'Recorddeal voor Genk: El Khannouss brengt nog méér op'

975 stemmen
'Recorddeal voor Genk: El Khannouss brengt nog méér op'

KRC Genk heeft zijn clubkas op spectaculaire wijze kunnen spijzen. Zo werd dinsdag de deal rond Mike Penders met Chelsea FC gefaciliteerd, wat een slordige 20 miljoen euro opbracht. Daarnaast werd ook een akkoord gevonden over de recordtransfer van Bilal El Khannouss.

De Marokkaanse international genoot destijds een deel van zijn jeugdopleiding bij Anderlecht, maar zette al op jonge leeftijd de stap naar Genk. Daar brak hij in het seizoen 2022-2023 helemaal door onder de vleugels van toenmalig coach Wouter Vrancken. El Khannouss dwong ondanks zijn prille leeftijd zelfs een WK-selectie af.

Zijn naam stond dan ook op verschillende Europese verlanglijstjes. Genk slaagde er een jaartje geleden echter in om hem nog een seizoen aan boord te houden. Er werden toen wel bepaalde afspraken gemaakt voor deze transferzomer: voor een correct bedrag zou Racing meewerken aan een mooie transfer.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht gaat los, Genk en Club bikkelen’

Doorbraak gevonden

Tijdens de huidige mercato bleef het evenwel lange tijd stil. Niet onlogisch: El Khannouss werkte eerst nog de Olympische Spelen af, waar hij zijn land aan brons hielp. Maar in de voorbije dagen raakte zijn dossier dan toch in een stroomversnelling. Leicester City toonde zich immers bereid om door te drukken voor zijn komst.

Genk toonde zich echter niet bereid om meteen overstag te gaan. De onderhandelingen sleepten dus een tijdje aan. En dat tot frustratie van de speler, die zelfs niet meer kwam opdagen op training. Nu blijkt het echter toch een goede strategie van 'Head of Football' Dimitri De Condé te zijn geweest.

Percentage op doorverkoopsom

De sportieve baas wist immers een mooie deal uit de brand te slepen. Naar verluidt pakt Genk een vaste som van 20.5 miljoen euro. Daar komt 4.5 miljoen euro aan makkelijk te behalen bonussen bovenop. Tot slot heeft Genk ook recht op 15% van de latere doorverkoopsom. En vooral lijkt een erg verstandige zet.

Indien El Khannouss doorbreekt in de Premier League, zal het immers niet snel duren alvorens hij een nieuwe transfer maakt. En voor zo'n jonge spelers swingen de prijzen in Engeland al snel de pan uit. Als de Marokkaan voor pakweg 40 miljoen euro vertrekt, heeft Genk dus recht op 6 miljoen euro. Dat blijft toch een aanzienlijke som voor een Belgische ploeg.

Goede deal van Genk?

Meest recent

'Anderlecht grijpt nu ook naast Amerikaans toptalent'

De zoektocht naar versterking voor de flanken blijkt voor Anderlecht een werk van lange adem. Het ...

30
30
'KV Mechelen ziet nog goudhaantje vertrekken'

KV Mechelen hield zich deze zomer tot dusver vrij rustig op de transfermarkt. Met Corbanie, Praet en ...

36
36
'Spraakmakende transfer Salah is helemaal rond'

Mohamed Salah zorgde enkele maanden geleden voor een schokgolf door aan te kondigen dat hij deze ...

32
32
Union blijft positief: "Dat biedt perspectief"

Union heeft nog werk aan de winkel als het de league phase van de Champions League wil halen. Het ...

32
32
CL: Domper Lyon, draw tussen volgende Union-tegenstanders

Niet alleen Union kwam dinsdagavond in actie in de derde voorronde van de Champions League. Er ...

30
30
Enorme domper: Union laat gouden uitgangspositie nog liggen

Union zal dinsdagavond  een zuur gevoel overhouden aan zijn eerste belangrijke opdracht van het ...

126
126
Beerschot laat floptransfer vertrekken

Beerschot deed het vorig seizoen met een fel vernieuwde kern uitstekend, maar greep uiteindelijk net ...

53
53
'PSG geeft niet af in strijd om Godts'

Ondanks een ijzersterk seizoen bij Ajax, greep Mika Godts naast een plaats in de WK-selectie van de ...

105
105
'Anderlecht schiet nu toch in actie en legt bod neer'

Nu ook de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League bijna van start gaat, wordt het voor ...

515
515
Exit Overmars bij Antwerp? TD plots mysterieus

Bij Royal Antwerp FC is er eindelijk duidelijkheid over de nieuwe bazen. De club kan nu eindelijk ...

501
501
'Ex-speler Bayern naar Beveren, verdediger vertrekt'

Het begint stevig te bewegen bij SK Beveren. De Waaslanders zijn zeer actief op de transfermarkt en ...

162
162
‘Miljoenenbom Club Brugge: angst voor totale flop groeit’

Club Brugge telt een monsterbedrag neer voor Han-beom Lee. De Zuid-Koreaan moet er meteen staan, ...

612
612
STVV heeft er verrassende 'aanwinst' bij

Bij STVV hebben ze al een aantal nieuwe spelers aangetrokken, maar de Kanaries zijn zeker nog niet ...

35
35
'Drie JPL-clubs strijden om nieuwe sensatie'

Maanden geleden meldden we jullie al dat er in Hongarije een speler actief is die op de radar was ...

117
117
De Meyer sluit vertrek sterkhouder STVV niét uit

Bij STVV zagen ze een aantal sterkhouders de club verlaten, maar mogelijk stopt het daar nog niet ...

57
57
Club Brugge strikt Potts: dit mogen de fans verwachten

Club Brugge heeft met Freddie Potts een nieuwe verdedigende middenvelder aangetrokken. Hij komt over ...

393
393
Antwerp heeft volgende toptransfer helemaal beet

Royal Antwerp FC heeft nog een volgende aanwinst weten te strikken. De Great Old maakte zopas bekend ...

202
202
'Anderlecht keert kar: verguisd duo krijgt laatste kans'

Niet alleen op inkomend vlak is er nog heel wat werk aan de winkel bij RSC Anderlecht, zelf moeten ...

620
620
Jaecques licht taken Vandenhaute toe: "Antwerp 2.0"

Er waait een frisse wind bij Antwerp, dat dinsdag zijn kersverse hoofdcoach Marvin Compper ...

234
234
'Anderlecht all-in: Sibierski breekt spaarvarken open'

Nu de competitiestart met rasse schreden nadert, lijkt RSC Anderlecht van plan om een tandje bij te ...

770
770
'Plottwist bij Club Brugge: knaltransfer van de baan'

Club Brugge hoopt nog minstens één winger aan te werven, en dan is het huiswerk ...

944
944
Ruben Van Gucht tart alle TV-wetten: van BV tot miljonair

Ruben Van Gucht is al jaren één van de bekendste en vooral ook meest ...

110
110
Overmars klapt uit de biecht: vuurwerk bij Antwerp

Amper een handvol dagen voor de competitiestart heeft Antwerp met Marvin Compper een nieuwe T1 te ...

558
558
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: nieuw record wenkt'

Na de verloren Supercup schakelt Club Brugge stilaan een versnelling hoger op de transfermarkt, want ...

1975
1975
KVDO-fans woedend na stunt Cercle: "Lijkenpikkers!"

KVDO en Cercle Brugge staan plots allebei centraal op sociale media. Een opvallende advertentie van ...

488
488

Meer sportnieuws