'Recorddeal voor Genk: El Khannouss brengt nog méér op'

door
'Recorddeal voor Genk: El Khannouss brengt nog méér op'

KRC Genk heeft zijn clubkas op spectaculaire wijze kunnen spijzen. Zo werd dinsdag de deal rond Mike Penders met Chelsea FC gefaciliteerd, wat een slordige 20 miljoen euro opbracht. Daarnaast werd ook een akkoord gevonden over de recordtransfer van Bilal El Khannouss.

De Marokkaanse international genoot destijds een deel van zijn jeugdopleiding bij Anderlecht, maar zette al op jonge leeftijd de stap naar Genk. Daar brak hij in het seizoen 2022-2023 helemaal door onder de vleugels van toenmalig coach Wouter Vrancken. El Khannouss dwong ondanks zijn prille leeftijd zelfs een WK-selectie af.

Zijn naam stond dan ook op verschillende Europese verlanglijstjes. Genk slaagde er een jaartje geleden echter in om hem nog een seizoen aan boord te houden. Er werden toen wel bepaalde afspraken gemaakt voor deze transferzomer: voor een correct bedrag zou Racing meewerken aan een mooie transfer.

LEES OOK: 'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

Doorbraak gevonden

Tijdens de huidige mercato bleef het evenwel lange tijd stil. Niet onlogisch: El Khannouss werkte eerst nog de Olympische Spelen af, waar hij zijn land aan brons hielp. Maar in de voorbije dagen raakte zijn dossier dan toch in een stroomversnelling. Leicester City toonde zich immers bereid om door te drukken voor zijn komst.

Genk toonde zich echter niet bereid om meteen overstag te gaan. De onderhandelingen sleepten dus een tijdje aan. En dat tot frustratie van de speler, die zelfs niet meer kwam opdagen op training. Nu blijkt het echter toch een goede strategie van 'Head of Football' Dimitri De Condé te zijn geweest.

Percentage op doorverkoopsom

De sportieve baas wist immers een mooie deal uit de brand te slepen. Naar verluidt pakt Genk een vaste som van 20.5 miljoen euro. Daar komt 4.5 miljoen euro aan makkelijk te behalen bonussen bovenop. Tot slot heeft Genk ook recht op 15% van de latere doorverkoopsom. En vooral lijkt een erg verstandige zet.

Indien El Khannouss doorbreekt in de Premier League, zal het immers niet snel duren alvorens hij een nieuwe transfer maakt. En voor zo'n jonge spelers swingen de prijzen in Engeland al snel de pan uit. Als de Marokkaan voor pakweg 40 miljoen euro vertrekt, heeft Genk dus recht op 6 miljoen euro. Dat blijft toch een aanzienlijke som voor een Belgische ploeg.

Goede deal van Genk?

Meest recent

STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

0
0
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

10
10
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

41
41
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

33
33
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

218
218
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

169
169
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

159
159
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand met één video

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

19
19
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

68
68
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

180
180
STVV geeft transferplan prijs: "Dat is de bedoeling"

Bij STVV zijn ze een voorbeeldclub inzake het financiële compartiment, dat maakten we al eerder ...

78
78
Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Wesley Sonck heeft in zijn voetbalcarrière al heel wat meegemaakt. De ex-spits kreeg ...

57
57
Albert ziet Anderlecht fout maken: "Zijn vertrek is slecht nieuws"

RSC Anderlecht gaat nog zware weken tegemoet. De Brusselaars moeten alles op alles zetten voor een ...

205
205
'Ajax-nachtmerrie: Club Brugge-deal hakt er zwaar in'

Ajax zit met een probleem, want Club Brugge duwt stevig door voor een van de revelaties van de ...

322
322
'Alvarez verlaat Atlético: drie clubs en enorme monstersom'

Bij Atlético Madrid hebben ze met Julian Alvarez een topspits in de rangen. De kans is echter ...

79
79
Vanden Borre doet boekje open over RSCA-terugkeer Lukaku

Bij RSC Anderlecht hebben ze nood aan ervaring. Dé grote droomtransfer van de fans is Romelu ...

243
243
Taravel vindt oplossing: verrassende zet bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde een sterk eerste helft tegen Union SG en stond onverdiend achter bij de rust. ...

256
256
Club Brugge in dubio: twee spelers op zijspoor onder Leko

Bij Club Brugge willen ze nog meer de kaart van de jeugd trekken, maar na het vertrek van Kaye Furo ...

291
291
'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

274
274
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

51
51
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

351
351
Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Ook de tweede halve finale van de Champions League kan na één wedstrijd nog alle ...

27
27
Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

AA Gent strijdt momenteel nog volop voor een Europees ticket. Dat behalen zou de club alvast een ...

243
243
Penaltyfestijn in Atlético-Arsenal: analisten vellen verdict

In de Champions League stond woensdag de tweede heenmatch van de halve finales op het programma. ...

32
32
'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Club Brugge lijkt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Zo lijkt ook Aleksandar ...

606
606

Meer sportnieuws