Over en uit: Courtois stopt als Rode Duivel onder Tedesco

610 stemmen
Over en uit: Courtois stopt als Rode Duivel onder Tedesco

Begin september trappen de Rode Duivels hun campagne in de Nations League op gang. Dat zal echter sowieso zonder Thibaut Courtois gebeuren. De doelman van Real Madrid kondigde via zijn sociale media-kanalen aan dat hij niet meer zal terugkeren onder de huidige bondscoach en zijn staff.

Courtois was jarenlang het vaste sluitstuk van de nationale ploeg. Niet onlogisch: de Limburger was bij Chelsea en Real Madrid immers uitgegroeid tot één van de beste keepers ter wereld. Zijn bijdrages staan ook buiten kijf. Zo werkte hij ruim 100 interlands af, was hij goed voor een pak cruciale saves en werd hij verkozen tot beste doelman op het WK 2018.

Maar Courtois blijft ook bijzonder eergierig. Onder bondscoach Roberto Martinez genoot hij de nodige privileges en zorgde dat nooit echt voor problemen. Maar met diens opvolger Domenico Tedesco botste het al snel. Toen hij tijdens de EK-kwalificatiematch tegen Oostenrijk, een partij in teken van zijn 100ste cap, niet de aanvoerdersband kreeg, barstte de bom.

LEES OOK: Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Geen terugkeer onder Tedesco

Na een nachtelijke discussie met Tedesco en TD Frank Vercauteren, haakte Courtois eenzijdig af voor de volgende wedstrijd. Dat incident leidde tot een potje moddergooien tussen de doelman en de doelman en zijn entourage. En hoewel de maanden verstreken, vonden de twee partijen geen oplossing. Vandaar dat Courtois ook niet in de EK-selectie werd opgenomen.

En nu kent de hele soap een zoveelste twist. Zo laat de doelman weten dat hij niet meer voor de Duivels zal spelen zo lang Tedesco aan het roer staat. "Helaas heb ik, na de gebeurtenissen met de coach en veel nadenken, besloten om niet terug te keren naar het Belgische nationale team onder zijn leiding. Mijn gebrek aan vertrouwen in hem zou niet bijdragen aan de noodzakelijke, hartelijke sfeer die nodig", klinkt het.

Debat definitief gesloten

Als op termijn een nieuwe bondscoach wordt aangesteld, lijkt Courtois een terugkeer niet uit te sluiten. Maar voorlopig is de nationale ploeg dus een afgesloten hoofdstuk voor hem. "De bond, met wie ik verschillende gesprekken heb gevoerd, accepteert mijn beslissing en de redenen die mij tot deze pijnlijke maar logische beslissing hebben geleid. Ik betreur het dat ik mogelijk een aantal fans ontgoochel. Maar ik ben ervan overtuigd dat dit de beste keuze is voor België, zodat het debat voorgoed afgesloten wordt."

Begrijpt u deze beslissing?

Meest recent

Zlatan roemt nieuwe opvallende ‘outsider’ voor WK

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is losgebarsten. De eerst resultaten zijn binnen en ...

2
2
Infantino maakt Italië compleet belachelijk: fans in alle staten

Infantino krijgt een storm over zich heen na gevoelige uitspraken. De FIFA-baas liet zich ...

88
88
Japan wil schitteren met ex-STVV'er die grof wild is

Japan is al jaren een voetballand dat in de lift zit. Ze hebben heel wat goede spelers in de rangen ...

26
26
Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

495
495
'Stunt in de maak? PL-club wil Arsenal van Trossard beroven'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

112
112
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

152
152
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

288
288
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

70
70
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

394
394
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

89
89
Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

198
198
De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

110
110
Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

67
67
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

240
240
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

26
26
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

82
82
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

65
65
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

206
206
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

177
177
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

40
40
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

63
63
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

70
70
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

453
453
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

224
224
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

66
66

Meer sportnieuws