Club bedwingt crisis: overbodige strafschop nekt Antwerp

600 stemmen
Club bedwingt crisis: overbodige strafschop nekt Antwerp

Club Brugge heeft na vier speeldagen dan toch zijn eerste overwinning van het seizoen beet. Op eigen veld kwam de landskampioen bij momenten nochtans goed weg tegen Antwerp FC. Maar een overbodige strafschop, omgezet door Gustaf Nilsson, bleek voldoende voor de zege: 1-0.

Voor aanvang van de wedstrijd was de druk bijzonder groot in het Brugse kamp. Met 1 op 9 had de titelverdediger zijn competitiestart dan ook volledig gemist. Bij een nieuwe nederlaag zou coach Hayen zelfs moeten vrezen voor zijn positie. Zijn Antwerp-collega De Roeck voorspelde dan ook een vurige start van de thuisploeg. En hij kreeg gelijk.

Zo probeerde Club de match meteen in handen te nemen, wat ook lukte. De Bruggelingen gingen verwoed op zoek naar een vroege goal en kwamen daar ook dichtbij, een poging van Nilsson belandde echter op het doelkader. En de Zweed liet nog meer kansen liggen voor rust. Tzolis en Skov Olsen botsten dan weer op een goed keepende Lammens.

LEES OOK: Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Mignolet staat pal

Antwerp hield evenwel stand en kon zelf ook voor de nodige dreiging zorgen. Mignolet moest in de eerste helft meermaals aan de bak op pogingen van Kerk en op de goede corners van Chery. Aan kansen dus geen gebrek in de eerste helft, aan doelpunten des te meer. Zo stond het aan de rust nog steeds 0-0.

Na de pauze bleef de match op en af gaan, maar het algemene niveau ging zienderogen naar omlaag. Nilsson probeerde wel te dreigen namens de thuisploeg, Ondrejka waagde zijn kans voor Antwerp. Ook Janssen en Chery lieten het na om de bezoekers op voorsprong te trappen. En die missers kwamen de Great Old duur te staan.

Dure strafschopfout Doumbia

Na een goede actie van Club ging de jonge Doumbia immers in de fout. Hij haalde Vermant onnodig neer in de zestien en veroorzaakte zo een penalty. Ondanks zijn gemiste kansen mocht Nilsson aanleggen voor de elfmeter. Dit keer faalde de Zweed niet: zijn strafschop ging keihard tegen de touwen. Dat bleek ook voldoende voor de zege.

Zeker nadat Odoi nog werd uitgesloten tegen zijn ex-club, was de match gespeeld. Antwerp zette in het slot nog alles op alles, maar scoorde uiteindelijk niet. Crisis bezworen in Brugge, al komend weekend toch maar best bevestigd worden tegen promovendus Dender.

Club Brugge verdiende de overwinning het meest ...

Meest recent

Mechele of Theate in basis? Albert geeft duidelijke voorkeur

Maandag steken de Rode Duivels de Atlantische Oceaan over richting het WK-basiskamp in Seattle. Op ...

142
142
Hazard spreekt zich uit: België dé WK-verrassing?

De Rode Duivels hebben zaterdag indruk gemaakt tijdens hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. Voor de ...

62
62
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

190
190
TU: 'Club vindt opvolger Mignolet, transferknaller Trossard'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

303
303
Antwerp wrijft zich in de handen: goud duo staat op

Er kloppen heel wat Belgische talenten op de deur. Ook bij Royal Antwerp FC focussen ze meer en meer ...

255
255
‘Garcia’s WK-verrassing: belangrijke pion plots gedumpt’

Het WK komt nu wel heel dichtbij. De voorbereiding van de Rode Duivels zit erop met overwinningen ...

137
137
Temptation-drama: "Annelien Coorevits is rasechte mannenhater"

Annelien Coorevits heeft de voorbije dagen bijzonder harde kritiek over zich heen gekregen. Niet ...

80
80
'Garcia ziet het niet zitten in deze Rode Duivel'

De voorbereiding voor het WK zit erop voor de Rode Duivels. Als eerste tegenstander wacht Egypte en ...

320
320
‘Jérémy Doku slaat grote transferslag vlak voor WK’

Jérémy Doku is on fire. De buitenspeler was op het einde van het seizoen al in ...

208
208
Basisplek Vanaken op WK afgemaakt: “Doet Garcia niet”

Hans Vanaken is een belangrijk onderdeel geworden van de selectie van bondscoach Rudi Garcia. De ...

229
229
Union SG slaat keihard terug op Belgische topclubs

Union SG werd vorig seizoen landskampioen en afgelopen seizoen won het de beker en werd het tweede ...

411
411
WK Duivels? Joos en Vandenbempt vellen verdict

De Rode Duivels maken zich klaar voor het WK. Het grootste voetbaltoernooi loert om de hoek. Peter ...

170
170
‘Cercle Brugge zet door voor ervaren goalgetter’

Cercle Brugge nam afscheid van Dante Vanzeir en Steve Ngoura lokt interesse van RC Lens. De ...

123
123
Croonen waarschuwt Club Brugge & co met groots plan

KRC Genk stelde Thibaut Courtois voor als een nieuwe investeerder via NXTPLAY. De doelman van Real ...

430
430
Jeremy Doku laat niemand onberoerd met verrassend bericht

Jeremy Doku heeft opnieuw de aandacht naar zich toegetrokken. De aanvaller van de Rode Duivels ...

143
143
Albert lyrisch over Duivel: "Boegbeeld van Belgisch voetbal"

Philippe Albert is een ervaringsdeskundige als het over de Rode Duivels gaat. Hij speelde mee op ...

161
161
Garcia hakt knopen door: 'dit is de basisploeg tegen Egypte'

België trekt met vertrouwen naar het WK. De Rode Duivels wonnen met 0-2 van Kroatië en met ...

542
542
Enorm pijnlijk voor Vanaken: Garcia kiest voor power

Hans Vanaken kreeg bij de Rode Duivels opnieuw een harde boodschap. Niet omdat hij slecht inviel, ...

848
848
Coppens vertelt hét geheim van STVV en volgende uitdaging?

STVV kende een waanzinnig knap seizoen. Ze eindigden derde en spelen al zeker tot januari Europees ...

89
89
Garcia heeft luxeprobleem: drie Duivels voor één plek

De Rode Duivels hebben veel weelde op het middenveld. Bondscoach Rudi Garcia heeft er dus keuze te ...

226
226
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

273
273
‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

60
60
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

654
654
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

133
133
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

207
207

Meer sportnieuws