag: volgende revelatie verlengt

Het wordt dit weekend in de Jupiler Pro League onder meer uitkijken of Charleroi zal kunnen blijven ...

3
3
Jaecques doet ambities Antwerp en Vandenhaute uit de doeken

Bij Antwerp is er in de zomer een nieuw tijdperk begonnen. Vrijwel de hele voorbereiding op het ...

142
142
Vanderbiest geeft hét recept voor wederopstanding Mechelen

Nu de Jupiler Pro League weer op gang komt, zullen ze bij KV Mechelen liefst zo snel mogelijk uit de ...

61
61
‘Schandaal kost City Haaland: recordtransfer ligt klaar’

Erling Haaland kan in 2027 voor de duurste transfer ooit zorgen. Het schuldig verdict tegen ...

137
137
Hubert met handen in haar: ziekenboeg Union puilt uit

De Jupiler Pro League wordt dit weekend weer afgetrapt. Op de achtste speeldag verdedigt Union zijn ...

70
70
Rode Duivels treffen in november nieuwe bondscoach

De Rode Duivels zullen toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op hun start in de ...

85
85
Vannieuwkerke huivert: Geldkraan definitief toegedraaid?

Karl Vannieuwkerke kreeg zopas een zware shock te verwerken. De veelzijdige presentator is betrokken ...

69
69
'Genk en Club Brugge mogen fluiten naar toptarget'

De wintermercato is nog ver weg, maar achter de schermen wordt er uiteraard niet stilgezeten in de ...

158
158
De Mil deelt ook goed nieuws uit ziekenboeg AA Gent

Na zeven speeldagen is AA Gent samen met Union de fiere leider in onze competitie. Om verder te gaan ...

66
66
Ronaldo haalt snoeihard uit: "Hij moet stoppen met botox!"

Cristiano Ronaldo laat opnieuw van zich horen, en dat doet hij op een manier die voor de nodige ...

101
101
Alderweireld viert comeback: Antwerp maakt fans al warm

Er waait sinds kort een frisse wind bij Antwerp, waar Wouter Vandenhaute het roer overnam van Paul ...

192
192
Leko hakt knopen door: zomeraanwinsten Club vallen af

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij La Louvière, waar het vorig seizoen nog verrassend ...

278
278
Thorup klopt op tafel: crisisstemming bij KRC Genk

De competitiestart verliep niet van een leien dakje bij KRC Genk, dat na zeven speeldagen amper ...

245
245
Leko dropt hint: onuitgegeven opstelling Club Brugge?

Club Brugge hervat de competitie met een bezoek aan La Louvière. Op papier is de ...

343
343
Compper grijpt in: Antwerp verrast met nieuwe kapitein

Na vier nederlagen op rij kwam de interlandbreak niet ongelegen voor Antwerp, dat zondag in Westerlo ...

143
143
Schrijnend verhaal Zinho Vanheusden: "Het is genoeg geweest"

Jarenlang bleef Zinho Vanheusden vechten om zijn droom als profvoetballer niet op te geven. Achter ...

135
135
De Mil vloekt bij KAA Gent: “Ongelooflijk jammerlijke zaak”

KAA Gent neemt het na een lange interlandbreak op tegen Zulte Waregem. De Buffalo’s zagen ...

100
100

Meer sportnieuws