Transfersaga voorbij: KRC Genk kondigt akkoord aan

door
Transfersaga voorbij: KRC Genk kondigt akkoord aan

KRC Genk maakt zich op voor een vrij weekend, door de Europese verplichtingen van Anderlecht werd hun competitieduel uitgesteld. De sportieve leiding kan die tijd alvast goed spenderen op de transfermarkt. Eén aanslepend dossier werd donderdag alvast afgerond.

Racing beleefde al een relatief drukke transferzomer tot dusver, maar het huiswerk is nog niet af. Zo mikken de Limburgers nog op versterking voor de back-posities. Donderdag raakte bekend dat het vizier daarvoor gericht is op Kayden Pierre (Kansas City) en Yaimar Medina (Independiente).

Coach Thorsten Fink mag zich dus nog aan wat extra versterking verwachten. Daar tegenover komen echter nog verschillende spelers in aanmerking voor een vertrek. Bilal El Khannouss heeft zoals geweten zijn zinnen gezet op een nieuwe stap, zijn maatje Zakaria El Ouahdi wil dolgraag naar SL Benfica.

LEES OOK: TU: 'Barça lonkt naar Club, spectaculaire transfersom Doku'

Rebellerende Galarza

Mujadi Sadick zou op zijn beurt dan weer een terugkeer naar Spanje overwegen, terwijl Carlos Cuesta kan rekenen op interesse vanuit Italië. De kans is dus reëel dat Racing nog verschillende sterkhouders van vorig seizoen ziet vertrekken. Bij Matias Galarza is dat inmiddels ook het geval.

De Argentijnse middenvelder brak in de voorbije maanden helemaal door. Maar tijdens het tussenseizoen liep het helemaal fout. Galarza had immers zijn zinnen gezet op een transfer naar Boca Juniors, die club bood echter veel te weinig volgens Genk. En dus belandde de middenvelder op ramkoers met zijn werkgever.

Oplossing uit Argentinië

Galarza besloot zelfs om niet meer op te dagen en keerde vervolgens op eigen houtje terug naar Argentinië. Uiteindelijk viel echter toch een oplossing uit de bus. Zo vond Genk een akkoord met CA Talleres, een andere Argentijnse club. Zij zouden uiteindelijk zo'n 3.5 miljoen euro betalen.

Geen hoog bedrag, maar bij een latere doorverkoop heeft Racing wel recht op nog eens 40 procent van die transfersom. Interessant gezien Galarza op zijn 22ste nog ruim de tijd heeft om op termijn een nieuwe toptransfer te maken. Zelf tekende hij voor vier jaar.

Genk had Galarza aan zijn contract moeten houden ...

Meest recent

TU: 'Barça lonkt naar Club, spectaculaire transfersom Doku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

11
11
Clement zet Engeland op zijn kop, Still krijgt kletsen

Philippe Clement koos verrassend voor een avontuur in de Championship bij het Engelse Norwich City. ...

36
36
De Bruyne is back: Italië gaat volledig los op Rode Duivel

Kevin De Bruyne kende een moeilijke periode met een hardnekkige blessure in Napels. Maar de ...

56
56
Overmars zweet peentjes: gevolgen Antwerp desastreus

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old kan Play-Off 1 al ...

170
170
Oorlog in Lokeren ontploft: fans dreigen met boycot

Het rommelt ferm bij KSC Lokeren. De club is ambitieus, maar de resultaten in de Challenger Pro ...

46
46
Verrassende Duivel bonkt op deur van Rudi Garcia

Het WK sluipt stilaan dichterbij en er staat ook een interlandbreak op het programma. Het is ...

47
47
‘De Cat botst met Anderlecht: pijnlijke exit dreigt’

Nathan De Cat is bezig aan een snelle opmars bij Anderlecht, maar achter de schermen botst het ...

465
465
Spileers doet boekje open over afwezigheid Mechele

Brandon Mechele haakte op het nippertje af bij Club Brugge. De ervaren verdediger zat wel in de ...

471
471
Hayen doet heftige onthulling: "Doe ik voor elke thuismatch"

Van de kandidaten voor de Champions' Play-Offs is vandaag ook Racing Genk aan zet. Nicky Hayen en co ...

67
67
Opvallende woorden over Mika Godts in Nederland

Mika Godts kent een wonderseizoen met Ajax. De Amsterdammers doen het sportief niet uitstekend, maar ...

71
71
Courtois wil met geld smijten: Boskamp waarschuwt

De voetbalwereld gonst wel vaker van geruchten, maar af en toe zit er een verhaal tussen dat meteen ...

104
104
‘Club Brugge overvalt Mignolet met straffe wending’

Alles leek erop dat Simon Mignolet stilaan naar de uitgang werd begeleid bij Club Brugge. Maar nu ...

1503
1503
Westerlo-coach Charaï ergert zich dood na Club Brugge

Westerlo kan Play-Off 1 vergeten na de nederlaag tegen Club Brugge. De Kemphanen deden lang mee voor ...

146
146
Opvallend beeld van Gert Verheyen maakt veel los

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

215
215
Courtois door het lint: Güler scoort “onmogelijk” doelpunt

Thibaut Courtois en consorten hebben een zes op zes gepakt in La Liga. Ook in de Champions League ...

44
44
Code rood Vanaken: ook Verhaeghe in alle staten

Club Brugge won van Westerlo, maar Hans Vanaken ging geblesseerd van het veld. Eerder sprak coach ...

1205
1205
Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

491
491
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

73
73
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

44
44
‘Nieuwe wending na terugkeer De Bruyne’

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

139
139
Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Na de overwinning van Union, volgde ook Club Brugge vanavond. Blauw-Zwart overtuigde niet geheel, ...

100
100
Ferrera verliest eerste keer: "Hadden iets kunnen rapen"

Rode lantaarn Dender is er niet in geslaagd om te stunten in het Dudenpark. Het wist een helft lang ...

22
22
Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Union lijkt als leider aan de Champions' Play-Off te zullen beginnen. De Brusselaars wonnen immers ...

55
55
Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Lange tijd leek er vanavond terug spanning te komen in de strijd om de tweede promotieplek. KV ...

104
104
Club toont twee gezichten: "Met Vormer was het geen waar"

Aangezien Union zaterdagavond al zijn wedstrijd won, moet Club zelf ook winnen in Westerlo om in het ...

232
232

Meer sportnieuws