Club Brugge kruist vingers: nieuwe wending in stadiondossier

1828
Club Brugge kruist vingers: nieuwe wending in stadiondossier

Club Brugge hoopt zondag tegen Antwerp komaf te maken met een sluimerende crisis. Op de achtergrond spelen er in Westkapelle terwijl echter niet alleen de gebruikelijke transferbeslommeringen tijdens de zomermercato. Ook het stadiondossier blijft er tenslotte de aandacht opeisen.

Dat de landskampioen als sinds jaar en dag een nieuwe voetbaltempel wil bouwen is intussen genoegzaam bekend, net zoals de vele hindernissen waarmee het de afgelopen jaren geconfronteerd werd. Zo vielen verschillende pistes om uiteenlopende redenen stuk voor stuk in het water. Daarom wil Blauw-Zwart nu bouwen op de Olympiasite naast het huidige Jan Breydelstadion. Alleen steken de buurtbewoners daar nu reeds een tijdje een stokje voor.

LEES OOK: Huiswerk voor Club Brugge: volgende toptransfer al bepaald

Club versus buurtbewoners

Zij vrezen onder meer voor verkeersoverlast indien de capaciteit wordt uitgebreid naar de voorziene 40 duizend toeschouwers. Club kreeg daarvoor recent wel terug groen licht van de Vlaamse regering, waarop de tegenstanders net zoals drie jaar geleden beroep besloten aan te tekenen bij de Raad voor Vergunningsbetwistingen. Toen haalden de omwonenden ook hun slag thuis, maar of ze dit keer opnieuw gelijk zullen krijgen valt voorlopig nog af te wachten.

Het verzoekschrift werd alvast ondertekend door nauwelijks 20 spelbrekers, toch een pak minder dan de 300 stuks waar spreekbuis Toon Van Moerbeke het een maand geleden nog stellig over had. Al had hij daar in gesprek met Het Nieuwsblad uiteraard wel een verklaring voor. "Ze wensen zich liever niet kenbaar te maken omdat ze vrezen belaagd te worden door supporters. Maar het beroep wordt voor alle duidelijkheid dus wel gesteund, ook financieel."

Steun van Schepencollege

Net zoals een aantal andere tegenstanders van het project werd Van Moerbeke zelf fel op de korrel genomen op sociale media toen hun namen in 2021 publiek werden gemaakt in het arrest. Ook toen werd het beroep trouwens slechts door 16 mensen ondertekend, wat dus wel bleek te volstaan. Juridisch maakt het aantal indieners immers niet uit voor de Raad voor Vergunningsbetwistingen, die louter controleert of de vereiste procedure correct gevolgd werd.

In de Brugse gemeenteraad blijft men alleszins unaniem achter het dossier staan, zo bevestigt schepen Franky Demon. Afwachten of Van Moerbeke en co, die bij de Vlaamse overheid, Club en de stad Brugge een lijvig document van 113 bladzijden neerlegden om de vergunning te laten schorsen en vernietigen, weer gelijk krijgen. Wanneer het vonnis uitgesproken wordt is volgens de krant, die opmerkt dat het vorige keer ruim een jaar duurde, koffiedik kijken.

De beroepsprocedure in België moet veranderd worden

Meest recent

Charai tevreden: "Dat lukte ons vorig jaar niet"

Westerlo heeft zondagavond met 0-2 gewonnen op het veld van STVV en boekte zo zijn derde overwinning ...

4
4
"Rode Duivels? Ik sprak niet met Van Bommel"

Lucas Stassin (21) is uitstekend begonnen aan zijn avontuur bij Sevilla FC. De jonge Belgische spits ...

16
16
Hoefkens: "Een bizarre beslissing van Bruno"

Vitor Bruno heeft de spelers van RSC Anderlecht acht dagen vrijaf gegeven. De Portugese coach van ...

73
73
Wie vervangt Courtois? Defour en Proto verschillen van mening

Wie wordt de nieuwe nummer één van de Rode Duivels? Bondscoach Mark van Bommel staat ...

70
70
'Mourinho verliest geduld: keiharde Vinicius-ingreep'

Real Madrid heeft de interland-break in mineur ingezet. De Koninklijke verloor in de stadsderby ...

66
66
Van Bommel-revolutie: zéven nieuwe namen in basiself Duivels?

Het Mark van Bommel-tijdperk is maandag van start gegaan bij de Rode Duivels. De Nederlander heeft ...

473
473
Huiswerk voor Club Brugge: volgende toptransfer al bepaald

Door een extra lange interland-break ligt het clubvoetbal bijna drie weken stil. Tijdig die nuttig ...

258
258
Straffe wending Vanderbiest: KVM lanceert publiekelijk statement

KV Mechelen is bezig aan een uiterst teleurstellend seizoen tot dusver. Onvermijdelijk nam de druk ...

174
174
KRC Genk aan het wankelen: twee immense mankementen

KRC Genk kan allerminst tevreden zijn over de start van de competitie. Na zeven speeldagen hebben de ...

470
470
‘Van Bommel gooit Vanaken per direct uit basis’

Hans Vanaken maakte tegen Genk een sterke comeback, maar bij de Rode Duivels begint hij opnieuw ...

725
725
Jonathan Lardot velt oordeel over rode kaart Antwerp

Royal Antwerp FC verloor afgelopen speeldag van Union SG. Vlak na rust kreeg Bahmed Deuff twee keer ...

148
148
Mancini roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels hebben een sterk WK achter de rug, maar het tijdperk onder Rudi Garcia is voorbij. ...

98
98
De Meyer vreest ontslag bij STVV: “Gevaarlijk moment”

Sint-Truiden verbaasde vorig seizoen vriend en vijand in de Jupiler Pro League onder Wouter ...

96
96
Eerste training van Bommel: Duivel geeft direct verstek

De Rode Duivels zijn aan het hoofdstuk onder Mark van Bommel begonnen. De Nederlandse oefenmeester ...

498
498
KRC Genk-duo snoeihard aangepakt: “Dat is het probleem”

KRC Genk ging afgelopen speeldag roemloos onderuit tegen Club Brugge. De Limburgers zijn onder Jess ...

422
422
Antwerp blijft inzetten op jeugd en bindt toptalent

Royal Antwerp FC richtte de blik de afgelopen jaren steeds vaker naar de eigen jeugd. The Great Old ...

71
71
Defour zet vraagtekens bij keuzes van Bruno

Steven Defour heeft vraagtekens geplaatst bij de keuzes van Anderlecht-trainer Vitor Bruno. Vooral ...

108
108
Stijnen en Nainggolan scheppen duidelijkheid over 'ruzie'

Géén Radja Nainggolan in de selectie van Patro Eisden afgelopen weekend. Achteraf ...

133
133
Alarmbellen op de Bosuil: Antwerp moet opletten

Royal Antwerp FC is niet goed bezig. De Great Old heeft amper 7 op 21 geboekt en ze moeten vooral ...

238
238
Sibierski en Bruno maken Anderlecht weer interessant

Bij RSC Anderlecht namen ze weer een nieuwe start. Voorlopig zijn we wel gecharmeerd door het werk ...

526
526
Croonen verklaart waarom Genk Burgess liet schieten

KRC Genk heeft puur individueel gekeken een zeer goede kern. Waarnemers zijn het er echter over eens ...

512
512
Vanwesemael geeft duidelijk aan wat er misloopt bij STVV

STVV leek op weg naar een goede start van het seizoen, maar de nul op zes tegen SK Beveren en KVC ...

63
63
Anderlecht zet trainer op straat

Een ontslag bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben Jelle Coene de deur gewezen. Die boekte zeer ...

479
479
KRC Genk met povere start: Thorup benoemt problemen

Jess Thorup is niet goed begonnen bij KRC Genk. De Limburgers mikken op de top drie, maar met een 9 ...

168
168
Bruno ziet drie absolute sterkhouders opstaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende een goede start van het seizoen. Ze haken aan bij de top in de klassering en ...

412
412

Meer sportnieuws