Ook Club-fans geraakt met vuurwerk, Antwerp moet straf vrezen

door
Ook Club-fans geraakt met vuurwerk, Antwerp moet straf vrezen

De topper van zondagmiddag tussen Club Brugge en Antwerp FC (1-0) werd ontsierd door een verwerpelijk incident in de slotfase. Zo werd vanuit het bezoekende vak met vuurwerk richting Club-speler Gustaf Nilsson gegooid. En dat voorval heeft mogelijk zware gevolgen voor de Great Old.

Met een voorsprong van slechts één doelpunt voor Club, beloofde het nog een spannende slotfase te worden. Maar die werd grotendeels onthoofd door een, weliswaar lichte, rode kaart van Denis Odoi. De ervaren kracht ging volgens scheidsrechter Lothar D'hondt te zwaar door op Nilsson en kreeg een tweede geel tegen uitgerekend zijn ex-ploeg.

Die fase was echter niet naar de zin van de bezoekende supporters. Maar enkele onverlaten gingen zwaar over de schreef in het uiten van hun ongenoegen. Zo werd met aangestoken vuurpijlen richting Nilsson gegooid. Eén daarvan belandde slechts op een metertje van zijn hoofd.

LEES OOK: 'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

Ook supporters geraakt

Gelukkig werd de Zweedse spits niet geraakt. Uiteindelijk liet D'hondt de wedstrijd eventjes stilleggen om een boodschap te laten verkondigen via de speakers. Vervolgens keerde rust ietwat terug en kon de wedstrijd afgewerkt worden zonder verdere incidenten.

Achteraf bleek evenwel dat er nog meer aan de hand was. Zo meldt Het Laatste Nieuws dat er bij de bewuste fase ook twee vuurpijlen in het vak van de Club Brugge-aanhang was beland. Daarbij zouden minstens twee Brugse supporters verwondigen hebben opgelopen. 

Wachten op matchverslag

Het wordt afwachten welk gevolg de ordediensten en betrokken partijen aan dit voorval zullen geven. Antwerp riskeert in ieder geval een stevige sanctie, al wordt het daarvoor afwachten naar hoe de fase wordt beschreven in het officiële scheidsrechtersrapport. Indien daaruit blijkt dat D'hondt de match officieel stillegde, dan zou de Great Old tot liefst drie matchen achter gesloten deuren riskeren.

De politie moet een onderzoek opstarten ...

Meest recent

Stand UEL: Genk mag blijven dromen van 1/8ste finales

Nog één speeldag te gaan en de League Phase van de Europa League zit erop. Hoog tijd ...

13
13
Genk door in Europa League na uiterst tumultueuze avond

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind november weer kunnen winnen. In de Europa League klopte het ...

50
50
'Club Brugge de waanzin voorbij: transfersom van 48 miljoen'

Als het van de clubleiding afhangt, houdt Club Brugge zijn sterkhouders tijdens de huidige ...

285
285
UEL: Pijnlijke avond Belgische keepers, Lille in de penarie

In de Europa League werd donderdagavond de voorlaatste speeldag van de League Phase afgewerkt. De ...

37
37
Schokkende details incidenten Utrecht-Genk: "Nog nooit meegemaakt"

In de Europa League ging KRC Genk donderdagavond op bezoek bij FC Utrecht. Maar de match moest bijna ...

528
528
Zulte Waregem slaat toe: aanwinst tekent tot 2028

Zulte Waregem heeft de selectie van coach Sven Vandenbroeck verder versterkt. Zo kondigde Essevee ...

63
63
'Genk opent gesprekken voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk wil donderdagavond in Utrecht zijn eerste overwinning sinds eind november boeken. ...

137
137
Utrecht-Genk uitgesteld: peperspray ingezet, uitfans niet meer binnen

In de Europa League kruist KRC Genk donderdagavond de degens met FC Utrecht. Maar de aftrap van dat ...

820
820
Straffe transfer Dzeko, United laat grote naam gaan

De winterse transferperiode nadert stilaan zijn climax, maar er wordt nog lustig van club gewisseld. ...

85
85
UEL: Feyenoord bezweert crisis, Tielemans klopt Tedesco

Donderdag wordt de voorlaatste speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. Tijdens ...

35
35
Hayen zoekt eerste zege: grote verrassing in basiself

KRC Genk zoekt nog steeds naar zijn eerste overwinning onder hoofdcoach Nicky Hayen. Die hoopt het ...

57
57
'Anderlecht ontploft: winterknaller schiet naar 30 miljoen’

Anderlecht heeft deze week geïnformeerd naar een 19-jarige flankaanvaller uit Spanje. En net nu ...

574
574
'Man United wild van JPL-chouchou: droomtransfer in zicht'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

396
396
'Drie wintertransfers: Club haalt miljoenenkanon boven'

Club Brugge is stilaan onder stoom aan het komen op de winterse transfermarkt. Blauw-Zwart ...

1241
1241
KVM met rug tegen muur gezet: steunpilaar dropt transfereis

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

368
368
Handtekeningen gezet: Duranville verrast met nieuwe club

Julien Duranville zag zijn carrière de voorbije maanden helemaal in het slop belandden. Maar ...

43
43
Pijnlijke details Noa Lang-aftocht: opvallende rol Lukaku

Amper een half seizoen na zijn komst, staat Noa Lang alweer op punt om SSC Napoli te verlaten. ...

210
210
'Mooie comeback bij Anderlecht: contractvoorstel op tafel'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

508
508
'Leko houdt adem in: transfersoap bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt de kern in januari te versterken, maar Ivan Leko dreigt ook nog enkele ...

338
338
'Kindermans hakt knoop door: Anderlecht of Antwerp?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, waar Luis Vazquez en Mads Kikkenborg werden ingeruild voor ...

891
891
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

245
245
'Club Brugge heeft beet: groen licht voor toptarget'

De beloofde versterking bleef tot dusver achterwege, maar stilaan lijkt Club Brugge ontwaakt uit ...

655
655
'Anderlecht en AA Gent lopen blauwtje bij dure vogel'

Ook in deze wintermercato komen de Belgische topploegen geregeld in mekaars vaarwater terecht. Na ...

108
108
Leko vloekt: voetbalbond maakt schorsing Ordonez bekend

In de Champions League blijft Club Brugge in de running voor de knock-outfase, maar ook in eigen ...

631
631
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk?

KRC Genk moet de knop snel omdraaien na de nederlaag tegen Zulte Waregem, want in de Europa League ...

409
409

Meer sportnieuws