Transfersaga voorbij: KRC Genk kondigt akkoord aan

226 stemmen
Transfersaga voorbij: KRC Genk kondigt akkoord aan

KRC Genk maakt zich op voor een vrij weekend, door de Europese verplichtingen van Anderlecht werd hun competitieduel uitgesteld. De sportieve leiding kan die tijd alvast goed spenderen op de transfermarkt. Eén aanslepend dossier werd donderdag alvast afgerond.

Racing beleefde al een relatief drukke transferzomer tot dusver, maar het huiswerk is nog niet af. Zo mikken de Limburgers nog op versterking voor de back-posities. Donderdag raakte bekend dat het vizier daarvoor gericht is op Kayden Pierre (Kansas City) en Yaimar Medina (Independiente).

Coach Thorsten Fink mag zich dus nog aan wat extra versterking verwachten. Daar tegenover komen echter nog verschillende spelers in aanmerking voor een vertrek. Bilal El Khannouss heeft zoals geweten zijn zinnen gezet op een nieuwe stap, zijn maatje Zakaria El Ouahdi wil dolgraag naar SL Benfica.

LEES OOK: Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Rebellerende Galarza

Mujadi Sadick zou op zijn beurt dan weer een terugkeer naar Spanje overwegen, terwijl Carlos Cuesta kan rekenen op interesse vanuit Italië. De kans is dus reëel dat Racing nog verschillende sterkhouders van vorig seizoen ziet vertrekken. Bij Matias Galarza is dat inmiddels ook het geval.

De Argentijnse middenvelder brak in de voorbije maanden helemaal door. Maar tijdens het tussenseizoen liep het helemaal fout. Galarza had immers zijn zinnen gezet op een transfer naar Boca Juniors, die club bood echter veel te weinig volgens Genk. En dus belandde de middenvelder op ramkoers met zijn werkgever.

Oplossing uit Argentinië

Galarza besloot zelfs om niet meer op te dagen en keerde vervolgens op eigen houtje terug naar Argentinië. Uiteindelijk viel echter toch een oplossing uit de bus. Zo vond Genk een akkoord met CA Talleres, een andere Argentijnse club. Zij zouden uiteindelijk zo'n 3.5 miljoen euro betalen.

Geen hoog bedrag, maar bij een latere doorverkoop heeft Racing wel recht op nog eens 40 procent van die transfersom. Interessant gezien Galarza op zijn 22ste nog ruim de tijd heeft om op termijn een nieuwe toptransfer te maken. Zelf tekende hij voor vier jaar.

Genk had Galarza aan zijn contract moeten houden ...

Meest recent

"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

35
35
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

61
61
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

209
209
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

76
76
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

81
81
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

143
143
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

177
177
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

193
193
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

63
63
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

149
149
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

290
290
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

375
375
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

82
82
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

538
538
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

78
78
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

450
450
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

645
645
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

249
249
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

305
305
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

102
102
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

929
929
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

496
496
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

154
154
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

461
461
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

614
614

Meer sportnieuws