Ook Club-fans geraakt met vuurwerk, Antwerp moet straf vrezen

door
Ook Club-fans geraakt met vuurwerk, Antwerp moet straf vrezen

De topper van zondagmiddag tussen Club Brugge en Antwerp FC (1-0) werd ontsierd door een verwerpelijk incident in de slotfase. Zo werd vanuit het bezoekende vak met vuurwerk richting Club-speler Gustaf Nilsson gegooid. En dat voorval heeft mogelijk zware gevolgen voor de Great Old.

Met een voorsprong van slechts één doelpunt voor Club, beloofde het nog een spannende slotfase te worden. Maar die werd grotendeels onthoofd door een, weliswaar lichte, rode kaart van Denis Odoi. De ervaren kracht ging volgens scheidsrechter Lothar D'hondt te zwaar door op Nilsson en kreeg een tweede geel tegen uitgerekend zijn ex-ploeg.

Die fase was echter niet naar de zin van de bezoekende supporters. Maar enkele onverlaten gingen zwaar over de schreef in het uiten van hun ongenoegen. Zo werd met aangestoken vuurpijlen richting Nilsson gegooid. Eén daarvan belandde slechts op een metertje van zijn hoofd.

LEES OOK: Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Ook supporters geraakt

Gelukkig werd de Zweedse spits niet geraakt. Uiteindelijk liet D'hondt de wedstrijd eventjes stilleggen om een boodschap te laten verkondigen via de speakers. Vervolgens keerde rust ietwat terug en kon de wedstrijd afgewerkt worden zonder verdere incidenten.

Achteraf bleek evenwel dat er nog meer aan de hand was. Zo meldt Het Laatste Nieuws dat er bij de bewuste fase ook twee vuurpijlen in het vak van de Club Brugge-aanhang was beland. Daarbij zouden minstens twee Brugse supporters verwondigen hebben opgelopen. 

Wachten op matchverslag

Het wordt afwachten welk gevolg de ordediensten en betrokken partijen aan dit voorval zullen geven. Antwerp riskeert in ieder geval een stevige sanctie, al wordt het daarvoor afwachten naar hoe de fase wordt beschreven in het officiële scheidsrechtersrapport. Indien daaruit blijkt dat D'hondt de match officieel stillegde, dan zou de Great Old tot liefst drie matchen achter gesloten deuren riskeren.

De politie moet een onderzoek opstarten ...

Meest recent

Anderlecht heeft groot bekernieuws voor de fans

RSC Anderlecht speelt volgende week de bekerfinale tegen Union SG. De Brusselaars hopen dat de derde ...

38
38
Doorgestuurd bij RSCA: "Ajax en PSV mogen aankloppen"

Ismaël Baouf kende een fantastisch seizoen bij Cambuur. Zij promoveerden naar de Eredivisie en ...

35
35
Pakken JPL-clubs uit met doorgestuurde RSCA-sensatie?

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

52
52
Arsenal naar Champions League-finale na zenuwslopende partij

Vanavond stond in de Champions League de terugwedstrijd van de halve finale tussen Arsenal en ...

43
43
Weergaloos STVV is ‘hot’: "Wie van hen gaat blijven?"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn geschiedenis. De Truienaars zijn dit jaar veruit de ...

66
66
Patro met straffe prestatie: "We zijn er heel fier op"

Patro Eisden kende alweer een sterk seizoen. Het stond weer in de Promotion Play-Offs, maar daar was ...

54
54
Sonck en Van der Elst zien hét grote probleem bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor kansloos met 1-3 van Club Brugge. Wesley Sonck en Franky Van der Elst waren ...

241
241
'Manchester United heeft deze gigantische transferplannen'

Manchester United staat derde in de Premier League. Michael Carrick doet het geweldig sinds hij ...

69
69
Kompany voorspelt nu al nieuw spektakelstuk

Woensdagavond ontvangt Bayern München PSG. Na de heerlijke 5-4 in Parijs kijkt iedereen ...

31
31
Jbari ziet "verontrustend" nieuws bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten ze flink aan de bak om nog een Europees ticket te bemachtigen. Achter de ...

225
225
'Vertrek Rigaux bij Club Brugge extra stap dichterbij'

Het gonst al lange tijd van de geruchten omtrent Feyenoord en Dévy Rigaux. Vorig jaar was er ...

352
352
'Club Brugge zet door: 10 miljoen voor oude bekende'

Club Brugge wil stevig uithalen op de transfermarkt. Blauw‑zwart denkt aan een miljoenenbod om de ...

654
654
Beveren raast door met volgende smaakmaker

SK Beveren maakt duidelijk werk van de A-kern voor komend seizoen. Na Lennert Martens en Bruno ...

80
80
Ajax doet geweldige zaak met verkoop ex-spits STVV

Ajax moet nog hard knokken voor een Europees ticket. De vetpotten van de Champions League zitten er ...

27
27
Verhuurde JPL-spelers: RSCA-huurlingen met geweldig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

128
128
Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

In de Relegation Play-Offs zijn de plaatsen al verdeeld, maar voorts gaat het overal om de knikkers ...

133
133
'Club Brugge gaat all-in voor droomopvolger Mignolet'

Wie er zaterdag tegen STVV postvat onder de lat is voorlopig een vraagteken bij Club Brugge, dat ...

819
819
'Genk kan cashen: PSV drukt door voor sterkhouder'

De lichtpunten vielen het afgelopen seizoen op één hand te tellen bij KRC Genk, dat ...

417
417
'Bom bij Club Brugge: Rigaux richting Feyenoord?'

Momenteel eist de titelrace uiteraard nog alle aandacht op bij Club Brugge, maar nadien zijn de ogen ...

398
398
Vanhaezebrouck verrast: "Union moet Boterberg bedanken"

Dankzij de 2-1 nederlaag tegen STVV gaf Union afgelopen weekend de koppositie uit handen. Achteraf ...

183
183
Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Dinsdag stond tijdens de Algemene Vergadering van de Pro League opnieuw de discussie omtrent het ...

458
458
'Zorgenkind bij Anderlecht: zware gevolgen voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

296
296
"Competitievervalsing" - Club drastisch bevoordeeld in titelstrijd?

Met nog vier speeldagen te gaan is het momentum in de titelstrijd volledig gekanteld in het voordeel ...

1307
1307
'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

137
137
Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

173
173

Meer sportnieuws