Droomdebuut! Belgisch toptalent scoort puik bij Juventus

265 stemmen
Droomdebuut! Belgisch toptalent scoort puik bij Juventus

Ook in de Italiaanse Serie A is de bal opnieuw aan het rollen. Maandagavond was het aan Juventus om de eerste speeldag af te sluiten. En bij de topclub uit Turijn was er zowaar een hoofdrol weggelegd voor jong talent uit België.

Jarenlang was Juventus dé toonaangevende ploeg in Italië. Zelfs na de verplichte degradatie naar derde klasse wegens het aandeel van enkele bestuursleden in het Calciopoli-schandaal, kwam de Oude Dame op indrukwekkende wijze terug. Tussen 2012 en 2020 legde de club steevast beslag op de titel.

Maar sindsdien werd het verval ingezet. Terwijl concurrerende clubs stappen voorwaarts konden zetten, bleef Juventus ter plaatse trappelen. Dat leidde tot waslijst aan mislukte transfers en trainerswissels. Ook de Europese successen van weleer konden niet langer geëvenaard worden.

LEES OOK: 'Van der Brempt plots onderwerp van miljoenenstrijd'

Thiago Motta aan zet

Afgelopen seizoen viel Juve opnieuw tegen met een derde plaats in de Serie A en dat zonder Europese verplichtingen. De club uit Turijn pakte weliswaar de Coppa Italia als troostprijs. Dat was evenwel niet voldoende voor het bestuur. En dus besloot men om met Thiago Motta, die uitstekend werk had geleverd bij Bologna, een nieuwe coach aan te stellen.

Maandagavond begon de ex-middenvelder officieel aan zijn nieuwe avontuur bij de Oude Dame. Op het programma stond een bezoek aan promovendus Como, waar Cesc Fabregas de coach van dienst is en enkele fraaie versterkingen werden binnengehaald. En daarvoor rekende Motta ietwat verrassend op een jonge Belg.

Meteen doeltreffend

Zo mocht Samuel Mbangula in de basis starten. De 20-jarige aanvaller is een jeugdproduct van Club Brugge en Anderlecht, maar trok al op zijn 16de naar Juventus. Daar speelde hij tot dusver in de jeugdselecties. Maar na een geslaagde voorbereiding mocht hij maandagavond dus zijn officiële debuut maken bij de grote jongens.

En het werd een debuut om nooit te vergeten. Halfweg de eerste helft werd hij aangespeeld op de linkerflank. Mbangula sneed vervolgens knap naar binnen en mikte de bal in de verste hoek: 1-0 (kijk hier). De Belgische belofte-international versierde zo meteen een plekje in de harten van de Juventus-achterban, hij is tevens de eerste Belg die scoort voor de Oude Dame.

De Serie A hoort bij de drie sterkste competities van Europa ...

Meest recent

'Union ziet kassa rinkelen: transfersom Scherpen bekend'

Union maakte zich op voor een leegloop, maar de grote uitgaande transfers bleven tot dusver nog uit. ...

43
43
Charaï legt verdere transferplannen Westerlo op tafel

Het is bij Westerlo al een zeer drukke transferzomer geweest. In totaal staat de teller in 't Kuipje ...

21
21
Wat een soap: toch geen Real-akkoord, vlammend statement PSG

Sinds het einde van het WK zijn ook de allergrootste clubs in actie geschoten op de transfermarkt. ...

96
96
'Anderlecht krijgt boodschap: speler kiest bestemming'

Anderlecht is nog volop bezig met zijn transferhuiswerk, ook al is de Europese campagne enkele dagen ...

222
222
Simons stuurt boodschap naar mogelijke vertrekkers OHL

We zijn amper twee weken verwijderd van de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. De ...

79
79
'Dortmund legt nieuw plan voor Karetsas op tafel'

Het is voor KRC Genk niet de makkelijkste zomermercato. De Limburgers zien vooral aan uitgaande ...

336
336
'Here we go: Real heeft topaanwinst van 100 miljoen beet'

Real Madrid haalt deze zomer fors uit op de transfermarkt, want na een tegenvallend seizoen wil het ...

123
123
'Anderlecht en Club Brugge grijpen naast target'

RSC Anderlecht en Club Brugge zijn op zoek naar versterking. Beide teams zijn voorlopig verzwakt uit ...

249
249
Club Brugge zorgt voor magisch moment bij supporters

Club Brugge begint met grote ambities aan het nieuwe seizoen. Na de landstitel van vorig jaar is de ...

369
369
Lommel SK is absolute sterkhouder kwijt aan AZ

Lommel SK heeft dingend nood aan versterking, maar de promovendus heeft nog een smaakmaker verloren. ...

43
43
‘Anderlecht op z’n kop: sterkhouder out, toptransfer in’

Bij Anderlecht komt de transfercarrousel plots op gang. Een sterkhouder kan het Lotto Park verlaten ...

565
565
'STVV beslist over terugkeer Bertaccini'

Bij STVV kende Adriano Bertaccini een geweldige periode. Hij versierde een toptransfer naar RSC ...

617
617
Jbari zet Club Brugge onder druk: tijd dringt

Club Brugge lijkt tot op heden toch wel stevig verzwakt te zijn. Het bestuur moet nog aan de bak. ...

653
653
'Anderlecht wil uitpakken met absolute toptransfer'

Dat RSC Anderlecht nog héél wat versterking nodig heeft, dat is duidelijk. Antoine ...

464
464
'Arsenal stuift door: Premier League-bom vlak na Tzolis'

Arsenal FC won afgelopen seizoen de Engelse titel en haalde de finale van de Champions League. Om ...

90
90
Drama treft Ordoñez: gedroomde transfer in acuut gevaar

Na de recordverkoop van Christos Tzolis aan Arsenal FC, is het bij Club Brugge ook de bedoeling om ...

409
409
Ex van Karl Vannieuwkerke komt met straffe bekentenis

Jarenlang bleef het stil na de pijnlijke breuk met Karl Vannieuwkerke, maar nu opent Caroline ...

92
92
Peeters in de wolken: Beveren strikt Arsenal-product

SK Beveren kroonde zich op fenomenale wijze tot kampioen in de Challenger Pro League en mag komend ...

121
121
Club plant miljoenenaankoop: toptarget zet deur wagenwijd open

Club Brugge is nog lang niet klaar op de transfermarkt. De Belgische landskampioen mikt onder meer ...

569
569
Openda heeft nieuwe club beet: transferdetails bekend

Juventus won zaterdagavond met 0-1 in de oefenpot op Standard. Loïs Openda was aanwezig in het ...

79
79
'Transferstunt na overname: Antwerp wil 75-voudig international'

Nu de veelbesproken overname eindelijk in kannen en kruiken is, kan de sportieve leiding van Antwerp ...

552
552
'Sibierski klopt op tafel: Anderlecht-tweetal móét blijven'

Hoewel de Europese campagne al begonnen is, is RSC Anderlecht lang niet klaar op de transfermarkt. ...

618
618
Ruben Van Gucht zorgt voor grote onrust in Frankrijk

De lof voor Ruben Van Gucht en zijn nieuwe wielerprogramma blijft binnenstromen, maar achter de ...

102
102
Nu al Waalse kritiek op Van Bommel: "Altijd dat gezeik"

Mark van Bommel zal de Rode Duivels naar succes moeten leiden op het EK 2028. Maar de keuze van de ...

327
327
Club brengt geldkanon in stelling: miljoenen voor twéé kleppers

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn werk in de zomerse transferwindow. Op zeker twee ...

1734
1734

Meer sportnieuws