Rel rond Noa Lang: ‘Hij moet zich schamen’

door
Rel rond Noa Lang: ‘Hij moet zich schamen’

Noa Lang heeft zich afgelopen weekend niet populair gemaakt bij PSV. De oud-smaakmaker van Club Brugge ging na zijn wissel tegen Almere City over de schreef in zijn reactie. Enkele grootheden uit het Nederlandse voetbal tonen zich dan ook scherp voor de aanvaller.

De 25-jarige international is begonnen aan zijn tweede seizoen in Eindhovense loondienst. En daarin wil Lang toch één en ander bewijzen. Zijn eerste jaargang bij PSV draaide immers uit op een persoonlijke deceptie. Door aanhoudend blessureleed stond de flankaanvaller maandenlang aan de kant.

LEES OOK: Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

Licht gaat uit bij Lang

Inmiddels is hij fysiek echter weer klaar na deze moeizame periode. Maar voorlopig is zoekt hij vruchteloos naar zijn beste vorm. Ook afgelopen weekend tegen Almere City (1-7-zege) speelde Lang weer ondermaats. Hij was bovendien veruit de enige speler uit het aanvallende compartiment die niet kon scoren.

Coach Peter Bosz besloot dan ook om hem na een dik uur naar de kant te halen. Dat was evenwel niet naar de zin van de speler zelf. En dat liet Lang ook duidelijk merken. Bij het verlaten van het veld schopte hij wild om zich heen, daarbij werd onder meer een microfoon en enkele drinkbussen geraakt.

Analisten halen zwaar uit

In Nederland tilt men alvast zwaar aan deze uitbarsting. Onder meer analisten Pierre van Hooijdonk en Guus Hiddink toonden zich scherp. En bij Rondo deed ook Rafael van der Vaart zijn duit in het zakje. "Ik denk dat hij zich echt gaat schamen als hij dit over vijf of zes jaar terugziet. Dat hoop ik althans. Je wordt gewisseld, bent net terug van een blessure, staat voor bij Almere City uit. Who cares? Dan schop je niet één keer iets om, maar drie keer. Dat is kinderlijk gedrag."

Ook Marco van Basten vond de reactie totaal ongepast. "Wat zegt dit? Eigenlijk zeg je tegen je trainer dat hij een boerenlul is. Dat is wat je zegt. Hij baalt omdat die trainer hem eruit haalt, die koekenbakker. Dat is wat je daarmee aangeeft. Dat vind ik een heel slecht signaal", aldus de voormalige Gouden Bal-winnaar. "Ik had gehoopt dat hij dit een beetje ontgroeid was. Dit is niet goed voor zijn medespelers, de club en voor hemzelf niet."

Lang zal nooit aan de absolute top van Europa voetballen ...

Meest recent

'Bayern verwent Kompany met supertransfer in 2026'

Zondagavond trapt het Bayern München van coach Vincent Kompany zijn tweede seizoenshelft op ...

6
6
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar JPL, plotse exodus Antwerp'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

75
75
Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

KAA Gent zag coach Ivan Leko naar Club Brugge vertrekken. De Kroatische oefenmeester werd de ...

55
55
Courtois zint op wraak: oorlogstaal richting Barça

Thibaut Courtois is al jarenlang de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. Toch is er ...

41
41
Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

131
131
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

96
96
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

303
303
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

246
246
'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

74
74
‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

403
403
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

114
114
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

422
422
Anderlecht-drama? Hasi haalt schouders op

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

199
199
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

349
349
Vanaken looft één RSCA'er: “Hij is redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

540
540
Bliksemtransfer Leon Bailey naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

253
253
Megasolden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

166
166
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

278
278
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

59
59
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

424
424
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

367
367
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

69
69
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

395
395
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

190
190
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

215
215

Meer sportnieuws