Club geeft reden voor uitblijven stadion: "Dat is België"

823
Club geeft reden voor uitblijven stadion:

Club Brugge maakt zich momenteel op voor een lang en druk seizoen. Ondertussen heeft het bestuur ook andere katten te geselen. Het blijft immers de bedoeling om een nieuw stadio neer te poten, maar die plannen blijven hopeloos aanslepen.

Het is geen geheim dat de meervoudige landskampioen zo snel mogelijk een nieuwe voetbaltempel wil bouwen. Daar worden al sinds 2006 concrete plannen over gemaakt. Maar door allerlei protesten of het ontbreken van vergunningen geraken die plannen maar niet van de grond.

LEES OOK: Club en Union gewaarschuwd: "Anderlecht terug winstmachine"

Buurtbewoners tegen

Ook het huidige plan voor de bouw van een nieuw stadion op de Jan Breydel-site blijft op tegenwerking stuiten. Een aantal buurtbewoners en andere betrokkenen stelden zich immers vragen bij het mobiliteitsplan en de verwachte parkeeroverlast. Zij gingen met succes in beroep bij de 'Raad voor Vergunningsbetwistingen'.

Daar oordeelde men dat de parkeerregels van de stad niet gerespecteerd werden omdat er te weinig parkeerplaatsen op eigen terrein voorzien waren. Het stadsbestuur liet de regels ondertussen echter aanpassen. En via alternatieve oplossingen als randparkings en shuttlediensten voldoet Club nu wel aan de nodige parkeervoorwaarden.

Protest blijft duren

Inmiddels werd dan ook een nieuwe vergunningsaanvraag ingediend bij de Vlaamse overheid. Daar werd het licht begin deze zomer op groen gezet in de vorm van een nieuwe vergunning. Maar opnieuw ondernam een beperkt aantal buurtbewoners actie om beroep in te dienen tegen de plannen, waardoor de beoogde bouw wéér vertraging oploopt.

CEO Bob Madou, die zich momenteel buigt over het dossier, liet zich bij DAZN uit over deze vertragingen. "Er wonen in de buurt 1000 mensen, waarvan er 16 tegen zijn. Zij gaan naar de Raad voor Vergunningsbetwistingen, die lezen het dossier van 1000 bladzijden en halen daar twee punten uit die zij niet oké vinden, dus is de vergunning niet uitvoerbaar", verklaart hij de gang van zaken.

Vicieuze cirkel

Club probeerde telkens om de nodige aanpassingen door te voeren, maar er blijft tegenkanting komen. "Iedereen heeft het recht om tegen iets te zijn. Maar het frustrerende is de systematiek van de rechtsgang. Waarbij je in een soort loop zit en telkens opnieuw een jaar moet wachten om naar diezelfde Raad van Vergunningsbetwistingen te gaan, waarbij je niet weet wanneer ze een uitspraak gaan doen. Dat is België", aldus een gefrustreerde Madou.

Club krijgt te weinig steun vanuit politieke hoek in het stadiondossier ...

Meest recent

Storm blijft waaien boven KVDO: opvallende wending schokt

Het dossier dat al weken voor onrust zorgt binnen KV Diksmuide Oostende krijgt voorlopig geen nieuwe ...

0
0
'Alaba vindt na vertrek bij Real eindelijk nieuwe club'

De transfermarkt sloot enkele weken geleden in de meeste Europese voetballanden zijn deuren, maar ...

0
0
Eerste transfer van Union voor volgende zomer al bekend?

Net als de vorige jaren werden er afgelopen zomer opnieuw twijfels geplaatst bij Union. Opnieuw zag ...

8
8
Blunders deren Club niet: zeer straffe cijfers

Door het interlandvoetbal ligt de Jupiler Pro League een drietal weken stil. Met intussen toch al ...

37
37
Rode Duivels krijgen absolute topref tegen Italië

Vrijdagavond om 20u45 trappen de Rode Duivels helemaal hun nieuwe tijdperk af. Dan komen ze voor de ...

9
9
'Van Bommel en Mannaert grijpen stevig in bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed begonnen aan hun voorbereiding op de nieuwe campagne in de ...

68
68
TRANSFERUURTJE: 'Club gaat weer cashen, Union droomt van topdeal'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

89
89
Broer Higuain ontslagen na schandaal met vrouwelijke ref

Er is altijd wat te bleven in de Verenigde Staten en de hoogste klasse (MLS). Een maand geleden ging ...

36
36
‘KNVB spiegelt zich aan Rudi Garcia: bizar verzoek Xavi’

Voormalige bondscoach van België, Rudi Garcia, is een Fransman, maar tijdens het volkslied zong ...

33
33
‘Waarom De Cat een nachtmerrie beleeft na Anderlecht’

De clubs stonden in de rij voor Nathan De Cat, maar de middenvelder verraste iedereen met zijn keuze ...

293
293
Verhuurde spelers: doelpunt, maar ook zorgen in Premier League

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

44
44
De Bruyne velt oordeel over het nieuwe Italië

Kevin De Bruyne kijkt met respect, maar ook met een kritische blik naar de Italiaanse nationale ...

144
144
Anderlecht met een nijpend tekort? Niet helemaal

Volgens Hein Vanhaezebrouck heeft RSC Anderlecht een tekort aan Belgen. En daardoor zal Neerpede ...

166
166
Geflopt bij Anderlecht, nu de hoop van Italië

ebastiano Esposito staat voor een bijzonder moment in zijn carrière. De Italiaanse aanvaller ...

126
126
Leekens duidelijk over ervaren Duivel: "Nog véél kwaliteit"

Georges Leekens ziet nog altijd een belangrijke rol weggelegd voor Kevin De Bruyne bij de Rode ...

40
40
Ajax houdt hart vast: dramatisch nieuws over Dolberg

Een stevige domper voor Kasper Dolberg en Ajax. De Deense spits is op training bij de nationale ...

55
55
Mokerslag voor Jelle Vossen: "Niet te onderschatten"

Met 15 op 18 heeft Beerschot VA zich in het eerste luik van het seizoen opgeworpen tot de grote ...

124
124
Grote afwezige in selectie Van Bommel: "Onbegrijpelijk"

De Rode Duivels staan voor een uiterst pittig vierluik in de Nations League. Om die opdrachten tot ...

463
463
'Kompany zwijmelt: waanzinnige opvolger Harry Kane'

Bayern München is weer uitstekend aan het seizoen begonnen en daar heeft Harry Kane een ...

231
231
Club en Union gewaarschuwd: "Anderlecht terug winstmachine"

RSC Anderlecht kan behoorlijk tevreden terugblikken op het eerste luik van het seizoen. De ...

587
587
De Cuyper verbaast: "Hij was beste Rode Duivel op WK"

De Rode Duivels zijn deze week begonnen aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van Mark van ...

322
322
‘Lukaku geschokt: Van Bommel grijpt genadeloos in’

Romelu Lukaku krijgt meteen een stevige boodschap van Mark van Bommel. De nieuwe bondscoach maakt ...

277
277
Transferdrama Club Brugge: gedroomde jackpot smelt weg

Club Brugge verdiende afgelopen zomer bijna 100 miljoen euro aan de verkoop van spelers. Dat bedrag ...

354
354
Keihard dilemma Van Bommel: WK-uitblinker op de bank?

De Rode Duivels zijn volop bezig met hun voorbereiding op het Nations League-duel van aanstaande ...

226
226
JPL krijgt nieuwe sensatie: "Wat een speler, echt waar"

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, inmiddels zijn al zeven speeldagen afgerond. En ...

513
513

Meer sportnieuws