Droomdebuut! Belgisch toptalent scoort puik bij Juventus

door
Droomdebuut! Belgisch toptalent scoort puik bij Juventus

Ook in de Italiaanse Serie A is de bal opnieuw aan het rollen. Maandagavond was het aan Juventus om de eerste speeldag af te sluiten. En bij de topclub uit Turijn was er zowaar een hoofdrol weggelegd voor jong talent uit België.

Jarenlang was Juventus dé toonaangevende ploeg in Italië. Zelfs na de verplichte degradatie naar derde klasse wegens het aandeel van enkele bestuursleden in het Calciopoli-schandaal, kwam de Oude Dame op indrukwekkende wijze terug. Tussen 2012 en 2020 legde de club steevast beslag op de titel.

Maar sindsdien werd het verval ingezet. Terwijl concurrerende clubs stappen voorwaarts konden zetten, bleef Juventus ter plaatse trappelen. Dat leidde tot waslijst aan mislukte transfers en trainerswissels. Ook de Europese successen van weleer konden niet langer geëvenaard worden.

Thiago Motta aan zet

Afgelopen seizoen viel Juve opnieuw tegen met een derde plaats in de Serie A en dat zonder Europese verplichtingen. De club uit Turijn pakte weliswaar de Coppa Italia als troostprijs. Dat was evenwel niet voldoende voor het bestuur. En dus besloot men om met Thiago Motta, die uitstekend werk had geleverd bij Bologna, een nieuwe coach aan te stellen.

Maandagavond begon de ex-middenvelder officieel aan zijn nieuwe avontuur bij de Oude Dame. Op het programma stond een bezoek aan promovendus Como, waar Cesc Fabregas de coach van dienst is en enkele fraaie versterkingen werden binnengehaald. En daarvoor rekende Motta ietwat verrassend op een jonge Belg.

Meteen doeltreffend

Zo mocht Samuel Mbangula in de basis starten. De 20-jarige aanvaller is een jeugdproduct van Club Brugge en Anderlecht, maar trok al op zijn 16de naar Juventus. Daar speelde hij tot dusver in de jeugdselecties. Maar na een geslaagde voorbereiding mocht hij maandagavond dus zijn officiële debuut maken bij de grote jongens.

En het werd een debuut om nooit te vergeten. Halfweg de eerste helft werd hij aangespeeld op de linkerflank. Mbangula sneed vervolgens knap naar binnen en mikte de bal in de verste hoek: 1-0 (kijk hier). De Belgische belofte-international versierde zo meteen een plekje in de harten van de Juventus-achterban, hij is tevens de eerste Belg die scoort voor de Oude Dame.

De Serie A hoort bij de drie sterkste competities van Europa ...

Meest recent

Club-ster valt zwáár door de mand: kranten geven 3 op 10

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

41
41
Extra drama voor Club: titularis afgevoerd op brancard

In de Champions League heeft Club Brugge woensdagavond een flinke opdoffer geslikt. Na een pover ...

93
93
UCL: Arsenal klopt Bayern, afgang Liverpool, CDK en Mbappé heersen

Het Bayern München van coach Vincent Kompany heeft zijn eerste nederlaag van het seizoen ...

41
41
Trieste aftocht: Sporting geeft zwak Club pak voor de broek

Club Brugge zal tijdens de drie resterende speeldagen nog vol aan de bak moeten om de League Phase ...

86
86
Domper op bloedvorm: misnoegde Trossard sjokt van veld

Leandro Trossard is de laatste weken uitstekend in vorm bij Arsenal FC. Woensdagavond startte de ...

29
29
Club krijgt klappen in Lissabon: "Hij is dé zwakke schakel"

In de Champions League dreigt Club Brugge een flinke kater te gaan oplopen. Op het veld van Sporting ...

249
249
Club Brugge van hemel naar hel: VAR kwelduivel van dienst

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdagavond op tegen Sporting CP. Even leek er een ...

179
179
Oorlogsverklaring aan DAZN: Pro League dropt fors statement

Het Belgische clubvoetbal rekent momenteel af met een heuse crisis. Rechtenhouder DAZN heeft het ...

228
228
Union verbluft Europa: "Heksenketel ongemakkelijk stil"

Union SG heeft dinsdagavond voor een zoveelste hoogtepunt gezorgd. In de Champions League gingen de ...

262
262
Uitslagen UCL: Pocognoli vloekt ondanks monumentale blunder

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli heeft woensdag twee dure punten verspeeld in de ...

32
32
Loting WK '26: Duivels moeten deze 'Poule des Doods' vrezen

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

167
167
Sporting-Club Brugge: grote favoriet nu al bekend

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Sporting CP. Een jaartje ...

342
342
Eén verrassing in basiself Club, Sporting met 3 nieuwe namen

Om 21u staat Club Brugge voor zijn vijfde opdracht in de Champions League. Het hoopt verder te gaan ...

155
155
'Anderlecht moet bliksemsnel toeslaan voor toptalent'

Het wordt uitkijken wat Anderlecht tijdens de wintermercato zal doen. Sportief directeur Olivier ...

210
210
Fink spreekt klare taal over Europese ambities

Donderdag mag KRC Genk weer aan de bak in de Europa League. Daarin krijgt het voor zijn vijfde ...

56
56
Benteke krijgt slecht nieuws: transfer in de maak?

Het was bij de Rode Duivels de voorbije maanden zoeken in de spits, maar aan Christian Benteke werd ...

67
67
Goots stelt zich grote vragen bij aanpak Antwerp

Antwerp wacht zondag een aartsmoeilijke uitwedstrijd tegen Club Brugge. De Great Old zal die ...

158
158
Pro League stapt naar rechtbank in DAZN-conflict

Er heerste de voorbije maanden al grote onzekerheid over de toekomst van het televisiecontract voor ...

154
154
DAZN-bom: één fatale clausule verplettert Belgisch voetbal

Eén zinnetje in de tender, zogezegd om de fan te beschermen, dreigt nu het hele Belgische ...

416
416
'Strijd om David helemaal los: 3 Engelse clubs all-in'

Vorig seizoen ontpopte Promise David zich tot dé revelatie bij Union. In deze jaargang heeft ...

69
69
'Renard-aankoop in lastig parket bij Anderlecht'

Olivier Renard is intussen zowat een jaar aan de slag als sportief directeur bij Anderlecht. Zijn ...

152
152
Union prijkt dankzij transfers in zeer straf lijstje

Union blijft maar indruk maken. Dinsdagavond zorgde het voor een nieuwe stunt in de Champions League ...

47
47
Mourinho vol lof: Belg verrast hem compleet

Benfica won dinsdagavond met 0-2 op het veld van Ajax. Bij de Amsterdammers kwamen drie Belgen in ...

129
129
Wijnants verrast: ‘Deze JPL-outsider haalt gewoon de top zes

Topclubs als KRC Genk, Standard, Royal Antwerp FC en AA Gent stellen tot op heden toch teleur in de ...

170
170
KRC Genk slijpt de messen: derde stunt op komst?

KRC Genk neemt het donderdag op tegen FC Basel in de Europa League. De Limburgers kunnen mits een ...

298
298

Meer sportnieuws