Club Brugge kruist vingers: nieuwe wending in stadiondossier

door
Club Brugge kruist vingers: nieuwe wending in stadiondossier

Club Brugge hoopt zondag tegen Antwerp komaf te maken met een sluimerende crisis. Op de achtergrond spelen er in Westkapelle terwijl echter niet alleen de gebruikelijke transferbeslommeringen tijdens de zomermercato. Ook het stadiondossier blijft er tenslotte de aandacht opeisen.

Dat de landskampioen als sinds jaar en dag een nieuwe voetbaltempel wil bouwen is intussen genoegzaam bekend, net zoals de vele hindernissen waarmee het de afgelopen jaren geconfronteerd werd. Zo vielen verschillende pistes om uiteenlopende redenen stuk voor stuk in het water. Daarom wil Blauw-Zwart nu bouwen op de Olympiasite naast het huidige Jan Breydelstadion. Alleen steken de buurtbewoners daar nu reeds een tijdje een stokje voor.

LEES OOK: Trainerswals in de JPL: één keuze veranderde alles

Club versus buurtbewoners

Zij vrezen onder meer voor verkeersoverlast indien de capaciteit wordt uitgebreid naar de voorziene 40 duizend toeschouwers. Club kreeg daarvoor recent wel terug groen licht van de Vlaamse regering, waarop de tegenstanders net zoals drie jaar geleden beroep besloten aan te tekenen bij de Raad voor Vergunningsbetwistingen. Toen haalden de omwonenden ook hun slag thuis, maar of ze dit keer opnieuw gelijk zullen krijgen valt voorlopig nog af te wachten.

Het verzoekschrift werd alvast ondertekend door nauwelijks 20 spelbrekers, toch een pak minder dan de 300 stuks waar spreekbuis Toon Van Moerbeke het een maand geleden nog stellig over had. Al had hij daar in gesprek met Het Nieuwsblad uiteraard wel een verklaring voor. "Ze wensen zich liever niet kenbaar te maken omdat ze vrezen belaagd te worden door supporters. Maar het beroep wordt voor alle duidelijkheid dus wel gesteund, ook financieel."

Steun van Schepencollege

Net zoals een aantal andere tegenstanders van het project werd Van Moerbeke zelf fel op de korrel genomen op sociale media toen hun namen in 2021 publiek werden gemaakt in het arrest. Ook toen werd het beroep trouwens slechts door 16 mensen ondertekend, wat dus wel bleek te volstaan. Juridisch maakt het aantal indieners immers niet uit voor de Raad voor Vergunningsbetwistingen, die louter controleert of de vereiste procedure correct gevolgd werd.

In de Brugse gemeenteraad blijft men alleszins unaniem achter het dossier staan, zo bevestigt schepen Franky Demon. Afwachten of Van Moerbeke en co, die bij de Vlaamse overheid, Club en de stad Brugge een lijvig document van 113 bladzijden neerlegden om de vergunning te laten schorsen en vernietigen, weer gelijk krijgen. Wanneer het vonnis uitgesproken wordt is volgens de krant, die opmerkt dat het vorige keer ruim een jaar duurde, koffiedik kijken.

De beroepsprocedure in België moet veranderd worden

Meest recent

Verrassende boodschap voor Garcia: "Duivels zijn geen doel"

Vrijdag zal Rudi Garcia normaliter zijn selectie bekendmaken voor de komende stage van de Rode ...

3
3
Herhaling van STVV-scenario? Hayen geeft grote hint

KRC Genk greep vorig weekend zijn laatste strohalm in de strijd om de Champions' Play-Off met een ...

17
17
Sleutelrol voor Club Brugge in transfer De Cat?

Het lijkt er alsmaar minder op dat Nathan De Cat volgend seizoen nog bij Anderlecht te bewonderen ...

84
84
Club NXT kent eerste tegenstander in Final Four Youth League

De jonkies van Club Brugge zorgden dinsdag voor een straffe prestatie. Ze klopten Atletico Madrid ...

103
103
Opsteker Garcia: Rode Duivel net op tijd weer fit

Binnen tien dagen spelen de Rode Duivels hun eerste wedstrijd van 2026, want dan spelen ze een ...

27
27
Seraing zorgt voor nieuwe wending in promotiestrijd

SK Beveren is al zeker van de titel in de Challenger Pro League, maar verder is de strijd om ...

90
90
'Toch enorme blessuredomper voor Courtois'

Real Madrid plaatste zich dinsdagavond zonder al te veel problemen voor de kwartfinale van de ...

100
100
'Cercle Brugge dumpt Cinel: vier kandidaat-opvolgers'

De trainerswals in de Jupiler Pro League draait onverminderd verder, want op de valreep besloot ...

246
246
Genk-fan Brecel in crisis: VIP-formule verrast iedereen

Het contrast kan haast niet groter zijn. Nog geen drie jaar geleden stond Luca Brecel op het hoogste ...

37
37
Groen licht voor Garcia: wit konijn bij Rode Duivels?

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode Duivels in de ...

185
185
'Club Brugge vindt verrassende vervanger Mignolet'

Na dit seizoen breekt er het einde van een tijdperk aan bij Club Brugge, dat niet van plan lijkt om ...

819
819
'Drukke zomer Anderlecht: eerste aankoop ligt al vast'

Mathematisch kan het nog mislopen, maar de top zes ligt binnen handbereik voor RSC Anderlecht. Met ...

358
358
Trainerswals in de JPL: één keuze veranderde alles

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel. Voor een aantal ...

141
141
'Real dropt enorme transferbom met Bellingham'

Bij Real Madrid zou er in de zomer weleens een stevige transferbom gedropt kunnen worden. De ...

125
125
'Essevee verrast compleet met nieuwe trainer'

De laatste weken vallen de trainers als vliegen in de Jupiler Pro League. Met Onur Cinel werd er ...

480
480
'Club kijkt ogen uit: Atletico én Barça melden zich'

Voor Club Brugge zal het komende zomer een helse karwei worden om zijn ploeg bijeen te houden. Het ...

365
365
‘JPL speurt naar onbekend goudhaantje in Afrika’

De Rode Duivels beginnen volgende week aan hun voorbereiding op het WK. Eerst gaan ze op stage in de ...

33
33
'Anderlecht laat goudhaantje spotgoedkoop gaan'

Anderlecht heeft het al jaren financiee niet meer zo breed. Het kijkt daarom vooral naar Neerpede om ...

484
484
Alweer een coach die sneuvelt: Cercle ontslaat Cinel

In principe moest het een vrij rustig seizoen worden voor de trainers in de Jupiler Pro League, want ...

126
126
Joos verrast met opvallende Duivels-keuze

Het is uitkijken naar welke selectie bondscoach Rudi Garcia deze week zal vrijgeven voor de stage ...

86
86
Speler hoopt op Taravel: "Ik wil slagen bij Anderlecht"

Bij Anderlecht is er in de voorbije twee maanden veel veranderd. Na het ontslag van Olivier Renard ...

142
142
TRANSFERUURTJE: '5 kandidaten bij Anderlecht, 3 vertrekkers Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

217
217
Vandenbempt ziet het somber in voor Courtois

Thibaut Courtois viel in de Champions League-clash tegen Manchester City geblesseerd uit. Het is nog ...

145
145
Schmeichel in zwaar drama: einde nabij?

Kasper Schmeichel won de landstitel bij Leicester City, maar maakte ook furore op de Belgische ...

106
106
KAA Gent pakt uit en bindt toptalent: “Atletisch vermogen”

KAA Gent heeft op de officiële kanalen uitgepakt met transfernieuws. De Buffalo’s ...

101
101

Meer sportnieuws