Ook Club-fans geraakt met vuurwerk, Antwerp moet straf vrezen

door
Ook Club-fans geraakt met vuurwerk, Antwerp moet straf vrezen

De topper van zondagmiddag tussen Club Brugge en Antwerp FC (1-0) werd ontsierd door een verwerpelijk incident in de slotfase. Zo werd vanuit het bezoekende vak met vuurwerk richting Club-speler Gustaf Nilsson gegooid. En dat voorval heeft mogelijk zware gevolgen voor de Great Old.

Met een voorsprong van slechts één doelpunt voor Club, beloofde het nog een spannende slotfase te worden. Maar die werd grotendeels onthoofd door een, weliswaar lichte, rode kaart van Denis Odoi. De ervaren kracht ging volgens scheidsrechter Lothar D'hondt te zwaar door op Nilsson en kreeg een tweede geel tegen uitgerekend zijn ex-ploeg.

Die fase was echter niet naar de zin van de bezoekende supporters. Maar enkele onverlaten gingen zwaar over de schreef in het uiten van hun ongenoegen. Zo werd met aangestoken vuurpijlen richting Nilsson gegooid. Eén daarvan belandde slechts op een metertje van zijn hoofd.

LEES OOK: 'Exodus van start: Antwerp verliest eerste steunpilaar'

Ook supporters geraakt

Gelukkig werd de Zweedse spits niet geraakt. Uiteindelijk liet D'hondt de wedstrijd eventjes stilleggen om een boodschap te laten verkondigen via de speakers. Vervolgens keerde rust ietwat terug en kon de wedstrijd afgewerkt worden zonder verdere incidenten.

Achteraf bleek evenwel dat er nog meer aan de hand was. Zo meldt Het Laatste Nieuws dat er bij de bewuste fase ook twee vuurpijlen in het vak van de Club Brugge-aanhang was beland. Daarbij zouden minstens twee Brugse supporters verwondigen hebben opgelopen. 

Wachten op matchverslag

Het wordt afwachten welk gevolg de ordediensten en betrokken partijen aan dit voorval zullen geven. Antwerp riskeert in ieder geval een stevige sanctie, al wordt het daarvoor afwachten naar hoe de fase wordt beschreven in het officiële scheidsrechtersrapport. Indien daaruit blijkt dat D'hondt de match officieel stillegde, dan zou de Great Old tot liefst drie matchen achter gesloten deuren riskeren.

De politie moet een onderzoek opstarten ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

80
80
'Kompany hakt knoop door over komst Rode Duivel'

Bayern München zag deze week zijn droom uiteen spatten, want het moest in de halve finale van ...

0
0
Raman spreekt over einde carrière en haalt uit

KV Mechelen beleeft een boerenjaar en mag nog altijd dromen van een Europees ticket. Voor Benito ...

17
17
'Club Brugge pakt groots uit met revolutionair plan'

Bij Club Brugge namen ze de voorbije jaren een grote voorsprong op de concurrentie in België. ...

80
80
Europese finalisten gekend: ontdek de grote favorieten

De kaarten in de drie Europese competities zijn geschud. De voorbije dagen werden de tickets ...

31
31
'Revolutie bij Anderlecht: Sibierski krijgt carte blanche'

Met Antoine Sibierski heeft RSC Anderlecht eindelijk zijn nieuwe sportief directeur beet. Tijdens ...

154
154
Nieuwe wending Real-soap: Valderde komt zelf met statement

De crisis bij Real Madrid escaleerde deze week helemaal met een heftig incident tussen Federico ...

52
52
UEL/UECL: Tielemans naar finale, Penders en co sneuvelen

Donderdagavond werden de tickets voor de finales van de Europa en Conference League afgewerkt. In ...

49
49
'Bestuur nu al op scherp: historische mercato Club Brugge'

Club Brugge wil zich in de komende weken verzekeren van zijn 20ste landstitel, maar achter de ...

347
347
Trainingsgevecht zindert na: Real onderneemt stappen

Enkele dagen voor El Clasico op het veld van FC Barcelona, staat Real Madrid in vuur en vlam. De ...

91
91
Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

KRC Genk hoopt in de komende weken alsnog een Europees ticket te veroveren, maar ondertussen is men ...

158
158
'City en United knokken om Duivel, Kompany op de loer'

Verschillende Rode Duivels komen tijdens nakende zomermercato in aanmerking voor een mooie transfer. ...

134
134
'Exodus van start: Antwerp verliest eerste steunpilaar'

Antwerp FC staat opnieuw voor een drukke zomermercato. De sportieve leiding van de Great Old zal ...

628
628
'Vertrek Tzolis krijgt vorm: eisen Club Brugge gelekt'

Club Brugge neemt komende zomer afscheid van verschillende sterkhouders. Even laaide de hoop op een ...

407
407
'Irritaties bij Genk-bestuur: spelers intern aangepakt'

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

529
529
Kompany hakt knoop door: Kane legt bom onder Bayern

De toekomst van Harry Kane bepaalt meer dan alleen de aanval van Bayern. Vincent Kompany botst ...

249
249
Real op apegapen: Valverde naar hospitaal na nieuwe knokpartij

Aanstaande zondag wil Real Madrid er alles aan doen om te voorkomen dat FC Barcelona kampioen speelt ...

227
227
Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Union SG legde de voorbije jaren een indrukwekkend parcours af en deed sinds zijn promotie op ...

236
236
Kompany zwaar bestolen? Antwoord klaar en duidelijk

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

236
236
KV Kortrijk haalt slag thuis: steunpilaar mee naar JPL

Na één jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn ...

65
65
Vier toppers, één verrassing: ontdek de Europese topscorers

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal nadert met rasse schreden en dus staan ook nog heel wat ...

82
82
'Pittige vuurdoop: Sibierski krijgt eerste transferopdracht'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

439
439
'Club Brugge kaalgeplukt: ook Forbs richting exit?'

Of de titelrace tot een goed einde zal worden gebracht valt nog af te wachten, maar hoe dan ook mag ...

698
698
'Duiventil in Genk: verlanglijst De Condé lekt uit'

Of het nog een Europees ticket kan bemachtigen valt voorlopig af te wachten, maar dat KRC Genk ...

535
535
Anderlecht-fans spuwen gal: bestuur in het verweer

Daags na de officiële voorstelling van Antoine Sibierski als technisch directeur zit het er ...

303
303
'Frisse wind bij Club Brugge: unieke kans toptalent'

Om de zopas veroverde leidersplaats te verdedigen rekent Club Brugge zaterdag tegen STVV mogelijk op ...

521
521

Meer sportnieuws