'Recorddeal voor Genk: El Khannouss brengt nog méér op'

door
'Recorddeal voor Genk: El Khannouss brengt nog méér op'

KRC Genk heeft zijn clubkas op spectaculaire wijze kunnen spijzen. Zo werd dinsdag de deal rond Mike Penders met Chelsea FC gefaciliteerd, wat een slordige 20 miljoen euro opbracht. Daarnaast werd ook een akkoord gevonden over de recordtransfer van Bilal El Khannouss.

De Marokkaanse international genoot destijds een deel van zijn jeugdopleiding bij Anderlecht, maar zette al op jonge leeftijd de stap naar Genk. Daar brak hij in het seizoen 2022-2023 helemaal door onder de vleugels van toenmalig coach Wouter Vrancken. El Khannouss dwong ondanks zijn prille leeftijd zelfs een WK-selectie af.

Zijn naam stond dan ook op verschillende Europese verlanglijstjes. Genk slaagde er een jaartje geleden echter in om hem nog een seizoen aan boord te houden. Er werden toen wel bepaalde afspraken gemaakt voor deze transferzomer: voor een correct bedrag zou Racing meewerken aan een mooie transfer.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: RSCA-huurlingen met geweldig weekend

Doorbraak gevonden

Tijdens de huidige mercato bleef het evenwel lange tijd stil. Niet onlogisch: El Khannouss werkte eerst nog de Olympische Spelen af, waar hij zijn land aan brons hielp. Maar in de voorbije dagen raakte zijn dossier dan toch in een stroomversnelling. Leicester City toonde zich immers bereid om door te drukken voor zijn komst.

Genk toonde zich echter niet bereid om meteen overstag te gaan. De onderhandelingen sleepten dus een tijdje aan. En dat tot frustratie van de speler, die zelfs niet meer kwam opdagen op training. Nu blijkt het echter toch een goede strategie van 'Head of Football' Dimitri De Condé te zijn geweest.

Percentage op doorverkoopsom

De sportieve baas wist immers een mooie deal uit de brand te slepen. Naar verluidt pakt Genk een vaste som van 20.5 miljoen euro. Daar komt 4.5 miljoen euro aan makkelijk te behalen bonussen bovenop. Tot slot heeft Genk ook recht op 15% van de latere doorverkoopsom. En vooral lijkt een erg verstandige zet.

Indien El Khannouss doorbreekt in de Premier League, zal het immers niet snel duren alvorens hij een nieuwe transfer maakt. En voor zo'n jonge spelers swingen de prijzen in Engeland al snel de pan uit. Als de Marokkaan voor pakweg 40 miljoen euro vertrekt, heeft Genk dus recht op 6 miljoen euro. Dat blijft toch een aanzienlijke som voor een Belgische ploeg.

Goede deal van Genk?

Meest recent

Anderlecht heeft groot bekernieuws voor de fans

RSC Anderlecht speelt volgende week de bekerfinale tegen Union SG. De Brusselaars hopen dat de derde ...

31
31
Doorgestuurd bij RSCA: "Ajax en PSV mogen aankloppen"

Ismaël Baouf kende een fantastisch seizoen bij Cambuur. Zij promoveerden naar de Eredivisie en ...

29
29
Pakken JPL-clubs uit met doorgestuurde RSCA-sensatie?

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

47
47
Arsenal naar Champions League-finale na zenuwslopende partij

Vanavond stond in de Champions League de terugwedstrijd van de halve finale tussen Arsenal en ...

35
35
Weergaloos STVV is ‘hot’: "Wie van hen gaat blijven?"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn geschiedenis. De Truienaars zijn dit jaar veruit de ...

58
58
Patro met straffe prestatie: "We zijn er heel fier op"

Patro Eisden kende alweer een sterk seizoen. Het stond weer in de Promotion Play-Offs, maar daar was ...

51
51
Sonck en Van der Elst zien hét grote probleem bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor kansloos met 1-3 van Club Brugge. Wesley Sonck en Franky Van der Elst waren ...

226
226
'Manchester United heeft deze gigantische transferplannen'

Manchester United staat derde in de Premier League. Michael Carrick doet het geweldig sinds hij ...

66
66
Kompany voorspelt nu al nieuw spektakelstuk

Woensdagavond ontvangt Bayern München PSG. Na de heerlijke 5-4 in Parijs kijkt iedereen ...

30
30
Jbari ziet "verontrustend" nieuws bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten ze flink aan de bak om nog een Europees ticket te bemachtigen. Achter de ...

219
219
'Vertrek Rigaux bij Club Brugge extra stap dichterbij'

Het gonst al lange tijd van de geruchten omtrent Feyenoord en Dévy Rigaux. Vorig jaar was er ...

341
341
'Club Brugge zet door: 10 miljoen voor oude bekende'

Club Brugge wil stevig uithalen op de transfermarkt. Blauw‑zwart denkt aan een miljoenenbod om de ...

642
642
Beveren raast door met volgende smaakmaker

SK Beveren maakt duidelijk werk van de A-kern voor komend seizoen. Na Lennert Martens en Bruno ...

79
79
Ajax doet geweldige zaak met verkoop ex-spits STVV

Ajax moet nog hard knokken voor een Europees ticket. De vetpotten van de Champions League zitten er ...

25
25
Verhuurde JPL-spelers: RSCA-huurlingen met geweldig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

123
123
Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

In de Relegation Play-Offs zijn de plaatsen al verdeeld, maar voorts gaat het overal om de knikkers ...

132
132
'Club Brugge gaat all-in voor droomopvolger Mignolet'

Wie er zaterdag tegen STVV postvat onder de lat is voorlopig een vraagteken bij Club Brugge, dat ...

804
804
'Genk kan cashen: PSV drukt door voor sterkhouder'

De lichtpunten vielen het afgelopen seizoen op één hand te tellen bij KRC Genk, dat ...

405
405
'Bom bij Club Brugge: Rigaux richting Feyenoord?'

Momenteel eist de titelrace uiteraard nog alle aandacht op bij Club Brugge, maar nadien zijn de ogen ...

395
395
Vanhaezebrouck verrast: "Union moet Boterberg bedanken"

Dankzij de 2-1 nederlaag tegen STVV gaf Union afgelopen weekend de koppositie uit handen. Achteraf ...

179
179
Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Dinsdag stond tijdens de Algemene Vergadering van de Pro League opnieuw de discussie omtrent het ...

454
454
'Zorgenkind bij Anderlecht: zware gevolgen voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

291
291
"Competitievervalsing" - Club drastisch bevoordeeld in titelstrijd?

Met nog vier speeldagen te gaan is het momentum in de titelstrijd volledig gekanteld in het voordeel ...

1293
1293
'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

135
135
Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

168
168

Meer sportnieuws