Noa Lang met grond gelijk gemaakt: "Onhandelbaar kind"

door
Noa Lang met grond gelijk gemaakt:

Titelverdediger PSV is sterk aan het nieuwe seizoen in de Eredivisie begonnen. De Eindhovenaren wisten hun eerste drie wedstrijden telkens te winnen en waarin daarin goed voor liefst 15 goals. Desondanks raakte Noa Lang afgelopen weekend toch weer in opspraak. 

Ruim een jaar geleden vertrok de Nederlandse smaakmaker bij Club Brugge. Maar Lang zette niet de verwachte stap naar een topcompetitie. Zo koos hij voor een terugkeer naar de Eredivisie. PSV telde immers de nodige miljoenen voor hem neer en schotelde de flankaanvaller een contract voor tot medio 2028.

Ondanks een veelbelovende start werd zijn eerste seizoen in Eindhoven een tegenvaller. Door blessureleed stond Lang namelijk maanden aan de kant. In de tweede seizoenshelft speelde hij bijna niets meer. Maar ondertussen is hij weer volledig fit. Alleen zoekt hij momenteel nog naar zijn beste vorm.

LEES OOK: Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Beschamend gedrag

Ook zaterdag op het veld van Almere City (1-7-overwinning) speelde Lang geen goede match, hij was zowat de enige aanvallende speler die niet scoorde. Toen coach Peter Bosz hem naar de kant haalde kon Lang zijn emoties dan ook amper bedwingen. Hij schopte wild in het rond en raakte onder meer een microfoon en enkele drinkbussen.

Bosz kon er nog wel mee lachen, al vond hij het ook 'raar gedrag'. De Nederlandse analisten zijn echter veel minder mild. "Ik vind hem echt een geweldige speler, maar dit gedrag… Ik word daar zo vreselijk moe van. Het lijkt wel een onhandelbaar kind", sakkerde Pierre van Hooijdonck bij Studio Voetbal. "Ik hoop dat Noa zich een beetje schaamt voor zijn gedrag", vulde Rafael van der Vaart aan.

Coach moet strenger reageren

Van Hooijdonck is overigens van mening dat Bosz gerust strenger mocht optreden tegenover dit soort fratsen. "Dertig jaar geleden had dit een boete opgeleverd en had hij een week bij het tweede moeten trainen, maar dat is allemaal veranderd, net als de maatschappij. Lekker met fluwelen handschoentjes behandelen, dan komt alles wel goed", klonk het cynisch.

Guus Hiddink, een trainer van de oude stempel, vindt dat Bosz kordater moest optreden. "Hij gaf zijn coach ook geen handje. Hier moet je hem meteen op aanspreken. Zo’n zaken doe je niet. Of je zegt 'ga toch lekker naar de kleedkamer, vriend'. Iedereen kan wel eens boos zijn na een wissel, tien à vijftien seconden", aldus Hiddink bij Goedemorgen Eredivisie.

Noa Lang zal het nooit schoppen tot de absolute top van Europa ...

Meest recent

Plots weelde bij Anderlecht, maar is dat wel écht zo?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen OH Leuven. De Brusselaars willen die match winnen, ...

56
56
Van FC Barcelona naar winkelbediende: "Veel problemen"

Een tijd geleden kwamen er foto's naar buiten van Jérémy Mathieu die in een ...

8
8
Taravel scoort punten: dit is hét verschil met Hasi

RSC Anderlecht ontsloeg weken geleden Besnik Hasi. Jérémy Taravel is momenteel nog ...

70
70
Martinez geeft dé reden voor oproepen van Ronaldo

Roberto Martinez bezorgde België zijn beste positie ooit op een WK en won met Portugal de ...

26
26
'Groot vraagteken bij Anderlecht: nieuwe naam in elftal Taravel'

Na de deugddoende overwinning van vorig weekend op Zulte Waregem, wil RSC Anderlecht zaterdag op ...

103
103
Afhaker in strijd om Play-Off I? "Competitie verloopt bizar"

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

54
54
Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Marc Coucke doorstond de laatste weken een nieuwe Paars-Witte storm in het Lotto Park. De ...

79
79
Lammens schokt United-kleedkamer: ploegmakker gaat los

Na zijn sterke prestatie van afgelopen maandag tegen Everton FC, werd Senne Lammens langs alle ...

143
143
'Recordtransfer Genk: AC Milan klopt aan in Cegeka Arena'

KRC Genk wist de voorbije jaren een pak miljoenen te verdienen aan de verkoop van zijn smaakmakers. ...

172
172
Boskamp krabbelt langzaam recht: van zorgen naar hoop

Jan Boskamp heeft de voorbije maanden een bijzonder zware periode doorgemaakt. De Nederlander kampte ...

16
16
'Plannetje Club gelekt: grote pineut na dubbeltransfer'

Nu de Champions League-campagne erop zit, wordt het programma van Club Brugge een pak minder zwaar. ...

307
307
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop Club en Genk, nieuwe aanvaller RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

214
214
"Heel moeilijk om slikken"-VRT dumpt Van Gucht voor WK

Ruben Van Gucht is al jaren het vertrouwde gezicht van de sportredactie wanneer het over de Rode ...

81
81
Snoeihard oordeel bij KRC Genk: “Mag niet meer spelen”

KRC Genk won met 1-3 op het veld van Dinamo Zagreb, maar in de terugwedstrijd van de Europa League ...

362
362
Muja onthult succesformule STVV: ambitie is duidelijk

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

38
38
Het leven na Anderlecht: “Onrechtvaardig voor Vandenhaute”

Wouter Vandenhaute vond zes maanden geleden tijd om zijn ontslag aan te bieden bij RSC Anderlecht na ...

226
226
Nieuwe WK-ramp: gaststad dreigt zich terug te trekken

Het is nog een paar maanden wachten tot het WK 2026 losbarst, maar de problemen stapelen zich nu al ...

99
99
Ilaimaharitra emotioneel: enorm drama voor Standard-pion

Standard Luik speelde vrijdagavond 1-1 gelijk tegen laagvlieger La Louvière. De Rouches ...

106
106
Bom in Noorwegen: groot matchfixingschandaal

Terwijl Bodo/Glimt vriend en vijand verrast in de Champions League is er in Noorwegen een bom van ...

91
91
Sweeney verrast iedereen met voetbalskills bij... Sporting CP

Sydney Sweeney is één van de bekendste Amerikaanse actrices van het moment. Overal ...

25
25
Union SG kraait victorie: "Genk geloofde niet in mij"

Bij Union SG hebben ze een oog voor talent. Spelers die vooral in hun spelstijl furore zouden kunnen ...

247
247
Antwerp speurt rond: smaakmaker STVV in beeld?

Royal Antwerp FC haalde in januari Rein Van Helden weg bij STVV. Dat gebeurde dankzij een clausule ...

269
269
Taravel zorgt voor grote koerswijziging: "Wij zijn Anderlecht!"

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen geen landskampioen spelen. Daarvoor werd de kern het afgelopen ...

302
302
Standard nekt zichzelf: "Eigenlijk is het een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

105
105
'Barça hoest miljoenen op: eerste zomertransfer binnen'

FC Barcelona staat zaterdagnamiddag voor een belangrijke afspraak in La Liga. De Catalanen willen ...

90
90

Meer sportnieuws