'Recorddeal voor Genk: El Khannouss brengt nog méér op'

975 stemmen
'Recorddeal voor Genk: El Khannouss brengt nog méér op'

KRC Genk heeft zijn clubkas op spectaculaire wijze kunnen spijzen. Zo werd dinsdag de deal rond Mike Penders met Chelsea FC gefaciliteerd, wat een slordige 20 miljoen euro opbracht. Daarnaast werd ook een akkoord gevonden over de recordtransfer van Bilal El Khannouss.

De Marokkaanse international genoot destijds een deel van zijn jeugdopleiding bij Anderlecht, maar zette al op jonge leeftijd de stap naar Genk. Daar brak hij in het seizoen 2022-2023 helemaal door onder de vleugels van toenmalig coach Wouter Vrancken. El Khannouss dwong ondanks zijn prille leeftijd zelfs een WK-selectie af.

Zijn naam stond dan ook op verschillende Europese verlanglijstjes. Genk slaagde er een jaartje geleden echter in om hem nog een seizoen aan boord te houden. Er werden toen wel bepaalde afspraken gemaakt voor deze transferzomer: voor een correct bedrag zou Racing meewerken aan een mooie transfer.

LEES OOK: 'Club Brugge en KRC Genk naderen: topdeal in de maak'

Doorbraak gevonden

Tijdens de huidige mercato bleef het evenwel lange tijd stil. Niet onlogisch: El Khannouss werkte eerst nog de Olympische Spelen af, waar hij zijn land aan brons hielp. Maar in de voorbije dagen raakte zijn dossier dan toch in een stroomversnelling. Leicester City toonde zich immers bereid om door te drukken voor zijn komst.

Genk toonde zich echter niet bereid om meteen overstag te gaan. De onderhandelingen sleepten dus een tijdje aan. En dat tot frustratie van de speler, die zelfs niet meer kwam opdagen op training. Nu blijkt het echter toch een goede strategie van 'Head of Football' Dimitri De Condé te zijn geweest.

Percentage op doorverkoopsom

De sportieve baas wist immers een mooie deal uit de brand te slepen. Naar verluidt pakt Genk een vaste som van 20.5 miljoen euro. Daar komt 4.5 miljoen euro aan makkelijk te behalen bonussen bovenop. Tot slot heeft Genk ook recht op 15% van de latere doorverkoopsom. En vooral lijkt een erg verstandige zet.

Indien El Khannouss doorbreekt in de Premier League, zal het immers niet snel duren alvorens hij een nieuwe transfer maakt. En voor zo'n jonge spelers swingen de prijzen in Engeland al snel de pan uit. Als de Marokkaan voor pakweg 40 miljoen euro vertrekt, heeft Genk dus recht op 6 miljoen euro. Dat blijft toch een aanzienlijke som voor een Belgische ploeg.

Goede deal van Genk?

Meest recent

'Patro grijpt naast 'nieuwe Erenbjerg''

Patro Eisden wist vorig seizoen op knappe wijze met een vrijwel volledig nieuwe kern de play-offs in ...

17
17
'Eén man drukte door voor komst Bisiwu bij Barça'

Deze week kwam eindelijk de officiële bevestiging van wat al een hele tijd in de lucht hing. FC ...

73
73
Messoudi trekt aan alarmbel en smeekt om versterking

Terwijl in de Jupiler Pro League het nieuwe seizoen volgend weekend al afgetrapt wordt, hebben ze in ...

115
115
'Done deal voor Onyedika: Club schakelt razendsnel'

Club Brugge greep vrijdagavond naast zijn eerste prijs van het seizoen door in de Supercup na ...

228
228
Goots voorspelt sensatie bij Antwerp: "Mijn nieuwe favoriet"

Een week voor de start van de competitie trok Antwerp nog naar Engeland voor zijn laatste generale ...

193
193
Goede reclame voor Club: Stankovic en Tzolis drukken stempel

Club Brugge vergaarde de voorbije jaren een uitstekende reputatie als kweekvijver voor talent. Die ...

204
204
Vrancken in nauwe schoentjes: ook rampzalige competitiestart

Wouter Vrancken versierde deze zomer een fraaie uitdaging in het buitenland, want hij verzilverde ...

148
148
'Standard verbaast: toch nog miljoenenaanwinst'

Zaterdag bleek er nog veel werk aan de winkel te zijn voor Standard, want het kreeg in zijn laatste ...

97
97
Meunier reageert persoonlijk na straf gerucht

Thomas Meunier was één van de Rode Duivels die na de uitschakeling op het WK snel een ...

69
69
'infantino-bom barst helemaal: bonden eisen ontslag'

De voorbije dagen stond de internationale voetbalwereld in rep en roer, toen bekend raakte dat ...

249
249
Antwerp en Westerlo houden katers over aan galamatchen

Een week voor de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League leggen de eersteklassers nog ...

122
122
'Anderlecht haalt uit: transferstunt met tikkende tijdbom'

Anderlecht droomt van een opvallende stunt op de transfermarkt. Paars-wit heeft een speler op de ...

731
731
'Westerlo pakt uit met straffe ingaande transfer'

Het is een bijzonder drukke mercato bij KVC Westerlo. Het einde is nog niet in zicht. De Kemphanen ...

161
161
Van Gucht zorgt voor nieuwe storm met bizar liefdesspektakel

Voor Ruben Van Gucht kwam eind vorige week een einde aan een razend drukke periode. Eerst was hij ...

169
169
Hubert vol lof over smaakmaker: "Een echte winnaar"

Union SG won de supercup van Club Brugge. Pas na de wissels in de tweede helft kwam de bekerwinnaar ...

58
58
Is Club Brugge klaar? Leko met verrassend oordeel

Club Brugge verloor de supercup, toch een tegenvallertje. Coach Ivan Leko sprak na de nederlaag via ...

590
590
Euvrard verrast iedereen met transfernieuws bij Standard

Standard heeft zijn voorbereiding afgesloten met een 1-0-zege tegen het Duitse Bielefeld. Trainer ...

251
251
Tresoldi reageert na alle transferperikelen

Club Brugge verloor zijn eerste officiële match van het seizoen. Union SG won na het nemen van ...

489
489
Godts naar PSG? Cruijff en makelaar spelen open kaart

Trekt Mika Godts naar PSG? De onderhandelingen lijken weldra op te starten. Godts werd alvast gezien ...

112
112
Adriano Bertaccini smelt na hartverwarmend eerbetoon

Adriano Bertaccini kan niet alleen rekenen op de steun van de Anderlecht-fans. Ook naast het veld ...

240
240
Heeft Anderlecht plots twee spelers vastgelegd?

RSC Anderlecht maakt zich klaar voor het treffen met PAOK Saloniki, maar ook RSCA Futures is bezig ...

222
222
'Club Brugge en KRC Genk naderen: topdeal in de maak'

Club Brugge is bezig met een serieus transferoffensief. Het zou zomaar kunnen dat de Bruggelingen de ...

1071
1071
Van Crombrugge oogst veel kritiek na openhartig verhaal

De carrière van Hendrik Van Crombrugge zit momenteel op een 'dood' spoor. De voormalige ...

280
280
KV Mechelen heeft volgende miljoenendeal helemaal beet

De kassa rinkelt alweer bij KV Mechelen. De Maneblussers hebben vandaag de uitgaande transfer van ...

98
98
Lommel SK flikt het weer en shopt bij Manchester City

Lommel SK schakelt duidelijk een versnelling hoger op de transfermarkt. De Limburgse eersteklasser ...

59
59

Meer sportnieuws