'Anderlecht haalt grove borstel boven: zevental moet weg'

door
'Anderlecht haalt grove borstel boven: zevental moet weg'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de Europese terugwedstrijd tegen Dinamo Minsk. Sportieve baas Jesper Fredberg en zijn team zijn op hun beurt druk in de weer op de transfermarkt. Voor het verstrijken van de deadline wil Paars-Wit immers nog verschillende deals afronden.

Aanstaande donderdag hoopt RSCA zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Europa League. Daarvoor moet het op eigen veld een 1-0-voorsprong zien te verdedigen tegen Dinamo Minsk. Op zich mag dat geen probleem vormen En moest het alsnog fout lopen, zullen de Brusselaars in de League Phase van de Conference League terecht komen.

Anderlecht is dus sowieso al verzekerd van een Europees najaar. Daarnaast wil de recordkampioen ook in eigen land meedoen voor de prijzen. En dus is het van groot belang dat de selectie van coach Brian Riemer voldoende sterk is in de breedte. Zeker gezien de blessuregevoeligheid van bepaalde spelers.

LEES OOK: Kiki Vanrafelghem schiet dubbel raak: supporters smullen

Overbodige krachten dumpen

In de slotdagen van de transferperiode wil RSCA zich dan ook nog gevoelig versterken. Zo mogen nog een vier- à vijftal aanwinsten verwacht worden. Daarnaast is er ook aan uitgaande zijde nog wat beweging op komst. De bedoeling blijft namelijk om spelers die te lozen niet in de sportieve plannen voorkomen.

Volgens La Dernière Heure komen daarvoor liefst zeven spelers in aanmerking. Van jongens als Amadou Diawara, Alexis Flips, Louis Patris, Kristian Arnstad en Marco Kana is al langer geweten dat ze, al dan niet tijdelijk, mogen/moeten beschikken. Maar ook voor Antoine Colassin en Abdulrazak Ishaq moet men nog een oplossing vinden.

Minder strakke deadline

Fredberg weet dus wat hem te doen staat in de komende dagen. Al heeft hij iets meer tijd en ruimte dan met de inkomende dossiers. Op 4 september moeten de Europese spelerslijsten immers ingediend worden bij de UEFA, dan moeten de aanwinsten binnen zijn. Maar de mercato in België is nog twee dagen langer open. En in verschillende andere landen is er zelfs nog meer tijd om transfers af te ronden. Iets waar RSCA ongetwijfeld gretig gebruik van zal maken.

Wie heeft volgens u te weinig kansen gekregen?

Meest recent

Club NXT kent zijn verdere parcours in Youth League

Club Brugge heeft de voorbije maanden een zeer knap parcours afgelegd in de Champions League. Ook ...

4
4
'Anderlecht zkt trainer: ook Neerpede-icoon in beeld'

Anderlecht zette eerder deze week Besnik Hasi op straat omwille van de tegenvallende resultaten in ...

68
68
Hubert geeft verklaring voor zeer verrassende wijziging

Voor Union is het een bewogen week geweest. Het sloot zijn campagne in de Champions League af met ...

12
12
Anderlecht in terugmatch op Antwerp toch met rode Diarra?

Anderlecht heeft donderdagavond alweer averij opgelopen. Het ging in eigen stadion met 0-1 onderuit ...

181
181
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing bij Anderlecht, nog transfer Dimata'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

194
194
Sunderland stelt Angulo voor: meteen veel druk

De transfer was al een tijdje geleden aangekondigd, maar nu heeft Sunderland Nilson Angulo ook ...

72
72
Janssen steekt Antwerp-ploegmakker hart onder de riem

Royal Antwerp FC won met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht in de heenwedstrijd van de halve finale ...

98
98
Renard op weg naar exit? “Situatie is onhoudbaar”

Het is storm bij RSC Anderlecht. Paars-Wit zoekt naar een nieuwe coach na het ontslag van Besnik ...

291
291
Andy Peelman haalt vlammend uit richting Anderlecht

Andy Peelman, kennen we vooral als acteur, presentator en voormalig politieagent. De man werd de ...

283
283
Vanzeir doet boekje open over reserverol bij Cercle

Dante Vanzeir maakte in het verleden het mooie weer bij Union SG en in de MLS, maar zijn avontuur ...

298
298
Anderlecht krijgt klappen: ‘Twee coaches weigeren resoluut’

RSC Anderlecht zit in de hoek waar de klappen vallen. Paars-Wit koos ervoor om Besnik Hasi te ...

490
490
Oosting verrast met lof voor opvallende Antwerp-uitblinker

Royal Antwerp FC won met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht. The Great Old heeft zo een goede ...

159
159
'Beerschot slaat alsnog toe en haalt derde Japanner'

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook merken op het vlak van ...

98
98
'Besiktas strikt na Oh ook oude Anderlecht-bekende'

In een handvol landen is de transfermarkt nog steeds open, waaronder ook in Turkije. Daar is onder ...

42
42
TD Westerlo onthult: "Club of Anderlecht? Niet gezien"

Westerlo beleefde een zeer drukke wintermercato. Daarin moest het ook weer een aantal smaakmakers ...

87
87
Renard onder vuur: Vandenbempt haalt criticasters neer

De voorbije weken is Anderlecht nog maar eens in een diepe crisis beland. Trainer Besnik Hasi werd ...

328
328
Kiki Vanrafelghem schiet dubbel raak: supporters smullen

Goed een jaar geleden maakte Keano 'Kiki' Vanrafelghem de overstap vanuit Patro naar KV Mechelen. ...

102
102
Godts weigert knaltransfer: makelaar onthult reden

Voor Mika Godts is dit het seizoen van de grote doorbraak geworden. De 20-jarige flankaanvaller ...

104
104
Ronaldo-soap escaleert: Saudi's halen snoeihard uit

Cristiano Ronaldo vierde deze week zijn 41ste verjaardag, maar dat gebeurde toch een beetje in ...

102
102
Karl Vannieuwkerke breekt bij tragisch overlijden

Karl Vannieuwkerke staat bekend om zijn scherpe pen en vaste stem, maar deze week klonk er iets ...

79
79
Pakt La Louvière uit met icoon als opvolger Frutos?

Voor La Louvière zijn het woelige maanden geweest. De promovendus zag op enkele weken tijd ...

64
64
Onterechte rode kaart voor Anderlecht? De Cat sust

De zwakke reeks van Anderlecht werd donderdag verdergezet met een thuisnederlaag tegen Antwerp. ...

272
272
‘Club Brugge zet druk: Genk-topper is doelwit’

Club Brugge zet de druk erop: komende zomer wil blauw-zwart een nieuwe nummer zes binnenhalen. En ...

422
422
Union baalt: sterkhouder hint naar vertrek

Union is alweer bezig aan een straf seizoen. Het zag vorige zomer na het veroveren van de titel ...

91
91
Anderlecht op rand van afgrond? Coosemans reageert

Het ontslag van Besnik Hasi bracht donderdagavond nog geen zoden aan de dijk voor Anderlecht. Ook ...

244
244

Meer sportnieuws