'Vidarsson op vinkenslag: wending in transfersoap AA Gent'

door
'Vidarsson op vinkenslag: wending in transfersoap AA Gent'

Met maar liefst zes nieuwkomers heeft AA Gent al een vrij drukke zomer achter de rug. In het slot van de mercato is het dan ook vooral uitkijken naar uitgaand verkeer in de Planet Group Arena. Al staat er ook langs inkomende zijde mogelijk nog wat op til.

Hoewel het zelf dus reeds stevig toesloeg op de transfermarkt zoeken de Buffalo's namelijk nog naar een vervanger voor spelverdeler Hyun-seok Hong, die zopas naar Duitsland verhuisde. Om die vacature in te vullen doet plots terug een bekende naam de ronde. Tenslotte zou Gent een nieuwe poging willen ondernemen om Aimé Omgba alsnog weg te plukken bij NAC.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

Soap rond Omgba

Na een heuse soap leek er een tijdje geleden al een akkoord in de maak omtrent de 21-jarige Nederlander, tot diens medische keuring roet in eten gooide. Daarop stelden Arnar Vidarsson en co, die tot dan ruim drie miljoen wilden betalen, voor om opnieuw te onderhandelen over de voorwaarden. Wat dan weer volstond voor de club uit Breda om de deal te doen afspringen.

Dat was niet naar de zin van Omgba, die nog steeds op ramkoers ligt met zijn huidige werkgever. Zo kwam hij dit seizoen nog niet in actie. Nu blaast de middenvelder de bruggen zelfs helemaal op, want volgens Voetbal International besloot hij zopas om een juridische zaak aan te spannen. Inzet is de optie in zijn contract die NAC lichtte om hem tot medio 2026 vast te leggen.

Deadline voor Gent

Een clausule waarvan Omgba, die in Gent naar eigen zeggen veel meer kan verdienen, nu de rechtsgeldigheid betwist. Als de juridische dienst van de Nederlandse voetbalbond hem gelijk geeft gaat Omgba zijn laatste contractjaar in, wat betekent dat hij voor een goedkopere som op te pikken valt. In de Planet Group Arena kijken ze dus ongetwijfeld zeer aandachtig toe.

Al is het natuurlijk nog maar de vraag of de Buffalo's nog steeds het risico willen nemen om hun vingers te verbranden aan het heikele dossier. Bovendien is er al de nodige haast mee gemoeid, want op 4 september moet de Europese spelerslijst worden ingediend. Afwachten dus of de KNVB, die de zaak donderdag al behandelt, tijdig met een oordeel op de proppen komt.

AA Gent kan Omgba beter opgeven

Meest recent

Old Trafford houdt adem in: actie Lammens gaat Europa rond

Manchester United heeft in zijn laatste wedstrijd van 2025 opnieuw averij opgelopen in de Premier ...

11
11
'Hayen vloekt: steunpilaar naar uitgang bij Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste seizoenshelft. ...

157
157
'Anderlecht hakt knoop door over job Olivier Renard'

De winterse transferperiode zal bij RSC Anderlecht in goede banen geleid worden door Olivier Renard. ...

144
144
Club Brugge davert: plant Leko comebackstunt op Jan Breydel?

De naam van Ivan Leko doet opnieuw iets bewegen in Brugge. Want als hij écht meteen wil ...

238
238
Trossard heerst in titelclash: Engelse pers laat zich gaan

In de Engelse Premier League heeft Arsenal FC dinsdag een serieus statement gemaakt. De koploper won ...

63
63
Transfergeruchten barsten los na opvallend bezoek Tzolis

Club Brugge zal in 2026 opnieuw enkele grote uitgaande transfers realiseren. Eén van de ...

127
127
Opvolger voor Mignolet: één grote favoriet, vier outsiders

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

180
180
Lukaku terug naar Anderlecht: Verschueren gooit kaarten open

RSC Anderlecht voerde in 2025 opnieuw enkele cruciale veranderingen door met onder meer de terugkeer ...

190
190
Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

46
46
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

292
292
Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

85
85
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

63
63
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

25
25
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

222
222
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

451
451
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

152
152
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

167
167
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

88
88
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

152
152
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

524
524
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

186
186
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

108
108
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

696
696
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

199
199
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

54
54

Meer sportnieuws