AA Gent is Hong kwijt en vangt nog iets meer dan verwacht

door
AA Gent is Hong kwijt en vangt nog iets meer dan verwacht

AA Gent mag zich opnieuw opmaken voor de Conference League, want het wist zich woensdag ten koste van Partizan te plaatsen voor de league phase. De Buffalo's wonnen ook de terugwedstrijd met 1-0. Dat deden ze opnieuw zonder Hyun-seok Hong, die nogmaals gepasseerd werd door Wouter Vrancken.

De Zuid-Koreaanse middenvelder miste ook al de heenmatch en de laatste competitiewedstrijd tegen Westerlo omdat hij met zijn hoofd bij een transfer zat. Lange tijd leek hij op weg naar Trabzonspor, maar dat vond uiteindelijk geen akkoord met de speler. Nu heeft Hong alsnog zijn transfer beet.

LEES OOK: Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

AA Gent vangt nog 6 miljoen voor Hong

Zoals woensdag al bekend geraakt was, trekt hij uiteindelijk naar FSV Mainz. De clubs maakten de overgang donderdagochtend officieel bekend. AA Gent vangt uiteindelijk mogelijk nog iets meer dan aanvankelijk verwacht werd. Er werd eerst immers gewag gemaakt van een transfersom van 4 miljoen euro, maar Sky Sport stelt nu dat Gent toch nog 6 miljoen zou krijgen.

Dat zou op zich geen onaardige deal zijn. Hong zat immers in zijn laatste contractjaar en dus stond Gent met zijn rug tegen de muur. Het moest nu verkopen of zijn smaakmaker binnen een jaar gratis de deur uit zien lopen.

Handelen in het belang van de club

"Wij hebben een jaar lang geprobeerd om het contract van Hong te verlengen, maar hij verkoos om niet bij te tekenen. Uiteindelijk moet je dat respecteren en handelen in het belang van de club", erkent ook Manager Sports Arnar Vidarsson. "Daarom hebben wij besloten om mee te werken aan zijn transfer, eerder dan hem na dit seizoen gratis te zien vertrekken. Nu maken we werk van zijn vervanging, we zijn daarop voorbereid."

Hong was twee jaar aan de slag bij Gent, dat hem in 2022 voor 1,5 miljoen euro wegplukte bij LASK Linz. Hij groeide in de Planet Group Arena snel uit tot een publiekslieveling, maar nu moet Gent hem met spijt toch laten vertrekken.

Is dat een goede deal voor AA Gent?

Meest recent

DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

110
110
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

31
31
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

29
29
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

208
208
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

314
314
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

272
272
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

381
381
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

625
625
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

742
742
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

34
34
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

479
479
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1186
1186
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

757
757
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

444
444
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1101
1101
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

132
132
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

224
224
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

152
152
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

238
238
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

666
666
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

441
441
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

40
40
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

917
917
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1504
1504

Meer sportnieuws