Over en uit: Courtois stopt als Rode Duivel onder Tedesco

door
Over en uit: Courtois stopt als Rode Duivel onder Tedesco

Begin september trappen de Rode Duivels hun campagne in de Nations League op gang. Dat zal echter sowieso zonder Thibaut Courtois gebeuren. De doelman van Real Madrid kondigde via zijn sociale media-kanalen aan dat hij niet meer zal terugkeren onder de huidige bondscoach en zijn staff.

Courtois was jarenlang het vaste sluitstuk van de nationale ploeg. Niet onlogisch: de Limburger was bij Chelsea en Real Madrid immers uitgegroeid tot één van de beste keepers ter wereld. Zijn bijdrages staan ook buiten kijf. Zo werkte hij ruim 100 interlands af, was hij goed voor een pak cruciale saves en werd hij verkozen tot beste doelman op het WK 2018.

Maar Courtois blijft ook bijzonder eergierig. Onder bondscoach Roberto Martinez genoot hij de nodige privileges en zorgde dat nooit echt voor problemen. Maar met diens opvolger Domenico Tedesco botste het al snel. Toen hij tijdens de EK-kwalificatiematch tegen Oostenrijk, een partij in teken van zijn 100ste cap, niet de aanvoerdersband kreeg, barstte de bom.

LEES OOK: 'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Geen terugkeer onder Tedesco

Na een nachtelijke discussie met Tedesco en TD Frank Vercauteren, haakte Courtois eenzijdig af voor de volgende wedstrijd. Dat incident leidde tot een potje moddergooien tussen de doelman en de doelman en zijn entourage. En hoewel de maanden verstreken, vonden de twee partijen geen oplossing. Vandaar dat Courtois ook niet in de EK-selectie werd opgenomen.

En nu kent de hele soap een zoveelste twist. Zo laat de doelman weten dat hij niet meer voor de Duivels zal spelen zo lang Tedesco aan het roer staat. "Helaas heb ik, na de gebeurtenissen met de coach en veel nadenken, besloten om niet terug te keren naar het Belgische nationale team onder zijn leiding. Mijn gebrek aan vertrouwen in hem zou niet bijdragen aan de noodzakelijke, hartelijke sfeer die nodig", klinkt het.

Debat definitief gesloten

Als op termijn een nieuwe bondscoach wordt aangesteld, lijkt Courtois een terugkeer niet uit te sluiten. Maar voorlopig is de nationale ploeg dus een afgesloten hoofdstuk voor hem. "De bond, met wie ik verschillende gesprekken heb gevoerd, accepteert mijn beslissing en de redenen die mij tot deze pijnlijke maar logische beslissing hebben geleid. Ik betreur het dat ik mogelijk een aantal fans ontgoochel. Maar ik ben ervan overtuigd dat dit de beste keuze is voor België, zodat het debat voorgoed afgesloten wordt."

Begrijpt u deze beslissing?

Meest recent

Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Club Brugge zit in een desastreuze periode. Blauw-Zwart verloor in de beker en kreeg een ommekeer ...

44
44
Standard hoort hard verdicht Nielsen: Euvrard in zak en as

Standard Luik hield afgelopen speeldag even de adem in. Casper Nielsen smakte tegen de grond en ...

35
35
Nainggolan open over toekomst: pensioen nakend?

Radja Nainggolan maakt in de herfst van zijn carrière nog een spraakmakende transfer. De ...

19
19
Club in de problemen tegen Kairat? “Ontluisterend”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Kairat Almaty in het verre Kazachstan. De ...

151
151
Beerschot haalt uit op wintermercato: nieuwe spits

Beerschot wil zo snel mogelijk terugkeren op het hoogste niveau. De Mannekes zijn op de ...

94
94
Donderwolk boven Anderlecht: vrees voor belangrijk trio

Anderlecht zit even in de hoek waar de klappen vallen. De ziekenboeg van Besnik Hasi zit overvol en ...

231
231
Club Brugge neemt afscheid: verrassende transfer

Club Brugge zal zich nog roeren op de wintermercato, dat liet Bart Verhaeghe eerder weten. ...

166
166
Anderlecht stelt winterversterking voor: “Imposant”

RSC Anderlecht heeft met Justin Heekeren een winterversterking officieel voorgesteld. Vlak na de ...

339
339
Kogel door de kerk: KAA Gent sluit straffe deal

KAA Gent is actief op de wintermercato. Vooral uitgaand staat er heel wat te bewegen. Met Samuel ...

176
176
‘Situatie Coosemans escaleert: Renard hakt knoop door’

RSC Anderlecht is op de wintermercato bezig om de doelmannenkwestie op te lossen. De afgelopen weken ...

338
338
Ruben Van Gucht in shock: Politierechtbank vernietigend

Nieuwe dag, nieuwe aflevering in het leven van Ruben Van Gucht. Gisteren werd de loftrompet nog over ...

187
187
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht barst los, dubbelslag KAA Gent’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

339
339
‘Versterking Westerlo onderweg: crisis nipt afgeweerd’

De Belgische clubs zijn druk in de weer op de wintermercato. Ook Westerlo staat op het punt om ...

41
41
Beckham-familie ontploft na onthullingen van Brooklyn

Wat jarenlang verborgen bleef achter perfect gestylede familiefoto’s, spat nu genadeloos ...

111
111
Anderlecht kondigt definitieve wintertransfer aan

RSC Anderlecht is zich aan het roeren op de wintermercato. De doelmannencarrousel staat nu ook op ...

204
204
‘KAA Gent wil stunten: strijd met AC Milan om toptalent’

De wintermercato gaat nog even door en de Belgische clubs zijn nog naarstig op zoek naar ...

174
174
‘STVV pakt ferm uit: KAA Gent en Standard verweesd’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

160
160
Radja verklapt loon bij Patro: “Voor minder doe ik het niet”

Radja Nainggolan verraste vriend en vijand door de overstap te maken van Lokeren naar Patro Eisden. ...

661
661
'Schoktransfer Jashari: Gouden Schoen in weegschaal met Duivel'

Ardon Jashari won anderhalve week geleden de Gouden Schoen, maar mede door blessureleed is zijn ...

208
208
'Club Brugge verrast: derde wintervertrekker staat klaar'

Bij Club Brugge kijken de supporters reikhalzend uit naar de eerste aanwinsten van de ...

500
500
"Verdachte actie van Visser" - Anderlecht tóch bestolen?

RSC Anderlecht liep zondag opnieuw averij op in de eigen competitie en verloor met 4-2 op het veld ...

430
430
Kairat Almaty - Club Brugge op televisie: kijkers opgelet

Na een winterslaap van een tweetal maanden, trekt de Champions League zich dinsdag weer op gang. ...

605
605
'Ruildeal bezorgt Noah Sadiki nieuwe sprookjestransfer'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

225
225
'De Condé in actie: bod voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk is met een flinke domper aan de tweede seizoenshelft begonnen en verloor afgelopen weekend ...

440
440
Hein confronteert Verhaeghe: "Vind dat zwak als coach"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

316
316

Meer sportnieuws