Ook Club-fans geraakt met vuurwerk, Antwerp moet straf vrezen

754 stemmen
Ook Club-fans geraakt met vuurwerk, Antwerp moet straf vrezen

De topper van zondagmiddag tussen Club Brugge en Antwerp FC (1-0) werd ontsierd door een verwerpelijk incident in de slotfase. Zo werd vanuit het bezoekende vak met vuurwerk richting Club-speler Gustaf Nilsson gegooid. En dat voorval heeft mogelijk zware gevolgen voor de Great Old.

Met een voorsprong van slechts één doelpunt voor Club, beloofde het nog een spannende slotfase te worden. Maar die werd grotendeels onthoofd door een, weliswaar lichte, rode kaart van Denis Odoi. De ervaren kracht ging volgens scheidsrechter Lothar D'hondt te zwaar door op Nilsson en kreeg een tweede geel tegen uitgerekend zijn ex-ploeg.

Die fase was echter niet naar de zin van de bezoekende supporters. Maar enkele onverlaten gingen zwaar over de schreef in het uiten van hun ongenoegen. Zo werd met aangestoken vuurpijlen richting Nilsson gegooid. Eén daarvan belandde slechts op een metertje van zijn hoofd.

LEES OOK: Gheysens onder druk: Antwerp-overname in stroomversnelling?

Ook supporters geraakt

Gelukkig werd de Zweedse spits niet geraakt. Uiteindelijk liet D'hondt de wedstrijd eventjes stilleggen om een boodschap te laten verkondigen via de speakers. Vervolgens keerde rust ietwat terug en kon de wedstrijd afgewerkt worden zonder verdere incidenten.

Achteraf bleek evenwel dat er nog meer aan de hand was. Zo meldt Het Laatste Nieuws dat er bij de bewuste fase ook twee vuurpijlen in het vak van de Club Brugge-aanhang was beland. Daarbij zouden minstens twee Brugse supporters verwondigen hebben opgelopen. 

Wachten op matchverslag

Het wordt afwachten welk gevolg de ordediensten en betrokken partijen aan dit voorval zullen geven. Antwerp riskeert in ieder geval een stevige sanctie, al wordt het daarvoor afwachten naar hoe de fase wordt beschreven in het officiële scheidsrechtersrapport. Indien daaruit blijkt dat D'hondt de match officieel stillegde, dan zou de Great Old tot liefst drie matchen achter gesloten deuren riskeren.

De politie moet een onderzoek opstarten ...

Meest recent

'Monaco shopt in JPL en beslist over Faes'

Voor AS Monaco eindigde het seizoen vorig weekend met een ontgoocheling. Het ging in zijn slotmatch ...

6
6
Standard grijpt de macht in PO2, Genk verliest weer punten

Standard heeft op de voorlaatste speeldag een grote stap gezet richting eindwinst in de Europe ...

91
91
Arsenal is kampioen: puntenverlies City beslist titelstrijd

Het doek is dinsdagavond gevallen over de Engelse titelstrijd. Arsenal heeft zich na maar liefst 22 ...

69
69
Burgess kent zijn sanctie na pikante uitspraken

Union moet in de komende dagen hopen op een mirakel om nog landskampioen te worden. Het mag zelf ...

107
107
Nieuwe coach Essevee verklaart verrassende keuze

Bij Zulte Waregem wilden ze na het verzekeren van het behoud zo snel mogelijk de trainersknoop voor ...

65
65
'Titanenstrijd los: 3 grootmachten melden zich voor Tzolis'

Donderdag kan Club Brugge met een zege tegen KV Mechelen de landstitel veroveren. Als dat lukt, zal ...

314
314
'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

82
82
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

209
209
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

666
666
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

19
19
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

498
498
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

98
98
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

233
233
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

806
806
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

120
120
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

214
214
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

210
210
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

563
563
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

542
542
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

974
974
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

343
343
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

531
531
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

327
327
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

208
208
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

453
453

Meer sportnieuws