Ook Club-fans geraakt met vuurwerk, Antwerp moet straf vrezen

door
Ook Club-fans geraakt met vuurwerk, Antwerp moet straf vrezen

De topper van zondagmiddag tussen Club Brugge en Antwerp FC (1-0) werd ontsierd door een verwerpelijk incident in de slotfase. Zo werd vanuit het bezoekende vak met vuurwerk richting Club-speler Gustaf Nilsson gegooid. En dat voorval heeft mogelijk zware gevolgen voor de Great Old.

Met een voorsprong van slechts één doelpunt voor Club, beloofde het nog een spannende slotfase te worden. Maar die werd grotendeels onthoofd door een, weliswaar lichte, rode kaart van Denis Odoi. De ervaren kracht ging volgens scheidsrechter Lothar D'hondt te zwaar door op Nilsson en kreeg een tweede geel tegen uitgerekend zijn ex-ploeg.

Die fase was echter niet naar de zin van de bezoekende supporters. Maar enkele onverlaten gingen zwaar over de schreef in het uiten van hun ongenoegen. Zo werd met aangestoken vuurpijlen richting Nilsson gegooid. Eén daarvan belandde slechts op een metertje van zijn hoofd.

LEES OOK: Natte droom Anderlecht: Overmars naar Lotto Park?

Ook supporters geraakt

Gelukkig werd de Zweedse spits niet geraakt. Uiteindelijk liet D'hondt de wedstrijd eventjes stilleggen om een boodschap te laten verkondigen via de speakers. Vervolgens keerde rust ietwat terug en kon de wedstrijd afgewerkt worden zonder verdere incidenten.

Achteraf bleek evenwel dat er nog meer aan de hand was. Zo meldt Het Laatste Nieuws dat er bij de bewuste fase ook twee vuurpijlen in het vak van de Club Brugge-aanhang was beland. Daarbij zouden minstens twee Brugse supporters verwondigen hebben opgelopen. 

Wachten op matchverslag

Het wordt afwachten welk gevolg de ordediensten en betrokken partijen aan dit voorval zullen geven. Antwerp riskeert in ieder geval een stevige sanctie, al wordt het daarvoor afwachten naar hoe de fase wordt beschreven in het officiële scheidsrechtersrapport. Indien daaruit blijkt dat D'hondt de match officieel stillegde, dan zou de Great Old tot liefst drie matchen achter gesloten deuren riskeren.

De politie moet een onderzoek opstarten ...

Meest recent

Leko klopt zichzelf op de borst: "Sinds ik er ben..."

Club Brugge moet dit weekend aan de bak tegen Cercle Brugge. Een Brugse derby, waarbij puntenverlies ...

13
13
Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

317
317
Grote crisis bij Antwerp: Goots velt oordeel over toekomst

Royal Antwerp FC verloor kansloos met 0-4 van een zeer sterk RSC Anderlecht. De score was nog ...

58
58
'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

185
185
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

38
38
Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

349
349
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

105
105
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

48
48
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

339
339
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

97
97
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

229
229
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

258
258
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

732
732
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

93
93
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

189
189
Straffe Anderlecht-comeback? Ariël Jacobs reageert

RSC Anderlecht pakte in de beker een ferme opsteker door zich onverhoopt te kwalificeren voor de ...

454
454
Ophef na Atlético-Barça: Flick compleet over de rooie

FC Barcelona kreeg in de beker een ferm pak slaag van Atlético Madrid, de tegenstander van ...

58
58
De Cat spaart lof niet over Taravel: “Hij had gelijk”

RSC Anderlecht zat de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen, maar tegen Royal Antwerp FC ...

304
304
‘Romano dropt groot transfernieuws over Stankovic’

Aleksandar Stankovic is een schot in de roos bij Club Brugge. Blauw-Zwart haalde de middenvelder ...

320
320
Openda helemaal afgemaakt door Italiaans icoon

Het was toch een verrassing toen eind augustus het nieuws kwam dat Loïs Openda een toptransfer ...

127
127
'Anderlecht zet verrassende stap in zoektocht naar TD'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de bekerfinale en dat was een welkome opsteker in ...

655
655
Kompany balt vuist: Bayern maakt einde aan transfersaga

Vincent Kompany kan zeer tevreden zijn over het seizoen van Bayern München tot dusver. Zijn ...

52
52
Grote transferverrassing rond Igor Thiago

Igor Thiago zag zijn eerste seizoen bij Brentford nog in rook opgaan door aanhoudend blessureleed, ...

107
107
Om deze reden zat Mignolet plots naast Garcia bij loting

Donderdagavond vond in Brussel de loting plaats voor de volgende editie van de Nations League. De ...

206
206
Overname Antwerp op komst? Club bevestigt gesprekken

Er wordt intussen al een hele tijd druk gespeculeerd over de toekomst van Antwerp. Sinds de titel in ...

864
864

Meer sportnieuws