Madou over ontslag Hayen: "Dan hadden we een probleem"

door
Madou over ontslag Hayen:

Club Brugge pakte vorig weekend de drie punten in de kraker tegen Antwerp en dat deed een collectieve zucht van opluchting door het Jan Breydelstadion waaien. Het was immers pas de eerste overwinning van het seizoen na verlies in de Supercup en een één op negen in de competitie.

Daardoor loerde de crisis al meteen om de hoek bij de landskampioen. Verschillende media opperden zelfs dat het hoofd van trainer Nicky Hayen twee maanden na het veroveren van de titel al op het kapblok lag en dat bij een nieuwe nederlaag een ontslag in de maak was.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'AA Gent shopt bij Club, dat zelf ook nog toeslaat'

Madou benoemt criterium voor trainerswissel

Dat wordt nu wel genuanceerd door CEO Bob Madou. "Ik denk dat het cruciaal was dat we in die wedstrijd een reactie zagen. Dat we de energie zagen die we misten in de wedstrijden ervoor. Maar er is een verschil tussen het resultaat van een wedstrijd en wat je ziet in die wedstrijd", legt hij immers uit aan DAZN.

"Het ogenblik dat we er match na match na match niet in slagen om deze spelersgroep op een bepaalde manier en met voldoende energie te doen voetballen, dan hebben we een probleem", duidt hij het belangrijkste criterium voor een mogelijke trainerswissel aan. "Maar dat is niet 100 procent gecorreleerd aan het resultaat."

Club heeft vertrouwen in Hayen

Madou voegt er voor alle duidelijkheid aan toe dat Hayen nog steeds het vertrouwen geniet van het Club-bestuur. "Ik maakte me zeer weinig zorgen dat hij daarin zou slagen", klinkt het nog.

Het zal nu zaak worden voor Club om de lijn ook door te trekken. Te beginnen zondagnamiddag, wanneer ze op bezoek moeten bij promovendus Dender. Dat is tot dusver dé sensatie van het seizoen. Het is na vier matchen nog altijd ongeslagen en prijkt met een acht op twaalf op de derde plaats.

Was een ontslag van Hayen te overhaast geweest?

Meest recent

Westerlo shopt bij PSV, zomeraanwinst La Louvière alweer weg

De transfermarkt is nog enkele dagen open voor Belgische clubs en dus worden nog snel de laatste ...

3
3
Dender slikt mokerslag in zoektocht naar trainer

De interlandbreak is voor de teams uit de Jupiler Pro League de gelegenheid om even uit te blazen en ...

30
30
'Onthuld: om deze reden sleepte transfer Tolu lang aan'

KRC Genk beleefde nog een woelig einde van de zomermercato. Het zag een megatransfer van Oh naar ...

62
62
Nieuw dilemma voor Garcia: "Hij was zó goed"

De Rode Duivels hebben de trip naar Liechtenstein uiteindelijk zonder al te veel problemen volbracht ...

210
210
TRANSFERUURTJE: 'AA Gent shopt bij Club, dat zelf ook nog toeslaat'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

269
269
Tranen bij Theate: emotionele boodschap bij Duivels

De Rode Duivels hebben overtuigend gewonnen van Liechtenstein. Na een aarzelende eerste helft kwam ...

90
90
“Ik mis je” – Emoties laaien hoog op bij Marc Degryse

Marc Degryse werd ook na zijn carrière één van de absolute boegbeelden in het ...

382
382
Kritiek na 0-6: deze Duivel valt compleet door de mand

De Rode Duivels hadden zoals verwacht niet veel moeite met Liechtenstein. Het werd 0-6 en vooral de ...

207
207
Duitsland in rep en roer: Nagelsmann verwoest eigen spelers

Duitsland kreeg een ferme tik te verwerken in de WK-kwalificatiepoule. Julian Nagelsmann zag zijn ...

125
125
De Cuyper eerlijk na glansrol: “Dat gaat niet gebeuren”

Maxim De Cuyper maakte deze zomer de overstap van Club Brugge naar Brighton en ook bij de Rode ...

202
202
'Monstertransfer loert: Antwerp staat op ontploffen'

Royal Antwerp FC is nog druk in de weer op het slot van de zomertransferperiode. Ook al zijn de ...

778
778
Coucke smult, terwijl Anderlecht kraakt aan de top

De bestuurscrisis bij Anderlecht krijgt vandaag vermoedelijk een 'apotheose'. Wouter Vandenhaute ...

425
425
'KV Mechelen heeft beet en shopt in eigen land'

KV Mechelen zag Rob Schoofs naar Union SG vertrekken, maar Malinwa staat nog op het punt om toe te ...

292
292
'Hasi wilde bizarre Anderlecht-transfer forceren'

RSC Anderlecht had deze zomer zijn zinnen gezet op een snelle aanvaller. Dat werd Adriano ...

435
435
'Na Skoras nog een dure miskoop weg bij Club Brugge'

Club Brugge deed de afgelopen jaren heel wat goede transfers, maar er zaten ook de nodige miscasts ...

539
539
Degryse kan zijn ogen niet geloven bij de Rode Duivels

België won makkelijk met 0-6 van Liechtenstein. De Rode Duivels kunnen tegen een van de zwakste ...

201
201
'Beerschot pakt uit met waanzinnige stunttransfer'

Beerschot valt weldra in Japanse handen. Dat zorgt er ook voor dat de Japanse markt helemaal open is ...

490
490
Rode Duivel valt zwaar door de mand: Garcia velt oordeel

Bij de Rode Duivels wisten een aantal jongens zich te tonen tegen Liechtenstein, anderen deden het ...

452
452
Anderlecht in paniek: zoektocht naar spits levert 5 namen op

RSC Anderlecht moet een spits halen, anders heeft Besnik Hasi een groot probleem. Het zal toch ...

1177
1177
'Club Brugge verrast vriend en vijand met transferbom'

Club Brugge leek klaar met zijn huiswerk op de transfermarkt, maar Blauw-Zwart gaat dan toch nog wat ...

995
995
Anderlecht schaamt zich diep: Hatenboer-farce escaleert

Hij moest het gezicht van een nieuw tijdperk worden. Vandaag zit Cédric Hatenboer bij de ...

938
938
Messi heeft héél verrassend nieuws te melden

Argentinië won gisteren met 3-0 van Venezuela. Lionel Messi scoorde twee keer in wat wellicht ...

236
236
‘Coucke kookt van woede: clash met Vandenhaute’

Bij RSC Anderlecht bakten ze er heel weinig sinds Marc Coucke de club overnam. De afgelopen vijf ...

1320
1320
Wat vindt De Bruyne écht van Garcia? Eerste oordeel

Kevin De Bruyne speelde een sobere partij tegen Liechtenstein. De middenvelder van Napoli scoorde ...

258
258
Garcia lyrisch: twee Duivels maken gigantische indruk

De Rode Duivels wonnen met 0-6 van Liechtenstein. Het was een oefenpotje tegen een tegenstander die ...

317
317

Meer sportnieuws