Droomdebuut! Belgisch toptalent scoort puik bij Juventus

door
Droomdebuut! Belgisch toptalent scoort puik bij Juventus

Ook in de Italiaanse Serie A is de bal opnieuw aan het rollen. Maandagavond was het aan Juventus om de eerste speeldag af te sluiten. En bij de topclub uit Turijn was er zowaar een hoofdrol weggelegd voor jong talent uit België.

Jarenlang was Juventus dé toonaangevende ploeg in Italië. Zelfs na de verplichte degradatie naar derde klasse wegens het aandeel van enkele bestuursleden in het Calciopoli-schandaal, kwam de Oude Dame op indrukwekkende wijze terug. Tussen 2012 en 2020 legde de club steevast beslag op de titel.

Maar sindsdien werd het verval ingezet. Terwijl concurrerende clubs stappen voorwaarts konden zetten, bleef Juventus ter plaatse trappelen. Dat leidde tot waslijst aan mislukte transfers en trainerswissels. Ook de Europese successen van weleer konden niet langer geëvenaard worden.

LEES OOK: Rentree in mineur: Juventus verpest grote comeback Lukaku

Thiago Motta aan zet

Afgelopen seizoen viel Juve opnieuw tegen met een derde plaats in de Serie A en dat zonder Europese verplichtingen. De club uit Turijn pakte weliswaar de Coppa Italia als troostprijs. Dat was evenwel niet voldoende voor het bestuur. En dus besloot men om met Thiago Motta, die uitstekend werk had geleverd bij Bologna, een nieuwe coach aan te stellen.

Maandagavond begon de ex-middenvelder officieel aan zijn nieuwe avontuur bij de Oude Dame. Op het programma stond een bezoek aan promovendus Como, waar Cesc Fabregas de coach van dienst is en enkele fraaie versterkingen werden binnengehaald. En daarvoor rekende Motta ietwat verrassend op een jonge Belg.

Meteen doeltreffend

Zo mocht Samuel Mbangula in de basis starten. De 20-jarige aanvaller is een jeugdproduct van Club Brugge en Anderlecht, maar trok al op zijn 16de naar Juventus. Daar speelde hij tot dusver in de jeugdselecties. Maar na een geslaagde voorbereiding mocht hij maandagavond dus zijn officiële debuut maken bij de grote jongens.

En het werd een debuut om nooit te vergeten. Halfweg de eerste helft werd hij aangespeeld op de linkerflank. Mbangula sneed vervolgens knap naar binnen en mikte de bal in de verste hoek: 1-0 (kijk hier). De Belgische belofte-international versierde zo meteen een plekje in de harten van de Juventus-achterban, hij is tevens de eerste Belg die scoort voor de Oude Dame.

De Serie A hoort bij de drie sterkste competities van Europa ...

Meest recent

Onmisbaar bij Anderlecht: tijd dringt voor Renard

Thorgan Hazard krijgt vreemd genoeg kritiek de laatste weken. Zelfs Besnik Hasi was kritisch voor ...

29
29
STVV houdt hart vast: weldra witte rook over Vrancken

STVV kent een droomseizoen in de Jupiler Pro League. De club hoopt dat ze Wouter Vrancken nog langer ...

40
40
Snoop Dogg zorgt voor stevig bommetje in Engels voetbal

Iedereen kent Snoop Dogg vooral als rapper. Hij was vele jaren een van de beste rappers en hij ...

17
17
Sterk tegen Man Utd en Liverpool: weldra Rode Duivel?

Rudi Garcia heeft zijn WK-selectie wellicht al zo goed als in zijn hoofd voor het WK van komende ...

46
46
'Anderlecht rondt verrassende deal af in Serie A'

Bij RSC Anderlecht gaat er de komende dagen ingaand wellicht nog weinig gebeuren. Bij RSCA Futures ...

174
174
'Cercle Brugge verwent fans met twee toptransfers'

Cercle Brugge gaat de komende dagen nog een aantal stevige transfers afronden. De Bruggelingen gaan ...

94
94
Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

In de Challenger Pro League hebben Sporting Lokeren en Lierse SK nog twee nieuwe spelers ...

39
39
'Club Brugge slikt: in extremis transferbom bij Atlético'

Club Brugge weet waar het aan toe is in de tussenronde van de Champions League. Om de 1/8ste ...

316
316
Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht ...

224
224
'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

544
544
Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

75
75
Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

138
138
Nainggolan's nieuwe leven verrast: Stephanie onthult alles

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

50
50
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

407
407
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

333
333
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

180
180
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

191
191
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

140
140
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

109
109
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

502
502
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

96
96
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

353
353
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

147
147
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

916
916
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

469
469

Meer sportnieuws