Arsenal-ster doet Trossard blozen met straffe uitspraak

door
Arsenal-ster doet Trossard blozen met straffe uitspraak

In de Premier League heeft Arsenal FC zijn eerste topwedstrijd tot een goed einde weten te brengen. De Gunners wonnen zaterdagavond immers met 0-2 op het veld van Aston Villa, dat vorig seizoen nog vierde werd. Daarbij was een hoofdrol weggelegd voor Leandro Trossard.

De Rode Duivel was vorig seizoen al een belangrijke troef voor de Londenaren. Vanwege zijn veelzijdigheid kon coach Mikel Arteta hem immers op meerdere posities uitspelen. Bovendien toonde Trossard zich ook behoorlijk productief. Zo was hij over alle competities heen toch goed voor een zeventiental doelpunten.

Maar die knappe prestaties kregen geen gepast vervolg in de voorbije maanden. Zo speelde Trossard een erg matig Europees kampioenschap met de nationale ploeg. En bij zijn terugkeer in Londen werd ook snel duidelijk dat hij opnieuw vrede zou moeten nemen met een rol als luxe-invaller.

LEES OOK: Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

Lof van ploegmaats

Ook tegen Villa begon Trossard op de bank. Maar na dik een uur spelen werd hij toch ingebracht en opende hij meteen de score. Aan zijn viering was duidelijk te merken dat hij niet tevreden is met zijn bankzitterstatuut. Vervolgens creëerde hij ook nog eens de ruimte bij de actie die leidde tot de beslissende 0-2.

Achteraf oogstte de Belg dan ook lof bij zijn ploegmaats. Van defensieve steunpilaar William Saliba bijvoorbeeld. "Hij is een excecptionele speler", stelt de Franse international bij Play Sports. "We zijn blij dat we hem hebben. Hij kan elk moment scoren en doet dat ook in de grote matchen. Ik hoop dat hij zo verder doet."

Ontevreden bankzitter

Trossard mikt zelf wel op een belangrijkere rol, vandaar dat hij zijn doelpunt niet echt vierde. Maar volgens Saliba hoeft dat niet eens een slechte zaak te zijn. "Als je op de bank moet starten wil je altijd tonen dat je in de basis moet staan. Het is een goede reactie naar de trainer. We verwachten van alle invallers dat ze even belangrijk zijn als de basisspelers", aldus de beresterke verdediger.

Trossard verdient meer speelminuten bij de Duivels ...

Meest recent

Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

16
16
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

9
9
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

101
101
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

153
153
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

507
507
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

97
97
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

32
32
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

301
301
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

85
85
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

529
529
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

508
508
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

394
394
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

53
53
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1022
1022
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

281
281
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

440
440
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

81
81
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1196
1196
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

114
114
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

222
222
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

351
351
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

124
124
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

467
467
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

368
368
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

85
85

Meer sportnieuws