Loting Champions League: Club Brugge krijgt heftig programma

771 stemmen
Loting Champions League: Club Brugge krijgt heftig programma

Donderdagavond werd geloot voor de zogenaamde 'League Phase' van de vernieuwde Champions League. Ook Club Brugge kent zijn tegenstanders dus. En de Belgische kampioen staat voor een pittig programma met Manchester City, Borussia Dortmund, Juventus, AC Milan, Celtic FC, Aston Villa en Sturm Graz.

Zoals geweten zijn de Europese competities deze zomer grondig hervormd, vooral de UCL wordt in een nieuw kleedje gestoken. Daarbij werd afscheid genomen van de traditionele groepsfase. In plaats daarvan wordt één algemeen klassement samengesteld met 36 teams, de 'League Phase'.

LEES OOK: Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Minstens acht wedstrijden

De top 8 daarin plaatst zich rechtstreeks voor de 1/8ste finales. Nummers 9 tot en met 24 werken eerst een tussenronde af. Alle deelnemers aan de zogenaamde 'League Phase' zullen een achttal wedstrijden afwerken. De helft daarvan voor eigen volk, de andere helft op verplaatsing.

Donderdagavond werd in het Grimaldi Forum te Monaco voor de samenstelling van de wedstrijden in de League Phase. Dankzij het goede UEFA-coëfficiënt dat in de voorbije seizoenen werd opgebouwd, werd Club tijdens die loting in Pot 2 ondergebracht. Al levert dat in het nieuwe format weinig voordeel op.

City en Italiaanse toppers

De UEFA deed voor de loting overigens beroep op twee absolute supersterren. Zo werden Gianluigi Buffon en Cristiano Ronaldo ingeschakeld om het in goede banen te leiden. Zij koppelden Club meteen aan een klepper van formaat: Engels kampioen Manchester City (thuis). In 2021 stonden beide teams ook al tegenover mekaar. City scoorde toen 9 keer in 2 matchen.

Vervolgens kwam Borussia Dortmund (uit) uit de trommel. Blauw-Zwart lootte in Europa geen enkele club vaker dan de verliezende finalist van vorig seizoen. Daarnaast kruist de Belgische kampioen de degens met twee Italiaanse giganten: Juventus (T) en AC Milan (U).

Nog drie landskampioenen

Uit Pot 3 kwamen dan weer de kampioenen uit Schotland en Portugal uit de bus: Celtic FC (U) en het Sporting CP (T) van Rode Duivel Zeno Debast. Tot slot hadden de Bruggelinge gehoopt op twee 'makkelijkere' tegenstanders uit Pot 4. Dat viel behoorlijk tegen met Aston Villa (T), vorig seizoen vierde in de Premier League. Enkel Sturm Graz (U) lijkt een echt haalbare kaart, al werd die ploeg niet voor niets kampioen van Oostenrijk.

Club haalt minstens zeven punten tegen deze ploegen ...

Meest recent

Defour voorspelt toptransfer bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaat komende zomer de kassa weer rinkelen. De Limburgers hebben heel veel jong talent, ...

1
1
Club Brugge wint jackpot: ruim 150 miljoen euro

Club Brugge is de verdiende kampioen. En dat voor de 20ste keer. Het was een cruciale titel voor ...

69
69
Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

RSC Anderlecht werd vierde. Na compleet mislukte mercato’s van het vorige beleid was dit het ...

75
75
'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

244
244
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

291
291
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

65
65
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

178
178
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

105
105
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

82
82
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

183
183
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

278
278
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

396
396
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

192
192
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

577
577
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

64
64
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

365
365
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

260
260
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

397
397
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

269
269
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

184
184
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

237
237
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

181
181
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

67
67
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

675
675
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

105
105

Meer sportnieuws