'Vidarsson op vinkenslag: wending in transfersoap AA Gent'

door
'Vidarsson op vinkenslag: wending in transfersoap AA Gent'

Met maar liefst zes nieuwkomers heeft AA Gent al een vrij drukke zomer achter de rug. In het slot van de mercato is het dan ook vooral uitkijken naar uitgaand verkeer in de Planet Group Arena. Al staat er ook langs inkomende zijde mogelijk nog wat op til.

Hoewel het zelf dus reeds stevig toesloeg op de transfermarkt zoeken de Buffalo's namelijk nog naar een vervanger voor spelverdeler Hyun-seok Hong, die zopas naar Duitsland verhuisde. Om die vacature in te vullen doet plots terug een bekende naam de ronde. Tenslotte zou Gent een nieuwe poging willen ondernemen om Aimé Omgba alsnog weg te plukken bij NAC.

LEES OOK: KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

Soap rond Omgba

Na een heuse soap leek er een tijdje geleden al een akkoord in de maak omtrent de 21-jarige Nederlander, tot diens medische keuring roet in eten gooide. Daarop stelden Arnar Vidarsson en co, die tot dan ruim drie miljoen wilden betalen, voor om opnieuw te onderhandelen over de voorwaarden. Wat dan weer volstond voor de club uit Breda om de deal te doen afspringen.

Dat was niet naar de zin van Omgba, die nog steeds op ramkoers ligt met zijn huidige werkgever. Zo kwam hij dit seizoen nog niet in actie. Nu blaast de middenvelder de bruggen zelfs helemaal op, want volgens Voetbal International besloot hij zopas om een juridische zaak aan te spannen. Inzet is de optie in zijn contract die NAC lichtte om hem tot medio 2026 vast te leggen.

Deadline voor Gent

Een clausule waarvan Omgba, die in Gent naar eigen zeggen veel meer kan verdienen, nu de rechtsgeldigheid betwist. Als de juridische dienst van de Nederlandse voetbalbond hem gelijk geeft gaat Omgba zijn laatste contractjaar in, wat betekent dat hij voor een goedkopere som op te pikken valt. In de Planet Group Arena kijken ze dus ongetwijfeld zeer aandachtig toe.

Al is het natuurlijk nog maar de vraag of de Buffalo's nog steeds het risico willen nemen om hun vingers te verbranden aan het heikele dossier. Bovendien is er al de nodige haast mee gemoeid, want op 4 september moet de Europese spelerslijst worden ingediend. Afwachten dus of de KNVB, die de zaak donderdag al behandelt, tijdig met een oordeel op de proppen komt.

AA Gent kan Omgba beter opgeven

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

71
71
Bondsparket velt verdict over schorsing Burgess

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

0
0
'Grote kuis in Genk: 12 (!) spelers richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

32
32
'Club Brugge hakt knoop door over opvolger Mignolet'

Of hij zaterdag zijn wederoptreden kan vieren tegen STVV valt nog af te wachten, maar Simon Mignolet ...

162
162
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

323
323
'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Voor KRC Genk is het op sportief vlak een ontgoochelend seizoen, maar toch lijkt de kassa in de ...

81
81
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

90
90
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

30
30
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

15
15
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

37
37
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

51
51
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

126
126
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

86
86
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

299
299
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

128
128
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

218
218
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

36
36
Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

Bayern München is uitgeschakeld in de Champions League. De treble is van de baan voor Vincent ...

226
226
La Louvière droomt van dubbele transferstunt

La Louvière wist in zijn eerste seizoen in de Jupiler Pro League meteen het behoud af te ...

57
57
Dubbele opsteker Union voor titelstrijd en bekerfinale

Drie weken geleden leek Union nog vrije baan te hebben naar een nieuwe titel, maar intussen ziet de ...

210
210
AA Gent pakt uit: Kums keert terug, ook Kindermans komt

AA Gent hoopt in de komende weken nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar daarvoor ...

200
200
'Rigaux berooft Club meteen van transferdoelwit'

De voorbereiding op de zomemercato dreigt bij Club Brugge stevig verstoord te worden. Deze week ...

320
320
Verrassing: Duits international (30) zet punt achter carrière

Op het WK staan een aantal ervaren spelers komende zomer wellicht voor hun 'last dance'. Eén ...

91
91
'Sibierski wil meteen stunten met Club Brugge-target'

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk echt beginnen met het voorbereiden van de zomermercato, nu er met ...

371
371
Vrancken doet boekje open over akkefietje met Burgess

Afgelopen weekend won STVV verdiend met 2-1 van Union SG. Achteraf ging het echter vooral over de ...

203
203
'KRC Genk beslist: twee verrassende vertrekkers'

Bij KRC Genk gaat het wellicht een drukke zomermercato worden. De Limburgers gaan een aantal spelers ...

480
480

Meer sportnieuws