'Vidarsson op vinkenslag: wending in transfersoap AA Gent'

315 stemmen
'Vidarsson op vinkenslag: wending in transfersoap AA Gent'

Met maar liefst zes nieuwkomers heeft AA Gent al een vrij drukke zomer achter de rug. In het slot van de mercato is het dan ook vooral uitkijken naar uitgaand verkeer in de Planet Group Arena. Al staat er ook langs inkomende zijde mogelijk nog wat op til.

Hoewel het zelf dus reeds stevig toesloeg op de transfermarkt zoeken de Buffalo's namelijk nog naar een vervanger voor spelverdeler Hyun-seok Hong, die zopas naar Duitsland verhuisde. Om die vacature in te vullen doet plots terug een bekende naam de ronde. Tenslotte zou Gent een nieuwe poging willen ondernemen om Aimé Omgba alsnog weg te plukken bij NAC.

LEES OOK: KAA Gent neemt pardoes afscheid van pion

Soap rond Omgba

Na een heuse soap leek er een tijdje geleden al een akkoord in de maak omtrent de 21-jarige Nederlander, tot diens medische keuring roet in eten gooide. Daarop stelden Arnar Vidarsson en co, die tot dan ruim drie miljoen wilden betalen, voor om opnieuw te onderhandelen over de voorwaarden. Wat dan weer volstond voor de club uit Breda om de deal te doen afspringen.

Dat was niet naar de zin van Omgba, die nog steeds op ramkoers ligt met zijn huidige werkgever. Zo kwam hij dit seizoen nog niet in actie. Nu blaast de middenvelder de bruggen zelfs helemaal op, want volgens Voetbal International besloot hij zopas om een juridische zaak aan te spannen. Inzet is de optie in zijn contract die NAC lichtte om hem tot medio 2026 vast te leggen.

Deadline voor Gent

Een clausule waarvan Omgba, die in Gent naar eigen zeggen veel meer kan verdienen, nu de rechtsgeldigheid betwist. Als de juridische dienst van de Nederlandse voetbalbond hem gelijk geeft gaat Omgba zijn laatste contractjaar in, wat betekent dat hij voor een goedkopere som op te pikken valt. In de Planet Group Arena kijken ze dus ongetwijfeld zeer aandachtig toe.

Al is het natuurlijk nog maar de vraag of de Buffalo's nog steeds het risico willen nemen om hun vingers te verbranden aan het heikele dossier. Bovendien is er al de nodige haast mee gemoeid, want op 4 september moet de Europese spelerslijst worden ingediend. Afwachten dus of de KNVB, die de zaak donderdag al behandelt, tijdig met een oordeel op de proppen komt.

AA Gent kan Omgba beter opgeven

Meest recent

Spanje verbaast iedereen: "Ze doen het makkelijk lijken"

Spanje heeft zich dinsdagavond als eerste verzekerd van zijn finaleticket voor het WK. La Roja deed ...

34
34
Rode Duivels kunnen zich optrekken aan bijzondere statistiek

De Rode Duivels zijn intussen weer thuis nadat hun WK eindigde in de kwartfinale. Daarmee wisten ze ...

73
73
'Verrassende transfer Bakayoko: prijskaartje bekend'

Johan Bakayoko moest deze zomer het WK vanuit zijn zetel volgen en dat had enkele jaren geleden toch ...

64
64
Spanje is eerste finalist: bleek Frankrijk vlot voor de bijl

Spanje heeft zich als eerste verzekerd van de finale op het WK. De regerende Europese kampioen ...

50
50
Toekomst De Bruyne en Lukaku: Allegri maakt statement

Nu het WK voor de Rode Duivels voorbij is, komen de transferdossiers van heel wat spelers in gang. ...

225
225
'Standard tast in buidel: details miljoenentransfer bekend'

Bij Standard is het al een zeer actieve transferzomer geweest. Daarbij wisten de Rouches ook stevig ...

115
115
Opmerkelijke teaser Genk: Courtois brengt 'verrassing'

Het zijn drukke dagen bij KRC Genk, want de Limburgers zijn volop in de weer met het oog op volgend ...

228
228
'Club Brugge richt pijlen nu ook op Premier League'

De zomermercato van Club Brugge lijkt helemaal losgebarsten te zijn. Lange tijd was de ...

304
304
OH Leuven pakt uit met transfer bij Celtic

Bij OH Leuven willen ze straks beter doen na een ontgoochelend seizoen. Met Timmy Simons werd al een ...

42
42
Hoe het WK ons nog eens ouderwets liet genieten

Het WK gaat zijn laatste dagen in. Er zijn nog vier ploegen die strijden om de wereldtitel. Dit WK ...

41
41
‘Tresoldi-exit dreigt: Club Brugge heeft opvolger al beet’

Club Brugge houdt rekening met het vertrek van Nicolo Tresoldi, die bijzonder goed in de markt ligt. ...

203
203
Manchester United stelt Tielemans voor, RSCA profiteert

Youri Tielemans heeft zijn droomtransfer naar Manchester United beet. De Engelse club heeft zijn ...

366
366
KRC Genk strikt Thorup én is Engelse club te snel af

KRC Genk heeft zeer snel gehandeld na het vertrek van Nicky Hayen naar Burnley. De Limburgers ...

200
200
Obbi Oulare stunt met nieuwe Belgische club

Obbi Oulare leek ooit op weg naar een grote carrière, maar verkeerde keuzes en blessureleed ...

180
180
AA Gent rondt héél opvallende transfer officieel af

AA Gent heeft zopas een heel vreemde transfer afgerond. De Buffalo's hebben een van de grote ...

129
129
'Club Brugge tast diep in buidel: bod van 10 miljoen'

Club Brugge stelde met Cheveyo Tsawa en Yann Sommer ondertussen al twee nieuwkomers voor, terwijl er ...

396
396
'Arsenal all-in: Tzolis-deal in stroomversnelling'

Voorlopig vertrok enkel Aleksandar Stankovic, al lijkt dat louter stilte voor de storm. Tenslotte ...

333
333
Nieuws rond Karel Snoeckx beroert heel de voetbalwereld

Voor Karel Snoeckx en zijn familie waren het angstaanjagende weken na een zwaar geval van ...

264
264
'Witte rook in Genk: opvolger Hayen geeft jawoord'

Als een donderslag bij heldere hemel vertrok Nicky Hayen plots naar Burnley, waarop KRC Genk in ...

220
220
'Topclubs duwen door: Club Brugge verplettert record'

Terwijl het op inkomend vlak stilaan een versnelling hoger schakelt, draait de geruchtenmolen ook op ...

475
475
Peter Vandenbempt emotioneel diep geraakt door vrouw

Voor het grote publiek is Peter Vandenbempt de vertrouwde stem bij de grootste voetbalmomenten. Maar ...

241
241
Anderlecht pakt uit: Sibierski overtuigt goudhaantje

Op inkomend vlak staat zijn teller intussen al op drie nieuwkomers, maar naar eigen zeggen wil ...

470
470
'Club in nauwe schoentjes: Tresoldi flirt met transfer'

Dat onder meer Joel Ordonez en Christos Tzolis andere oorden zullen opzoeken is geen verrassing, ...

392
392
Scheidsrechter Bram Van Driessche in diepe rouw gedompeld

Bram Van Driessche beleeft bijzonder zware dagen. De Belgische topscheidsrechter deelde een ...

261
261
Club Brugge legt Belgische jeugdinternational vast

Club Brugge is volop bezig om de selectie op orde te krijgen. Met Yann Sommer werd er alvast een ...

186
186

Meer sportnieuws