"De Bruyne en Praet verkassen naar Sporting Hasselt"

door

Rik Verheye en Sam Kerkhofs zijn de bekende eigenaars van Sporting Hasselt. De Limburgse club maakte naam en faam tijdens de sportreeks ‘De Spor’. Het ambitieuze project van het bekende duo kent geen grenzen. Zo blijkt ook uit een interview met Het Nieuwsblad.

Verheye en Kerkhofs doen hun boekje open over de situatie binnen de club en de ambities. Een vlucht naar de Jupiler Pro League zal er nog niet meteen inzitten, maar Sporting Hasselt wil uiteindelijk wel de stap maken naar het profvoetbal.

LEES OOK: Duivels splitsen: Courtois neemt viertal mee op privéjet

Grote namen op komst?

Dries Mertens is een goede vriend van Verheye en Kerkhofs en zit aan het einde van zijn carrière. Zijn naam werd al verschillende keren genoemd bij Sporting Hasselt, maar een transfer zit er nog niet meteen in.

Verheye schuift enkele andere namen/Rode Duivels naar voren. “Ik voel wel iets voor Batshuayi als joker voor de blessuretijd. Of Hans Vanaken misschien? Al wordt het moeilijk om die weg te lokken uit Knokke.”

Kerkhofs denkt eerder dat De Bruyne en Praet in de herfst van hun carrière wel durven afzakken naar een lager niveau. “Mannen als Kevin De Bruyne en Dennis Praet zie ik eerder in staat om tot op latere leeftijd door te blijven voetballen op een lager niveau. Dromen mag, maar ik denk dat het niet bij ons huidige businessmodel past om ex-vedetten naar hier te halen.”

Financiën liggen dwars

Er is momenteel echter één probleem, de salarissen van de grote namen. “Er zijn al een paar grote namen die zichzelf hebben aangeboden. Onder hen ook een trainer die nu actief is als hoofdcoach op het hoogste niveau."

De eigenaars van Sporting Hasselt konden hun oren niet geloven. "Dan stel ik me de vraag hoe het in godsnaam komt dat zij denken dat wij hen kunnen betalen. Ik vermoed dat veel mensen de financiële limieten van het amateurvoetbal zwaar overschatten”, aldus Kerkhofs.

Denk jij dat De Bruyne ooit zal terugkeren naar de Belgische velden?

Meest recent

KRC Genk kraait victorie: smaakmaker eindelijk weer de oude

KRC Genk geraakt maar niet op toerental. Het speelde 2-2 tegen Cercle Brugge, wat een fikse ...

7
7
Hasi haalt stevig uit: "Is een ziekte in onze ploeg"

RSC Anderlecht verloor terecht twee punten op het veld van STVV. Het was alweer een wisselvallige ...

67
67
'Steunpilaar weg bij Club: transferstrijd met vier teams'

In de Champions League gaat Club Brugge woensdag op bezoek bij het ongeslagen Bayern München. ...

55
55
Lichtpunt bij wisselvallig Genk: "Hij heeft unieke kwaliteiten"

KRC Genk is met een slipper aan het derde luik van het seizoen begonnen. De Limburgers raakten ...

68
68
Wilde plannen Coucke: clubicoon terug naar Anderlecht?

De Raad van Bestuur bij RSC Anderlecht keurde vorige week een deel van de bestuurshervormingen goed ...

159
159
Totaal gezichtsverlies voor AA Gent: "Zelden meegemaakt"

AA Gent heeft zijn seizoen op pijnlijke wijze hervat. De Buffalo's kregen zondagavond een pak voor ...

86
86
Engelse pers gaat compleet los na eerste PL-topper Lammens

Senne Lammens heeft zijn eerste Premier League-topper als doelman van Manchester United achter de ...

227
227
'Club Brugge doet gek: stormt door voor transferstunt'

Club Brugge zet vol door voor een explosieve flankspeler — zelfs na een eerste mislukte ...

320
320
Bekergooier Standard-Antwerp gevat: heftige details bekend

De elfde speeldag van de Jupiler Pro League zit erop ... op een achttal minuten na. Maandag wordt ...

434
434
'Bayern-Club Brugge: grote schok in basisploeg Hayen'

De derde speeldag van de League Phase in de Champions League staat voor de deur en daarin moet Club ...

241
241
Anderlecht bestolen op Stayen? Ex-ref klaar en duidelijk

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd om zijn seizoen te hervatten met een overwinning. Zondagavond ...

915
915
Vrancken: "Als er één ploeg verdiende te winnen..."

STVV blijft netjes meedraaien in de top zes en liet zondag nog eens zien dat het daar momenteel ...

189
189
Triest incident in 1B: "Deze feiten zijn onaanvaardbaar"

Zondag stonden er nog twee wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. De confrontatie ...

273
273
Milan grijpt macht in Serie A, Mbappé verlost Real

Zondagavond werden ook in het buitenland nog enkele wedstrijden afgewerkt. Real Madrid boekte in La ...

68
68
Leko haalt snoeihard uit: "Zoek een put en schaam je diep"

Met een twaalf op vijftien had AA Gent voor de interlandbreak een stevige opmars gemaakt. Velen ...

201
201
Tieners maken indruk bij Anderlecht: "'t Is koekenbak"

Anderlecht liet zondag nog maar eens punten liggen, want deze keer moest het vrede nemen met een ...

260
260
Manchester nu al wild van Lammens: "Winnen dankzij hem"

Senne Lammens heeft een geweldige start genomen bij Manchester United. Sinds de Rode Duivel in het ...

267
267
Groot onbegrip bij Anderlecht: "Héél rare beslissing"

Anderlecht heeft zondag nog maar eens punten laten liggen. Het moest op Stayen vrede nemen met een ...

343
343
Essevee stunt en geeft AA Gent een pak voor de broek

Zulte Waregem heeft in de slotmatch van de elfde speeldag voor een stunt van formaat gezorgd. De ...

143
143
De Cat doorbreekt de stilte: "Of ik meega naar het WK U17?"

STVV en RSC Anderlecht zorgden voor een aangename wedstrijd in Limburg. De partij eindigde op een ...

317
317
STVV bezorgt wisselvallig Anderlecht serieuze domper

Om 18u30 stond de altijd interessante partij tussen STVV en RSC Anderlecht op het programma. Het ...

121
121
Cercle Brugge likt zijn wonden: Cinel bant de paniek

Cercle Brugge speelde zeker geen onaardige partij tegen KRC Genk. Het werd 2-2 tegen de Limburgers, ...

149
149
Eén groot probleem bij KRC Genk: "Voor een topclub..."

Na twee overwinningen op rij leed KRC Genk puntenverlies tegen Cercle Brugge. Het werd 2-2 in het ...

290
290
Man Utd kraait victorie en duwt Liverpool in een crisis

Om 17u30 stond de Engelse klassieker tussen Liverpool en Manchester United op het programma. Het ...

145
145
Twee RSCA-spelers blinken uit: "50 miljoen euro!"

STVV en RSC Anderlecht hebben de eerste 45 minuten afgewerkt. Het werd een interessante eerste ...

349
349

Meer sportnieuws