Droomdebuut! Belgisch toptalent scoort puik bij Juventus

265 stemmen
Droomdebuut! Belgisch toptalent scoort puik bij Juventus

Ook in de Italiaanse Serie A is de bal opnieuw aan het rollen. Maandagavond was het aan Juventus om de eerste speeldag af te sluiten. En bij de topclub uit Turijn was er zowaar een hoofdrol weggelegd voor jong talent uit België.

Jarenlang was Juventus dé toonaangevende ploeg in Italië. Zelfs na de verplichte degradatie naar derde klasse wegens het aandeel van enkele bestuursleden in het Calciopoli-schandaal, kwam de Oude Dame op indrukwekkende wijze terug. Tussen 2012 en 2020 legde de club steevast beslag op de titel.

Maar sindsdien werd het verval ingezet. Terwijl concurrerende clubs stappen voorwaarts konden zetten, bleef Juventus ter plaatse trappelen. Dat leidde tot waslijst aan mislukte transfers en trainerswissels. Ook de Europese successen van weleer konden niet langer geëvenaard worden.

LEES OOK: ‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Thiago Motta aan zet

Afgelopen seizoen viel Juve opnieuw tegen met een derde plaats in de Serie A en dat zonder Europese verplichtingen. De club uit Turijn pakte weliswaar de Coppa Italia als troostprijs. Dat was evenwel niet voldoende voor het bestuur. En dus besloot men om met Thiago Motta, die uitstekend werk had geleverd bij Bologna, een nieuwe coach aan te stellen.

Maandagavond begon de ex-middenvelder officieel aan zijn nieuwe avontuur bij de Oude Dame. Op het programma stond een bezoek aan promovendus Como, waar Cesc Fabregas de coach van dienst is en enkele fraaie versterkingen werden binnengehaald. En daarvoor rekende Motta ietwat verrassend op een jonge Belg.

Meteen doeltreffend

Zo mocht Samuel Mbangula in de basis starten. De 20-jarige aanvaller is een jeugdproduct van Club Brugge en Anderlecht, maar trok al op zijn 16de naar Juventus. Daar speelde hij tot dusver in de jeugdselecties. Maar na een geslaagde voorbereiding mocht hij maandagavond dus zijn officiële debuut maken bij de grote jongens.

En het werd een debuut om nooit te vergeten. Halfweg de eerste helft werd hij aangespeeld op de linkerflank. Mbangula sneed vervolgens knap naar binnen en mikte de bal in de verste hoek: 1-0 (kijk hier). De Belgische belofte-international versierde zo meteen een plekje in de harten van de Juventus-achterban, hij is tevens de eerste Belg die scoort voor de Oude Dame.

De Serie A hoort bij de drie sterkste competities van Europa ...

Meest recent

Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

5
5
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

16
16
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

68
68
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

19
19
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

7
7
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

27
27
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

230
230
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

141
141
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

92
92
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

442
442
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

449
449
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

143
143
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

80
80
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

80
80
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

169
169
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

72
72
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

120
120
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

408
408
Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

34
34
Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

Thibaut Courtois dropte donderdag op zijn persconferentie een bommetje door te verklaren dat de kans ...

191
191
Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

110
110
‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

331
331
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

174
174
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

77
77
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

875
875

Meer sportnieuws