Club bedwingt crisis: overbodige strafschop nekt Antwerp

door
Club bedwingt crisis: overbodige strafschop nekt Antwerp

Club Brugge heeft na vier speeldagen dan toch zijn eerste overwinning van het seizoen beet. Op eigen veld kwam de landskampioen bij momenten nochtans goed weg tegen Antwerp FC. Maar een overbodige strafschop, omgezet door Gustaf Nilsson, bleek voldoende voor de zege: 1-0.

Voor aanvang van de wedstrijd was de druk bijzonder groot in het Brugse kamp. Met 1 op 9 had de titelverdediger zijn competitiestart dan ook volledig gemist. Bij een nieuwe nederlaag zou coach Hayen zelfs moeten vrezen voor zijn positie. Zijn Antwerp-collega De Roeck voorspelde dan ook een vurige start van de thuisploeg. En hij kreeg gelijk.

Zo probeerde Club de match meteen in handen te nemen, wat ook lukte. De Bruggelingen gingen verwoed op zoek naar een vroege goal en kwamen daar ook dichtbij, een poging van Nilsson belandde echter op het doelkader. En de Zweed liet nog meer kansen liggen voor rust. Tzolis en Skov Olsen botsten dan weer op een goed keepende Lammens.

LEES OOK: Patrick Goots voorspelt: droomscenario Antwerp in 2026?

Mignolet staat pal

Antwerp hield evenwel stand en kon zelf ook voor de nodige dreiging zorgen. Mignolet moest in de eerste helft meermaals aan de bak op pogingen van Kerk en op de goede corners van Chery. Aan kansen dus geen gebrek in de eerste helft, aan doelpunten des te meer. Zo stond het aan de rust nog steeds 0-0.

Na de pauze bleef de match op en af gaan, maar het algemene niveau ging zienderogen naar omlaag. Nilsson probeerde wel te dreigen namens de thuisploeg, Ondrejka waagde zijn kans voor Antwerp. Ook Janssen en Chery lieten het na om de bezoekers op voorsprong te trappen. En die missers kwamen de Great Old duur te staan.

Dure strafschopfout Doumbia

Na een goede actie van Club ging de jonge Doumbia immers in de fout. Hij haalde Vermant onnodig neer in de zestien en veroorzaakte zo een penalty. Ondanks zijn gemiste kansen mocht Nilsson aanleggen voor de elfmeter. Dit keer faalde de Zweed niet: zijn strafschop ging keihard tegen de touwen. Dat bleek ook voldoende voor de zege.

Zeker nadat Odoi nog werd uitgesloten tegen zijn ex-club, was de match gespeeld. Antwerp zette in het slot nog alles op alles, maar scoorde uiteindelijk niet. Crisis bezworen in Brugge, al komend weekend toch maar best bevestigd worden tegen promovendus Dender.

Club Brugge verdiende de overwinning het meest ...

Meest recent

Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

KRC Genk kent een matig seizoen. In Europa draait het goed, maar in België stellen de ...

20
20
Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

RSC Anderlecht doet het voorlopig niet beter dan vorig seizoen. In de competitie staan ze na een ...

64
64
Charles Vanhoutte krijgt na lange soap een nieuwe trainer

Charles Vanhoutte maakte begin september nog een verrassende transfer. Enkele dagen nadat de ...

7
7
'Man City en Liverpool krijgen deadline voor monsterdeal'

De wintermercato moet nog beginnen, maar in Engeland is de eerste megatransfer al in de maak. ...

35
35
'Club baalt hard en loopt 20 miljoen euro mis'

Club Brugge lijkt alweer voor een zeer drukke mercato te staan. Niet alleen zoekt Blauw-Zwart in ...

182
182
Albert duidt hét probleem voor de Duivels op het WK aan

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard vooral in het teken staan van het WK in de Verenigde Staten, ...

51
51
'Charleroi keihard: miscast alweer doogestuurd'

Voor Charleroi was december een vreemde maand. De Carolo's werden geschokt door het plotse vertrek ...

24
24
'Enorm transfervuurwerk op komst bij Club Brugge'

Na een zware eerste seizoenshelft genieten de Belgische clubs van een korte maar welverdiende ...

1015
1015
Benito Raman verrast iedereen met toekomstplan

KV Mechelen is tot dusver één van de revelaties van het seizoen en gaat de winterstop ...

206
206
Proto waarschuwt Anderlecht over revelatie

Anderlecht sloot zijn kalenderjaar af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi. Het gaat zo ...

202
202
'AA Gent wrijft zich in handen: miljoenentransfer op komst'

AA Gent zal in 2026 nog heel wat werk voor de boeg hebben om zich te plaatsen voor de Champions' ...

204
204
TRANSFERUURTJE: 'Iconische naam voor Ajax, schoktransfer De Winter'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

136
136
Hein vol ongeloof: “Dat is de beste transfer van Antwerp”

Royal Antwerp FC kende een jaar vol ups en downs. Van het mislopen van Europees voetbal en de ...

198
198
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

80
80
Courtois vult voorpagina’s: Spanje in de ban van Duivel

Thibaut Courtois is al jaren de nummer 1 van Real Madrid en zijn status in de Spaanse hoofdstad ...

126
126
‘De Mil stroopt mouwen op: grote transferplannen KAA Gent'

KAA Gent hoopt op een beter 2026. De Buffalo’s zagen coach Ivan Leko vertrekken naar rivaal ...

441
441
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

295
295
Conte geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

Napoli sloot 2025 af met een zege tegen Cremonese. Dat gebeurde zonder Romelu Lukaku en Kevin De ...

79
79
'Antwerp vreest: Kerk lokt lucratieve interesse'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

391
391
'Duranville en Bongonda mogen hopen op knaltransfer'

De transfermarkt opent volgende week weer zijn deuren. Voor heel wat spelers een belangrijke ...

139
139
Vanhaezebrouck: "De beste zomertransfer van Anderlecht"

RSC Anderlecht is bezig aan een matig seizoen. De druk op Olivier Renard en Besnik Hasi neemt ...

474
474
'La Louvière haalt oude bekende van RSCA als sportieve baas'

Bij La Louvière zagen ze sportief directeur David Verwilghen naar RSC Anderlecht vertrekken, ...

81
81
'Vertrek Verschaeren krijgt vorm: onderhandelingen op komst'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de wintermercato gericht versterken, maar zal dan eerst ...

459
459
Dessers zet deur open voor deze Jupiler Pro League-club

Cyriel Dessers zit met Nigeria momenteel op de Afrika Cup. De aanvaller speelt in clubverband voor ...

503
503
'Club krijgt cruciaal Onyedika-nieuws: transfersom gemeld'

Raphael Onyedika vertoeft momenteel op de Africa Cup, waar hij tot dusver niet van de bank kwam bij ...

359
359

Meer sportnieuws