'Recorddeal voor Genk: El Khannouss brengt nog méér op'

door
'Recorddeal voor Genk: El Khannouss brengt nog méér op'

KRC Genk heeft zijn clubkas op spectaculaire wijze kunnen spijzen. Zo werd dinsdag de deal rond Mike Penders met Chelsea FC gefaciliteerd, wat een slordige 20 miljoen euro opbracht. Daarnaast werd ook een akkoord gevonden over de recordtransfer van Bilal El Khannouss.

De Marokkaanse international genoot destijds een deel van zijn jeugdopleiding bij Anderlecht, maar zette al op jonge leeftijd de stap naar Genk. Daar brak hij in het seizoen 2022-2023 helemaal door onder de vleugels van toenmalig coach Wouter Vrancken. El Khannouss dwong ondanks zijn prille leeftijd zelfs een WK-selectie af.

Zijn naam stond dan ook op verschillende Europese verlanglijstjes. Genk slaagde er een jaartje geleden echter in om hem nog een seizoen aan boord te houden. Er werden toen wel bepaalde afspraken gemaakt voor deze transferzomer: voor een correct bedrag zou Racing meewerken aan een mooie transfer.

LEES OOK: Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk?

Doorbraak gevonden

Tijdens de huidige mercato bleef het evenwel lange tijd stil. Niet onlogisch: El Khannouss werkte eerst nog de Olympische Spelen af, waar hij zijn land aan brons hielp. Maar in de voorbije dagen raakte zijn dossier dan toch in een stroomversnelling. Leicester City toonde zich immers bereid om door te drukken voor zijn komst.

Genk toonde zich echter niet bereid om meteen overstag te gaan. De onderhandelingen sleepten dus een tijdje aan. En dat tot frustratie van de speler, die zelfs niet meer kwam opdagen op training. Nu blijkt het echter toch een goede strategie van 'Head of Football' Dimitri De Condé te zijn geweest.

Percentage op doorverkoopsom

De sportieve baas wist immers een mooie deal uit de brand te slepen. Naar verluidt pakt Genk een vaste som van 20.5 miljoen euro. Daar komt 4.5 miljoen euro aan makkelijk te behalen bonussen bovenop. Tot slot heeft Genk ook recht op 15% van de latere doorverkoopsom. En vooral lijkt een erg verstandige zet.

Indien El Khannouss doorbreekt in de Premier League, zal het immers niet snel duren alvorens hij een nieuwe transfer maakt. En voor zo'n jonge spelers swingen de prijzen in Engeland al snel de pan uit. Als de Marokkaan voor pakweg 40 miljoen euro vertrekt, heeft Genk dus recht op 6 miljoen euro. Dat blijft toch een aanzienlijke som voor een Belgische ploeg.

Goede deal van Genk?

Meest recent

Leko vloekt: voetbalbond maakt schorsing Ordonez bekend

In de Champions League blijft Club Brugge in de running voor de knock-outfase, maar ook in eigen ...

115
115
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk?

KRC Genk moet de knop snel omdraaien na de nederlaag tegen Zulte Waregem, want in de Europa League ...

97
97
'Club Brugge dropt bom: ex-smaakmaker Cercle zet kribbel'

Tot dusver bleef het stil op inkomend gebied, maar ook Club Brugge lijkt stilaan een versnelling ...

378
378
'Anderlecht slaat geweldige slag en troeft 14(!) clubs af'

Bij Anderlecht ontdekten ze in de voorbije maanden met Nathan De Cat een nieuwe parel, maar er zit ...

300
300
'Genk ziet prestigieuze deal alsnog in het water vallen'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky zagen ze wel een ...

128
128
'Lokeren krijgt transferverbod om zeer bizarre reden'

De wintermercato is volop aan de gang, maar in de Challenger Pro League zitten enkele teams met een ...

79
79
'AA Gent heeft beet: tweede aanwinst op komst'

AA Gent wist vorig weekend de zesde plaats te veroveren en ligt daarmee weer op koers voor de ...

331
331
'Bizarre transfer Charleroi, Dender shopt weer in 1B'

De Jupiler Pro League trok zich vorig weekend weer op gang, maar verschillende eersteklassers zijn ...

51
51
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

160
160
'Uittocht bij KV Mechelen: volgende miljoenenbod binnen'

KV Mechelen is bezig aan een zeer knap seizoen. Ondanks de nederlaag op Union van vorig weekend ...

288
288
'AA Gent ruikt miljoenen: transferstrijd helemaal los'

AA Gent zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zich te plaatsen voor de ...

224
224
Anderlecht haalt uit: supertalent tekent profcontract

Anderlecht heeft er al een drukke week opzitten. Het sloot vier transferdeals met de komst van ...

201
201
'STVV vangt beperkte som en ziet nog speler vertrekken'

STVV klopte vorig weekend OHL en wipte zo over Club Brugge naar de tweede plaats in het klassement. ...

262
262
TRANSFERUURTJE: 'Club hakt knoop door, Hayen haalt oude bekende'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

241
241
Club is gewaarschuwd: Marseille roept nu al oorlogstaal

Club Brugge speelt volgende week een alles of niets-wedstrijd in de Champions League. De ...

411
411
‘Antwerp ziet verdediger deze wintermercato nog vertrekken’

Royal Antwerp FC is druk in de weer op de wintermercato. The Great Old staat dicht bij de komst van ...

207
207
Scherpen velt hard oordeel na Bayern – Union

Union SG hield lang stand tegen Bayern München, maar in de tweede helft was het de ...

62
62
'Knaltransfer Carrasco: nieuwe topclub maakt contact'

Bij de Rode Duivels is Yannick Carrasco helemaal uit beeld verdwenen sinds het EK 2024. De ...

102
102
'Antwerp verrast en kaapt smaakmaker weg bij STVV'

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen en prijkt na 21 speeldagen zowaar op de tweede plaats in ...

600
600
Bizarre beelden: Openda krijgt klets in gezicht van trainer

Op sportief vlak konden de Belgen geen hoofdrol opeisen in de Champions League woensdagavond. Union ...

80
80
Club krijgt nu al goed nieuws voor allesbeslissende kraker

De league phase van de Champions League kent volgende week zijn orgelpunt. Club Brugge mag daarbij ...

879
879
'AA Gent dumpt volgende transferflop'

Het is voor AA Gent al een zeer drukke wintermercato geweest. Daarin wisten de Buffalo's met Hong al ...

625
625
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Maar bekijk glas halfvol"

Union heeft woensdagavond niet voor een stunt kunnen zorgen in de Champions League. De landskampioen ...

33
33
'Ajax aast op dubbele JPL-slag: twee oude bekenden'

Ajax speelt dit seizoen alweer geen kampioen in Nederland. PSV is oppermachtig. Ze willen wel de ...

86
86
Standard kraait victorie: "Het was Union of de Vurige Stede"

Standard was al zeer actief op de transfermarkt. De Luikenaars wisten onder meer Teddy Teuma terug ...

192
192

Meer sportnieuws