Loting Champions League: Club Brugge krijgt heftig programma

771 stemmen
Loting Champions League: Club Brugge krijgt heftig programma

Donderdagavond werd geloot voor de zogenaamde 'League Phase' van de vernieuwde Champions League. Ook Club Brugge kent zijn tegenstanders dus. En de Belgische kampioen staat voor een pittig programma met Manchester City, Borussia Dortmund, Juventus, AC Milan, Celtic FC, Aston Villa en Sturm Graz.

Zoals geweten zijn de Europese competities deze zomer grondig hervormd, vooral de UCL wordt in een nieuw kleedje gestoken. Daarbij werd afscheid genomen van de traditionele groepsfase. In plaats daarvan wordt één algemeen klassement samengesteld met 36 teams, de 'League Phase'.

LEES OOK: Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Minstens acht wedstrijden

De top 8 daarin plaatst zich rechtstreeks voor de 1/8ste finales. Nummers 9 tot en met 24 werken eerst een tussenronde af. Alle deelnemers aan de zogenaamde 'League Phase' zullen een achttal wedstrijden afwerken. De helft daarvan voor eigen volk, de andere helft op verplaatsing.

Donderdagavond werd in het Grimaldi Forum te Monaco voor de samenstelling van de wedstrijden in de League Phase. Dankzij het goede UEFA-coëfficiënt dat in de voorbije seizoenen werd opgebouwd, werd Club tijdens die loting in Pot 2 ondergebracht. Al levert dat in het nieuwe format weinig voordeel op.

City en Italiaanse toppers

De UEFA deed voor de loting overigens beroep op twee absolute supersterren. Zo werden Gianluigi Buffon en Cristiano Ronaldo ingeschakeld om het in goede banen te leiden. Zij koppelden Club meteen aan een klepper van formaat: Engels kampioen Manchester City (thuis). In 2021 stonden beide teams ook al tegenover mekaar. City scoorde toen 9 keer in 2 matchen.

Vervolgens kwam Borussia Dortmund (uit) uit de trommel. Blauw-Zwart lootte in Europa geen enkele club vaker dan de verliezende finalist van vorig seizoen. Daarnaast kruist de Belgische kampioen de degens met twee Italiaanse giganten: Juventus (T) en AC Milan (U).

Nog drie landskampioenen

Uit Pot 3 kwamen dan weer de kampioenen uit Schotland en Portugal uit de bus: Celtic FC (U) en het Sporting CP (T) van Rode Duivel Zeno Debast. Tot slot hadden de Bruggelinge gehoopt op twee 'makkelijkere' tegenstanders uit Pot 4. Dat viel behoorlijk tegen met Aston Villa (T), vorig seizoen vierde in de Premier League. Enkel Sturm Graz (U) lijkt een echt haalbare kaart, al werd die ploeg niet voor niets kampioen van Oostenrijk.

Club haalt minstens zeven punten tegen deze ploegen ...

Meest recent

Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

13
13
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

352
352
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

17
17
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

144
144
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

116
116
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

308
308
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

323
323
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

276
276
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

65
65
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

90
90
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

151
151
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

82
82
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

81
81
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

184
184
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

154
154
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

126
126
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

244
244
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

488
488
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

307
307
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

154
154
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

33
33
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

31
31
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

145
145
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

39
39
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

176
176

Meer sportnieuws