Transfersaga voorbij: KRC Genk kondigt akkoord aan

door
Transfersaga voorbij: KRC Genk kondigt akkoord aan

KRC Genk maakt zich op voor een vrij weekend, door de Europese verplichtingen van Anderlecht werd hun competitieduel uitgesteld. De sportieve leiding kan die tijd alvast goed spenderen op de transfermarkt. Eén aanslepend dossier werd donderdag alvast afgerond.

Racing beleefde al een relatief drukke transferzomer tot dusver, maar het huiswerk is nog niet af. Zo mikken de Limburgers nog op versterking voor de back-posities. Donderdag raakte bekend dat het vizier daarvoor gericht is op Kayden Pierre (Kansas City) en Yaimar Medina (Independiente).

Coach Thorsten Fink mag zich dus nog aan wat extra versterking verwachten. Daar tegenover komen echter nog verschillende spelers in aanmerking voor een vertrek. Bilal El Khannouss heeft zoals geweten zijn zinnen gezet op een nieuwe stap, zijn maatje Zakaria El Ouahdi wil dolgraag naar SL Benfica.

LEES OOK: 'Genk moet zich haasten: ervaren sterkhouder krijgt aanbod'

Rebellerende Galarza

Mujadi Sadick zou op zijn beurt dan weer een terugkeer naar Spanje overwegen, terwijl Carlos Cuesta kan rekenen op interesse vanuit Italië. De kans is dus reëel dat Racing nog verschillende sterkhouders van vorig seizoen ziet vertrekken. Bij Matias Galarza is dat inmiddels ook het geval.

De Argentijnse middenvelder brak in de voorbije maanden helemaal door. Maar tijdens het tussenseizoen liep het helemaal fout. Galarza had immers zijn zinnen gezet op een transfer naar Boca Juniors, die club bood echter veel te weinig volgens Genk. En dus belandde de middenvelder op ramkoers met zijn werkgever.

Oplossing uit Argentinië

Galarza besloot zelfs om niet meer op te dagen en keerde vervolgens op eigen houtje terug naar Argentinië. Uiteindelijk viel echter toch een oplossing uit de bus. Zo vond Genk een akkoord met CA Talleres, een andere Argentijnse club. Zij zouden uiteindelijk zo'n 3.5 miljoen euro betalen.

Geen hoog bedrag, maar bij een latere doorverkoop heeft Racing wel recht op nog eens 40 procent van die transfersom. Interessant gezien Galarza op zijn 22ste nog ruim de tijd heeft om op termijn een nieuwe toptransfer te maken. Zelf tekende hij voor vier jaar.

Genk had Galarza aan zijn contract moeten houden ...

Meest recent

'Stroman voor Taravel: 'nieuwe' T1 Anderlecht lekt uit'

Net nu het de goede flow weer te pakken heeft gaat RSC Anderlecht zondag op bezoek bij Club Brugge. ...

2
2
Garcia aan zet: rentree in volgende selectie Rode Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen enkele weken opnieuw verzamelen, want op het einde van de maand ...

7
7
'Chelsea beslist: straffe wending rond Penders'

De carrière van Mike Penders kende het voorbije anderhalf jaar een zeer opmerkelijk verloop. ...

12
12
Anderlecht talenten maken indruk: snel kans bij A-kern?

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Daar plukte het dit seizoen weer de vruchten ...

77
77
Straffe verandering in Engeland: goed nieuws voor Clement?

In ons land verdwijnen in principe na dit seizoen de play-offs. In Engeland worden ze daarentegen ...

19
19
6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

In 2023 kondigde de Pro League de oprichting aan van een Hall of Fame, die de grootste iconen van ...

43
43
"Anderlecht is voor hem geen springplank naar grotere club"

Bij Anderlecht ontbrak het de voorbije jaren aan stabiliteit op alle vlakken. De bestuurskamer bleek ...

113
113
Raman breekt helemaal na moeilijke periode

KV Mechelen zette vorig weekend een grote stap richting het veiligstellen van deelname aan de ...

38
38
WK dreigt fiasco te worden: volgende deelnemer op de helling

Drie maanden voor de start van het WK zijn er grote vraagtekens over in welke staat het toernooi zal ...

54
54
Van der Elst ziet nieuwe Ceulemans bij... Anderlecht

Anderlecht kan komend weekend zijn ticket voor de Champions' Play-Off veiligstellen, maar dan zal ...

177
177
TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Real aast op grote naam'

 De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

113
113
Makelaar Rits spreekt klare taal, sneer naar transfer

Mats Rits is bij RSC Anderlecht volledig naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder traint dan ...

404
404
Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Het Nieuwsblad nam een trend in de Jupiler Pro League onder de loep. Assistenten die tijdens ...

68
68
Driedubbele opsteker voor Rode Duivels richting WK

Het WK komt dichterbij. Spelers die nu geblesseerd uitvallen missen mogelijk het mondiale ...

95
95
'Verrassende nieuwe uitdaging voor Laurent Ciman'

Eén van de meest opvallende figuren in de 'gouden generatie' van de Rode Duivels, was Laurent ...

46
46
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

121
121
'Diplomaprobleem Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Anderlecht zette op 1 februari Besnik Hasi op straat. Sindsdien zorgde het trainersdossier al voor ...

251
251
'Union sluit nieuwe megadeal met Benfica'

Union zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zijn titel te verlengen. Het ...

108
108
Van der Elst trekt keiharde conclusie over Leko en Club

De 28ste speeldag belooft enkele pittige affiches te brengen. De meeste ogen zullen gericht zijn op ...

445
445
Straffe stoot Vanderbiest: "Als je dat ziet..."

In de komende drie weken wordt de strijd om de Champions' Play-Off helemaal beslist. Union, Club ...

108
108
'Genk moet zich haasten: ervaren sterkhouder krijgt aanbod'

Bij KRC Genk gaat alle aandacht in de komende weken naar het veiligstellen van de zesde plaats. ...

264
264
'Standard krijgt plots drie gigantische opstekers'

Standard deed vorige week een enorme slechte zaak door 1-1 te spelen tegen La Louvière. De ...

177
177
'Club Brugge twijfelt: dure 'flopaankoop' al na jaar weg'

Club Brugge heeft een brede kern en daardoor zijn er een aantal spelers die minder aan bod komen. ...

382
382
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

121
121
Lammens snoeihard na nederlaag Manchester United

Manchester United kon een goede zaak doen door het puntenverlies van Manchester City. Ze verloren ...

110
110

Meer sportnieuws