Club Brugge kruist vingers: nieuwe wending in stadiondossier

door
Club Brugge kruist vingers: nieuwe wending in stadiondossier

Club Brugge hoopt zondag tegen Antwerp komaf te maken met een sluimerende crisis. Op de achtergrond spelen er in Westkapelle terwijl echter niet alleen de gebruikelijke transferbeslommeringen tijdens de zomermercato. Ook het stadiondossier blijft er tenslotte de aandacht opeisen.

Dat de landskampioen als sinds jaar en dag een nieuwe voetbaltempel wil bouwen is intussen genoegzaam bekend, net zoals de vele hindernissen waarmee het de afgelopen jaren geconfronteerd werd. Zo vielen verschillende pistes om uiteenlopende redenen stuk voor stuk in het water. Daarom wil Blauw-Zwart nu bouwen op de Olympiasite naast het huidige Jan Breydelstadion. Alleen steken de buurtbewoners daar nu reeds een tijdje een stokje voor.

LEES OOK: AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

Club versus buurtbewoners

Zij vrezen onder meer voor verkeersoverlast indien de capaciteit wordt uitgebreid naar de voorziene 40 duizend toeschouwers. Club kreeg daarvoor recent wel terug groen licht van de Vlaamse regering, waarop de tegenstanders net zoals drie jaar geleden beroep besloten aan te tekenen bij de Raad voor Vergunningsbetwistingen. Toen haalden de omwonenden ook hun slag thuis, maar of ze dit keer opnieuw gelijk zullen krijgen valt voorlopig nog af te wachten.

Het verzoekschrift werd alvast ondertekend door nauwelijks 20 spelbrekers, toch een pak minder dan de 300 stuks waar spreekbuis Toon Van Moerbeke het een maand geleden nog stellig over had. Al had hij daar in gesprek met Het Nieuwsblad uiteraard wel een verklaring voor. "Ze wensen zich liever niet kenbaar te maken omdat ze vrezen belaagd te worden door supporters. Maar het beroep wordt voor alle duidelijkheid dus wel gesteund, ook financieel."

Steun van Schepencollege

Net zoals een aantal andere tegenstanders van het project werd Van Moerbeke zelf fel op de korrel genomen op sociale media toen hun namen in 2021 publiek werden gemaakt in het arrest. Ook toen werd het beroep trouwens slechts door 16 mensen ondertekend, wat dus wel bleek te volstaan. Juridisch maakt het aantal indieners immers niet uit voor de Raad voor Vergunningsbetwistingen, die louter controleert of de vereiste procedure correct gevolgd werd.

In de Brugse gemeenteraad blijft men alleszins unaniem achter het dossier staan, zo bevestigt schepen Franky Demon. Afwachten of Van Moerbeke en co, die bij de Vlaamse overheid, Club en de stad Brugge een lijvig document van 113 bladzijden neerlegden om de vergunning te laten schorsen en vernietigen, weer gelijk krijgen. Wanneer het vonnis uitgesproken wordt is volgens de krant, die opmerkt dat het vorige keer ruim een jaar duurde, koffiedik kijken.

De beroepsprocedure in België moet veranderd worden

Meest recent

Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

31
31
Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

261
261
AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

AA Gent strijdt momenteel nog volop in de Champions' Play-Offs voor een Europees ticket. Ondertussen ...

11
11
Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

55
55
Eddy Merckx bezorgt voetbalfans enorme krop in de keel

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De wielerlegende kreeg te maken met tal van ...

53
53
'Eerste zomertransfer Club Brugge: contract van vijf jaar'

Club Brugge zal er in de komende weken alles aan doen om de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis ...

378
378
Kop rolt bij Real: eerste slachtoffer na Bayern-drama'

Real Madrid zal ook dit seizoen de Champions League niet winnen. De recordhouder werd woensdag uit ...

316
316
'Club Benzema greep ondanks miljoenenbod naast RSCA-pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze het seizoen nog goed te eindigen. Paars-Wit wil nog voor de derde plaats ...

116
116
Cercle Brugge slaat toe met drie contractverlengingen

Cercle Brugge kent een zeer rustig einde van het seizoen nu het behoud zeker is. De Bruggelingen ...

37
37
KRC Genk raast door met volgend contract

Bij KRC Genk blijven ze werk maken van de toekomst. De Limburgers willen ook de komende jaren ...

86
86
'AA Gent mikt op woekerwinst: smaakmaker tekent bij'

Na een magere één op zes hoopt AA Gent zijn blazoen in de play-offs op te schonen ...

93
93
'Goudmijn voor Club Brugge: succesformule ontleed'

De sportieve hoogconjunctuur bij Club Brugge gaat al jaren hand in hand gepaard met een alsmaar ...

331
331
Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Volgende week staat de eerste midweekspeeldag van de play-offs op het programma, maar eerst moet ...

229
229
'Anderlecht kruist vingers: winst op trio flops?'

RSC Anderlecht gaat straks andermaal een drukke zomer tegemoet. Vooral op uitgaand vlak ligt er ...

330
330
'Jackers buitenspel: Club Brugge all-in voor nummer 1'

Zondag hoopt Club Brugge haasje-over te doen met Union. Om iets te rapen op het veld van de koploper ...

444
444
Van Basten slaat alarm: "Ze is bezeten door de duivel"

Nederland is momenteel in de ban van een bizar schandaal. Voetbalicoon Marco Van Basten krijgt ...

48
48
Man City bevestigt: icoon verlaat de club

Bij Manchester City zetten ze de laatste jaren een verjongingsoperatie in en die gaat onverminderd ...

57
57
Essevee mag dromen van nieuwe miljoenentransfer

Zulte Waregem speelt ook volgend seizoen nog in de Jupiler Pro League. De West-Vlamingen verzekerden ...

252
252
'Kassa kassa voor Genk: bod van 21 miljoen'

Voor KRC Genk is het al bij al een ontgoochelend seizoen, want de Limburgers grepen naast de top ...

325
325
Vreven hakt knoop over toekomst bij Lokeren door

Komend weekend staat in de Challenger Pro League de laatste speeldag van de reguliere competitie ...

49
49
Cercle Brugge weer langs de kassa voor flop?

Cercle Brugge verzekerde zich vorig weekend van het behoud in de Jupiler Pro League na alweer een ...

136
136
'Union dreigt miljoenentransfer mis te lopen'

Union kan zowaar nog de titel van vorig seizoen overtreffen. Het werkte al een zeer knappe campagne ...

73
73
'Anderlecht zet Duitse goalgetter op verlanglijst'

Ondanks dat het nog steeds geen sportief directeur heeft, lijkt Anderlecht al volop begonnen te zijn ...

139
139
'Straffe toekomstwending voor Stassin'

In maart gaf Rudi Garcia in de oefenmatchen tegen de Verenigde Staten en Mexico kansen aan enkele ...

83
83
Onthuld: speech Kompany zorgde voor comeback Bayern

Vincent Kompany wordt straks de eerste Belgische trainer ooit die in de halve finale van de ...

389
389

Meer sportnieuws