'Barcelona hakt knoop door over verkoop Frenkie de Jong'

234
'Barcelona hakt knoop door over verkoop Frenkie de Jong'

FC Barcelona wil dit seizoen opnieuw de degens kruisen met Real Madrid in de Spaanse titelstrijd. Daarvoor werd Hansi Flick aangesteld als nieuwe hoofdcoach. De verwachting is wel dat er nog flink aan diens selectie gesleuteld moet worden.

De Catalanen hebben een bijzonder woelige tweede seizoenshelft achter de rug wat betreft de trainerspositie. Eind januari kondigde Xavi Hernandez immers aan dat hij na het seizoen zou beschikken. Vervolgens werd de voormalige middenvelder overtuigd om door te gaan, waarna hij uiteindelijk toch werd bedankt voor bewezen diensten.

Lang duurde de zoektocht naar een opvolger evenwel niet. Flick zat immers zonder club en had destijds al indruk gemaakt op voorzitter Joan Laporta als coach van Bayern München. Hij tekende uiteindelijk een contract tot medio 2026 bij de Spaanse vicekampioen.

LEES OOK: Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

Verkopen om te kopen

Flick krijgt nu de lastige taak om in Spanje de strijd met Real Madrid aan te gaan en om ook in de vernieuwde Champions League te scoren. Daarvoor is versterking welgekomen. EK-uitblinker Dani Olmo zette alvast zijn kribbel onder een langdurig contract.

Daar blijft het in principe niet bij. Maar zoals geweten kampt Barça met de nodige financiële perikelen. Het heeft er dan ook alle schijn van dat de Catalanen zelf eerst spelers moeten verkopen om de Financial Fair Play-regels te respecteren. En daar komen verschillende namen in aanmerking voor.

De Jong moet blijven

Zo blijkt werd ook Frenkie de Jong gelinkt aan een vertrek. Ondanks al zijn blessureleed, blijft de Nederlandse middenvelder nochtans een belangrijke pion. Maar hij weegt ook zwaar door op het salarisbudget en kon rekenen op de nodige interesse. Desondanks blijkt een transfer niet aan de orde.

Volgens Florian Plettenberg, transferwatcher bij de Duitse tak van Sky Sports, is het de algemene verwachting dat De Jong in Catalonië zal blijven. De clubleiding zou geen intentie hebben hem weg te doen. Bovendien zou Flick graag met hem aan de slag gaan. 

Barça is voldoende gewapend om de strijd met Real aan te gaan ...

Meest recent

Harde val voor De Cat: Duitsland sloopt wonderkind

In augustus noemde Duitsland Nathan De Cat nog de ‘Star-Neuzugang’ van Hoffenheim. Begin ...

9
9
Bruno doodeerlijk over verschil tussen RSCA en Club Brugge

Vitor Bruno heeft zijn criticasters de mond gesnoerd na een zeer goede week voor RSC Anderlecht. De ...

53
53
Goal Tielemans, fouten Lammens én comeback voor Man Utd

Manchester United begon als laatste in de Premier League aan zijn duel tegen Aston Villa. Ongezien. ...

36
36
Leko komt met héél opvallende woorden over Bruno

RSC Anderlecht pakte puur op karakter een punt op het veld van Club Brugge, dat de betere ploeg was. ...

132
132
Biancone slikt woorden in: "Zij hebben me de mond gesnoerd"

Enkele weken geleden was het nog crisis bij Anderlecht, maar dezer dagen staat Paars-Wit er al een ...

67
67
'Napoli neemt drastische beslissing over De Bruyne'

Napoli is er dit weekend alweer niet in geslaagd om te winnen, want het bleef tegen Lazio steken op ...

46
46
Fout Cvetkovic of Mechele? Fans gaan zwaar in de clinch

De kraker tussen Club Brugge en Anderlecht heeft zondag geen winnaar gekregen, want de twee rivalen ...

283
283
Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

22
22
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

419
419
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

46
46
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

644
644
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

63
63
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

25
25
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

546
546
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

214
214
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

1042
1042
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

162
162
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

27
27
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

210
210
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

16
16
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

100
100
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

329
329
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

253
253
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

125
125
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

305
305

Meer sportnieuws