Voetbalbond komt met eerste reactie na Courtois-bommetje

2376 stemmen
Voetbalbond komt met eerste reactie na Courtois-bommetje

Thibaut Courtois is niet langer een international van België. Tenminste toch niet zolang Domenico Tedesco aan het roer staat als bondscoach. Dat maakte het sluitstuk van Real Madrid donderdagavond zelf bekend met een statement op zijn sociale media-kanalen.

Uit onvrede over de aanvoerdersband en een gebrek aan erkenning van de bondscoach, besloot Courtois in juni 2023 om de selectie op eigen houtje te verlaten. Vervolgens ontstond een openlijk potje moddergooien tussen hem (en zijn entourage) en Tedesco.

Sindsdien was er van toenadering tussen beide partijen amper sprake. Inmiddels sleept de affaire dus al meer dan een jaar lang aan. Meer dan voldoende tijd dus om samen een gepaste oplossing uit te werken, maar dat zat er blijkbaar dus niet in.

LEES OOK: Tedesco heeft nieuwe topjob definitief beet

Gebrek aan vertrouwen in bondscoach

Donderdag liet Courtois immers verstaan dat hij niet zal terugkeren onder deze bondscoach. "Mijn gebrek aan vertrouwen in hem zou niet bijdragen aan de noodzakelijke, hartelijke sfeer die nodig", klonk het onder meer in zijn statement.

De doelman voegde daaraan toe dat hij onlangs nog contact had met de KBVB. "De bond, met wie ik verschillende gesprekken heb gevoerd, accepteert mijn beslissing en de redenen die mij tot deze pijnlijke maar logische beslissing hebben geleid", aldus de sterkhouder van Real Madrid.

KBVB legt zich neer bij beslissing

Inmiddels heeft ook de bond op deze ontwikkelingen gereageerd. "De KBVB betreurt maar begrijpt Courtois' beslissing om niet langer voor de Duivels te spelen onder het huidige management", klinkt het. "Na het EK hebben we hem gevraagd naar zijn toekomstplannen bij de Duivels. Deze zijn nu duidelijk en we respecteren zijn beslissing. We willen hem bedanken voor de mooie momenten en wensen hem veel succes in de toekomst."

De KBVB heeft deze zaak niet goed aangepakt ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

64
64
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

7
7
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

167
167
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

486
486
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

68
68
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

232
232
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

92
92
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

47
47
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

84
84
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

81
81
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

229
229
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

288
288
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

378
378
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

396
396
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

393
393
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

157
157
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

188
188
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

81
81
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

413
413
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

469
469
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

38
38
Kerkhofs onthult waarom Courtois en Hasselt mislukten

KRC Genk kwam deze week met het straffe nieuws dat Thibaut Courtois terugkeert bij de club. De Rode ...

105
105
Marokko verrast met opvallende oproep voor RSCA’er

Alle ogen zijn stilaan gericht op het WK, dat binnen acht dagen officieel van start gaat. Alle ...

213
213
Garcia krijgt volgende opsteker daags na Kroatië

De Rode Duivels wisten hun voorbereiding op het WK dinsdagavond uitstekend te beginnen met een zege ...

83
83
Onana velt duidelijk oordeel over nieuwe rol bij Duivels

Dé grote verrassing bij de Rode Duivels in Kroatië was de nieuwe rol voor Amadou Onana. ...

129
129
Duivels ontdekken belangrijke nieuwe kwaliteit in Kroatië

De Rode Duivels kunnen met een zeer goed gevoel toeleven naar het WK, want hun ...

102
102

Meer sportnieuws