Transfersaga voorbij: KRC Genk kondigt akkoord aan

door
Transfersaga voorbij: KRC Genk kondigt akkoord aan

KRC Genk maakt zich op voor een vrij weekend, door de Europese verplichtingen van Anderlecht werd hun competitieduel uitgesteld. De sportieve leiding kan die tijd alvast goed spenderen op de transfermarkt. Eén aanslepend dossier werd donderdag alvast afgerond.

Racing beleefde al een relatief drukke transferzomer tot dusver, maar het huiswerk is nog niet af. Zo mikken de Limburgers nog op versterking voor de back-posities. Donderdag raakte bekend dat het vizier daarvoor gericht is op Kayden Pierre (Kansas City) en Yaimar Medina (Independiente).

Coach Thorsten Fink mag zich dus nog aan wat extra versterking verwachten. Daar tegenover komen echter nog verschillende spelers in aanmerking voor een vertrek. Bilal El Khannouss heeft zoals geweten zijn zinnen gezet op een nieuwe stap, zijn maatje Zakaria El Ouahdi wil dolgraag naar SL Benfica.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, grote verrassing Duranville'

Rebellerende Galarza

Mujadi Sadick zou op zijn beurt dan weer een terugkeer naar Spanje overwegen, terwijl Carlos Cuesta kan rekenen op interesse vanuit Italië. De kans is dus reëel dat Racing nog verschillende sterkhouders van vorig seizoen ziet vertrekken. Bij Matias Galarza is dat inmiddels ook het geval.

De Argentijnse middenvelder brak in de voorbije maanden helemaal door. Maar tijdens het tussenseizoen liep het helemaal fout. Galarza had immers zijn zinnen gezet op een transfer naar Boca Juniors, die club bood echter veel te weinig volgens Genk. En dus belandde de middenvelder op ramkoers met zijn werkgever.

Oplossing uit Argentinië

Galarza besloot zelfs om niet meer op te dagen en keerde vervolgens op eigen houtje terug naar Argentinië. Uiteindelijk viel echter toch een oplossing uit de bus. Zo vond Genk een akkoord met CA Talleres, een andere Argentijnse club. Zij zouden uiteindelijk zo'n 3.5 miljoen euro betalen.

Geen hoog bedrag, maar bij een latere doorverkoop heeft Racing wel recht op nog eens 40 procent van die transfersom. Interessant gezien Galarza op zijn 22ste nog ruim de tijd heeft om op termijn een nieuwe toptransfer te maken. Zelf tekende hij voor vier jaar.

Genk had Galarza aan zijn contract moeten houden ...

Meest recent

"Dan klopt er iets niet" - kaping bij Gouden Schoen?

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

4
4
'Europese topclub dropt bom: sensationele comeback Kanté'

De winterse transferperiode is in de meeste grote voetballanden ondertussen halfweg. Maar er zitten ...

7
7
Lukaku doet boekje open: zo denkt topspits écht over Vanaken

Op korte termijn wil Romelu Lukaku zo snel mogelijk zijn rentree maken bij SSC Napoli. Voor de ...

196
196
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, grote verrassing Duranville'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

182
182
Alonso was Real-sterren kotsbeu: training ontspoort

Het ontslag van Xabi Alonso bij Real Madrid zindert nog ferm na. De Spaanse oefenmeester werd ...

157
157
Mulder zet voetbalwereld op stelten: Vrouw steelt zijn hart

Het Gala van de Gouden Schoen leverde dit jaar meer gespreksstof op dan glamour alleen. Wat een ...

52
52
KV Mechelen droomt groots en roept straffe ambities uit

KV Mechelen doet het dit seizoen meer dan behoorlijk. Achter de Kazerne dromen ze al luidop van een ...

107
107
Club Brugge krijgt mentale tik: “Daar ligt dé oplossing"

Club Brugge kreeg in eigen huis een mokerslag van jewelste. Blauw-Zwart stond op een dubbele ...

293
293
Samuel Bastien terug naar Belgie? ‘Stunttransfer in de maak’

Samuel Bastien maakte in het verleden furore bij Standard Luik en vervolgens ging hij naar Burnley ...

83
83
Club Brugge rondt winterdeal af: akkoord in Spanje

Club Brugge heeft een uitgaande winterdeal afgerond. Op de officiële kanalen liet Blauw-Zwart ...

204
204
Pocognoli in het oog van de storm: ontslag in de maak?

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor AS Monaco, maar de Belgische ...

89
89
Beslist! Lukaku hakt knoop door over Duivels én Anderlecht

Dat Romelu Lukaku ooit terugkeert naar RSC Anderlecht, dat staat vast. Maar wanneer? Daar is geen ...

431
431
Smaakmaker voor Union SG: Hubert nu al onder de indruk

Union SG begon goed aan 2026 met een zeer makkelijke kwalificatie voor de halve finales van de Beker ...

63
63
Hayen tovert met deze verrassing wit konijn uit de hoed

KRC Genk speelt zaterdag op het veld van Zulte Waregem. Dat is een belangrijke match voor de ...

425
425
Kleedkamer-interventie bij Club: Verhaeghe keihard aangepakt

Club Brugge is niet bepaald goed aan de tweede helft van het seizoen begonnen. Blauw-Zwart verloor ...

833
833
Onrust bij Man Utd: Lammens voelt meteen de gevolgen

Senne Lammens voelt het meteen: bij Manchester United is rust altijd tijdelijk. Met een nieuwe coach ...

251
251
Club genekt door VAR? Vanaken reageert live voor camera

Club Brugge heeft vrijdagavond een pijnlijke thuisnederlaag geleden tegen La Louvière. ...

1105
1105
'Anderlecht gaat los: twéé aanwinsten, JPL-transfer blijft optie'

Het heeft eventjes geduurd, maar er lijkt dan toch versterking onderweg bij RSC Anderlecht. Volgens ...

584
584
'Hayen laat zich gelden: groot slachtoffer bij KRC Genk'

In principe debuteerde hij vlak voor de winterstop al tegen Club Brugge. Maar het Nicky ...

552
552
Crisis doemt op bij Club Brugge: "Ben écht gechoqueerd"

Club Brugge is behoorlijk dramatisch aan de tweede seizoenshelft begonnen. Slechts enkele dagen ...

619
619
Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

24
24
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

69
69
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

529
529
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

407
407
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

292
292

Meer sportnieuws