'Vidarsson op vinkenslag: wending in transfersoap AA Gent'

315
'Vidarsson op vinkenslag: wending in transfersoap AA Gent'

Met maar liefst zes nieuwkomers heeft AA Gent al een vrij drukke zomer achter de rug. In het slot van de mercato is het dan ook vooral uitkijken naar uitgaand verkeer in de Planet Group Arena. Al staat er ook langs inkomende zijde mogelijk nog wat op til.

Hoewel het zelf dus reeds stevig toesloeg op de transfermarkt zoeken de Buffalo's namelijk nog naar een vervanger voor spelverdeler Hyun-seok Hong, die zopas naar Duitsland verhuisde. Om die vacature in te vullen doet plots terug een bekende naam de ronde. Tenslotte zou Gent een nieuwe poging willen ondernemen om Aimé Omgba alsnog weg te plukken bij NAC.

LEES OOK: Burgess neemt voortouw bij KAA Gent: “Over limiet pushen"

Soap rond Omgba

Na een heuse soap leek er een tijdje geleden al een akkoord in de maak omtrent de 21-jarige Nederlander, tot diens medische keuring roet in eten gooide. Daarop stelden Arnar Vidarsson en co, die tot dan ruim drie miljoen wilden betalen, voor om opnieuw te onderhandelen over de voorwaarden. Wat dan weer volstond voor de club uit Breda om de deal te doen afspringen.

Dat was niet naar de zin van Omgba, die nog steeds op ramkoers ligt met zijn huidige werkgever. Zo kwam hij dit seizoen nog niet in actie. Nu blaast de middenvelder de bruggen zelfs helemaal op, want volgens Voetbal International besloot hij zopas om een juridische zaak aan te spannen. Inzet is de optie in zijn contract die NAC lichtte om hem tot medio 2026 vast te leggen.

Deadline voor Gent

Een clausule waarvan Omgba, die in Gent naar eigen zeggen veel meer kan verdienen, nu de rechtsgeldigheid betwist. Als de juridische dienst van de Nederlandse voetbalbond hem gelijk geeft gaat Omgba zijn laatste contractjaar in, wat betekent dat hij voor een goedkopere som op te pikken valt. In de Planet Group Arena kijken ze dus ongetwijfeld zeer aandachtig toe.

Al is het natuurlijk nog maar de vraag of de Buffalo's nog steeds het risico willen nemen om hun vingers te verbranden aan het heikele dossier. Bovendien is er al de nodige haast mee gemoeid, want op 4 september moet de Europese spelerslijst worden ingediend. Afwachten dus of de KNVB, die de zaak donderdag al behandelt, tijdig met een oordeel op de proppen komt.

AA Gent kan Omgba beter opgeven

Meest recent

Oorlog in La Liga: Real publiceert publiekelijk statement

In de Spaanse Primera Division heeft Real Madrid zondag een flinke tik geïncasseerd. De ...

2
2
‘Club Brugge wil transferstunt: zelfs 12 miljoen te weinig’

Club Brugge broedt op een transfer die meteen tot de duurste uit de clubgeschiedenis zou behoren. ...

38
38
Anderlecht krijgt verdict Bentayeb: FIFA-protocol geactiveerd

RSC Anderlecht speelde zaterdagavond een sterke wedstrijd tegen Zulte Waregem (3-0). Met een voet in ...

77
77
Analisten fileren titelstrijd: "Zij zijn te sterk voor de JPL"

Het eerste luik van het seizoen in de Jupiler Pro League zit erop. Uiteraard is het na zeven ...

178
178
Coucke haalt snoeihard uit: "Ze leven ver boven hun stand"

Marc Coucke kreeg vrijdagavond amper zestig seconden. Toch had de Anderlecht voorzitter niet veel ...

516
516
Jean Marie Pfaff krijgt héél bijzondere rol in Mechelen

Jean Marie Pfaff blijft, jaren na zijn afscheid als topdoelman, een veelgevraagde gast. De ...

41
41
Brandon Mechele spreekt forse taal na zware Brugse uithaal

Brandon Mechele speelde in de vooravond opnieuw een prima wedstrijd bij Club Brugge. De ...

324
324
Rode Duivels aan het feest: Moreira schittert bij Milan

Enkele landgenoten hadden zondagavond alle reden om te vieren. In Italië boekte AC Milan een ...

48
48
Pakkende beelden: Koeman Jr diep geraakt bij eerbetoon

Een voetbalwedstrijd werd zondag even een bijzonder emotioneel moment voor de familie Koeman. Ronald ...

32
32
Vossen spreekt duidelijke taal na hartverscheurend nieuws

Jelle Vossen kreeg zaterdag een stevige domper te verwerken. De 37-jarige aanvaller hoopte bij ...

138
138
Fans Beerschot en KV clashen: "Zelfs doodsbedreigingen"

De rivaliteit tussen Beerschot en KV Mechelen gaat al enkele jaren terug. In het seizoen 2018-2019 ...

283
283
Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

58
58
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

57
57
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

192
192
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

229
229
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

219
219
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

1234
1234
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

126
126
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

50
50
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

338
338
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

91
91
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

76
76
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

36
36
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

78
78
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

48
48

Meer sportnieuws