Over en uit: Courtois stopt als Rode Duivel onder Tedesco

door
Over en uit: Courtois stopt als Rode Duivel onder Tedesco

Begin september trappen de Rode Duivels hun campagne in de Nations League op gang. Dat zal echter sowieso zonder Thibaut Courtois gebeuren. De doelman van Real Madrid kondigde via zijn sociale media-kanalen aan dat hij niet meer zal terugkeren onder de huidige bondscoach en zijn staff.

Courtois was jarenlang het vaste sluitstuk van de nationale ploeg. Niet onlogisch: de Limburger was bij Chelsea en Real Madrid immers uitgegroeid tot één van de beste keepers ter wereld. Zijn bijdrages staan ook buiten kijf. Zo werkte hij ruim 100 interlands af, was hij goed voor een pak cruciale saves en werd hij verkozen tot beste doelman op het WK 2018.

Maar Courtois blijft ook bijzonder eergierig. Onder bondscoach Roberto Martinez genoot hij de nodige privileges en zorgde dat nooit echt voor problemen. Maar met diens opvolger Domenico Tedesco botste het al snel. Toen hij tijdens de EK-kwalificatiematch tegen Oostenrijk, een partij in teken van zijn 100ste cap, niet de aanvoerdersband kreeg, barstte de bom.

LEES OOK: Courtois stuurt Real toekomstboodschap na glansprestatie

Geen terugkeer onder Tedesco

Na een nachtelijke discussie met Tedesco en TD Frank Vercauteren, haakte Courtois eenzijdig af voor de volgende wedstrijd. Dat incident leidde tot een potje moddergooien tussen de doelman en de doelman en zijn entourage. En hoewel de maanden verstreken, vonden de twee partijen geen oplossing. Vandaar dat Courtois ook niet in de EK-selectie werd opgenomen.

En nu kent de hele soap een zoveelste twist. Zo laat de doelman weten dat hij niet meer voor de Duivels zal spelen zo lang Tedesco aan het roer staat. "Helaas heb ik, na de gebeurtenissen met de coach en veel nadenken, besloten om niet terug te keren naar het Belgische nationale team onder zijn leiding. Mijn gebrek aan vertrouwen in hem zou niet bijdragen aan de noodzakelijke, hartelijke sfeer die nodig", klinkt het.

Debat definitief gesloten

Als op termijn een nieuwe bondscoach wordt aangesteld, lijkt Courtois een terugkeer niet uit te sluiten. Maar voorlopig is de nationale ploeg dus een afgesloten hoofdstuk voor hem. "De bond, met wie ik verschillende gesprekken heb gevoerd, accepteert mijn beslissing en de redenen die mij tot deze pijnlijke maar logische beslissing hebben geleid. Ik betreur het dat ik mogelijk een aantal fans ontgoochel. Maar ik ben ervan overtuigd dat dit de beste keuze is voor België, zodat het debat voorgoed afgesloten wordt."

Begrijpt u deze beslissing?

Meest recent

‘Antwerp hakt knoop door over ontslag Stef Wils’

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Na een behoorlijke competitiestart staat The Great Old plots in de ...

4
4
Kompany eert Anderlecht: “Sparringpartner Club Brugge”

Club Brugge was geen partij voor Bayern München. De formatie van Vincent Kompany won met 4-0 ...

44
44
'Canadese uitblinker gratis naar Jupiler Pro League'

De laatste jaren heeft Canada een serieuze opmars gemaakt als voetballand. Dat is ook de Belgische ...

35
35
Wagen Belgische topclubs poging voor Eredivisie-revelatie?

De wintermercato komt stilaan weer dichterbij en dat zal ongetwijfeld ook voor een aantal Belgische ...

23
23
Boudeweel trekt pijnlijke conclusie over Club na pandoering

Het is voor de Belgische clubs geen leuke week geworden in de Champions League. Union had dinsdag al ...

142
142
Club Brugge komt met nieuws uit de ziekenboeg

Club Brugge is er woensdagavond niet in geslaagd om Bayern München iets in de weg te leggen. ...

158
158
De Ketelaere schittert en baalt: "Het is doodjammer"

Het werd woensdag zeker niet voor alle Belgen een geweldige avond in de Champions League. Charles De ...

34
34
Courtois stuurt Real toekomstboodschap na glansprestatie

Real Madrid heeft woensdagavond ook zijn derde wedstrijd in de Champions League gewonnen en daarvoor ...

81
81
DIW gaat volledig los op KDB: "Noa Lang niet goed genoeg"

Voor Kevin De Bruyne werd een bezoek aan Nederland dinsdagavond een ware martelgang. Napoli kreeg ...

27
27
Hayen zwaar onder de indruk én lyrisch over Kompany

Voor aanvang van de partij waren er bepaalde analisten die dachten dat Club Brugge Bayern ...

197
197
Sneijder maakt brandhout van Ajax én Godts

Ajax heeft voorlopig niets te zoeken in de Champions League. Ze verloren kansloos met 5-1 van ...

62
62
Genieten onder Kompany: Neuer & co reageren na demonstratie

Vincent Kompany is een coach die altijd voor de aanval kiest. De Belgische trainer staat voor ...

122
122
Club Brugge weet niet wat het ziet: "Score kon veel hoger"

Bayern München was véél te sterk voor Club Brugge, dat 92 minuten lang achter een ...

80
80
'Bommetje bij Club Brugge op komst'

Club Brugge zet in januari een bommetje klaar: er staat een ‘powerhouse’ op de radar. ...

244
244
Brusselmans haalt snoeihard uit: “Kwelende oude dozen”

Hij is al veertig jaar de enfant terrible van de Vlaamse letteren. Herman Brusselmans — ...

109
109
Gouden vondst van Fink? "Dit is nieuw voor mij"

KRC Genk speelt vanavond om 18u45 in eigen huis tegen Real Betis. Dat wordt een zware opdracht voor ...

164
164
'Antwerp FC baalt nog steeds: drie topdeals gekaapt'

Royal Antwerp FC speelt momenteel degradatievoetbal. Dat is de pijnlijke conclusie. De zomermercato ...

350
350
Buitenlandse media 'jennen' Club: "Traktatie voor Kompany"

Club Brugge is zelden zo weggespeeld als tegen Bayern München. Kat en muis. De internationale ...

372
372
Kompany vol lof over twee Bruggelingen: "Kan top vier aan"

Vincent Kompany is een coach met een geweldige voetbalvisie. Aanvallend voetbal over de grond. ...

268
268
Vanaken en Mechele scherp: "Tegen Barça en Arsenal..."

Club Brugge verloor met 4-0 van Bayern München. Blauw-Zwart is zelden zo weggespeeld als tegen ...

220
220
Hayen haalt uit na Bayern: drie Club-spelers geviseerd

In de Champions League heeft Club Brugge woensdagavond een verwachte nederlaag geleden. Op het veld ...

434
434
Bruggeling verzuipt in München: kranten delen 4 op 10 uit

Club Brugge is woensdagavond stevig op zijn limieten gebotst in de Champions League. Op het veld van ...

214
214
UCL: Courtois cruciaal, Lavia vernedert Ajax én Liverpool leeft weer

De tweede speeldag van de League Phase van de Champions League was geen succes voor de Belgische ...

76
76
Bayern genadig: machteloos Club ontsnapt aan monsternederlaag

Club Brugge KV heeft woensdagavond de wet van de sterkste moeten ondergaan in de Champions League. ...

115
115
Jackers de mist in op Bayern? Boeckx velt duidelijk verdict

Club Brugge werd woensdagavond al snel met de neus op de feiten gedrukt op het veld van Bayern ...

478
478

Meer sportnieuws