'Anderlecht haalt grove borstel boven: zevental moet weg'

1329
'Anderlecht haalt grove borstel boven: zevental moet weg'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de Europese terugwedstrijd tegen Dinamo Minsk. Sportieve baas Jesper Fredberg en zijn team zijn op hun beurt druk in de weer op de transfermarkt. Voor het verstrijken van de deadline wil Paars-Wit immers nog verschillende deals afronden.

Aanstaande donderdag hoopt RSCA zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Europa League. Daarvoor moet het op eigen veld een 1-0-voorsprong zien te verdedigen tegen Dinamo Minsk. Op zich mag dat geen probleem vormen En moest het alsnog fout lopen, zullen de Brusselaars in de League Phase van de Conference League terecht komen.

Anderlecht is dus sowieso al verzekerd van een Europees najaar. Daarnaast wil de recordkampioen ook in eigen land meedoen voor de prijzen. En dus is het van groot belang dat de selectie van coach Brian Riemer voldoende sterk is in de breedte. Zeker gezien de blessuregevoeligheid van bepaalde spelers.

LEES OOK: Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

Overbodige krachten dumpen

In de slotdagen van de transferperiode wil RSCA zich dan ook nog gevoelig versterken. Zo mogen nog een vier- à vijftal aanwinsten verwacht worden. Daarnaast is er ook aan uitgaande zijde nog wat beweging op komst. De bedoeling blijft namelijk om spelers die te lozen niet in de sportieve plannen voorkomen.

Volgens La Dernière Heure komen daarvoor liefst zeven spelers in aanmerking. Van jongens als Amadou Diawara, Alexis Flips, Louis Patris, Kristian Arnstad en Marco Kana is al langer geweten dat ze, al dan niet tijdelijk, mogen/moeten beschikken. Maar ook voor Antoine Colassin en Abdulrazak Ishaq moet men nog een oplossing vinden.

Minder strakke deadline

Fredberg weet dus wat hem te doen staat in de komende dagen. Al heeft hij iets meer tijd en ruimte dan met de inkomende dossiers. Op 4 september moeten de Europese spelerslijsten immers ingediend worden bij de UEFA, dan moeten de aanwinsten binnen zijn. Maar de mercato in België is nog twee dagen langer open. En in verschillende andere landen is er zelfs nog meer tijd om transfers af te ronden. Iets waar RSCA ongetwijfeld gretig gebruik van zal maken.

Wie heeft volgens u te weinig kansen gekregen?

Meest recent

'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

32
32
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

17
17
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

16
16
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

41
41
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

155
155
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

26
26
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

41
41
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

97
97
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

55
55
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

189
189
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

62
62
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

177
177
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

28
28
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

83
83
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

931
931
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

52
52
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

165
165
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

919
919
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

49
49
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

153
153
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

133
133
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

302
302
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

107
107

Meer sportnieuws