Courtois met grond gelijk gemaakt: "Hij is te ver gegaan!"

door
Courtois met grond gelijk gemaakt:

Thibaut Courtois is (voorlopig?) geen Rode Duivel meer. De doelman maakte donderdag in een statement bekend dat hij niet langer voor de nationale ploeg wil spelen zolang Domenico Tedesco bondscoach is. Die beslissing levert hem echte de nodige kritiek op.

Uit onvrede over de aanvoerdersband en een gebrek aan erkenning van de bondscoach, besloot Courtois in juni 2023 om de selectie op eigen houtje te verlaten. Vervolgens ontstond een openlijk potje moddergooien tussen hem (en zijn entourage) en Tedesco. Sindsdien was er van toenadering tussen beide partijen amper sprake.

Inmiddels sleept de affaire dus al meer dan een jaar lang aan. Meer dan voldoende tijd dus om samen een gepaste oplossing uit te werken, maar dat zat er blijkbaar dus niet in. Integendeel, in aanloop naar het EK bleven beide partijen mekaar verwijten maken. Uiteindelijk maakte het sluitstuk ook geen deel uit van de EK-selectie.

LEES OOK: Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Ongepaste reactie

En deze week volgde dus een nieuw hoofdstuk met het statement van Courtois. "Mijn gebrek aan vertrouwen in de bondscoach zou niet bijdragen aan de noodzakelijke, hartelijke sfeer die nodig is", klonk het onder meer. De doelman sluit daartegenover niet uit dat hij op termijn terugkeert, maar enkel als een nieuwe bondscoach aan het roer staat.

Analist Marc Degryse heeft echter weinig begrip voor die houding. "Eigenlijk zegt hij: 'Het is de coach of ik.' Dat doe je niet, vind ik", klinkt het bij Het Laatste Nieuws. "Een coach is nog altijd de baas. Hij mag de lijnen uitzetten, en daar moet je je als speler toch aan aanpassen. Zelfs als je de beste van de wereld bent. En als er een nieuwe trainer komt, moet iedereen wijken voor de terugkomst van Courtois?"

Ploegmaats gekleineerd

Ook Philippe Albert, nog een oud-international die momenteel als analist door het leven gaat, is streng voor de doelman. "In dit verhaal is Courtois te ver gegaan. Vanaf het moment dat je niet komt opdagen voor een bijeenkomst met de nationale ploeg, zet je jezelf buitenspel. Zeker omdat het daar niet bij stopte. Hij maakte kleinerende opmerkingen over Faes en Tielemans omdat ze degradeerden naar de Championship. Courtois is uit zijn rol gestapt", stelt Albert bij SudPresse.

Wie maakte volgens u de grootste fout in deze affaire?

Meest recent

Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

69
69
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

27
27
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

50
50
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

46
46
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

80
80
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

223
223
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

179
179
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

305
305
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

55
55
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

367
367
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

97
97
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

160
160
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

148
148
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

82
82
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

119
119
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

296
296
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

959
959
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

395
395
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

296
296
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

801
801
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

226
226
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

746
746
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

500
500
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

156
156
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1072
1072

Meer sportnieuws