Loting Champions League: Club Brugge krijgt heftig programma

771 stemmen
Loting Champions League: Club Brugge krijgt heftig programma

Donderdagavond werd geloot voor de zogenaamde 'League Phase' van de vernieuwde Champions League. Ook Club Brugge kent zijn tegenstanders dus. En de Belgische kampioen staat voor een pittig programma met Manchester City, Borussia Dortmund, Juventus, AC Milan, Celtic FC, Aston Villa en Sturm Graz.

Zoals geweten zijn de Europese competities deze zomer grondig hervormd, vooral de UCL wordt in een nieuw kleedje gestoken. Daarbij werd afscheid genomen van de traditionele groepsfase. In plaats daarvan wordt één algemeen klassement samengesteld met 36 teams, de 'League Phase'.

LEES OOK: ‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

Minstens acht wedstrijden

De top 8 daarin plaatst zich rechtstreeks voor de 1/8ste finales. Nummers 9 tot en met 24 werken eerst een tussenronde af. Alle deelnemers aan de zogenaamde 'League Phase' zullen een achttal wedstrijden afwerken. De helft daarvan voor eigen volk, de andere helft op verplaatsing.

Donderdagavond werd in het Grimaldi Forum te Monaco voor de samenstelling van de wedstrijden in de League Phase. Dankzij het goede UEFA-coëfficiënt dat in de voorbije seizoenen werd opgebouwd, werd Club tijdens die loting in Pot 2 ondergebracht. Al levert dat in het nieuwe format weinig voordeel op.

City en Italiaanse toppers

De UEFA deed voor de loting overigens beroep op twee absolute supersterren. Zo werden Gianluigi Buffon en Cristiano Ronaldo ingeschakeld om het in goede banen te leiden. Zij koppelden Club meteen aan een klepper van formaat: Engels kampioen Manchester City (thuis). In 2021 stonden beide teams ook al tegenover mekaar. City scoorde toen 9 keer in 2 matchen.

Vervolgens kwam Borussia Dortmund (uit) uit de trommel. Blauw-Zwart lootte in Europa geen enkele club vaker dan de verliezende finalist van vorig seizoen. Daarnaast kruist de Belgische kampioen de degens met twee Italiaanse giganten: Juventus (T) en AC Milan (U).

Nog drie landskampioenen

Uit Pot 3 kwamen dan weer de kampioenen uit Schotland en Portugal uit de bus: Celtic FC (U) en het Sporting CP (T) van Rode Duivel Zeno Debast. Tot slot hadden de Bruggelinge gehoopt op twee 'makkelijkere' tegenstanders uit Pot 4. Dat viel behoorlijk tegen met Aston Villa (T), vorig seizoen vierde in de Premier League. Enkel Sturm Graz (U) lijkt een echt haalbare kaart, al werd die ploeg niet voor niets kampioen van Oostenrijk.

Club haalt minstens zeven punten tegen deze ploegen ...

Meest recent

Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

17
17
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

88
88
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

110
110
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

98
98
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

100
100
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

172
172
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

163
163
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

56
56
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

43
43
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

361
361
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

180
180
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

281
281
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

150
150
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

112
112
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

227
227
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

106
106
KRC Genk draait Antwerp een loer en plukt toptalent weg

Het gebeurt vaker en vaker. Eersteklassers die toptalenten bij elkaar komen wegplukken. Deze keer is ...

402
402
Haroun lanceert twee nieuwe Antwerp-goudhaantjes

Royal Antwerp FC speelde 0-0 gelijk op het veld van KRC Genk. Een flinke opsteker voor Faris Haroun ...

176
176
'Chelsea in de tribune: KRC Genk vreest vroeg vertrek'

Racing Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Er zat heel wat schoon volk op de tribunes. Erik ten ...

314
314
Tessa Wullaert kondigt nieuwe toptransfer aan

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Ze kende alweer een ...

222
222
'KRC Genk en AA Gent vechten pittige transferstrijd uit'

KRC Genk en AA Gent gaan zich deze zomer ongetwijfeld roeren op de transfermarkt. De twee Belgische ...

136
136
Van Gucht vs Vannieuwkerke: Pittige strijd brandt los

Ruben Van Gucht en Karl Vannieuwkerke zijn al jarenlang collega's bij de VRT. Beide heren worden ...

156
156
'Ten Hag in Genk: FC Twente aast op deze speler'

KRC Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers blijven dramatisch presteren in de ...

116
116
'Anderlecht schakelt door: topvergadering met grote inzet'

RSC Anderlecht hoopt morgenavond een Europees ticket veilig te stellen in eigen huis tegen STVV. De ...

866
866
Jan Vertonghen zet schouders onder uniek WK-project

Het WK loert om de hoek en het is stilaan aftellen naar hét voetbalevenement van het jaar. Er ...

12
12

Meer sportnieuws