'Anderlecht haalt grove borstel boven: zevental moet weg'

door
'Anderlecht haalt grove borstel boven: zevental moet weg'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de Europese terugwedstrijd tegen Dinamo Minsk. Sportieve baas Jesper Fredberg en zijn team zijn op hun beurt druk in de weer op de transfermarkt. Voor het verstrijken van de deadline wil Paars-Wit immers nog verschillende deals afronden.

Aanstaande donderdag hoopt RSCA zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Europa League. Daarvoor moet het op eigen veld een 1-0-voorsprong zien te verdedigen tegen Dinamo Minsk. Op zich mag dat geen probleem vormen En moest het alsnog fout lopen, zullen de Brusselaars in de League Phase van de Conference League terecht komen.

Anderlecht is dus sowieso al verzekerd van een Europees najaar. Daarnaast wil de recordkampioen ook in eigen land meedoen voor de prijzen. En dus is het van groot belang dat de selectie van coach Brian Riemer voldoende sterk is in de breedte. Zeker gezien de blessuregevoeligheid van bepaalde spelers.

LEES OOK: 'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Overbodige krachten dumpen

In de slotdagen van de transferperiode wil RSCA zich dan ook nog gevoelig versterken. Zo mogen nog een vier- à vijftal aanwinsten verwacht worden. Daarnaast is er ook aan uitgaande zijde nog wat beweging op komst. De bedoeling blijft namelijk om spelers die te lozen niet in de sportieve plannen voorkomen.

Volgens La Dernière Heure komen daarvoor liefst zeven spelers in aanmerking. Van jongens als Amadou Diawara, Alexis Flips, Louis Patris, Kristian Arnstad en Marco Kana is al langer geweten dat ze, al dan niet tijdelijk, mogen/moeten beschikken. Maar ook voor Antoine Colassin en Abdulrazak Ishaq moet men nog een oplossing vinden.

Minder strakke deadline

Fredberg weet dus wat hem te doen staat in de komende dagen. Al heeft hij iets meer tijd en ruimte dan met de inkomende dossiers. Op 4 september moeten de Europese spelerslijsten immers ingediend worden bij de UEFA, dan moeten de aanwinsten binnen zijn. Maar de mercato in België is nog twee dagen langer open. En in verschillende andere landen is er zelfs nog meer tijd om transfers af te ronden. Iets waar RSCA ongetwijfeld gretig gebruik van zal maken.

Wie heeft volgens u te weinig kansen gekregen?

Meest recent

KV Kortrijk doet eerste inkomende transfer na promotie

Het seizoen duurt nog enkele weken, maar de invulling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen ...

16
16
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

65
65
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

30
30
Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

48
48
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

40
40
Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

38
38
Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

228
228
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

271
271
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

189
189
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

50
50
Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

53
53
Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Westerlo. Een dubbelslag van Nacho ...

49
49
'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Club Brugge dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van verschillende sterkhouders. Namen als ...

246
246
Anderlecht komt met groot nieuws over bekerfinale

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een plek in de top vier van de Champions' ...

417
417
Hayen niet te spreken: "Dát ontgoochelt me het meest"

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

167
167
Dag Allemaal: Liefdesdrama rond Van Gucht escaleert

Er hangt opnieuw iets in de lucht rond Ruben Van Gucht. Dag Allemaal pakt uit met een dossier dat ...

109
109
'Club Brugge in actie: JPL-duel om nieuwe middenvelder'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het inhalen van Union SG in de titelstrijd. Maar achter ...

241
241
"Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Ongeacht de uitkomst van de bekerfinale en Champions' Play-Offs, worden in het tussenseizoen weer de ...

522
522
‘Onbegrijpelijk: Vermeeren versiert toptransfer na 3 flops’

Arthur Vermeeren lijkt, ondanks drie mislukte passages op rij, opnieuw op weg naar een verrassende ...

411
411
'Gemiste kans topclubs: JPL-smaakmaker richting Bundesliga'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

116
116
DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Het Belgische profvoetbal zal ook volgend seizoen te zien zijn bij DAZN. Dat maakten advocaten van ...

409
409
'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Club Brugge moet zich woensdagavond op eigen veld tegen KV Mechelen herpakken na de dure nederlaag ...

482
482
Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

126
126
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

28
28
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

96
96

Meer sportnieuws