Club bedwingt crisis: overbodige strafschop nekt Antwerp

door
Club bedwingt crisis: overbodige strafschop nekt Antwerp

Club Brugge heeft na vier speeldagen dan toch zijn eerste overwinning van het seizoen beet. Op eigen veld kwam de landskampioen bij momenten nochtans goed weg tegen Antwerp FC. Maar een overbodige strafschop, omgezet door Gustaf Nilsson, bleek voldoende voor de zege: 1-0.

Voor aanvang van de wedstrijd was de druk bijzonder groot in het Brugse kamp. Met 1 op 9 had de titelverdediger zijn competitiestart dan ook volledig gemist. Bij een nieuwe nederlaag zou coach Hayen zelfs moeten vrezen voor zijn positie. Zijn Antwerp-collega De Roeck voorspelde dan ook een vurige start van de thuisploeg. En hij kreeg gelijk.

Zo probeerde Club de match meteen in handen te nemen, wat ook lukte. De Bruggelingen gingen verwoed op zoek naar een vroege goal en kwamen daar ook dichtbij, een poging van Nilsson belandde echter op het doelkader. En de Zweed liet nog meer kansen liggen voor rust. Tzolis en Skov Olsen botsten dan weer op een goed keepende Lammens.

LEES OOK: Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Mignolet staat pal

Antwerp hield evenwel stand en kon zelf ook voor de nodige dreiging zorgen. Mignolet moest in de eerste helft meermaals aan de bak op pogingen van Kerk en op de goede corners van Chery. Aan kansen dus geen gebrek in de eerste helft, aan doelpunten des te meer. Zo stond het aan de rust nog steeds 0-0.

Na de pauze bleef de match op en af gaan, maar het algemene niveau ging zienderogen naar omlaag. Nilsson probeerde wel te dreigen namens de thuisploeg, Ondrejka waagde zijn kans voor Antwerp. Ook Janssen en Chery lieten het na om de bezoekers op voorsprong te trappen. En die missers kwamen de Great Old duur te staan.

Dure strafschopfout Doumbia

Na een goede actie van Club ging de jonge Doumbia immers in de fout. Hij haalde Vermant onnodig neer in de zestien en veroorzaakte zo een penalty. Ondanks zijn gemiste kansen mocht Nilsson aanleggen voor de elfmeter. Dit keer faalde de Zweed niet: zijn strafschop ging keihard tegen de touwen. Dat bleek ook voldoende voor de zege.

Zeker nadat Odoi nog werd uitgesloten tegen zijn ex-club, was de match gespeeld. Antwerp zette in het slot nog alles op alles, maar scoorde uiteindelijk niet. Crisis bezworen in Brugge, al komend weekend toch maar best bevestigd worden tegen promovendus Dender.

Club Brugge verdiende de overwinning het meest ...

Meest recent

Slag in gezicht Anderlecht en Camara: streep door Afrika Cup

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende spelers uit de Jupiler Pro League werden ...

6
6
Terreur op Bondi Beach treft ook voetbalwereld keihard

Australië werd zopas opgeschrikt door een terroristische aanslag op het wereldberoemde Bondi ...

14
14
Exact bedrag voor Leko bekend: KAA Gent-deadline voor Club

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge koos ...

84
84
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club vrezen, Antwerp pakt uit’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

148
148
Elf wereldgoals: Courtois speelt hoofdrol in Puskas Awards

Naar goede gewoonte staat de ‘The Best FIFA Football Awards’ op het programma. Morgen ...

17
17
Knaltransfer Huerta? De échte reden na opmerkelijk bezoek

De wintermercato komt eraan en de Belgische clubs zijn de markt al aan het afschuimen voor ...

179
179
Club Brugge komt met update over blessure Seys

De opmars van Joaquin Seys is indrukwekkend. De back heeft zich snel in de basisopstelling van Club ...

134
134
‘Anderlecht grijpt hard in: opvallende financiële revolutie’

RSC Anderlecht moet al jaren de knip op de uitgaven houden. De financiële situatie bij ...

210
210
Club Brugge pakt uit met nieuw retroshirt: ‘Absoluut pareltje’

Club Brugge is de afgelopen jaren uitgegroeid tot de één van de grootste clubs, al dan ...

144
144
De Cat onthult: intern op de vingers getikt door Anderlecht

Nathan De Cat is dit seizoen de grote sensatie bij RSC Anderlecht. De amper 17-jarige middenvelder ...

192
192
72ste Gouden Schoen: absolute topfavoriet nu al bekend

Vlak voor de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League van start gaat, wordt bekend gemaakt wie ...

742
742
Hoofdrol Lammens in spektakelstuk: duidelijke reactie Amorim

Manchester United en AFC Bournemouth hebben maandagavond voor één van de ...

144
144
Trainerszoektocht Genk: Joos dropt spectaculaire naam

Vlak het aanbreken van het nieuwe kalenderjaar, zit het bestuur van KRC Genk opgezadeld met een ...

656
656
Verhaeghe op plek gezet: "Club moet Hayen óók dankbaar zijn"

Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe heeft zich de voorbije dagen niet bepaald populair gemaakt. ...

440
440
'Anderlecht zet zich schrap: onverwachte club wil Stroeykens'

RSC Anderlecht zal de komende matchen geen beroep kunnen doen op Mario Stroeykens. Het paars-witte ...

454
454
Kermis op Old Trafford: Engelse pers fileert Senne Lammens

In de Premier League werden de toeschouwers op Old Trafford maandagavond verwend met een ...

246
246
Eerst kampioen, dan naar WK? De Cat spreekt heldere taal

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

320
320
'Storm bij Club Brugge: Leko’s razernij hakt erin'

Dender was de perfecte illustratie van Ivan Leko’s voetbal: Club mag winnen, maar nooit ...

652
652
'Nieuwe trainer Genk: één naam weerklinkt het luidst'

Het doek is dan toch gevallen over Thorsten Fink als hoofdcoach van KRC Genk. De Duitser betaalde ...

732
732
'Overmars dropt transferbom: Antwerp vol voor straffe comeback'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

548
548
'Vazquez buiten: Anderlecht zet zinnen op peperdure spits'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de komende wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

279
279
'Winterse toptransfer Tzolis: Club Brugge heeft beslist'

Club Brugge heeft momenteel opnieuw verschillende spelers rond lopen die op termijn in aanmerking ...

556
556
'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

541
541
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

459
459
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

563
563

Meer sportnieuws