'Anderlecht haalt grove borstel boven: zevental moet weg'

door
'Anderlecht haalt grove borstel boven: zevental moet weg'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de Europese terugwedstrijd tegen Dinamo Minsk. Sportieve baas Jesper Fredberg en zijn team zijn op hun beurt druk in de weer op de transfermarkt. Voor het verstrijken van de deadline wil Paars-Wit immers nog verschillende deals afronden.

Aanstaande donderdag hoopt RSCA zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Europa League. Daarvoor moet het op eigen veld een 1-0-voorsprong zien te verdedigen tegen Dinamo Minsk. Op zich mag dat geen probleem vormen En moest het alsnog fout lopen, zullen de Brusselaars in de League Phase van de Conference League terecht komen.

Anderlecht is dus sowieso al verzekerd van een Europees najaar. Daarnaast wil de recordkampioen ook in eigen land meedoen voor de prijzen. En dus is het van groot belang dat de selectie van coach Brian Riemer voldoende sterk is in de breedte. Zeker gezien de blessuregevoeligheid van bepaalde spelers.

LEES OOK: Zulte Waregem slaat toe: aanwinst tekent tot 2028

Overbodige krachten dumpen

In de slotdagen van de transferperiode wil RSCA zich dan ook nog gevoelig versterken. Zo mogen nog een vier- à vijftal aanwinsten verwacht worden. Daarnaast is er ook aan uitgaande zijde nog wat beweging op komst. De bedoeling blijft namelijk om spelers die te lozen niet in de sportieve plannen voorkomen.

Volgens La Dernière Heure komen daarvoor liefst zeven spelers in aanmerking. Van jongens als Amadou Diawara, Alexis Flips, Louis Patris, Kristian Arnstad en Marco Kana is al langer geweten dat ze, al dan niet tijdelijk, mogen/moeten beschikken. Maar ook voor Antoine Colassin en Abdulrazak Ishaq moet men nog een oplossing vinden.

Minder strakke deadline

Fredberg weet dus wat hem te doen staat in de komende dagen. Al heeft hij iets meer tijd en ruimte dan met de inkomende dossiers. Op 4 september moeten de Europese spelerslijsten immers ingediend worden bij de UEFA, dan moeten de aanwinsten binnen zijn. Maar de mercato in België is nog twee dagen langer open. En in verschillende andere landen is er zelfs nog meer tijd om transfers af te ronden. Iets waar RSCA ongetwijfeld gretig gebruik van zal maken.

Wie heeft volgens u te weinig kansen gekregen?

Meest recent

Onthutsende details over politie-optreden: Genk reageert hard

Eindelijk kon KRC Genk nog eens winnen. Donderdagavond maakte het in Utrecht een einde aan een reeks ...

30
30
AA Gent slaat toe en haalt nieuwe spits binnen

AA Gent veroverde vorig weekend opnieuw de zesde plaats in de rangschikking en ligt zo weer op koers ...

21
21
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

17
17
'Nieuwe mokerslag bij Genk: vertrek dichterbij'

KRC Genk kon donderdagavond eindelijk nog eens juichen. Het had al sinds 30 november geen wedstrijd ...

53
53
Club Brugge doet gouden zaak: "Fantastische aanwinst"

Club Brugge heeft zich deze winter tot dusver koest gehouden op de transfermarkt, maar nu lijkt het ...

273
273
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

50
50
Genk bevoordeeld? Utrecht-coach schiet uit krammen

KRC Genk heeft donderdagavond een uitstekende zaak gedaan. Het boekte een zege op het veld van FC ...

135
135
‘Club in paniek: dure stunttransfer gaat compleet fout’

Club Brugge wil uitpakken met een megadeal, maar die “stunttransfer” dreigt uit te ...

659
659
Club blijft verweesd achter: reden vertrek Furo bekend

De geruchtenmolen draait deze winter volop over het vertrek van verschillende sterkhouders bij Club ...

222
222
Breekt Genk eindelijk door? Hayen ziet iets kantelen

De kop is er eindelijk af voor Nicky Hayen. De trainer begon als trainer bij KRC Genk met twee ...

85
85
Opmerkelijke opstootje: Emery geeft Tielemans forse duw

Het was donderdagavond voor verschillende Belgen een bewogen avond in de Europa League. Zo ging ...

113
113
Genk reageert na onlusten met fans en doet mooie geste

KRC Genk deed donderdag een uitstekende zaak. Het boekte eindelijk zijn eerste zege onder Nicky ...

141
141
Stand UEL: Genk mag blijven dromen van 1/8ste finales

Nog één speeldag te gaan en de League Phase van de Europa League zit erop. Hoog tijd ...

46
46
Genk door in Europa League na uiterst tumultueuze avond

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind november weer kunnen winnen. In de Europa League klopte het ...

99
99
'Club Brugge de waanzin voorbij: transfersom van 48 miljoen'

Als het van de clubleiding afhangt, houdt Club Brugge zijn sterkhouders tijdens de huidige ...

1050
1050
UEL: Pijnlijke avond Belgische keepers, Lille in de penarie

In de Europa League werd donderdagavond de voorlaatste speeldag van de League Phase afgewerkt. De ...

58
58
Schokkende details incidenten Utrecht-Genk: "Nog nooit meegemaakt"

In de Europa League ging KRC Genk donderdagavond op bezoek bij FC Utrecht. Maar de match moest bijna ...

711
711
Zulte Waregem slaat toe: aanwinst tekent tot 2028

Zulte Waregem heeft de selectie van coach Sven Vandenbroeck verder versterkt. Zo kondigde Essevee ...

90
90
'Genk opent gesprekken voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk wil donderdagavond in Utrecht zijn eerste overwinning sinds eind november boeken. ...

170
170
Utrecht-Genk uitgesteld: peperspray ingezet, uitfans niet meer binnen

In de Europa League kruist KRC Genk donderdagavond de degens met FC Utrecht. Maar de aftrap van dat ...

844
844
Straffe transfer Dzeko, United laat grote naam gaan

De winterse transferperiode nadert stilaan zijn climax, maar er wordt nog lustig van club gewisseld. ...

106
106
UEL: Feyenoord bezweert crisis, Tielemans klopt Tedesco

Donderdag wordt de voorlaatste speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. Tijdens ...

36
36
Hayen zoekt eerste zege: grote verrassing in basiself

KRC Genk zoekt nog steeds naar zijn eerste overwinning onder hoofdcoach Nicky Hayen. Die hoopt het ...

58
58
'Anderlecht ontploft: winterknaller schiet naar 30 miljoen’

Anderlecht heeft deze week geïnformeerd naar een 19-jarige flankaanvaller uit Spanje. En net nu ...

634
634
'Man United wild van JPL-chouchou: droomtransfer in zicht'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

407
407

Meer sportnieuws