Club Brugge kruist vingers: nieuwe wending in stadiondossier

1828
Club Brugge kruist vingers: nieuwe wending in stadiondossier

Club Brugge hoopt zondag tegen Antwerp komaf te maken met een sluimerende crisis. Op de achtergrond spelen er in Westkapelle terwijl echter niet alleen de gebruikelijke transferbeslommeringen tijdens de zomermercato. Ook het stadiondossier blijft er tenslotte de aandacht opeisen.

Dat de landskampioen als sinds jaar en dag een nieuwe voetbaltempel wil bouwen is intussen genoegzaam bekend, net zoals de vele hindernissen waarmee het de afgelopen jaren geconfronteerd werd. Zo vielen verschillende pistes om uiteenlopende redenen stuk voor stuk in het water. Daarom wil Blauw-Zwart nu bouwen op de Olympiasite naast het huidige Jan Breydelstadion. Alleen steken de buurtbewoners daar nu reeds een tijdje een stokje voor.

LEES OOK: Anderlecht-publiek kritisch: Vitor Bruno komt met reactie

Club versus buurtbewoners

Zij vrezen onder meer voor verkeersoverlast indien de capaciteit wordt uitgebreid naar de voorziene 40 duizend toeschouwers. Club kreeg daarvoor recent wel terug groen licht van de Vlaamse regering, waarop de tegenstanders net zoals drie jaar geleden beroep besloten aan te tekenen bij de Raad voor Vergunningsbetwistingen. Toen haalden de omwonenden ook hun slag thuis, maar of ze dit keer opnieuw gelijk zullen krijgen valt voorlopig nog af te wachten.

Het verzoekschrift werd alvast ondertekend door nauwelijks 20 spelbrekers, toch een pak minder dan de 300 stuks waar spreekbuis Toon Van Moerbeke het een maand geleden nog stellig over had. Al had hij daar in gesprek met Het Nieuwsblad uiteraard wel een verklaring voor. "Ze wensen zich liever niet kenbaar te maken omdat ze vrezen belaagd te worden door supporters. Maar het beroep wordt voor alle duidelijkheid dus wel gesteund, ook financieel."

Steun van Schepencollege

Net zoals een aantal andere tegenstanders van het project werd Van Moerbeke zelf fel op de korrel genomen op sociale media toen hun namen in 2021 publiek werden gemaakt in het arrest. Ook toen werd het beroep trouwens slechts door 16 mensen ondertekend, wat dus wel bleek te volstaan. Juridisch maakt het aantal indieners immers niet uit voor de Raad voor Vergunningsbetwistingen, die louter controleert of de vereiste procedure correct gevolgd werd.

In de Brugse gemeenteraad blijft men alleszins unaniem achter het dossier staan, zo bevestigt schepen Franky Demon. Afwachten of Van Moerbeke en co, die bij de Vlaamse overheid, Club en de stad Brugge een lijvig document van 113 bladzijden neerlegden om de vergunning te laten schorsen en vernietigen, weer gelijk krijgen. Wanneer het vonnis uitgesproken wordt is volgens de krant, die opmerkt dat het vorige keer ruim een jaar duurde, koffiedik kijken.

De beroepsprocedure in België moet veranderd worden

Meest recent

Anderlecht-publiek kritisch: Vitor Bruno komt met reactie

RSC Anderlecht heeft donderdagavond zijn tweede competitiezege geboekt. Maar thuis tegen de ...

93
93
Antwerp shopt in Ligue 1; Cercle en OHL slaan in extremis toe

Donderdag om middernacht sluit de zomerse transfermarkt ook in België zijn deuren. Een aantal ...

42
42
'Last-minute JPL-deal Bertaccini: plottwist door Anderlecht'

RSC Anderlecht haalde de voorbije dagen een flink lijstje aan aanwinsten in huis en dus moeten op ...

233
233
Exodus bij KRC Genk: Mirisola rondt JPL-transfer af

Het is een razend druk einde van de transferperiode geworden bij KRC Genk. En vlak voor het sluiten ...

91
91
Gentse roes blijft duren: Buffalo's voorbij OHL naar leidersplaats

AA Gent blijft voorlopig uitstekende resultaten voorleggen. De Buffalo's wonnen woensdagavond ook ...

106
106
Met dichtgeknepen billen: Anderlecht nipt voorbij Kortrijk

RSC Anderlecht heeft zich ietwat herpakt na de pandoering op Union SG. In de inhaalwedstrijd tegen ...

148
148
De Bruyne terug in basis? Ploegmaat doet krasse uitspraak

Kevin De Bruyne begon het seizoen als bankzitter bij SSC Napoli. Door de blessure van Scott ...

91
91
Anderlecht slaat tóch nog toe: aanwinst al in tribunes

RSC Anderlecht heeft enkele bijzonder drukke dagen op de transfermarkt achter de rug. Maar vlakken ...

356
356
Witte rook: KRC Genk haalt verloren zoon terug in huis

KRC Genk blijft bijzonder actief tijdens de slotdagen van de mercato. Enkele uren voor het ...

129
129
Opstellingen: Bruno houdt been stijf; Simons grijpt fors in

Donderdagavond worden de twee laatste duels van de derde speeldag afgewerkt. Zo krijgt RSC ...

49
49
‘Courtois bezorgt Van Bommel meteen eerste crisis’

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

623
623
Dé Deadline Day-stunt! Vermeeren heeft grote comeback beet

Antwerp FC heeft voor dé stunt van de Belgische Transferdeadline Day gezorgd. De Great Old ...

247
247
Zorgen voor Van Bommel: transfermiserie voor drie Duivels

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

394
394
Supermercato Anderlecht: Vandenbempt ziet één groot nadeel

Na een spectaculair slotoffensief kan RSC Anderlecht nu al terugblikken op een spectaculaire ...

411
411
Club-fans fronsen wenkbrauwen: Gent haalt slag thuis na rood Cissé

AA Gent won afgelopen zondag met 2-1 van Club Brugge na een redelijk onderhoudende wedstrijd. De ...

601
601
Topcoaches clashen: "Híj́ moet de Ballon d'Or winnen"

Binnen anderhalve maand is het zover, dan wordt in Londen de 70ste Ballon d'Or uitgereikt. Stilaan ...

187
187
Tessa Wullaert zorgt voor bloedheet spektakel: fans smullen

Tessa Wullaert weet als geen ander hoe ze de aandacht kan trekken. De Red Flame heeft een nieuwe ...

109
109
JPL-transfers: Malinwa, Westerlo & Essevee hebben beet

Ook in België sluit de transfermarkt weldra onherroepelijk zijn deuren. Het sein voor heel wat ...

256
256
Vers bloed voor Bruno: nieuwkomers RSCA direct in basis?

De afgelopen weken leek er stilaan sprake van een typeploeg bij RSC Anderlecht, maar de nederlaag ...

503
503
'Opvallende afwezige bij Club Brugge: transfer op til?'

Club Brugge trekt vrijdag naar Lommel, waar het de rug moet zien te rechten na de nederlaag in Gent. ...

890
890
'Wending in transfersoap: Genk shopt bij Anderlecht'

Zowel bij RSC Anderlecht als KRC Genk deed de eigen jeugd de kassa de voorbije maanden alweer stevig ...

817
817
'Club Brugge slaat toe: twee last-minute aanwinsten'

Zowel op inkomend als uitgaand vlak lijkt het huiswerk van Club Brugge al afgerond. Dat betekent ...

999
999
'Sibierski drukt stempel: Anderlecht breekt alle records'

In het slot van de mercato valt er plots nog heel wat te beleven bij RSC Anderlecht, dat woensdag de ...

819
819
'Antwerp pakt stevig uit: twee vliegen in één klap'

Traditiegetrouw heeft Antwerp alweer een drukke zomer achter de rug, waarin tot dusver al maar ...

502
502
Coucke scheert hoge toppen met megalomaan nieuw project

Marc Coucke heeft wel vaker laten zien dat hij niet bepaald bang is om groot te dromen. Ook nu duikt ...

90
90

Meer sportnieuws