Done deal: Barcelona stelt EK-sensatie officieel voor

door
Done deal: Barcelona stelt EK-sensatie officieel voor

Nu de voorbereidingen overal gestart zijn kan ook op de internationale transfermarkt het geweld stilaan helemaal losbarsten. FC Barcelona zette zopas alvast een eerste stap door uit te pakken met een van de sensaties van het voorbij EK.

Tot dusver plukten de Blaugrana enkel nog maar de jonge spits Pau Victor voor een bescheiden bedrag weg bij FC Girona, maar nu is ook de eerste echte toptransfer een feit. Via de officiële kanalen maakte Barcelona zonet namelijk de komst van Dani Olmo bekend.

LEES OOK: Madrileense kater nog groter: Barça neemt macht weer over

Olmo naar Barcelona

Naar verluidt betalen de Catalanen zo'n 55 miljoen om de 26-jarige Spanjaard, met drie doelpunten een van de topschutters op het EK, weg te plukken bij RB Leipzig. Olmo keert zo terug naar het oude nest, want hij genoot zijn jeugdopleiding in het befaamde La Masia.

Tien jaar nadat hij van Barcelona naar Dinamo Zagreb verhuisde keert de polyvalente aanvaller nu dus terug door de grote poort. Olmo zette zijn kribbel onder een contract tot medio 2030 in Camp Nou, met een waanzinnige afkoopclausule van maar liefst 500 miljoen.

Spaanse drietand?

"De 39-voudig international kan op meerdere posities uit de voeten: op de flank, diep in de punt, als schaduwspits of zelfs in het middenveld. Waar hij ook speelt, Olmo blinkt uit met zijn individueel talent, collectief spel en neus voor doelpunten", klinkt het op de clubwebsite.

Olmo vindt in Camp Nou uiteraard Lamine Yamal terug, met wie het prima bleek te klikken op het EK. Barcelona hoopt de Spaanse drietand zelfs te vervolledigen door ook Nico Williams aan het elftal toe te voegen, al dreigt dat een bijzonder moeilijke missie te worden.

Denkt u dat Olmo zal schitteren bij Barcelona?

Meest recent

Razend ambitieus Club krijgt boodschap: “Geen excuses”

Club Brugge werd door Atlético Madrid uitgeschakeld in de tussenronde van de Champions ...

8
8
Mannaert slaat ferm terug op commotie met De Bilde

Vincent Mannaert heeft de touwtjes stevig in handen achter de schermen bij de Rode Duivels. De ...

32
32
'Schot in de zaak: Anderlecht charmeert 'nieuwe TD''

RSC Anderlecht zal eerstdaags de knoop moeten doorhakken in zijn trainersdossier. Blijft ...

124
124
Oorzaak eliminatie Club gevonden? "Hij had zeker gescoord"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

89
89
Vanaken geeft dé reden voor pijnlijke blunder Mignolet

Na een sterke eerste helft leek het erin te zitten, maar Club Brugge is er uiteindelijk toch niet in ...

189
189
Antwerp in dubio: aanvaller gratis naar uitgang?

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

108
108
Snoeiharde woorden: Brusselmans breekt imago Van Gucht

Herman Brusselmans werd gisteren nogmaals vrijgesproken vanwege een 'aangebrande' column. Dat ...

60
60
Spaanse pers fileert Club: spectaculaire woorden voor één speler

Club Brugge hield één helft lang de schijn hoog, maar moest dinsdagavond uiteindelijk ...

482
482
‘Anderlecht gaat upgraden: prijzenpakker op de A-lijst’

Anderlecht wil upgraden en kijkt verder dan snelle noodoplossingen als hoofdcoach. Plan A blijft ...

230
230
Duizelingwekkend! Club verdient dít bedrag aan UCL-campagne

Het is Club Brugge dan toch niet gelukt om voor het tweede jaar op rij door te stoten naar de 1/8ste ...

570
570
Kranten zien zondebok: toekomst bij Club Brugge in gevaar?

Het Champions League-verhaal van Club Brugge is geschreven voor dit seizoen. In de terugmatch tegen ...

411
411
'Anderlecht vloekt: volgend trainersplan valt in water'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

282
282
'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

163
163
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

109
109
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

116
116
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

100
100
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

70
70
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

162
162
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

171
171
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

391
391
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

121
121
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

357
357
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

123
123
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

51
51
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

459
459

Meer sportnieuws