Loting Champions League: Club Brugge krijgt heftig programma

door
Loting Champions League: Club Brugge krijgt heftig programma

Donderdagavond werd geloot voor de zogenaamde 'League Phase' van de vernieuwde Champions League. Ook Club Brugge kent zijn tegenstanders dus. En de Belgische kampioen staat voor een pittig programma met Manchester City, Borussia Dortmund, Juventus, AC Milan, Celtic FC, Aston Villa en Sturm Graz.

Zoals geweten zijn de Europese competities deze zomer grondig hervormd, vooral de UCL wordt in een nieuw kleedje gestoken. Daarbij werd afscheid genomen van de traditionele groepsfase. In plaats daarvan wordt één algemeen klassement samengesteld met 36 teams, de 'League Phase'.

LEES OOK: ‘Anderlecht beeft: in handen van Europese supermacht?’

Minstens acht wedstrijden

De top 8 daarin plaatst zich rechtstreeks voor de 1/8ste finales. Nummers 9 tot en met 24 werken eerst een tussenronde af. Alle deelnemers aan de zogenaamde 'League Phase' zullen een achttal wedstrijden afwerken. De helft daarvan voor eigen volk, de andere helft op verplaatsing.

Donderdagavond werd in het Grimaldi Forum te Monaco voor de samenstelling van de wedstrijden in de League Phase. Dankzij het goede UEFA-coëfficiënt dat in de voorbije seizoenen werd opgebouwd, werd Club tijdens die loting in Pot 2 ondergebracht. Al levert dat in het nieuwe format weinig voordeel op.

City en Italiaanse toppers

De UEFA deed voor de loting overigens beroep op twee absolute supersterren. Zo werden Gianluigi Buffon en Cristiano Ronaldo ingeschakeld om het in goede banen te leiden. Zij koppelden Club meteen aan een klepper van formaat: Engels kampioen Manchester City (thuis). In 2021 stonden beide teams ook al tegenover mekaar. City scoorde toen 9 keer in 2 matchen.

Vervolgens kwam Borussia Dortmund (uit) uit de trommel. Blauw-Zwart lootte in Europa geen enkele club vaker dan de verliezende finalist van vorig seizoen. Daarnaast kruist de Belgische kampioen de degens met twee Italiaanse giganten: Juventus (T) en AC Milan (U).

Nog drie landskampioenen

Uit Pot 3 kwamen dan weer de kampioenen uit Schotland en Portugal uit de bus: Celtic FC (U) en het Sporting CP (T) van Rode Duivel Zeno Debast. Tot slot hadden de Bruggelinge gehoopt op twee 'makkelijkere' tegenstanders uit Pot 4. Dat viel behoorlijk tegen met Aston Villa (T), vorig seizoen vierde in de Premier League. Enkel Sturm Graz (U) lijkt een echt haalbare kaart, al werd die ploeg niet voor niets kampioen van Oostenrijk.

Club haalt minstens zeven punten tegen deze ploegen ...

Meest recent

‘Anderlecht beeft: in handen van Europese supermacht?’

Dat debat sleept al langer aan bij Anderlecht, maar het raakt net aan de kern van de ambitie. Want ...

149
149
Charai maakt brandhout van zijn team: "Echt slecht"

KVC Westerlo was geen partij voor een oppermachtig STVV. Het werd 0-4 in de Kempen. Uiteraard waren ...

7
7
'Renard weg? Nieuwe wending bij Anderlecht'

De kans lijkt met de dag kleiner te worden dat Olivier Renard nog lang de sportieve baas zal blijven ...

111
111
Akin verrast: "Hij wilde niet meer spelen voor Beerschot"

Beerschot lijkt niet meteen versterkt uit de mercato te zijn gekomen. Althans, niet op de korte ...

51
51
Vrancken vol lof: "De beste in de Jupiler Pro League"

STVV maakt een zeer stevig statement en won met 0-4 op het veld van KVC Westerlo. Een zeer knappe ...

41
41
Boskamp geeft RSCA gouden tip in trainerszoektocht

RSC Anderlecht zoekt een nieuwe trainer, maar die zoektocht verloopt moeilijk. Mark van Bommel en ...

100
100
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

65
65
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

42
42
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

198
198
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

115
115
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

166
166
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

214
214
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

287
287
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

16
16
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

404
404
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

56
56
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

191
191
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

296
296
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

67
67
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

205
205
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

263
263
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

138
138
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

165
165
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

78
78
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

542
542

Meer sportnieuws