'Anderlecht haalt grove borstel boven: zevental moet weg'

door
'Anderlecht haalt grove borstel boven: zevental moet weg'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de Europese terugwedstrijd tegen Dinamo Minsk. Sportieve baas Jesper Fredberg en zijn team zijn op hun beurt druk in de weer op de transfermarkt. Voor het verstrijken van de deadline wil Paars-Wit immers nog verschillende deals afronden.

Aanstaande donderdag hoopt RSCA zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Europa League. Daarvoor moet het op eigen veld een 1-0-voorsprong zien te verdedigen tegen Dinamo Minsk. Op zich mag dat geen probleem vormen En moest het alsnog fout lopen, zullen de Brusselaars in de League Phase van de Conference League terecht komen.

Anderlecht is dus sowieso al verzekerd van een Europees najaar. Daarnaast wil de recordkampioen ook in eigen land meedoen voor de prijzen. En dus is het van groot belang dat de selectie van coach Brian Riemer voldoende sterk is in de breedte. Zeker gezien de blessuregevoeligheid van bepaalde spelers.

LEES OOK: Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

Overbodige krachten dumpen

In de slotdagen van de transferperiode wil RSCA zich dan ook nog gevoelig versterken. Zo mogen nog een vier- à vijftal aanwinsten verwacht worden. Daarnaast is er ook aan uitgaande zijde nog wat beweging op komst. De bedoeling blijft namelijk om spelers die te lozen niet in de sportieve plannen voorkomen.

Volgens La Dernière Heure komen daarvoor liefst zeven spelers in aanmerking. Van jongens als Amadou Diawara, Alexis Flips, Louis Patris, Kristian Arnstad en Marco Kana is al langer geweten dat ze, al dan niet tijdelijk, mogen/moeten beschikken. Maar ook voor Antoine Colassin en Abdulrazak Ishaq moet men nog een oplossing vinden.

Minder strakke deadline

Fredberg weet dus wat hem te doen staat in de komende dagen. Al heeft hij iets meer tijd en ruimte dan met de inkomende dossiers. Op 4 september moeten de Europese spelerslijsten immers ingediend worden bij de UEFA, dan moeten de aanwinsten binnen zijn. Maar de mercato in België is nog twee dagen langer open. En in verschillende andere landen is er zelfs nog meer tijd om transfers af te ronden. Iets waar RSCA ongetwijfeld gretig gebruik van zal maken.

Wie heeft volgens u te weinig kansen gekregen?

Meest recent

'Anderlecht zet zinnen op nieuwe centrumspits'

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar een nieuwe spits. We haalden eerder al aan dat ...

6
6
Bormans doet boekje open over 'band' met Bayat

Er doken al een aantal geruchten op dat Mogi Bayat inzake uitgaande transfers vaak zaken mag doen ...

5
5
Pakt Club Brugge uit met verrassende doelman?

Club Brugge gaat op zoek naar een nieuwe doelman. Blauw-Zwart werd al met een aantal keepers in ...

47
47
'Anderlecht dreigt transfertarget mis te lopen'

RSC Anderlecht heeft komende zomer nood aan defensieve versterking. Er moet kracht én ...

41
41
Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

188
188
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

199
199
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

173
173
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

98
98
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

257
257
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

242
242
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

189
189
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

82
82
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

48
48
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

517
517
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

371
371
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

620
620
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

391
391
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

117
117
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

129
129
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

478
478
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

174
174
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

279
279
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

121
121
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

282
282
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22

Meer sportnieuws