Over en uit: Courtois stopt als Rode Duivel onder Tedesco

610 stemmen
Over en uit: Courtois stopt als Rode Duivel onder Tedesco

Begin september trappen de Rode Duivels hun campagne in de Nations League op gang. Dat zal echter sowieso zonder Thibaut Courtois gebeuren. De doelman van Real Madrid kondigde via zijn sociale media-kanalen aan dat hij niet meer zal terugkeren onder de huidige bondscoach en zijn staff.

Courtois was jarenlang het vaste sluitstuk van de nationale ploeg. Niet onlogisch: de Limburger was bij Chelsea en Real Madrid immers uitgegroeid tot één van de beste keepers ter wereld. Zijn bijdrages staan ook buiten kijf. Zo werkte hij ruim 100 interlands af, was hij goed voor een pak cruciale saves en werd hij verkozen tot beste doelman op het WK 2018.

Maar Courtois blijft ook bijzonder eergierig. Onder bondscoach Roberto Martinez genoot hij de nodige privileges en zorgde dat nooit echt voor problemen. Maar met diens opvolger Domenico Tedesco botste het al snel. Toen hij tijdens de EK-kwalificatiematch tegen Oostenrijk, een partij in teken van zijn 100ste cap, niet de aanvoerdersband kreeg, barstte de bom.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

Geen terugkeer onder Tedesco

Na een nachtelijke discussie met Tedesco en TD Frank Vercauteren, haakte Courtois eenzijdig af voor de volgende wedstrijd. Dat incident leidde tot een potje moddergooien tussen de doelman en de doelman en zijn entourage. En hoewel de maanden verstreken, vonden de twee partijen geen oplossing. Vandaar dat Courtois ook niet in de EK-selectie werd opgenomen.

En nu kent de hele soap een zoveelste twist. Zo laat de doelman weten dat hij niet meer voor de Duivels zal spelen zo lang Tedesco aan het roer staat. "Helaas heb ik, na de gebeurtenissen met de coach en veel nadenken, besloten om niet terug te keren naar het Belgische nationale team onder zijn leiding. Mijn gebrek aan vertrouwen in hem zou niet bijdragen aan de noodzakelijke, hartelijke sfeer die nodig", klinkt het.

Debat definitief gesloten

Als op termijn een nieuwe bondscoach wordt aangesteld, lijkt Courtois een terugkeer niet uit te sluiten. Maar voorlopig is de nationale ploeg dus een afgesloten hoofdstuk voor hem. "De bond, met wie ik verschillende gesprekken heb gevoerd, accepteert mijn beslissing en de redenen die mij tot deze pijnlijke maar logische beslissing hebben geleid. Ik betreur het dat ik mogelijk een aantal fans ontgoochel. Maar ik ben ervan overtuigd dat dit de beste keuze is voor België, zodat het debat voorgoed afgesloten wordt."

Begrijpt u deze beslissing?

Meest recent

Taravel gooit voorlinie overhoop, één wissel bij KV Mechelen

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een interessant duel op het programma binnen de strijd ...

9
9
Kookpunt Anderlecht bereikt: harde kern kondigt actie aan

Na de verloren bekerfinale zal RSC Anderlecht het seizoen andermaal met lege handen afsluiten. Voor ...

93
93
TU: 'Trainersbommen Chelsea en Antwerp, tweetal wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

177
177
Cuypers reageert op niet-selectie WK: MLS trekt grote ogen

Hugo Cuypers werd niet geselecteerd door bondscoach Rudi Garcia voor het WK in de Verenigde Staten, ...

143
143
Toptransfer bij Union SG? “Vergelijkbaar met Vanaken”

Union SG en Club Brugge nemen het vanavond tegen elkaar op in een rechtstreeks titelduel. Bij de ...

119
119
Chelsea stunt met Xabi Alonso: erg straffe ambities onthuld

Chelsea heeft een vervanger gevonden voor Enzo Maresca. De Londense club stelde op de officiële ...

41
41
Antwerp ontslaat Oosting per direct: vervanger al bekend

Royal Antwerp FC zit in desastreuze vorm. The Great Old is volledig uitgeteld in de Europe ...

306
306
Westerlo duwt Charleroi kopje onder: “Dit is wreed”

Het is erg spannend in de Europe Play-Offs, maar Westerlo heeft Sporting Charleroi een ferme ...

17
17
Van Gucht verrast met pikante onthulling: Willy Sommers sprakeloos

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor opvallende reacties gezorgd met een bijzonder openhartige ...

129
129
Mourinho breekt stilzwijgen rond Real Madrid

De naam van José Mourinho klinkt steeds luider bij Real Madrid en her en der wordt er al ...

72
72
Club-Union: Vossen, Vormer en Simons zien hetzelfde gebeuren

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Union SG. Het lijkt de beslissende match te worden voor de ...

866
866
Taravel verrast gigantisch met opstelling Anderlecht

RSC Anderlecht wil de bekernederlaag doorspoelen met een zege in eigen huis tegen KV Mechelen. Dat ...

711
711
'Toptransfer lonkt plots voor AA Gent'

AA Gent kent een degelijk seizoen, maar ook geen hoogstaand. De Buffalo's hopen de komende jaren ...

234
234
Nederland in shock: Derksen biedt excuses aan

Er is enorme ophef ontstaan in Nederland rond de soap binnen de nationale ploeg van Curaçao, ...

37
37
Romelu Lukaku naar Anderlecht: nu of nooit?

Romelu Lukaku werd afgelopen week 33 jaar. ‘Big Rom’ zit in een moeilijke fase in zijn ...

386
386
‘Wilmots ontploft na transferzet Anderlecht’

Anderlecht zit in een transferslag die snel oplaait. De concurrentie, waaronder Standard, springt ...

371
371
Anderlecht en STVV krijgen bijzonder goed nieuws

RSC Anderlecht hoopt zijn Europees ticket zo snel mogelijk te bemachtigen, STVV heeft dat al beet. ...

503
503
Club Brugge weigerde: "Heb Burgess nog aangeraden bij hen"

Club Brugge speelt vanavond de topper in eigen huis tegen Union SG. Een beslissende match voor de ...

369
369
Anderlecht aan zet: Sibierski krijgt gouden transfertips

Er worden stevige analyses gemaakt na de bekernederlaag van RSC Anderlecht. Sportief directeur ...

426
426
Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

53
53
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

186
186
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

577
577
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

258
258
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

121
121
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

358
358

Meer sportnieuws