Club geeft reden voor uitblijven stadion: "Dat is België"

823 stemmen
Club geeft reden voor uitblijven stadion:

Club Brugge maakt zich momenteel op voor een lang en druk seizoen. Ondertussen heeft het bestuur ook andere katten te geselen. Het blijft immers de bedoeling om een nieuw stadio neer te poten, maar die plannen blijven hopeloos aanslepen.

Het is geen geheim dat de meervoudige landskampioen zo snel mogelijk een nieuwe voetbaltempel wil bouwen. Daar worden al sinds 2006 concrete plannen over gemaakt. Maar door allerlei protesten of het ontbreken van vergunningen geraken die plannen maar niet van de grond.

LEES OOK: Pro League onder hoogspanning: Bouchez plots grote man

Buurtbewoners tegen

Ook het huidige plan voor de bouw van een nieuw stadion op de Jan Breydel-site blijft op tegenwerking stuiten. Een aantal buurtbewoners en andere betrokkenen stelden zich immers vragen bij het mobiliteitsplan en de verwachte parkeeroverlast. Zij gingen met succes in beroep bij de 'Raad voor Vergunningsbetwistingen'.

Daar oordeelde men dat de parkeerregels van de stad niet gerespecteerd werden omdat er te weinig parkeerplaatsen op eigen terrein voorzien waren. Het stadsbestuur liet de regels ondertussen echter aanpassen. En via alternatieve oplossingen als randparkings en shuttlediensten voldoet Club nu wel aan de nodige parkeervoorwaarden.

Protest blijft duren

Inmiddels werd dan ook een nieuwe vergunningsaanvraag ingediend bij de Vlaamse overheid. Daar werd het licht begin deze zomer op groen gezet in de vorm van een nieuwe vergunning. Maar opnieuw ondernam een beperkt aantal buurtbewoners actie om beroep in te dienen tegen de plannen, waardoor de beoogde bouw wéér vertraging oploopt.

CEO Bob Madou, die zich momenteel buigt over het dossier, liet zich bij DAZN uit over deze vertragingen. "Er wonen in de buurt 1000 mensen, waarvan er 16 tegen zijn. Zij gaan naar de Raad voor Vergunningsbetwistingen, die lezen het dossier van 1000 bladzijden en halen daar twee punten uit die zij niet oké vinden, dus is de vergunning niet uitvoerbaar", verklaart hij de gang van zaken.

Vicieuze cirkel

Club probeerde telkens om de nodige aanpassingen door te voeren, maar er blijft tegenkanting komen. "Iedereen heeft het recht om tegen iets te zijn. Maar het frustrerende is de systematiek van de rechtsgang. Waarbij je in een soort loop zit en telkens opnieuw een jaar moet wachten om naar diezelfde Raad van Vergunningsbetwistingen te gaan, waarbij je niet weet wanneer ze een uitspraak gaan doen. Dat is België", aldus een gefrustreerde Madou.

Club krijgt te weinig steun vanuit politieke hoek in het stadiondossier ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

40
40
Eén Duivel valt hard door de mand: kranten geven 4 op 10

Met een 0-2-oefenzege op het veld van Kroatië hebben de Rode Duivels dinsdagavond extra ...

20
20
‘Complete chaos: sleutelspeler splijt Rode Duivels’

Rudi Garcia heeft er een groot probleem bij in aanloop naar het WK. Niet op papier, maar wel zodra ...

12
12
Europese pers onder indruk: drie Duivels op voetstuk gezet

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun voorlaatste oefenmatch richting het WK. Zo werd ...

124
124
'Engelse miljoenen lonken voor Charleroi'

Charleroi beleefde een seizoen met twee gezichten, maar één speler werkte wel een ...

24
24
Garcia spreekt duidelijke taal over plan-Lukaku

Niets dan blije gezichten bij de Rode Duivels op dinsdagavond, want met een 0-2-zege in Kroatië ...

63
63
'AA Gent en Westerlo kloppen aan bij grootmacht'

Nu het seizoen er helemaal opzit, kunnen de Belgische clubs zich volop gaan storten op de ...

60
60
Experiment straks ook op WK? Garcia en De Bruyne oordelen

Minder dan twee weken voor hun openingswedstrijd op het WK leek het voor de Rode Duivels in ...

111
111
'Kompany grijnst: Bayern bereikt transferakkoord'

Vincent Kompany leidde Bayern München dit seizoen naar de Duitse dubbel, maar helemaal tevreden ...

102
102
'STVV kiest zeer verrassende opvolger Vrancken'

STVV maakt zich de komende maanden op voor een fantastisch avontuur. Doordat het dit seizoen als ...

200
200
'Meunier versiert transfer naar LaLiga'

Thomas Meunier is op het WK deze zomer nog één van de laatste overblijvers van de ...

221
221
'Perez pakt uit: eerste 4 zomeraanwinsten Real zijn bekend'

Real Madrid beleefde een woelig seizoen, maar Florentino Perez laat zich daardoor niet van de wijs ...

142
142
Garcia geeft aan wat hem het meest tevreden stemt na zege

De Rode Duivels zijn dinsdag uitstekend begonnen aan hun voorbereidingscampagne op het WK. Ze gingen ...

250
250
Ajax heeft beet en stelt nieuwe hoofdtrainer voor

Oscar Garcia hoopt om trainer te blijven, maar dat was nooit een optie. Ajax heeft een andere keuze ...

59
59
Grote Terugkeer Romelu Lukaku: "Met hem erbij..."

De Rode Duivels wonnen met 0-2 van Kroatië. Bondscoach Rudi Garcia kreeg voor de partij al ...

209
209
Experiment Garcia zorgt voor mooie zege Rode Duivels

De Rode Duivels speelden zopas een oefenmatch in en tegen Kroatië. Het werd een interessant ...

162
162
'Rigaux is Club Brugge meteen te snel af op transfermarkt'

Dévy Rigaux gaat een drukke transferzomer tegemoet bij Feyenoord. Hij zal ongetwijfeld zijn ...

217
217
Degryse scherp voor Garcia: "Ik zou dat niet doen"

De Rode Duivels hebben hun eerste helft tegen Kroatië achter de rug. De Belgen leiden met 0-1 ...

127
127
Experiment Rode Duivels: fans geven duidelijke mening

De Rode Duivels zijn momenteel bezig aan hun eerste match in de voorbereiding op het WK 2026. ...

170
170
Rode Duivel héél ambitieus: "Gaan om het WK te winnen"

De Rode Duivels zijn momenteel bezig aan hun oefenmatch tegen Kroatië. Rudi Garcia ...

86
86
Club Brugge heeft beslist: géén nieuw contract

Club Brugge is bezig aan een evaluatie van de spelerskern. Vandaag hebben ze een keuze gemaakt over ...

385
385
Carl Huybrechts hard voor collega's: "Om gek van te worden"

Carl Huybrechts was lange tijd de referentie op vlak van voetbalcommentaar in België. De ...

181
181
Garcia legt verrassingen uit: mosterd bij Martinez?

Met het oefenduel in Kroatië zetten de Rode Duivels zo dadelijk de laatste rechte lijn richting ...

79
79
'Klopjacht bij Club Brugge: recordtransfer krijgt vorm'

Meer nog dan de voorbije jaren stevent Club Brugge deze zomer af op een regelrechte leegloop. ...

467
467
Garcia botst al met Lukaku: "Dit gaat ontploffen"

Lukaku is terug, en dat voelen ze meteen bij de Rode Duivels. Hij wil spelen, Garcia wil hem erbij. ...

409
409
Garcia experimenteert: opstelling Rode Duivels bekend

Een week voor de opener tegen Egypte kan de WK-koorts stilaan al helemaal losbarsten. Straks ...

164
164

Meer sportnieuws