Club Brugge kruist vingers: nieuwe wending in stadiondossier

door
Club Brugge kruist vingers: nieuwe wending in stadiondossier

Club Brugge hoopt zondag tegen Antwerp komaf te maken met een sluimerende crisis. Op de achtergrond spelen er in Westkapelle terwijl echter niet alleen de gebruikelijke transferbeslommeringen tijdens de zomermercato. Ook het stadiondossier blijft er tenslotte de aandacht opeisen.

Dat de landskampioen als sinds jaar en dag een nieuwe voetbaltempel wil bouwen is intussen genoegzaam bekend, net zoals de vele hindernissen waarmee het de afgelopen jaren geconfronteerd werd. Zo vielen verschillende pistes om uiteenlopende redenen stuk voor stuk in het water. Daarom wil Blauw-Zwart nu bouwen op de Olympiasite naast het huidige Jan Breydelstadion. Alleen steken de buurtbewoners daar nu reeds een tijdje een stokje voor.

LEES OOK: Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Club versus buurtbewoners

Zij vrezen onder meer voor verkeersoverlast indien de capaciteit wordt uitgebreid naar de voorziene 40 duizend toeschouwers. Club kreeg daarvoor recent wel terug groen licht van de Vlaamse regering, waarop de tegenstanders net zoals drie jaar geleden beroep besloten aan te tekenen bij de Raad voor Vergunningsbetwistingen. Toen haalden de omwonenden ook hun slag thuis, maar of ze dit keer opnieuw gelijk zullen krijgen valt voorlopig nog af te wachten.

Het verzoekschrift werd alvast ondertekend door nauwelijks 20 spelbrekers, toch een pak minder dan de 300 stuks waar spreekbuis Toon Van Moerbeke het een maand geleden nog stellig over had. Al had hij daar in gesprek met Het Nieuwsblad uiteraard wel een verklaring voor. "Ze wensen zich liever niet kenbaar te maken omdat ze vrezen belaagd te worden door supporters. Maar het beroep wordt voor alle duidelijkheid dus wel gesteund, ook financieel."

Steun van Schepencollege

Net zoals een aantal andere tegenstanders van het project werd Van Moerbeke zelf fel op de korrel genomen op sociale media toen hun namen in 2021 publiek werden gemaakt in het arrest. Ook toen werd het beroep trouwens slechts door 16 mensen ondertekend, wat dus wel bleek te volstaan. Juridisch maakt het aantal indieners immers niet uit voor de Raad voor Vergunningsbetwistingen, die louter controleert of de vereiste procedure correct gevolgd werd.

In de Brugse gemeenteraad blijft men alleszins unaniem achter het dossier staan, zo bevestigt schepen Franky Demon. Afwachten of Van Moerbeke en co, die bij de Vlaamse overheid, Club en de stad Brugge een lijvig document van 113 bladzijden neerlegden om de vergunning te laten schorsen en vernietigen, weer gelijk krijgen. Wanneer het vonnis uitgesproken wordt is volgens de krant, die opmerkt dat het vorige keer ruim een jaar duurde, koffiedik kijken.

De beroepsprocedure in België moet veranderd worden

Meest recent

Bastien (ex-Standard) zorgt voor geweldig moment in Eredivisie

Samuel Bastien kwam in de Jupiler Pro League nog uit voor Anderlecht en Standard, maar is intussen ...

5
5
Anderlecht benadeeld? Hazard duidelijk over penaltyfase

Anderlecht heeft zaterdagavond de topper tegen STVV naar zich toe weten te trekken, maar daarvoor ...

49
49
Late own-goal behoedt Arsenal voor blamage

Arsenal heeft zaterdagavond maar net een blamage vermeden. Het kwam bijzonder dicht bij ...

7
7
Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Na een aangename topper heeft Anderlecht zich herpakt van de zware nederlaag in 'T Kuipje. Het team ...

166
166
La Louvière kondigt nu al eerste winterse vertrekker aan

Lange tijd wist La Louvière te verbazen en weg te blijven uit de gevarenzone, maar de laatste ...

28
28
'Duranville schiet zichzelf in de voet bij Dortmund'

Het wordt uitkijken naar wat er tijdens de wintermercato zal gebeuren met Julien Duranville. Het ...

62
62
PSV doet geweldige zaak na absoluut spektakelstuk

In de Eredivisie heeft PSV zaterdag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd. Het pakte de drie ...

19
19
Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

In de Challenger Pro League moet Beerschot voorlopig de rol lossen bovenin. Een uitgekookt Patro ...

37
37
Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

45
45
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

41
41
Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

30
30
Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

16
16
Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

73
73
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

30
30
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

64
64
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

564
564
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

208
208
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

264
264
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

67
67
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

463
463
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

18
18
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

91
91
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

103
103
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

135
135
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

1137
1137

Meer sportnieuws