Belgische droom bij Juventus, horror-start voor Witsel

door
Belgische droom bij Juventus, horror-start voor Witsel

Ook in het buitenland draaien de competities inmiddels weer op volle toeren. En daarbij laten ook verschillende landgenoten van zich spreken. Zo was er maandagavond Belgisch succes bij Juventus, Axel Witsel beleefde dan weer een avond in mineur bij Atlético Madrid.

LEES OOK: Schoktransfer naar JPL? 'Drastische wending rond Origi'

La Liga

Na het puntenverlies van Real Madrid, kon Atlético tijdens de openingsspeeldag meteen een goede zaak doen. Maar daar slaagden Los Rojiblancos niet in. Op het veld van Villarreal CF kwamen de Madrilenen immers tot twee keer toe op achterstand. Uiteindelijk sleept de ploeg van coach Diego Simeone wel nog een puntje uit de brand: 2-2.

Bij Atlético begon Witsel in de basis, maar hij kwam ongelukkig voor de dag. Bij de eerste treffer van Villarreal liet hij zich pijnlijk op snelheid aftroeven door Arnaut Danjuma, bij de tweede tegengoal had hij een communicatiefout met doelman Jan Oblak. Een wedstrijd om snel te vergeten dus. Zo ook voor Arthur Vermeeren, die andermaal aan de bank bleef gekluisterd.

Serie A

Juventus heeft zijn start van de competitie niet gemist en won tijdens de openingsspeeldag met 3-0 van promovendus Como. Daarbij was een hoofdrol weggelegd voor Samuel Mbangula. De 20-jarige Belg startte voor het eerst in de basiself bij de Oude Dame en behoorde meteen tot de uitblinkers. Zo opende de talentvolle flankaanvaller de score en pakte hij uit met een assist.

Premier League

In Engeland heeft Tottenham Hotspur meteen punten laten liggen. Op bezoek bij promovendus Leicester City, waar Wout Faes de match vol maakte in de defensie, kwam Spurs nochtans op voorsprong. Maar in de tweede helft zorgde oudstrijder Jamie Vardy voor de gelijkmaker en zo legde hij meteen de eindstand vast. Vardy liet het daarbij niet na om een sneer uit te delen aan de Londense club.

Witsel heeft geen plaats meer bij de Duivels ...

Meest recent

Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

4
4
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

75
75
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

26
26
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

184
184
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

75
75
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

94
94
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

180
180
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

123
123
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

104
104
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

345
345
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

101
101
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

79
79
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

167
167
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

156
156
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

435
435
'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

597
597
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

306
306
Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Wie Karl Vannieuwkerke enkel kent als VRT-anker of sportpresentator, ziet maar een deel van het ...

418
418
Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Bij RSC Anderlecht moet er in 2026 voor tientallen miljoenen euro's verkocht worden om de rekening ...

338
338
'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

België snakt naar een Divock Origi-comeback. Alleen: iedereen roept “doen”, tot ...

1368
1368
'Antwerp incasseert stevige transferdomper'

Bij Royal Antwerp FC verkochten ze de afgelopen jaren voor heel wat geld. De Great Old wist onder ...

395
395
Van Jutgla tot Fujita: hoe vergaat het deze ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

204
204
JPL-clubs dromen: deze megadeals liggen voor het grijpen

Bij onderzoeksbureau CIES berekenen ze via bepaalde data de potentiële transferwaardes van de ...

185
185
Hasi zoekt oplossing: krijgt 'floptransfer' toch een kans?

RSC Anderlecht neemt het vrijdag op tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars willen een opnieuw ...

196
196
Van De Cuyper tot Sadiki: hoe vergaat het de ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

165
165

Meer sportnieuws