Club bedwingt crisis: overbodige strafschop nekt Antwerp

door
Club bedwingt crisis: overbodige strafschop nekt Antwerp

Club Brugge heeft na vier speeldagen dan toch zijn eerste overwinning van het seizoen beet. Op eigen veld kwam de landskampioen bij momenten nochtans goed weg tegen Antwerp FC. Maar een overbodige strafschop, omgezet door Gustaf Nilsson, bleek voldoende voor de zege: 1-0.

Voor aanvang van de wedstrijd was de druk bijzonder groot in het Brugse kamp. Met 1 op 9 had de titelverdediger zijn competitiestart dan ook volledig gemist. Bij een nieuwe nederlaag zou coach Hayen zelfs moeten vrezen voor zijn positie. Zijn Antwerp-collega De Roeck voorspelde dan ook een vurige start van de thuisploeg. En hij kreeg gelijk.

Zo probeerde Club de match meteen in handen te nemen, wat ook lukte. De Bruggelingen gingen verwoed op zoek naar een vroege goal en kwamen daar ook dichtbij, een poging van Nilsson belandde echter op het doelkader. En de Zweed liet nog meer kansen liggen voor rust. Tzolis en Skov Olsen botsten dan weer op een goed keepende Lammens.

LEES OOK: 'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

Mignolet staat pal

Antwerp hield evenwel stand en kon zelf ook voor de nodige dreiging zorgen. Mignolet moest in de eerste helft meermaals aan de bak op pogingen van Kerk en op de goede corners van Chery. Aan kansen dus geen gebrek in de eerste helft, aan doelpunten des te meer. Zo stond het aan de rust nog steeds 0-0.

Na de pauze bleef de match op en af gaan, maar het algemene niveau ging zienderogen naar omlaag. Nilsson probeerde wel te dreigen namens de thuisploeg, Ondrejka waagde zijn kans voor Antwerp. Ook Janssen en Chery lieten het na om de bezoekers op voorsprong te trappen. En die missers kwamen de Great Old duur te staan.

Dure strafschopfout Doumbia

Na een goede actie van Club ging de jonge Doumbia immers in de fout. Hij haalde Vermant onnodig neer in de zestien en veroorzaakte zo een penalty. Ondanks zijn gemiste kansen mocht Nilsson aanleggen voor de elfmeter. Dit keer faalde de Zweed niet: zijn strafschop ging keihard tegen de touwen. Dat bleek ook voldoende voor de zege.

Zeker nadat Odoi nog werd uitgesloten tegen zijn ex-club, was de match gespeeld. Antwerp zette in het slot nog alles op alles, maar scoorde uiteindelijk niet. Crisis bezworen in Brugge, al komend weekend toch maar best bevestigd worden tegen promovendus Dender.

Club Brugge verdiende de overwinning het meest ...

Meest recent

Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

157
157
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

87
87
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

176
176
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

115
115
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

94
94
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

53
53
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

209
209
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

218
218
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

45
45
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

401
401
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

258
258
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

497
497
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

94
94
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

40
40
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

446
446
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

56
56
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan'

Vers bloed achterin is misschien evenmin een overbodige luxe, maar Club Brugge blijkt momenteel toch ...

481
481
De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

150
150
Leko hakt knopen door: selectie Club Brugge bekend

Na de nederlaag tegen La Louvière gaat Club Brugge zaterdag in eigen huis tegen Zulte Waregem ...

364
364
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Na twee competitienederlagen op een rij, en een magere vier op 12, wil RSC Anderlecht opnieuw ...

254
254
Leko moet puzzelen: 'Club Brugge transfermarkt op?'

Tussenin de helse tocht naar Kazachstan en de cruciale kraker tegen Olympique Marseille in de ...

329
329
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

110
110
'Hasi verrast: Anderlecht rondt transferhuiswerk af'

Tot zijn tevredenheid mocht Besnik Hasi met Danylo Sikan sneller dan verwacht een spits verwelkomen, ...

511
511
'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt met Félix Lemaréchal en Andreas Schjelderup snel twee aanwinsten ...

532
532
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

681
681

Meer sportnieuws