AA Gent is Hong kwijt en vangt nog iets meer dan verwacht

door
AA Gent is Hong kwijt en vangt nog iets meer dan verwacht

AA Gent mag zich opnieuw opmaken voor de Conference League, want het wist zich woensdag ten koste van Partizan te plaatsen voor de league phase. De Buffalo's wonnen ook de terugwedstrijd met 1-0. Dat deden ze opnieuw zonder Hyun-seok Hong, die nogmaals gepasseerd werd door Wouter Vrancken.

De Zuid-Koreaanse middenvelder miste ook al de heenmatch en de laatste competitiewedstrijd tegen Westerlo omdat hij met zijn hoofd bij een transfer zat. Lange tijd leek hij op weg naar Trabzonspor, maar dat vond uiteindelijk geen akkoord met de speler. Nu heeft Hong alsnog zijn transfer beet.

LEES OOK: Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

AA Gent vangt nog 6 miljoen voor Hong

Zoals woensdag al bekend geraakt was, trekt hij uiteindelijk naar FSV Mainz. De clubs maakten de overgang donderdagochtend officieel bekend. AA Gent vangt uiteindelijk mogelijk nog iets meer dan aanvankelijk verwacht werd. Er werd eerst immers gewag gemaakt van een transfersom van 4 miljoen euro, maar Sky Sport stelt nu dat Gent toch nog 6 miljoen zou krijgen.

Dat zou op zich geen onaardige deal zijn. Hong zat immers in zijn laatste contractjaar en dus stond Gent met zijn rug tegen de muur. Het moest nu verkopen of zijn smaakmaker binnen een jaar gratis de deur uit zien lopen.

Handelen in het belang van de club

"Wij hebben een jaar lang geprobeerd om het contract van Hong te verlengen, maar hij verkoos om niet bij te tekenen. Uiteindelijk moet je dat respecteren en handelen in het belang van de club", erkent ook Manager Sports Arnar Vidarsson. "Daarom hebben wij besloten om mee te werken aan zijn transfer, eerder dan hem na dit seizoen gratis te zien vertrekken. Nu maken we werk van zijn vervanging, we zijn daarop voorbereid."

Hong was twee jaar aan de slag bij Gent, dat hem in 2022 voor 1,5 miljoen euro wegplukte bij LASK Linz. Hij groeide in de Planet Group Arena snel uit tot een publiekslieveling, maar nu moet Gent hem met spijt toch laten vertrekken.

Is dat een goede deal voor AA Gent?

Meest recent

'Hasi buiten': Anderlecht-coach dient fans van antwoord

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

3
3
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

71
71
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

183
183
Standard heeft ferme waarschuwing voor Anderlecht

Komende speeldag staat de klassieker tussen RSC Anderlecht en Standard Luik op het programma. ...

172
172
Simeone roept meteen oorlogstaal richting Club Brugge

Club Brugge neemt het in de tussenronde van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

312
312
Pro League komt met hard statement voor supporters

De afgelopen seizoenen werden er al verschillende wedstrijden gestaakt door het gebruik van ...

176
176
Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Royal Antwerp FC wil zich nog versterken op het slot van de wintermercato. The Great Old kijkt ...

292
292
‘Club Brugge heeft toptalent beet: transferplan onthuld’

Club Brugge is nog niet klaar op de wintermercato. Blauw-Zwart wil nog flink uitpakken en wordt met ...

275
275
Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

70
70
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

457
457
Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Om 13u vond in het hoofdkwartier van de UEFA ook de loting plaats voor de knock-outfase van de ...

288
288
'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

86
86
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

173
173
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

539
539
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

280
280
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

65
65
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

103
103
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

71
71
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

41
41
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

441
441
Streep door WK De Bruyne? “Ik twijfel of we hem terugzien”

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

383
383
Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

140
140
'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

32
32
'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

218
218
Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

137
137

Meer sportnieuws