Loting Champions League: Club Brugge krijgt heftig programma

door
Loting Champions League: Club Brugge krijgt heftig programma

Donderdagavond werd geloot voor de zogenaamde 'League Phase' van de vernieuwde Champions League. Ook Club Brugge kent zijn tegenstanders dus. En de Belgische kampioen staat voor een pittig programma met Manchester City, Borussia Dortmund, Juventus, AC Milan, Celtic FC, Aston Villa en Sturm Graz.

Zoals geweten zijn de Europese competities deze zomer grondig hervormd, vooral de UCL wordt in een nieuw kleedje gestoken. Daarbij werd afscheid genomen van de traditionele groepsfase. In plaats daarvan wordt één algemeen klassement samengesteld met 36 teams, de 'League Phase'.

LEES OOK: ‘Barça stapt naar UEFA: Spaanse rel escaleert’

Minstens acht wedstrijden

De top 8 daarin plaatst zich rechtstreeks voor de 1/8ste finales. Nummers 9 tot en met 24 werken eerst een tussenronde af. Alle deelnemers aan de zogenaamde 'League Phase' zullen een achttal wedstrijden afwerken. De helft daarvan voor eigen volk, de andere helft op verplaatsing.

Donderdagavond werd in het Grimaldi Forum te Monaco voor de samenstelling van de wedstrijden in de League Phase. Dankzij het goede UEFA-coëfficiënt dat in de voorbije seizoenen werd opgebouwd, werd Club tijdens die loting in Pot 2 ondergebracht. Al levert dat in het nieuwe format weinig voordeel op.

City en Italiaanse toppers

De UEFA deed voor de loting overigens beroep op twee absolute supersterren. Zo werden Gianluigi Buffon en Cristiano Ronaldo ingeschakeld om het in goede banen te leiden. Zij koppelden Club meteen aan een klepper van formaat: Engels kampioen Manchester City (thuis). In 2021 stonden beide teams ook al tegenover mekaar. City scoorde toen 9 keer in 2 matchen.

Vervolgens kwam Borussia Dortmund (uit) uit de trommel. Blauw-Zwart lootte in Europa geen enkele club vaker dan de verliezende finalist van vorig seizoen. Daarnaast kruist de Belgische kampioen de degens met twee Italiaanse giganten: Juventus (T) en AC Milan (U).

Nog drie landskampioenen

Uit Pot 3 kwamen dan weer de kampioenen uit Schotland en Portugal uit de bus: Celtic FC (U) en het Sporting CP (T) van Rode Duivel Zeno Debast. Tot slot hadden de Bruggelinge gehoopt op twee 'makkelijkere' tegenstanders uit Pot 4. Dat viel behoorlijk tegen met Aston Villa (T), vorig seizoen vierde in de Premier League. Enkel Sturm Graz (U) lijkt een echt haalbare kaart, al werd die ploeg niet voor niets kampioen van Oostenrijk.

Club haalt minstens zeven punten tegen deze ploegen ...

Meest recent

Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

6
6
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

42
42
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

36
36
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

23
23
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

72
72
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

104
104
Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

In de Challenger Pro League kan KV Kortrijk dit weekend de promotie vieren. Beerschot speelde ...

173
173
Bayern deelt Real tik uit: "160 miljoen? Geen sprake van"

Bayern München is op dit moment wellicht de beste ploeg van Europa. Vincent Kompany hoopt dat ...

60
60
Anderlecht beslist: één spits moet de club verlaten

RSC Anderlecht heeft een zeer onevenwichtige A-kern. Dat moet in de zomer anders. Paars-Wit gaat ...

395
395
Euvrard verrast: "Interesse van Real Madrid en PSG?"

Er was een tijd dat Standard vaak spelers van de eigen academie liet doorstromen. Voor de vorige ...

118
118
Anderlecht slaat toe: "Mijn droom om voor RSCA te spelen"

Dat RSC Anderlecht bijzonder veel talent heeft rondlopen, daarover hebben we al veel geschreven. De ...

139
139
Bom onder Anderlecht: Taravel en bestuur clashen om ster

Bij Anderlecht zorgt Thorgan Hazard niet alleen voor discussie over zijn contract, maar ook binnen ...

274
274
'Real Madrid verrast compleet met nieuwe hoofdtrainer'

Alvaro Arebola gaat komend seizoen niet de hoofdtrainer zijn van Real Madrid. De Koninklijke gaat op ...

129
129
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding en dat zien we ook dit seizoen weer met de talenten ...

128
128
Bayern is om deze reden dé thuisbasis van Kompany

Vincent Kompany is 40 jaar geworden. Vince the Prince doet het uitstekend als trainer bij Bayern ...

67
67
'Anderlecht schuwt risico's: comeback uitgesteld?'

De zenuwen staan strakgespannen in het Lotto Park, waar RSC Anderlecht zondag AA Gent ontvangt. Mits ...

104
104
Leko hakt knopen door: vier wissels bij Club Brugge

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij STVV, waar het de kloof met de nummer drie in de stand kan ...

306
306
Taravel spuwt gal over Tzolis-relletje: "Onacceptabel"

Op de eerste speeldag van de play-offs won Club Brugge met 4-2 de topper tegen RSC Anderlecht. ...

233
233
Leko spreekt klare taal over vervanger Mignolet

Club Brugge moet het in de play-offs alweer een tijdje zonder Simon Mignolet stellen. Dat was ook al ...

157
157
'Anderlecht all-in voor winger: prijskaartje bekend'

In de play-offs is het zondag al van moeten voor RSC Anderlecht, dat thuis tegen AA Gent wil zien ...

126
126
Leko doet boekje open over zware mokerslag Mignolet

Voor het derde seizoen op een rij mist Simon Mignolet minstens een deel van de play-offs. Exact een ...

166
166
Taravel kondigt wissels aan: comeback bij Anderlecht

Nadat het de reguliere competitie al had afgesloten met een nul op zes, ging RSC Anderlecht op de ...

250
250
Ruben Van Gucht komt uit de kast… of toch bijna?

Wat begon als een onschuldige mediastunt, groeide uit tot een opvallende en licht absurde ...

34
34
Rik De Mil roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

KAA Gent neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht namens de Play-Offs. De Buffalo’s ...

171
171
Lewandowski in diepe rouw na onverwacht overlijden

De Poolse voetbalwereld is in diepe rouw. De voetbalbond meldde het plotse overlijden van ...

0
0

Meer sportnieuws