Courtois met grond gelijk gemaakt: "Hij is te ver gegaan!"

1099
Courtois met grond gelijk gemaakt:

Thibaut Courtois is (voorlopig?) geen Rode Duivel meer. De doelman maakte donderdag in een statement bekend dat hij niet langer voor de nationale ploeg wil spelen zolang Domenico Tedesco bondscoach is. Die beslissing levert hem echte de nodige kritiek op.

Uit onvrede over de aanvoerdersband en een gebrek aan erkenning van de bondscoach, besloot Courtois in juni 2023 om de selectie op eigen houtje te verlaten. Vervolgens ontstond een openlijk potje moddergooien tussen hem (en zijn entourage) en Tedesco. Sindsdien was er van toenadering tussen beide partijen amper sprake.

Inmiddels sleept de affaire dus al meer dan een jaar lang aan. Meer dan voldoende tijd dus om samen een gepaste oplossing uit te werken, maar dat zat er blijkbaar dus niet in. Integendeel, in aanloop naar het EK bleven beide partijen mekaar verwijten maken. Uiteindelijk maakte het sluitstuk ook geen deel uit van de EK-selectie.

LEES OOK: Eden Hazard lyrisch over Rode Duivel: "De beste ooit"

Ongepaste reactie

En deze week volgde dus een nieuw hoofdstuk met het statement van Courtois. "Mijn gebrek aan vertrouwen in de bondscoach zou niet bijdragen aan de noodzakelijke, hartelijke sfeer die nodig is", klonk het onder meer. De doelman sluit daartegenover niet uit dat hij op termijn terugkeert, maar enkel als een nieuwe bondscoach aan het roer staat.

Analist Marc Degryse heeft echter weinig begrip voor die houding. "Eigenlijk zegt hij: 'Het is de coach of ik.' Dat doe je niet, vind ik", klinkt het bij Het Laatste Nieuws. "Een coach is nog altijd de baas. Hij mag de lijnen uitzetten, en daar moet je je als speler toch aan aanpassen. Zelfs als je de beste van de wereld bent. En als er een nieuwe trainer komt, moet iedereen wijken voor de terugkomst van Courtois?"

Ploegmaats gekleineerd

Ook Philippe Albert, nog een oud-international die momenteel als analist door het leven gaat, is streng voor de doelman. "In dit verhaal is Courtois te ver gegaan. Vanaf het moment dat je niet komt opdagen voor een bijeenkomst met de nationale ploeg, zet je jezelf buitenspel. Zeker omdat het daar niet bij stopte. Hij maakte kleinerende opmerkingen over Faes en Tielemans omdat ze degradeerden naar de Championship. Courtois is uit zijn rol gestapt", stelt Albert bij SudPresse.

Wie maakte volgens u de grootste fout in deze affaire?

Meest recent

Leko doet boekje open over explosief vertrek bij AA Gent

Bij Club Brugge kunnen ze niet morren over hun seizoen tot dusver. Ze pakten al 24 op 27 in de ...

56
56
'Rangers lacht aanbieding voor Raskin weg'

De wintermercato komt stilaan in het zicht, want er resten nog twee maanden tot de transfermarkt ...

14
14
Arsenal blameert zich tegen vierdeklasser in League Cup

In Engeland staat er deze week bekervoetbal op het programma en dat heeft voor een enorme verrassing ...

41
41
Dortmund wendt bekerblamage af, sensatie in Serie A

In België wordt er tijdens deze midweek niet gevoetbald, maar in het buitenland staan er wel ...

10
10
'Schok op Sclessin: straffe terugkeer bij Standard'

Bij Standard gaan ze momenteel door een lastige periode. De Rouches blikken terug op vier ...

93
93
Yamal breekt stilte na Gouden Bal: "Het komt eraan"

Maandagavond werd de Gouden Bal uitgereikt en die kende toch een verrassende laureaat. Het was ...

19
19
'Lukaku krijgt oude bekende (voorlopig) als trainer'

Romelu Lukaku was bij Napoli in een vervelende situatie beland na zijn blessure en koos daarom in de ...

44
44
'Strijd om smaakmaker Charleroi is helemaal los'

Charleroi leed vorig weekend dan wel verrassend zijn tweede nederlaag van het seizoen door een 3-0 ...

22
22
Leko zet smaakmaker onder druk: "Cruciaal seizoen voor hem"

Club Brugge is alweer aan een zeer sterk seizoen bezig. Het pronkt in de competitie met een zeer ...

166
166
Roemloze exit Bruno bij Anderlecht? "Met deze coach..."

De 4-0-nederlaag van Anderlecht bij AA Gent kwam hard aan in Brussel. Paars-wit creëerde wel ...

264
264
KRC Genk met luxeprobleem: "Thorup moet dat proberen"

KRC Genk wist een zes op zes te halen in de Jupiler Pro League en plaatste zich in de Croky Cup. ...

71
71
'Anderlecht in brand: Coucke moeit zich met ontslag Bruno’

Vitor Bruno mag voorlopig blijven bij Anderlecht. Toch zit de top van de club niet meer op ...

645
645
Tessa Wullaert na ontmoeting met Ronaldo: "Ik vind hem..."

Tessa Wullaert is de beste Belgische voetbalster ooit. Dat is al jaren duidelijk. Ze eindigde ...

241
241
Verhuurde spelers: Antwerp-huurling komt boven water

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

77
77
Andere Belg steelt show naast Godts: "Man Utd, haal hem!"

In Frankrijk heeft PSG een zeer goede zaak gedaan, want ze wonnen de topper tegen Olympique Lyon met ...

72
72
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten overtuigd'

De wintermercato opent pas binnen een aantal maanden zijn deuren, maar nu al wordt er volop ...

190
190
Met dank aan Baro: extra troef voor AA Gent in titelrace

Na de teleurstellingen in de beker en Europa rechtte AA Gent op knappe wijze de rug tegen ...

302
302
Club Brugge zet grote stap: stadionwerken van start

Juridisch moeten er nog altijd een aantal zaken worden uitgeklaard, maar in de tussentijd blijft ...

521
521
Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Vitor Bruno lijkt soms wel Russische roulette te spelen, want telkens is het koffiedik kijken ...

356
356
Ballon d’Or-baas onthult echte reden waarom Yamal niet won

Op het gala van de Gouden Bal kaapte Spanje het leeuwendeel van de prijzen weg, maar de hoofdvogel ...

323
323
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

832
832
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

739
739
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

16
16
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

90
90
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

325
325

Meer sportnieuws