Courtois met grond gelijk gemaakt: "Hij is te ver gegaan!"

door
Courtois met grond gelijk gemaakt:

Thibaut Courtois is (voorlopig?) geen Rode Duivel meer. De doelman maakte donderdag in een statement bekend dat hij niet langer voor de nationale ploeg wil spelen zolang Domenico Tedesco bondscoach is. Die beslissing levert hem echte de nodige kritiek op.

Uit onvrede over de aanvoerdersband en een gebrek aan erkenning van de bondscoach, besloot Courtois in juni 2023 om de selectie op eigen houtje te verlaten. Vervolgens ontstond een openlijk potje moddergooien tussen hem (en zijn entourage) en Tedesco. Sindsdien was er van toenadering tussen beide partijen amper sprake.

Inmiddels sleept de affaire dus al meer dan een jaar lang aan. Meer dan voldoende tijd dus om samen een gepaste oplossing uit te werken, maar dat zat er blijkbaar dus niet in. Integendeel, in aanloop naar het EK bleven beide partijen mekaar verwijten maken. Uiteindelijk maakte het sluitstuk ook geen deel uit van de EK-selectie.

LEES OOK: Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

Ongepaste reactie

En deze week volgde dus een nieuw hoofdstuk met het statement van Courtois. "Mijn gebrek aan vertrouwen in de bondscoach zou niet bijdragen aan de noodzakelijke, hartelijke sfeer die nodig is", klonk het onder meer. De doelman sluit daartegenover niet uit dat hij op termijn terugkeert, maar enkel als een nieuwe bondscoach aan het roer staat.

Analist Marc Degryse heeft echter weinig begrip voor die houding. "Eigenlijk zegt hij: 'Het is de coach of ik.' Dat doe je niet, vind ik", klinkt het bij Het Laatste Nieuws. "Een coach is nog altijd de baas. Hij mag de lijnen uitzetten, en daar moet je je als speler toch aan aanpassen. Zelfs als je de beste van de wereld bent. En als er een nieuwe trainer komt, moet iedereen wijken voor de terugkomst van Courtois?"

Ploegmaats gekleineerd

Ook Philippe Albert, nog een oud-international die momenteel als analist door het leven gaat, is streng voor de doelman. "In dit verhaal is Courtois te ver gegaan. Vanaf het moment dat je niet komt opdagen voor een bijeenkomst met de nationale ploeg, zet je jezelf buitenspel. Zeker omdat het daar niet bij stopte. Hij maakte kleinerende opmerkingen over Faes en Tielemans omdat ze degradeerden naar de Championship. Courtois is uit zijn rol gestapt", stelt Albert bij SudPresse.

Wie maakte volgens u de grootste fout in deze affaire?

Meest recent

'De Bruyne bezorgt Napoli eigenhandig nieuwe sterspeler'

Nu de uitschakeling in de Champions League een feit is, zet SSC Napoli alles op de competitie en ...

14
14
Straffe stoot Club: Eredivisie-sterren massaal naar Brugge?

Club Brugge heeft zich wederom bij de 24 sterkste clubs van Europa geschaard. Voor het tweede ...

164
164
Kompany krijgt groot nieuws, bizarre nieuwe club Dimata

De wintermercato is in de grootste voetbalnaties inmiddels gesloten, maar in bepaalde landen kunnen ...

23
23
Gigantische kaakslag voor Ruben Van Gucht: "Zo laag!"

Ruben Van Gucht trok gisteren bij de Mia's weer alle blikken naar zich toe. De journalist was zelf ...

46
46
'Renard out: droomkandidaat laat Anderlecht koud staan'

Olivier Renard staat bij Anderlecht steeds meer geïsoleerd een een exit is geen taboe meer. ...

371
371
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 24 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 24 op de agenda. Om alles in goede banen te ...

45
45
Gheysens op matje geroepen: licentie Antwerp in gevaar?

De kritiek aan zijn adres raakt Paul Gheysens zijn koude kleren niet, terwijl ook de financiële ...

313
313
Anderlecht kookt over: Coucke roert zelf in de potten

Terwijl het bij Anderlecht rommelt, kraakt en sist langs alle kanten, duikt Marc Coucke plots ...

168
168
'Atlético valt aan: Simeone wil shoppen bij Club Brugge'

In de play-offs van de Champions League staat Club Brugge straks een dubbele confrontatie met ...

274
274
Antwerp-fans in alle staten: Gheysens breekt stilte

Na de deugddoende zege tegen Cercle Brugge hoopt Antwerp straks in Anderlecht een stap te zetten ...

219
219
Club Brugge betaalt zich blauw: monsterpremies JPL gelekt

Het lucratieve loon dat profvoetballers opstrijken biedt vaak voer tot discussie. Daarbij gaat het ...

359
359
'Anderlecht zoekt coach: Coucke verrast met wit konijn'

Besnik Hasi werd bedankt voor bewezen diensten, en dus zal Will Still straks voor het eerst in de ...

372
372
Still en Oosting hakken knopen door voor Croky Cup-clash

In de halve finale van de Croky Cup krijgt RSC Anderlecht straks Antwerp over de vloer. Bij de ...

305
305
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

232
232
Aanwinst bezorgt Essevee meteen serieuze kater

Even mocht Zulte Waregem dromen van de Champions' Play-Off, maar nu lijkt het in de laatste weken ...

111
111
Origi terug naar België? Dit zegt zijn makelaar

De wintermercato is voor Belgische clubs weer voorbij, maar toch valt het niet uit te sluiten dat er ...

185
185
Geen transfers voor Foket en Rits: één man in de wolken

Bij Anderlecht zullen ze met gemengde gevoelens terugblikken op de wintermercato. Op het eerste ...

249
249
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern slaat slag bij PSG'

Vincent Kompany is goed op weg om Bayern München een boerenjaar te bezorgen. In de Bundesliga ...

142
142
'Fink stuurt Anderlecht wandelen: echte reden onthuld'

Bij Anderlecht wordt het maar niet rustig. Nadat er de voorbije maanden nog maar eens een ...

1125
1125
KV Mechelen slaat voor tweede keer in twee dagen toe

KV Mechelen is nog volop verwikkeld in de strijd om de top zes, maar desondanks maken ze Achter de ...

85
85
Lommel kondigt achtste(!) uitleenbeurt in 5,5 jaar aan

Lommel prijkt na 22 speeldagen op een knappe vierde plaats in de Challenger Pro League en mag nog ...

39
39
'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Maarten Vandevoordt maakt intussen al iets meer dan een jaar vast deel uit van de kern van de Rode ...

102
102
'Anderlecht baalt: gedroomde coach haakt af'

Anderlecht belandde de voorbije weken nog maar eens in een crisis. Na een twee op vijftien in de ...

541
541
TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

137
137
‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

De Turkse wintermercato is nog even open en daar profiteren de clubs optimaal van. Fenerbahçe ...

44
44

Meer sportnieuws