Courtois met grond gelijk gemaakt: "Hij is te ver gegaan!"

1099
Courtois met grond gelijk gemaakt:

Thibaut Courtois is (voorlopig?) geen Rode Duivel meer. De doelman maakte donderdag in een statement bekend dat hij niet langer voor de nationale ploeg wil spelen zolang Domenico Tedesco bondscoach is. Die beslissing levert hem echte de nodige kritiek op.

Uit onvrede over de aanvoerdersband en een gebrek aan erkenning van de bondscoach, besloot Courtois in juni 2023 om de selectie op eigen houtje te verlaten. Vervolgens ontstond een openlijk potje moddergooien tussen hem (en zijn entourage) en Tedesco. Sindsdien was er van toenadering tussen beide partijen amper sprake.

Inmiddels sleept de affaire dus al meer dan een jaar lang aan. Meer dan voldoende tijd dus om samen een gepaste oplossing uit te werken, maar dat zat er blijkbaar dus niet in. Integendeel, in aanloop naar het EK bleven beide partijen mekaar verwijten maken. Uiteindelijk maakte het sluitstuk ook geen deel uit van de EK-selectie.

LEES OOK: Real Madrid maakt brandhout van droomcontract Courtois

Ongepaste reactie

En deze week volgde dus een nieuw hoofdstuk met het statement van Courtois. "Mijn gebrek aan vertrouwen in de bondscoach zou niet bijdragen aan de noodzakelijke, hartelijke sfeer die nodig is", klonk het onder meer. De doelman sluit daartegenover niet uit dat hij op termijn terugkeert, maar enkel als een nieuwe bondscoach aan het roer staat.

Analist Marc Degryse heeft echter weinig begrip voor die houding. "Eigenlijk zegt hij: 'Het is de coach of ik.' Dat doe je niet, vind ik", klinkt het bij Het Laatste Nieuws. "Een coach is nog altijd de baas. Hij mag de lijnen uitzetten, en daar moet je je als speler toch aan aanpassen. Zelfs als je de beste van de wereld bent. En als er een nieuwe trainer komt, moet iedereen wijken voor de terugkomst van Courtois?"

Ploegmaats gekleineerd

Ook Philippe Albert, nog een oud-international die momenteel als analist door het leven gaat, is streng voor de doelman. "In dit verhaal is Courtois te ver gegaan. Vanaf het moment dat je niet komt opdagen voor een bijeenkomst met de nationale ploeg, zet je jezelf buitenspel. Zeker omdat het daar niet bij stopte. Hij maakte kleinerende opmerkingen over Faes en Tielemans omdat ze degradeerden naar de Championship. Courtois is uit zijn rol gestapt", stelt Albert bij SudPresse.

Wie maakte volgens u de grootste fout in deze affaire?

Meest recent

Napoli-bom barst voor De Bruyne: schoktransfer nakend?

Het loopt dit seizoen voor geen meter bij Napoli. En dan wordt er uiteraard meteen naar de coach ...

30
30
TRANSFERUURTJE: ‘Club Brugge wil toptalent. Genk strijdt met Gent’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

121
121
Club Brugge hoort finaal verdict over Mechele voor RC Lens

Club Brugge kijkt RC Lens recht in de ogen namens de Champions League. Blauw-Zwart stuntte vorige ...

237
237
Alle hens aan dek voor Compper: code rood Antwerp

Royal Antwerp FC zit in de Jupiler Pro League in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old won ...

109
109
Europese nachtmerrie dreigt plots voor STVV-supporters

De Europese droom van STVV zorgt voor een opvallend probleem bij de Truiense supporters. De tickets ...

36
36
Erik ten Hag maakt Ronaldo compleet met de grond gelijk

Erik ten Hag was in het verleden de hoofdtrainer van Manchester United. De Nederlander had ook ...

63
63
UEFA zet Infantino op het blok: deadline voor FIFA

De hetze rond Gianni Infantino blijft voortduren. De FIFA-baas wil een nieuw ambtstermijn ...

78
78
Paniek bij Bayern: wat is er aan de hand met Kompany?

Vincent Kompany veroverde heel wat harten sinds zijn aanstelling bij Bayern München. De ...

135
135
Géén Anderlecht: De Cat incasseert enorme mokerslag

Nathan De Cat heeft een flinke tik te verwerken gekregen bij TSG Hoffenheim. De jong Belg viel ...

145
145
Wilmots gecharmeerd: bekertransfer bij Standard in de maak?

Standard heeft zich na enkele tegenvallende resultaten kunnen herpakken in de Croky Cup. De Rouches ...

126
126
Leger topscouts in Jan Breydel: vijftal op Europese radars

In de Champions League staat Club Brugge woensdagavond opnieuw voor een belangrijke wedstrijd. Zo ...

260
260
Kritiek op Croky Cup: drastische verandering op komst?

De 1/16de finales van de Croky Cup zijn achter de rug. Om de publieke belangstelling aan te wakkeren ...

521
521
'Nervositeit bij Anderlecht: grote irritatie in bestuurskamer'

RSC Anderlecht staat deze week voor cruciale duels tegen Jagiellonia Bialystok en AA Gent. Het kan ...

404
404
'Comeback Conte: opzienbarende trainerswissel nabij'

Manchester United liet afgelopen weekend andermaal punten liggen in de Premier League. Stilaan komt ...

247
247
Happy Hour in gevaar? Van Gucht opent vol de aanval

Ruben Van Gucht heeft er met Happy Hour een opvallend avontuur bij, maar het nieuwe VTM-programma ...

36
36
Champions League op TV: hier kijk je PSG-Barça en Club-Lens

De derde speeldag in de League Phase van de Champions League wordt deze week afgewerkt. En er staan ...

100
100
‘PSG schrikt: droomclub maakt einde aan avontuur Godts’

Mika Godts zit nog maar enkele maanden bij PSG, maar zijn Parijse avontuur kan sneller voorbij zijn ...

757
757
"Deal with it" - Bruno onder vuur na bedenkelijk discours

De spanning bij RSC Anderlecht is opnieuw bijzonder hoog aan het oplopen. Daarbij komt ook Vitor ...

199
199
'Monstertransfer Tresoldi: Club hakt eerste knoop door'

Na zijn hattrick tegen Internazionale is Nicolo Tresoldi meer dan ooit grof wild op de ...

341
341
Bekerfiasco AA Gent: De Mil tot de orde geroepen na uithaal

Union Rochefortoise heeft zondag voor een bekersprookje gezorgd door zich te plaatsen voor de 1/8ste ...

272
272
Ondanks keepersfout: Tottenham boekt eindelijk eerste zege

Het is ondertussen al eind oktober, maar het is Tottenham Hotspur dan toch gelukt zijn eerste ...

49
49
Titularis gooit eigen ruiten in: wissel op til bij RSCA

RSC Anderlecht ging zondag met de billen bloot op bezoek bij Beerschot, waar vooral heel wat ...

421
421
Leko in dubio: twee twijfelgevallen bij Club Brugge

Een week na de stunt tegen Inter wacht er alweer een nieuwe opdracht in de Champions League voor ...

340
340
Bruno maakt brokken: rampscenario voor Anderlecht

Het bekeravontuur zit er na één ronde al op voor RSC Anderlecht, dat in de zestiende ...

286
286
Transfersoap bij AA Gent: pikante details lekken uit

Tegen derdeklasser Rochefort achtte Rik De Mil de tijd rijp om eens grondig te roteren bij AA Gent, ...

293
293

Meer sportnieuws