'Vidarsson op vinkenslag: wending in transfersoap AA Gent'

door
'Vidarsson op vinkenslag: wending in transfersoap AA Gent'

Met maar liefst zes nieuwkomers heeft AA Gent al een vrij drukke zomer achter de rug. In het slot van de mercato is het dan ook vooral uitkijken naar uitgaand verkeer in de Planet Group Arena. Al staat er ook langs inkomende zijde mogelijk nog wat op til.

Hoewel het zelf dus reeds stevig toesloeg op de transfermarkt zoeken de Buffalo's namelijk nog naar een vervanger voor spelverdeler Hyun-seok Hong, die zopas naar Duitsland verhuisde. Om die vacature in te vullen doet plots terug een bekende naam de ronde. Tenslotte zou Gent een nieuwe poging willen ondernemen om Aimé Omgba alsnog weg te plukken bij NAC.

LEES OOK: Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Soap rond Omgba

Na een heuse soap leek er een tijdje geleden al een akkoord in de maak omtrent de 21-jarige Nederlander, tot diens medische keuring roet in eten gooide. Daarop stelden Arnar Vidarsson en co, die tot dan ruim drie miljoen wilden betalen, voor om opnieuw te onderhandelen over de voorwaarden. Wat dan weer volstond voor de club uit Breda om de deal te doen afspringen.

Dat was niet naar de zin van Omgba, die nog steeds op ramkoers ligt met zijn huidige werkgever. Zo kwam hij dit seizoen nog niet in actie. Nu blaast de middenvelder de bruggen zelfs helemaal op, want volgens Voetbal International besloot hij zopas om een juridische zaak aan te spannen. Inzet is de optie in zijn contract die NAC lichtte om hem tot medio 2026 vast te leggen.

Deadline voor Gent

Een clausule waarvan Omgba, die in Gent naar eigen zeggen veel meer kan verdienen, nu de rechtsgeldigheid betwist. Als de juridische dienst van de Nederlandse voetbalbond hem gelijk geeft gaat Omgba zijn laatste contractjaar in, wat betekent dat hij voor een goedkopere som op te pikken valt. In de Planet Group Arena kijken ze dus ongetwijfeld zeer aandachtig toe.

Al is het natuurlijk nog maar de vraag of de Buffalo's nog steeds het risico willen nemen om hun vingers te verbranden aan het heikele dossier. Bovendien is er al de nodige haast mee gemoeid, want op 4 september moet de Europese spelerslijst worden ingediend. Afwachten dus of de KNVB, die de zaak donderdag al behandelt, tijdig met een oordeel op de proppen komt.

AA Gent kan Omgba beter opgeven

Meest recent

Keeperlegende hakt zwaar in op Courtois én België

De controverse tussen Real Madrid en Benfica blijft nazinderen, zelfs tot in Paraguay. Daar besloot ...

35
35
Pakkende beelden Brandon Mechele gaan door merg en been

Club Brugge speelde gisteren opnieuw een meer dan verdienstelijke partij in de Champions League. Op ...

120
120
Razend ambitieus Club krijgt boodschap: “Geen excuses”

Club Brugge werd door Atlético Madrid uitgeschakeld in de tussenronde van de Champions ...

88
88
Mannaert slaat ferm terug op commotie met De Bilde

Vincent Mannaert heeft de touwtjes stevig in handen achter de schermen bij de Rode Duivels. De ...

72
72
'Schot in de zaak: Anderlecht charmeert 'nieuwe TD''

RSC Anderlecht zal eerstdaags de knoop moeten doorhakken in zijn trainersdossier. Blijft ...

216
216
Oorzaak eliminatie Club gevonden? "Hij had zeker gescoord"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

129
129
Vanaken geeft dé reden voor pijnlijke blunder Mignolet

Na een sterke eerste helft leek het erin te zitten, maar Club Brugge is er uiteindelijk toch niet in ...

244
244
Antwerp in dubio: aanvaller gratis naar uitgang?

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

130
130
Snoeiharde woorden: Brusselmans breekt imago Van Gucht

Herman Brusselmans werd gisteren nogmaals vrijgesproken vanwege een 'aangebrande' column. Dat ...

73
73
Spaanse pers fileert Club: spectaculaire woorden voor één speler

Club Brugge hield één helft lang de schijn hoog, maar moest dinsdagavond uiteindelijk ...

549
549
‘Anderlecht gaat upgraden: prijzenpakker op de A-lijst’

Anderlecht wil upgraden en kijkt verder dan snelle noodoplossingen als hoofdcoach. Plan A blijft ...

252
252
Duizelingwekkend! Club verdient dít bedrag aan UCL-campagne

Het is Club Brugge dan toch niet gelukt om voor het tweede jaar op rij door te stoten naar de 1/8ste ...

627
627
Kranten zien zondebok: toekomst bij Club Brugge in gevaar?

Het Champions League-verhaal van Club Brugge is geschreven voor dit seizoen. In de terugmatch tegen ...

436
436
'Anderlecht vloekt: volgend trainersplan valt in water'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

288
288
'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

170
170
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

121
121
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

117
117
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

100
100
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

71
71
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

172
172
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

183
183
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

396
396
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

122
122
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

363
363
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

126
126

Meer sportnieuws